Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość marti_

Stanania o dziecko Październik 2013

Polecane posty

Hej dziewczyny. Rozmawiałam w wekend z kuzynką, która niedawno urodziła córeczkę z zespołem downa. Pocieszała mnie i mówiła, że mimo iż miała szanse od genetyka z badań 1:50, że dziecko urodzi się chore to i tak jest szczęśliwa, że je ma. Nie mogę się doczekać środy, w razie czego chyba zdecyduje się na amniopunkcję, zapytam lekarza jakie jest ryzyko i powikłania wykonania tego badania. Przykro jak zaglądam tu i nie widać kolejnej brzuchatki. Trzymam kciuki za was dziewczyny i za zdrówko już brzuchatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maxim77
fasolko moja siostra ma bardzo chorą córkę, nikt nie wie co jej jest, dziecko jest bardzo opóźnione w rozwoju i wymaga ogromnej rehabilitacji, a i tak moja siostra nie wyobraża sobie życia bez niej, a my kochamy ją najbardziej na świecie. Oddałabym swoje zdrowie żeby ona miala lepiej, ale los chciał inaczej...mimo wszystko nie możesz tracić nadziei, jeszcze wszystko może się zdarzyć. Cały czas modlę się żeby wszystko było dobrze i u Ciebie i u mnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niuńkaa2013
Ja tez dziewczyny ciagle myślę o Was i trzymam kciuki żeby Wasze dzidzi i ciaze były zdrowe, a szczegolnie za maxim któa wycierpiała sie tak jak ja i nagroda jej sie nalezy oraz za fasolkę której nalezy sie wyczekany upragniony zdrowy dzidziuś. U Melisy się wszystko dobrze poukładało wiec u was też musi sie ułożyc pozytywnie! cytrynka5 przykro mi że @ nadeszła wiem że sie smucisz ale nie mozemy sie poddawać.... Ja badania juz porobione mam na 3 czerwca potrzebne do badania sono HSG, robiłam też AMH badanie s krwi które okresla płodnosc na podstawie jajeczkowania i wyszło mi bardzo dobrze pocieszajace chociaz to. Jeszcze czekam na wymaz bakteriologiczny oby był w porzadku bo inaczej nie podejde do HSG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milenkaaaaaaa
Hej dziewczyny. :) wlaśnie jestem po badaniu genetycznym,wszystko jest dobrze,serduszko pracuje prawidłowo i ciąża rozwija się tak jak należy,dzisiaj dowiedziałam się że będę miała drugą córeczkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola - na mnie ten cyclodynon źle zadziałał bo sama widzisz że ostatnio jak zaczęłam go znowu brać to co się działo, miesiąc spóźnienia :/ albo taka jestem dziwna że nie ma dla mnie leku który uregulował by mój cykl No ja jeszcze nie robiłam tych badań co mi gin. zlecił, bo mąż jeszcze nie zrobił tego b.nasienia . Mam do gina juz iść z wynikami także jak za tydzień albo w tym tyg. mąż zrobi, to ja też . Mi jeszcze nie zlecił żadnych co sie robi w 3 dc . Na razie mam zrobić takie podstawowe - krew glukoza, jakieś tam krwinki, mocz no i tarczyce i prolaktyne. Ja w sumie to może zrobie jeszcze w tym tyg. ale mąż jest teraz na pełnych obrotach bo mamy większy remont, także lepiej żeby był wypoczęty do tego badania , a teraz raczej się nie zapowiada na odpoczynek ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milenkaaaaaaaa
Dziekuję dziewczyny :) Najważniejsze że jest zdrowe,wszystko dobrze się rozwija i wazy ponad 0,5kg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niuńkaa2013
Ja również dołanczam sie do gratulacji dla Milenki :) powiedz jak wstrzeliłas sie w córeczke? Domyślasz sie w którym dniu cyklu był ten szczęsliwy strzał? Bo moje koleżanki maja metody na córeczki to chcetnie moze znow sie dowiem :) dla mnie obojetne co ważne że zdrowe ale chętnie sie dowiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milenkaaaaaaa
