Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Dziewczyny jeszcze chciałam zapytać jak to u Was jest bo sie martwie. Mała skończyła dwa miesiace i wydaje mi sie ze ma jakieś słabe rączki tzn jak ją podnoszę z leżenia to tak bezwładnie opadaja jej w dół tak wiszą nie daje ich do góry żeby się podeprzec czy coś no i nie siada też jak sie ja za rączki podnosi to główka do tyłu leci a chyba powinna już ja troche trzymać nie? Jak to jest u Waszych maluchów? :( moze to przez to ze ona prawie w ogóle nie leży na brzuchu i tym samym nie ćwiczy tych rączek? Ale ona nie cierpi leżeć na brzuchu :( dawać ja na sile? Powoedzcie proszę co myślicie bo się martwie ze ma jakieś słabe to napięcie mięśniowe czy coś ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kupa co godzinę to kwalifikacja do podania elektrolitów i wizyty u pediatry, ale bez paniki poza tym nieładnie chwalić się kasą, niby tak od niechcenia, brzuchatka, najlepiej to daj dziecku spokój, zaraz będą ją męczyć vojtą itd. ja nie ma niedotlenienia poważnego to będzie całkiem normalna, zapewniam cię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
brzuchatka moja tez nie lubila a lubi lezej na moim nrzuchu i klace wtedy biore jej raczki pod brodke i podnosi wysoko na zdj na poczcie jest jak a na miekkim lozku itp dlsa dziecka nie wyogodnie , ortopeda kazal na ziemi na dywanie i kocyk , i jeszce trzeba raczki do przodu zbierac i pomagac ukladac ja bym sie tym co piszez nie martwila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Brzuchatka-raczki do buzi i palce to u nas tez norma.nawet smoczk jest wypluwany w dal i cala piąstka prawie w buzi,o podnoszenie Glowy sie nie martw,absolutnie raczej to niemozliwe aby przy podciaganiu za raczki do siadkj dwumiesięczne dziecko trzymali glowe.kiedyś pawel Zawitkowski sie wypowiadam,ze ten test jest bez sensu. 33ona mi w poradni lakatacyjnej naprawdę dobry doradca mówil,ze jedzenie z jednej piersi to max 20minut,w nocy dziecko najadą sie juz po 7-10minutach,ja nie sadze,ze aż przez 6minut ssania jest to chude mleko w piersi,gdzieś slyszalam,ze to tylko kilka pierwszych łyków. witamy nowych chrzescijan:-)fjnie macie,ze juz po.my dzisiaj stop mierzylismy z krzesłami czy nam sie 12osob przy nim zmieści:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzuchatka podejrzewam, że Twoja maleńka ma rączki i szyję nie wyćwiczoną skoro rzadko leży na brzuszku. Pola strasznie to lubiła, więc przez dwa miesiące leżała po parę razy dziennie, bywało, że i po pół godz, albo tak spała. Teraz jej coś się odmieniło i nie chce. Kładę i krzyk. Główkę potrafi utrzymać dość długo, podnosi się też na rączkach, ale naprawdę spędzała na brzuszku większość czasu jak nie spała. Czasami jak ją biorę na ręce to też jej rączka czy nóżka zwisa bezwładnie. Będziesz spokojniejsza jak zapytasz pediatrę, szkoda, że daleko do kolejnego szczepienia. U nas przy tym po 6 tyg doktor sprawdzała napięcie mięśni, podejrzewam, że u Was też. Myślę, że lekarz wyłapał by jakieś nieprawidłowości. A z tym czy kłaść wbrew woli, kurde ciężko patrzeć jak dziecko płacze, ale chyba trzeba. Czekaj na moment, aż maleńka będzie w dobrym humorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Justi2
