Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość gość 85
oczekujaca my skonczylysmy 15tc i jestesmy w 16 :) Raz czułam coś ale nie wiem czy to ruchy czy jelita :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sisilka
Hej mamuski. Ja czuje sie taka oslabiona, moze przez te tygodniowe lezenie w lozku i do tego ta pogoda z silnym wiatrem. Masakra. Dzis pomimo tego ze sil nadal brak to pomoglam mezowi przy sprzataniu, poodkurzalam i poskladalam pranie. Kochany maz bo na wiecej mi ni pozwolil. Gosc wiem zee w szpitalu nudy jak......... Ale dasz rade ;) Leze pod kocem i oczy ze zmeczenia mi sie zamykaja. Moze uznacie ze zwariowalam ale gdy w srod bylam u gina, podczas usg mocno nacisnol na brzuch a dzidzia w tym momencie jakby uderzyla w tym miejscu. Bylo to takie dziwne tak dlikatne chyba zwariowalam. Ale co mi tam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mojs kolezeanka okreslila ruchy jak musniecie ogonem rybki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczybny u mnie strasznie zawialo masakra.i dalej wieje.znowu mnie mdli masakra.dzis mam zamiar robic lazanki i tyle,palcem nie kiwne ani naczyn nie zmyje niech stoi brudne.dzis moze w koncu pojade do rodzicow bo siostra wraca i ma paznokcie mi zrobic.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie ruchy to było najpierw takie delikatne pukanie a później już można było poczuć jak dziecko się rusza.Bardzo podobne jak ruchy jelit.Ja w pierwszej ciąży poczułam w 18 tygodniu ,a w drugiej w 16 . Teraz obstawiam ,że tak koło świat powinnam poczuć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czer kaptur 83
ja też czuję ruchy- od jakiś 3 dni, na razie właśnie takie słabe można powiedzieć pulsowanie. Podobno w kolejnej ciąży ruchy czuje się wcześniej, sprzyja też jeśli jesteś szczupła. Lacerta, ile lat mają Twoje chłopaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
ja tez czuje pukanie, ale wątpie, że to ruchy, jest za wcześnie, chociaż czuje je czasem po prawej stronie, tam jest bobas, ale myslę, ze na takie prawdziwę muszę jeszcze poczekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czer kaptur mój starszy syn Marcin w styczniu będzie miał 5 lat,a młodszy Dawid w październiku skończył 2 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sisilka
Dziewczyny wam tez chce sie spac popoludniu, czasami brak mi sily wtedy czuj straszne zmeczenie walcze z tym troche bo pozniej ww nocy mam problem z zasnieciem. Dzis nistety jest tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lacerta mój syn w listopadzie 2014 skończy 2 lata. Córka w czerwcu 6, druga w kwietniu 8. Także mam już trójeczke i boję się co będzie. Asiula84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiula to czwarte w drodze?.A jak sobie radzisz w trojeczką,bo mi jak narazie ciężko sobie wyobrazić.Ale skoro radzimy sobie z dwójka to poradzimy z trójka. No ja tak mam ,że muszę sobie poleżeć po południu trochę albo się tak z 15 minut przespać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewczyny jak po weekendzie?ja cala niedziele przelezalam aby w kosciele bylam.u mnie dzis pada deszcz i wieje dalej troszke:/ wogole mam pytanie leci wam krew z nosa?mi sie zdarza a wczoraj to pol godz moze leciala mi.wogole glowa boli mnie czy na zmiane pogody czy spadek cisnienia.wogole podziwiam was ze macie 3 lub4dziecko w drodze ja chyba bym niedala rady.moj mowi ze niewie czy bedzie chcial jeszcze jedno po tym jak mnie m,eczylo.