Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość gość
mamusie jakie sa wasze brzuszki przy schylaniu na bok raczej jedrne twardsze czy takie plynne przechodza ze strony na strone. Bo moj jest taka kuleczka jak sie pochyle na lewo to wszystkie wnetrzonsci tez przechodza mi na lewa strone.Smiesznie to wyglada,takie przeplywanie z jednej strony na druga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuchatka na czerwiec
asik ja robiłam te pierogi ;) pierwszy raz w życiu i przepisy miałam po prostu z neta porównywałam różne. ciasto to była tylko mąką sól i woda. ja sobie wsyspałam do miski mąkę i sól i dodawałam gorącej wody (ok szkalnke zależy ile dasz mąki) i jak już cała wodę wlałam, to mąki dawałam tyle ile ciasto 'zabierze' potem wyrabiałam już na blacie o podsypywałam i kulałam i kulałam :D czytałam gdzieś żeby wyrabiać ok 10 min ale nie wiem ile mi to zajęło ale to widać że ciasto już jest takie sprężyste i gładkie. chciałam na początku też dodać jajko bo niektórzy tak zalecają ale znów gdzieś wyczytałam że wtedy iasto twardnieje i nie dodałam i rzeczywiście było mięciutkie i fajnie się wałkowało :) a farsz to tylko dobrze ugniecione ziemniaki ser biały i podsmażona cebula no i pieprz i sól ( ja to wyrabiałam ręką tak jak mieso mielone się robi bo nie mam maszynki a nie chciałam żeby grudy były ;) mi się one takie proste wydały dlatego się za nie zabrałam i faktynie łatwe tylo to lepienie męczące troche :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuchatka na czerwiec
dziewczyny miłego dia Wam życzę ja się za niedługo zbieram na spacerek drzewa białe od szronu pewnie ziiiimno tam jest ;) sprawdze jak mój brzuch się zachowuje prze schylaniu i napisze potem ;) heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o to zupelnie jak moja babcia tez woda sol i maka , jak juz pojde na l4 moze w kwietniu to cos polepie jak brzuch nie bedzie przeszkadzal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
hej, ja wczoraj kupilam pierwsze body i skarpetki dla dzidziusia :) mam już kilka rzeczy od znajomych, ale mysle, ze jednak to za wczesnie na takie prezenty. Ciuszki mam po kuzynce, dlatego narazie musze sie powstrzymac, bo nie bede kupować kolejnych bodziaków jak troiche dostane, a mieszkanie mam male, i nie wiem gdzie to pomieszcze :) ja też już mam brzuszek, widać ciąże, rano też wystaje troche :)), boje sie, ze to za wcześnie i co bedzie w czerwcu, jeszcze w te upaly :) jak Wasze samopoczucie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata jak byłam w pierwszej ciąży to na początku dostałam od koleżanki dwie pary bodów i dwie butelki.Moja teściowa jak to zobaczyła to naskoczyła na mnie,że nie powinnam przyjmować prezentów bo poronie.Jakoś butelki mi służyły bardzo długo a bodów niestety nie założyłam ,bo chłopaki jak się urodzili to te body były już zamałe.Ale nie mam nic przeciwko kupowaniu,takie niesamowite jest jak się patrzy na takie maleńkie ciuszki i myśli się że niedługo ubierze się w nie własne dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na szczęscię nie muszę kupować żadnych ubranek.Wszystko mam po chłopakach ,nikomu nic nie wydawałam.Bo zawsze mówiłam,że jeszcze może się przydać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
ja te body dostałam, jak byłam w 11 tygodniu :) tzn taki zestaw z czapeczką, moja kolezanka mieszka za granicą i nie ma szans nic mi dać póżniej, i coś mi się wydaje, że go nie założe, bo jest maleńki na 56cm :) nie wiem, ja nie myślę o przesądach, dziecko jak ma sie urodzić, to sie urodzi i koniec.A może tym razem będzie dziewuszka ?:) ale napewno masz jakies neutralne ubranka, co się przydają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewczyny.ja wczoraj ogladalam wozkli i dwa nam sie spodobaly filotetowy i zielono czarny takia3w1ale mysle to kupimy w kwietniu dopiero.a kocyk ubranka bede powoli zbierac od stycznia albo lutego,w koncu zostanie tylko3miesiace.ja mam zle samopoczucie w*****a mnie tesciowa,ja juz dluzej niewytrzymam i niewiem czy niepojade to taty na dwa dni odpoczac od tych krzykow.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to na razie zastanawiam się nad jakimiś ciuchami dla mnie bo zostały mi jedne spodnie dziś je wyprałam i problem bo muszę chodzić w rozpiętych :)a nad ciuszkami to będę się zastanawiać jak wiosna przyjdzie wtedy będzie świetny czas na zakupy. Ja co prawda nie mam żadnych ubranek ale kuzynka już mi zostawiła bo swoich maluchach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczekujaca wez jje dosyp proszku do pieczenia do kawy dostanie sraczki to moze sie wkoncu baba uspokoi jak bedzie miala realny problem :) ja to lanuje pokupowac troche na allegro rzeczy i wozek bo jednak taniej a moze lnaparwde ladniutkie okazy znalezc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