Brzuchatka jak najczęściej kładź ją na brzuszku. Jak zaczyna się denerwować to oczywiście nie trzymaj na siłę, ale dobre i po minucie co jakiś czas w fazie jej aktywności. Ja kładę codziennie po kilka takich serii, czasem na 5 minut a czasem nawet 15, a zdarza się też że od razu krzyczy i nie chce. Dzięki temu ćwiczy i naprawdę już świetnie podnosi główkę pionowo na długo i na rączkach się podnosi sztywno, a jeszcze 2 tygodnie temu nie potrafił tak wysoko główki podnieść i się martwiłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do ślinienia się... wiecznie buzia mokra :) A pcha w usta wszystko co popadnie, próbuje wcisnąć dwie piąstki na raz, jak ją pionowo trzymam ( jej ulubiona pozycja ) to mam mokre ramię, aż ślina kapie :) Też już myślałam, że na ząbki coś swędzieć zaczyna :) U nas na razie spokojnie, mąż bardzo się stara, małą się zajmuje ( ale i wcześniej chętnie to robił ), rwie się do domowych obowiązków, psa wyprowadza ( chociaż tego nie lubi), wszystko nam kupuje co trzeba i nie trzeba. Widzę, że się stara bo mu głupio. A tematu już nie zaczynam. Teraz będę twardo, jak będzie chciał coś przy mnie pić nie pozwolę, krzyk podniosę, wyjdę z imprezy, przypomnę co było może to coś da. Na razie będzie dobrze, ciekawe tylko ile. Jedno mu powiedziałam, ok przetrzymałam to, może i jeszcze jeden czy dwa takie numery przetrzymam, ale pamiętaj, że moja cierpliwość się skończy i zostaniesz sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
trzeba napisac meila bo ta kafe to obled jakies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
Brzuchatka mój nie ma 2mcy a trzyma głowę bez problemu w ogóle jest silny. Wiem, ze są dzieci , które na brzuchu nie lubią leżeć ale czy masz się martwic to szczerze nie wiem, nie doradzę :( Asik to też ładnie dostaliście dla Milenki:) ważne, ze się udalo:) Mój brzdąc dopiero przysnal ze smokiem i suszarka z telefonu, w dzień spal po kilkanaście minut. Nie śpi tak ładnie jak wy piszecie nawet w nocy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
Nie wiem co z tym kafe, dużo postów pojawiło się jak wysłałam swojego:( Dziewczyny ile razy była u was położna po porodzie bo u mnie tylko raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
U mnie byla raz bo to kolezanka i ja wiecej nie mialam potrzeby :) za 4 ma placone a powinna przychodzic tyle razy ile potrzebujesz :) ja oczywiscie nie moge spac mala spi po 20 usnela a ja bym chciala ja obudzic bo mi nudno :p jeszcze walcze z glodem bo nie chce w nocy jesc bo jak zobaczylam dzis na zdj swoj brzuch to zwattpilam :) A jeszcze co wam powiem ze corka szwagierki ma rok i 2mc i budzi sie 3 razy w nocy na karmienie niezla jest co nie pewnie moja tez tak bedzie jak siostrzyczka :) glodomorki male

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzuchatka zrób jak piszą dziewczyny władz n brzuchu ile się da szybko zobaczysz różnice,nie masz się co stresowac,a jak pójdziesz na wizytę do lekarza to wtedy zapytaj,niech sprawdzi na wszelki wypadek. Wczoraj moja mm też wypili 50 na noc i dziś już dam cyca zobaczymy jk będzie. Ostatnio mam takie dni że cały dzień mogę patrzec na mała i nie mogę się napatrzec,taka kochaną. Ilonek musisz być twardą,bo teraz m może być super a za miesiąc znów,nie daj się zrób tak jak mówisz i będzie dobrze,może dotarło coś niego. Faceci psychicznie są słabi jak się zmienia coś w ich życiu i sobie nie radzą to jeden to przemilczeć,drugi będzie nerwowy a trzeci będzie uciekał w alkohol czy coś. Ale my jesteśmy twarde i zawsze dajemy radę:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje dziecko przesypia całe noce. Wczoraj zasnęła ok 21 i obudziła się o 5.30 zjadła, odbiło jej się, przewinęłam i dalej śpi.To samo przedwczoraj. Próbowałam ją budzić w nocy na jedzenie ( czytałam coś że cukier spada i trzeba ), ale nie da rady, nieprzytomna. Za co w dzień nadrabia, je co dwie godz. Wczoraj wsunęła 940 ml. Położna była trzy razy i raz zadzwoniła pytając czy nie potrzebujemy pomocy. Bardzo fajna kobieta, przyniosła mi całą reklamówkę gazetek, próbki kosmetyków i kropelki na kolkę. Zamówiłam jej body z krótkim rękawem trzy szt bo mało mam, a