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oczekujaca ja codziennie mam krwotoki z nosa widze nie jestem sama ale w ciazy to normalne bo jest wiecej krwi przez co wywiera wieksze cisnienie na naczynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to ja 87asik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny co o tym myslicie: na kazdej wizycie u Gina milam robione usg.Ostatnio bylam u znajomej do ktorej przyleciala siostra z Kanady jest ona tam poloznikiem i tak sobie rozmawialismy m.in. na temat usg w ciazy i dowiedzialam sie,ze w Polsce lekarze przesadzaja z robieniem tych badan i tak naprawde nic nie wiadomo o skutkach ubocznych,bo nie ma do tej pory potwierdzajacych doswiadczalnych badyn o jakimkolwiek braku ryzyka. Podobno z rengenem bylo tak samo,ny poczatku byl szal i wszyscy sie przeswietlali,a po latach wyszlo,ze rengen jednak prtzynosi szkody. U nich usg robi sie tylko 3 razy w ciagu ciazy i to dlatego by wykryc ewentualne wady i zaobserwowac rozwoj dziecka,a nie robi dla zdjec czy ogladania dzidzi. Beda na wizycie u mojego Gina,powiedzialam mu o tym i wiecie co mi odpowiedzial,ze w Polsce to nowosc i jest to nowy szal wsrod polskich mam i o dziwo tym razem to lekarz mnie sie spytal czy ma mi robic dzis usg,choc wczesniej robil mi nie pytajac mnie o zgode co uznawalam,zeto normalne.Gdy spytalam czy to konieczne by robil tak czesto odpowiedzial,ze nie ma potrzeby,bo konkretne wady plodu mozna rozpoznac dopiero po 20tc wczesniej i tak to nic nie da bo nic i tak nie mozna z plodem zrobic poki sie w pelni nie rozwinie.Chyba ze bede miala inne niepokojace objawy ze strony macicy. Zastanwiam sie dlaczego lekarz wczesniej mnie o tym niepoinformowal tylko robil co wizyte usg.jezeli to bylo zbyteczne. Czy wam lekarze wczesniej wyjasniali dlaczego tak czesto robia wam te badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 85
Ja robie co wizyte usg. Usg nie szkodzi, to nie to samo co promieniowanie rentgenowskie. Ja robie usg bo lepiej sie po tym czuje, taka spokojniejsza. Myślę, ze decyzja o czestotliwosci usg nalezy do was, matek. Mam koleżanke któe była w ciazy zagrożonej i przez całą ciąże miala okolo 25 usg i dzidzia ma teraz 3 lata i wszystko w jak najlepszym porzadku. Myślę,że lepsze usg i spokój matki niż stres czy wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gochaaaaaaa
ja usg miałam robione 3 razy w ciągu ciąży i to jest standard w Polsce, za pewne chodzisz prywatnie,ale mnie to dziwi, bo ja pierwszą ciążę chodziłam prywatnie i na nfz, robiłam badania i jedyne ponadprogramowe usg które miałam to było prenatalne w pierwszym trymestrze i pani ginekolog, do której prywatnie chodziłam nic mi nie mówiła, że potrzebne są kolejne, no chyba, że lekarz zobaczy coś niepokojącego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli usg byloby szkodliwe to olaboga chyba wszystkie dzieci z ciaz blizniaczych i ciaz zagrozonych gdzie czesto gesto usg robi sie co 2tyg rodzilyby sde chore nie popadajmy w paranoje jak ktos nie chce usg niech mowi lekarzowi chociaz dla nie to dziwne , to po co chodzic do gina zeby macice ci ucisnąl i zalecil branie witamin? rentgena w oczach nie ma wiec nie powie ci bez usg ze wszstko jest ok a jak powie to od takiego lekarza uciekaj . POza tym fale ultradzwiekowe sa wszedzie na codzien tylko nie slyszalne dla ludzkiego ucha wiec zaeby bylo to szkodliwe chyba swiat przestal by istniec hahah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
Hej, dziewczyny dzis drugi dzień z kolei mam tak okropny ból głowy, ze nie dam rady, szyja też mnie boli, nie umiem sie obrócić, chyba coś zarzyje, co moge zarzyć na ból głowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozesz apap ja mam taki problem z zatokami ale nauczylam sie z tym zyc a teraz nie mam wyjscia bo ibuprofenu i tak nie mozna ani zadnych sinulaow itp wiec tez cierpie na bole glowy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
:( najlepiej się zdrzemnąć, ale musze obiad ugotować, ogarnąć i wyjść z domu a dawno mnie tak nie bolała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gochaaaaaaaaa