asik pasowaloby tak zrobic jej na zlosc.ja tez mysle lozeczko kupic na allegro pampersy i przybory.lozeczka sa sliczne a w sklepie samo lozeczko kosztuje od300zl w gore a materac130zl bo pytalismy.z wozkiem zobaczymy jeszcze.u mnie zakladaja centralne i zimno jak niewiem.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
oczekująca, uważaj z zakupami na allegro bo możesz się przejechać, ja bym sie bała jednak kupować łóżeczko czy materac, walą ścieme, sprzedają za grosze, będziesz żałować potem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
agata jeszcze mam czasu do zakupu.ja duzo rzeczy zamawialam na allegro i nigdy niebylo jakies wadliwe czy cos.nam juz zalozyli centralne i maz rozpalic mial w piecu bo chcialam sie wykapac a przez3dni niebylo ogrzewania wogole:/kupilam sobie dzisiaj4salaterki na salatki i kubki schowalam przed tesciowa i pozostale rzeczy co kupilam tak samo zrobie niech sama sobie kupi w koncu stac ja maja emerytury a zlotowki niedokladaja tylko drugiemu synkowi oddaje.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 19magda91
Witam czerwcowe mamy, bede jedna z nich. Mam 22 lata i jestem w 13 tyg ciazy, wczoraj dowiedzialam sie ze to bedzie chlopczyk a maly na usg genetycznym ssal paluszek:-) mam pytanie czy przy moim wieku i dovbrych wynikach usg prenatalnych robilyscie test pappa? Pozdrawiam was i wasze dzidziusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuchatka na czerwiec
ja materac kupię w smyku polecany dla niemowlaków jest gryczano kokosowy i taki widziałam na stronie smyk za chyba 80zl jakoś tak, pościel też chyba tam kupie nowa mamo ja mam 28 lat i nie robiłam tego testu nawet jakoś bardzo się nad nim nie zastanawiałam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 19magda91
Aha, dzieki za odpowiedz. Mnie troche lekarz nastraszyl, a wkoncu jestem mloda a to badanie kosztuje 250 zl a tu swieta itd... chociaz i tak chodze prywatnie i za wszystko place. Pozdrawiam:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuchatka na czerwiec
ja też chodzę prywatnie i za szystko płacę i wyaje mi się ze jeśli nie ma wskazań konkretnyh do tego badania to nie trzeba go robić chyba ważniejsze jest to co ychodzi na badaniu prenatalnym, ale to tylko moje zdanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 19magda91
Mam jeszcze pytanie. W ktorym tyg przestac brac kwas foliowy? Jestem niedoswiadczona przyszla mama i troche przerazona.. z roztargnienia i przejecia jak zobaczylam moja niunie zapomniealam zapytac.trace rozum:)). Dziekuje za odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuchatka na czerwiec
ja brałam jakoś do 15 tygodnia ale to nie ma jakiegoś wielkiego znaczenia później pewnie doktor Ci zaleci witaminy dla ciężarnych a w nich kwas foliowy też jest :) jeśli by to było taie ważne lekarz na pewno by Ci o tym powiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 19magda91
To jeszcze pobiore, do wizyty nastepnej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poczatekczerwca
Ja narazie daje sobie spokoj z zakupami :) wózek będę mieć od szwagierki (kilka razy używany w neutralnym koloze) za drobna opłata, łóżeczko od teściowej, a jakbym miala chlopca to ciuszki tez od szwagierki ;) Dziewczyny, a jak tam Wasza waga ? Sa juz jakies dodatnie kg ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 19magda91
Ja jestem 13 tyg mam niecaly kilogram wiecej. Ale chyba reszte przyszlych mamusiek na tym forum jest na dalszym etapie:-) moj termin 21 czerwca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 19magda91
Asik czemu taka minka niezadowolona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moglabym wiecej bo ja.chuda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 19magda91
Spokojnie zdazysz przytyc:) a jak jestes szczuplutka osoba to bedziesz swietnie wygladac z brzuszkiem a potem nie bedziesz miala problemu z zrzuceniem zbednych kg:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poczatekczerwca
Ja mam koncowke 16tc i nic nie przytylam, a brzuszek mam spory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×