Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość marti_

Stanania o dziecko Październik 2013

Polecane posty

Karola - ja na razie nie będę robic bety, tych tabletek mam na 5 dni i niby @ ma sie pojawic ... jeżeli nie przyjdzie ( chociaz czuje że tak ) to wtedy będę myśleć co dalej Dzisiaj mam chyba taki śluz który sie pojawia u mnie przed @ , także pewnie do niedzieli zawita :( Dziewczyny, a co wgl w tym badaniu nasienia wychodzi ?? *****iwosć plemników, i cos jeszcze ? Niuńka - jeszcze nadzieja jest póki nie ma tej francy, może w końcu sie los do nas usmiechnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelka mnie nie pytaj bo ja w tym temacie zielona ale pamiętam ze chyba kiedyś tu maxim z niuńką pisały o badaniach nasienia i wymieniały parametry to może odnajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dziewczyny dzwoniłam do ginki odważyłam się ;) kazała mi przyjść tego 23 maja żeby mi wypisać receptę na ta prolaktynę, bo faktycznie może (aczkolwiek nie musi być to przyczyna) Warto ta prolaktynę po obciążeniu zbić. Czyli wiecie co w końcu mam cykl luźniejszy, bo nie ma się co specjalnie spinać i starać, jeśli prolaktyna blokuje to nie ma szans. Marcelka chyba jedziemy na tym samym wózku :P tyle samo się staramy i mamy podobne badania do zrobienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunkaa2013
Wierzcie że na pewno nie zmieni sie moja wiadomosc i @ zawita, tyle szczescia to ja nie mam skoro dzisiejszy test ujemny :/ Co do badania nasienia to w mojej klinice były podziały na kategorie co chcemy zrobić, za pierwszym razem wzielismy cały pakiet niestety 240zł, a teraz jak powtarzaliśmy to tylko *****iwość, morfologie i żywotnosc bo poprzednie parametry były ok w pierwszym badaniu wiec nie musieliśmy robić. Ponizej co mozna zrobic i wiedziec z nasienia: Podstawowe badanie nasienia – obejmuje określenie czasu upłynnienia, lepkości, objętości i pH, ponad to Pacjent uzyskuje informację o liczbie plemników, ich aglutynacji oraz ruchu z podziałem na ****** (szybki, postępowy), B (powolny postępowy), C (drgający) i D (brak ruchu) - koszt badania: 65 zł, Test POX – ocena ilości aktywnych leukocytów - koszt badania: 40 zł, Test eozynowy – test żywotności plemników - koszt badania: 40 zł, MAR test – bezpośredni test wykrywający obecność przeciwciał przeciw plemnikowych klasy IgG - koszt badania: 65 zł, Morfologia plemników – ocenia odsetek plemników o prawidłowej budowie - koszt badania: 50 zł. Komplet badania nasienia obejmuje ocenę wszystkich powyższych parametrów - koszt badania: 240 zł. (cennik Provita Katowice) Przygotowując się do badania należy pamiętać o wskazaniach: należy zachować 3 do 7 dniową wstrzemięźliwość płciową, w okresie poprzedzającym badanie należy prowadzić higieniczny tryb życia, unikać alkoholu, papierosów, stresu, ograniczyć także wysiłek fizyczny, w przypadku antybiotykoterapii zalecane jest wykonanie badania po 2 tygodniach od jej zakończenia. Wyniki badania nasienia (podstawowego i kompletnego) dostępne są w dniu wykonania badania, natomiast wyniki posiewu nasienia po 7 dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunkaa2013
plus posiew nasienia te 40-50zł bo nie pamietam dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunkaa2013
brzuzka to nadzieja w Tobie na pozytywne wieści w końcu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunkaa2013
Karola jak czytałam o prolaktynie to dziewczyny nieraz juz w 1 miesiacu brania tabletek na obnizenie jej zaciazyły wiec będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boże jak czytam o tych wszystkich badaniach to aż jestem przerażona. Dziewczyny kiedy mam zrobic test? Teraz czy rano? Korci mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny, ja dzisiaj dostałam @ niestety, dzwoniłam do gina i kazał przyjść jutro i znowu będzie mi cykle stymulował, matko już sama nie wiem co robić, właściwie to szczerze wątpiłam że się uda, no trudno kolejny cykl przede mną, a już miałam nadzieję mimo testu z jedną kreską, był rekordowo długi bo aż 37 dni. Trzymam kciuki za Was dziewczyny, puki nie ma @ to jest nadzieja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale jak juz dlugo po terminie to to chyba nie ma znaczenia. Trzymam kciuki I mam pozytywne odczucia ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzuzka, ja to się dziwię, że 2 nie kupiłaś :P Ja tak robiłam - 1 na natychmiast i drugi na rano jak trzeba :P W pierwszej ciąży w 32 dniu cyklu aż do wieczora wychodziły mi dwie kreski, nie tylko rano... ale sama zdecyduj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupiłam jeden bo stwierdzilam ze jak ma wyjść to wyjdzie i drugi nie jest potrzebny ;) No i kurcze test negatywny. Czyli mam znowu jakies zaburzenia i dzisiaj luteinka na wywolanie okresu :/ Smutno mi troche sie zrobilo bo mialam troszkę nadziei że się udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde brzuzka ! no myslalam ze chociaż Tobie się uda? Co to żadna nie zaciąży w tym miesiącu :(?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzisz Karola jak to jest. Chyba ten miesiac jakiś pechowy :( U mnie był bardzo stresujący więc może dlatego @ tak mi się opóźnia. Aż miałam bóle w klatce piersiowej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milenkaaaaaaa