apap, albo paracetamol, mają taki sam skład, ja biorę zazwyczaj dwa na raz, ale to zależy od twojej wagi i siły bólu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuchatka na czerwiec
ilonek daj znać jak po wizycie :) ja niedlugo się zbieram do gina stresa mam blee :/ ja też mam przeboje z bólami głowy nieraz wstaje rano już z bólem jak trzeba biore apap ale nie na długo on pomaga.. kupię amol i będe skronie nacierać może coś to da? co do usg ja bym chyba stresowo nie dała rady gdyby mi gin nie robił co wizyte :/ mogłabym co tydzień mieć robione żeby wiedzieć czy wszstko w porządku... dziś tez idę na wizyte i chyba dobrze nie wjdę do gabinetu i juz będę leżeć na łużku heheh ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny jestem nowa ale trochę już was poczytałam. Ja też strasznie się martwię o dzidzie, a badania prenatalne mam dopiero 17,12 i już oczywiście nie mogę się doczekać. A ciąża ogólnie jakoś tam mija tylko mam problem bo ogólnie to nic mi nie smakuje i nic nie mogę jeść no i nic nie przytyłam jeszcze pozdrawiam was :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuchatka na czerwiec
hej nitka który to tydzień? troche późno te pierwsze prenatalne hmm w moje urodziny tak przy okazji :) szybko zleci ten tydzień ja nie mogłam się doczekać dzisiejszej wizyty i za chwile wychodzę do lekarza mam nadzieje że wszystko jest w porządku.... co do jedzenia to sporóbuj jeść coś lekkiego co nie ma zdecydowanego smaku wymyślaj sobie coś co mogłabyś przełkąć coś jeść musisz a apetyt przyjdzie z czasem, znamy ten problem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie tez boli glowa ale moze toprzez pogode.brzuchatka jak tam po wizycie?ja swoja mam w przyszly piatek .bylam na zakupach i kupilam sobie spodnie ciazowe jedne i mysle kupic sobie jeszcze jedne jakies po swietach ale sa super wyodne i kjosztowaly w jednym sklepie50zl a w pozostalysz po150lub100.chcialam sukieneczke na swieta jakas ale niestety wszystko dopasowane.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za podpowiedzi jakoś daję rade z tym, że ja niczego nie zwracam :/ ja kończę dziś 11 tydzień a badanie będę miała w 13t więc chyba oki, wszędzie piszą że powinno się je robić między 11 a 14 tc, z tym że u mnie jest to wszystko trochę inaczej bo moja ciąża jest po ivf, i ogólnie moje dziecko jest tak jakby tydzień starsze niż przy normalnym zajściu w ciąże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuchatka na czerwiec
ja już po wizycie, wszystko jest w jak najlepszym porządku :) także jestem uspokojona na jakiś tydzień ;) następna wizyta 30.12. zapomniałam zapytać o tą szyjkę niec mi nie mówił więc nie wiem czy ją w ogóle bada :/ nie wiem ile ma dzidziuś cm.... kurde zawsze mi jakoś wszystko w głowy wylatuje na wizycie :( termin mi wyskoczył na 30 maja dziś (z usg wychodzi 15t 3d) to chyba tak jak gość 85 :) kazał brć witaminy i tyle w sumie, jakiś niedosyt zuje po tej wizycie sama ni wiem dlaczego :/ ale ciesze się że wszystko jest w porządku :) aha nie chciał doktor powiedzieć jaka płeć bo powiedzial że nie jest pewien ;( buu ilonek daj znać jak tam u Ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuchatka na czerwiec
aha no tak jeśli to będzie 13t to jest w porządku :) tak mi się późno wydało bo ja swoj***adania miałam już tak dawno ;) hehe mnie mdłości długo męczyły do 14t gdzieś nadal czasem mnie szarpnie albo zemdli ale już o wiele rzadziej także cierpliwości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuchatka na czerwiec
a jeśli chodzi o wagę to pierwszy raz ważyłam się u lekarza w 7t dziś jest 15t i na plusie 1.5 kg a czuje się jakbym przytyła 10 conajmniej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×