to teraz najwygodniejsze. W ogóle widzę, że zle zrobiłam wyprawkę. Cała szafa ubrań a nie ma w co ubierać, trzeci raz coś dokupuję. Pełno sukienek ( nie zakładam wcale ), koszulek ( ubieram sporadycznie, bo się podwijają ), pajacyków ( za gorąco ) i 15 szt body, ale z dł rękawem. Często zakładam też getry. Pola nosi rozmiar 62, od główki po piętę ma w tej chwili 60 cm. Niedawno pochowałam ubranka 56 których miałam od groma, praktycznie przechodziła w nich półtorej miesiąca. Kończą się pampersy 2 i będziemy przechodzić na 3, bo 2 odbijają się na nóżkach. Zajrzałam rano bo mam plany na cały dzień, więc nie wiem czy będę miała czas. Miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
ilonek racja, ja mam pelno ciuchow, pajacow, a tak naprawde ubieram w body z krotkim bo jest malemu wnajwygodniej, wiekszosc nawet nie ubrał a ja tylko wyciagam z szafy i pakuje do reklamówek bo za małe, i tez ciagle dokupuje. Moj dziś nocka taka sobie, wstal o 12 i o 4 ale w rezultacie spał do 6 bo wzielam do lozka, ale polozyl sie o 18, tzn zasnal na grillu i juz sie nie obudzil i mial dzien brudasa bo szkodabylo mi go budzić i kąpac, szkode ze nie kładzie sie o 21 ale nie umiem go przestawic bo o 20 juz jest bardzo spiacy.Brzuchatka ja nie widze powodów do niepokoju, skoro jej nie kladlas to sie nie nauczyła, moj tez sie drze, ale powiem wam ze cwicze z nim nawet tak przez sabawe i dzis dałam na brzuch, trzyma wysoko, i sam sobie ulozyl rece a zawsze tez mu podciagałam jak mowi asik do klatki, takze brzuchatka pare razy ja dawaj i sie w mig nauczy a gosc ma racje, zaraz beda cie meczyc rehabilitacja...tez daje na brzuszek na moje kolanka i tez zadowolony i trzyma głowe.Ilonek to dobrze, ze juz lepiej z mezem, mam nadzieje, ze jakoś to sie wszystko ułozy. Co do rączek, wkłada dwie na raz, lize , ssa a jak ma smoczek to nie wie co z tymi rękami począc:) trze oko czesto i ma czerwone i spuchniete, nie wiem moze go swedzi cos.Oczekująca i jak tam mały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Ilonek Ty karmisz piersią prawda?i tak Ci super śpi?naprawdę rzadko spotykane.. U nas w zasadzie bardzo podobnie od 20.30 do 5,ale byla przerwa na jedzenie na śpiocha o 2.30. Jak juz slysze wiercenie,stękanie to szybko biore,karmię i odkładam.z tym,ze teraz nie śpi...wielka impreza:-) nogi,ręce chodzą,kupa zaliczona i uśmiechy... ja akurat mialam dużo body z kr i lubię też takie krótkie rampersiki,nie wiem jak to sie nazywa ja na to mówię opalacze bo wyglądają jak stroje kąpielowe z dawnych czasów:-) my dzisiaj jedziemy wybierac chustę,w końcu nie moglam sie zdecydować na firmę więc jedziemy pomacać,podotykac i sie pomotać,jadę z mężem no to on będzie mówil małego nad morzem wiec tez niech zobaczy. milego dnia mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćIlonek
Ewinkaa karmię mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
ilonek- od kiedy mm?też myślałam,ze Ty piersia karmisz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
brzuchatka- mój Paweł też czasami jak go odbekuję to wisi na mnie jak zwłoka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolka kolka bez logowania
nomadic,to Twoje pierwsze dziecko?Jeśli drugie czy trzecie,to położna przychodzi tylko raz wychodząc z założenia że jesteś już doświadczoną mamą.Jeśli pierwsze dziecko to 3 razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolka kolka bez logowania