Cześć dziewczyny :) Dziekuję wam wszystkim za życzenia z okazji ślubu jak i te wielkanocne :) Ślub jak i przyjęcie było super wszystko wyszło tak jak planowaliśmy :) Teraz jestem szczęśliwa mężatką :) Wczoraj byłam na kolejnej wizycie u lekarza,badania wyszły średnie mam liczne bakterie :\ ale dostałam leki i po nich ma byc ok.Serce bije szkrabowi jak szalone,jutro ide na usg i mam nadzieję że dowiem się czy będzie synek czy córeczka. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja tez sie czyms pochwale!!! Mam bardzo dobre wyniki badan prenatalnych :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agii, brzuzka - tak mi przykro :( naprawdę myślałam brzuzka że Tobie się w tym mies. udało ... nie rozumiem czemu własnie nas to spotyka niunkaa - a ja k tam u Ciebie ? MelisQa - super że badania prenatalne wyszły dobrze , to bardzo ważne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niuńkaa2013
Melisqa super że badania wyszły bardzo dobrze:) Ja dzisiaj cierpie jak nigdy z bólu bo nadeszła@ :(:(:(, nie wiem czy to po tych zastrzykach mnie tak brzuch boli w tym miesiacu, ale juz 2 nospy zjadłam ale nemesil musiałam teraz wypic bo bardzo boli juz poł dnia. Macie czasem tak ze Was tak boli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niunka2013 ja mam czasami takie bóle że nie da się tego opisac. A po nospie mam jeszcze gorzej wiec biorę ibuprom max. Kiedyś co miejsiac tak mialam, że bralam w ciagu godziny trzy lub cztery przeciwbolowe a czasami i ketonal a i to nie pomagalo. Wiec rozumiem co to jest. Dziewczyny ciesze sie ze badania wyszly wam dobre :) macie się czym cieszyć :) Mi troche smutno jest ale z mojego powodu ze sie nie udalo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niunka ja mam tak co miesiąc :( tak mnie boli ze nie jestem w stanie wstać z łózka bo bym się wywróciła, do tego wymioty biegunka, poporstu wyje z bólu a później mam spuchnięte oczy :P czasami ketonal pomaga a czasami nie. Lżejszymi lekami już się nie faszeruje bo szkoda żołądka. brzuzka mi tez przykro ze Ci się nie udało :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niuńkaa2013
Dziewczyny ale ten miesiac smutny bo nikomu sie nie udało:( jakis pechowy :( ja to sie boję że cos po tym zabiegu mi zrobili ze nie uiem zajsc bo niby wszystkie badania w normach moje i meza a tu klapa, no moe meza plemniczki mogły by sie szybciej poruszac. Teraz to boje sie tego HSG bo na pewno bede robić w cyklu majowym lub czerwcowym bo to przed owulacją trzeba, ja jednak bede miała SONO HSG podobno mniej boli ale juz sie boję :( ale co poradze moze po tym zabiegu cos tam trzeba przepchac nie wiem, jedna wielka niewiadoma:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niuńkaa2013
aniulka0341_______21lat____23____@ 04.04.2014 Marcelka89_____24lata_____9______@08.04.2014 brzuzka24______23lata_____10_____@13-14.04.2014 1986Karola______27lat_____9______@16.04.2014 agiii32 ________32lata_____7______ @16.04.2014 niuńkaa2013____29lat______6______@23.05.2014 cytrynka_5______25lat_____27_____@25.04.2014 lady_di ________26lat_____28______@ ?? Nasze Ciężarówki: jelonek_rogaty____27lat_____1dziecko______16.06.2014 Inesskaa_________29lat_____1dziecko______06.09.2014 Milenkaaaaaa_____25lat_____2dziecko______ 20.09.2014 MelisQa ________ 24 lata ____ 2dziecko _____17.10.2014 fasolka87_________27lat_____1dziecko______16.11.2014 maxim77_________27lat_____ 1dziecko____ grudzień 2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niuńkaa2013
jeszcze cytrynka5 nie podała wiesci co u niej a termin ma dziś, może nas zaskoczy chociaz ona, pozmieniajcie dziewczyny daty albo napiszcie to pozmieniam w tabelce i odświezymy ją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniulka0341_______21lat____23____@ 04.04.2014 Marcelka89_____24lata_____9______@08.04.2014 brzuzka24______23lata_____10_____@13-14.04.2014 agiii32 ________32lata_____7______ @16.04.2014 niuńkaa2013____29lat______6______@23.05.2014 cytrynka_5______25lat_____27_____@25.04.2014 lady_di ________26lat_____28______@ ?? 1986Karola______27lat_____9______@19.05.2014 Nasze Ciężarówki: jelonek_rogaty____27lat_____1dziecko______16.06.2014 Inesskaa_________29lat_____1dziecko______06.09.2014 Milenkaaaaaa_____25lat_____2dziecko______ 20.09.2014 MelisQa ________ 24 lata ____ 2dziecko _____17.10.2014 fasolka87_________27lat_____1dziecko______16.11.2014 maxim77_________27lat_____ 1dziecko____ grudzień 2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×