ewinkaa,ja karmię mlekiem z piersi,tyle że z butli i moja mała super śpi.Ja ją wybudzam na karmienie ok.godz.3-4 bo czytałam,że noworodki nie powinny mieć długiej przerwy w karmieniu,ze trzeba wybudzac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka dziewczyny :) my też ćwiczymy na brzuszku. Ja podjęlam wyzwanie z Ewą Chodakowską zrobiłam zdjęcia i wyglądam tragicznie :( nogi cellulitis brzuch wielgaśny i brzydki ... tylko nogi od kostki do kolana ładne i buzia a tak to wszystko do dupy :/ już zrobiłam trening !!!!!!!!!!!! My dziś do księdza idziemy zapisać Kubę na chrzest !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
U nas położna byla raz bo wiecej nie potrzebowaliśmy. Jolka - jedna 6cio godzinna przerwą w karmieniu piersią jest ok. oczekująca jestem bardzo ciekawa jak wyglądasz,wyslij nam fotke:-) od środy mój m ma dwutygodniowy urlop,juz odliczam godziny:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
esmi na pewno nie jest tak zle jak piszesz! A że ćwiczysz to super mi też by się przydało kg zleciały, ale brzuch pomimo braku rozstępów nie ten co kiedyś. Na około pępka mam taki placek kwadratowy, podejrzewam, że to rozciągnięte mięśnie, z przodu nie widać, ale jak stoję bokiem już tak. Piersią karmiłam kilka dni, na polecenie poradni laktacyjnej po każdym dokarmiałam 30 ml mm. Potem mała przestała ssać pierś, od razu czekała na butelkę, więc mleko ściągałam laktatorem i podawałam butelką od czasu do czasu dokarmiając. Od miesiąca karmię samym mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
Jolka to moje drugie. Przy pierwszym nie było położnej ani razu:) teraz była raz i w dniu wizyty miała wyjazd do sanatorium i niedawno wróciła wiec nie wiem czy się jej jeszcze spodziewać, w sumie to głupie pytanie o dziecko juz duze ale tak się ostatnio zastanawiałam, bo podpisy pewnie też zechce:) Esmi ja juz pisałam, ze teraz zamowilam skalpel wyzwanie i obejrzałam i od samego oglądania mi ciezko:) a nie jestem z tych co ćwiczą i się poddają :P ale teraz mam lenia i trochę brakuje mi czasu, może jak syn pójdzie do szkoły. A widziałaś może na fb polubiłam filmik, jest publiczny to powinnaś była widzieć, jak matka ćwiczy z niemowlakiem? Strasznie mi się podoba:) Dzisiaj miało być chłodniej a duszno od samego rana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
A i zamówiłam leżaczek Fisher price używany, z wibracja i melodyjka, do 18kg i w miarę tanio:) pisalyscie dziewczyny, ze macie to i ja zaczęłam się rozglądać, widziałam u mamyKubusia jak chłopcy sobie leżą a mój jest czasami bujany w nosidelku samochodowym a pierwszy syn nie miał takiego czegos:) mam nadzieje, ze się sprawdzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość flavia
my lezaczek to bierzemy nawet w gości ,żeby nie trzymac cały czas na rękach to klade i leży sobie w nim. a wibracj***ardzo lubi używacie pampersy oryginalne? ja dostałam w prezencie dużą pake i mnie tak wkurzają bo body od nich wilgotne i czuc siuskami, tak jakby przeciekały, zmieniam je co chwila i body tez bo śmierdzą, chce chociaz wykończyc tą paczkę. dady co 3 godziny zmieniam i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
ja wczotraj po tym dniu pelnym wrazen poszlam spac ok 2 i oczywiscie jadlam w nocy nie domknelam lodowki i dzis maz ratowal powodz heh mala jak zjadla o 19 to pozniej po 2 i po 5 i teraz o 9,40 i spi ja tez staje nad lozeczkiem jak ona spi szczegolnie juz na noc i nie moge sie npatrzec i mam ochote ciagle ja calowac :D bo juz taka fajna smieje sie wydaje dzwieki rozkoszna :D co do poloznej w nzozie NFZ placi za 4 wizyty nie ma tak ze masz drugie dziecko to moze nie przyjsc heh za 4 wizyty ma placone wiec powinna na te 4 isc bo i tak je wpisuje nawet jak do was nie pojdzie ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
BRZUCHATKA nie moge wyslac linka z aplik. bo spam wpisz w wyszukiewarke aplikacja baby care track i odrazu sie pojawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×