Niunka ciężko mi powiedzieć bo miałam nie regularne cykle wiec nie powiem Ci dokładnie w którym dniu cyklu byłam itd.Dokładnie najważniejsze żeby było zdrowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maxim77
Witajcie dziewczyny! Ja już po USG genetycznym. Wszystko w porządku tylko dziecko strasznie leniwe i nie chciało sie ruszać, zupełnie jak mój kot ;) I co najciekawsze-to chłopiec! Także przełamuję wysyp dziewczynek na forum ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niuńkaa2013
maxim gratulacje :))) jeszcze zdąży się rozruszać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maxim, to super, ze jest ok. A robilas test PAPPA? Fasolka, czekamy na wiesci od Ciebie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maxim super :* a tak się bałaś. Fasolka chyba dzisiaj miała te badania. To wyczekujemy !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem po badaniu co wizyta to kolejne przykre doświadczenia:( dostałam skierowanie na amniopunkcję do białegostoku jutro się zapisuję. zespół downa wyszedł z testu pappa 1:81 a zespół edwardsa 1:246, do tego zwrotny przepływ w DV (nie mam pojęcia co oznacza) i coś o czym lekarz nie raczył mnie poinformować to dwunaczyniowa pępowina. nie wiem co jeszcze mnie czeka od samego początku mam pod górę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maxim77
Tak, mialam test PAPPA. Kurcze fasolka, to nieciekawie...ale z tego co czytalam najważniejsza jest amniopunkcja i to ona daje najwięcej informacji o tym co dzieje się faktycznie z płodem. Więc może jeszcze nie wszystko stracone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:( fasolka nie wiem co mam powiedzieć .... zabrakło mi słów... zaczęłam czytać o tym zespole Edwardsa i faktycznie nieciekawie to wygląda. Nie jestem sobie w stanie nawet wyobrazić co przeżywasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dawno mnie nie bylo. Mialam duzo pracy i nie mialam na nic czasu. Milenka Maxim dobrze ze u was wszystko jest dobrze i gratuluje wam jeszcze raz :) Fasolka tez czyalam o tych badaniach i maxim ma racje to amniopunkcja daje nam najwiecej informacji. A ja znowu popadam w chandryczny humor :/ pragnienie bycia mamą jest strasznie silne. I zauważyłam że moj maz pokazuje mi ze tez chce. Wczesniej jak sie pytalam mowil ze chce miec dziecko ale tego nie okazywal a teraz to pokazuje i mowi mi o tym. Pyta sie mnie o rozne rzeczy. Ciesze sie ze tak robi. Ale ja tez przestalam przy nim na okraglo mowic o dziecku moze to tez mialo jakis wplyw na zmiane jego zachowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolko, bardzo mi przykro, ze przezywasz ten okrutny czas. Ale pamietaj, to tylko ocena ryzyka, nie wyrok! Mam nadzieje, ze amniopunkcja udowodni, ze test PAPPA jest tylko niepotrzebnym stresem i wydatkiem. Udalo Ci sie dodzwonic? Kiedy badanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Robiłam dzisiaj badania, te co mi zlecił gin. No i masakra, mam strasznie wysoką prolaktynę :/ Na wynikach pisze, że norma to od 1,20 - 29,93 a ja mam aż 63,47. Na internecie wyczytałam , że prawidłowe stężenie tego hormonu to mniej niż 20, i pisze że nadmiar prolaktyny może być odpowiedzialny za niepłodność :( Nie wiem co o tym myśleć. Jestem przerażona, naprawdę się boję ! :( Znalazłam jeszcze coś takiego : * 5-25 ng/ml - mieścisz się w normie * powyżej 25 ng/ml - możesz mieć nieregularne okresy i cykle bezowulacyjne * powyżej 50 ng/ml - może dojśc do zupełnego zatrzymania miesiączki * powyżej 100 ng/ml - budzi podejrzenie guza przysadki mózgowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elua
Marcelka nie przejmuj się tym, ja też się stresowałam prolaktyną bo miałam prawie 50 a po 2 m-cach brania bromergonu mam poniżej 3! To można bardzo szybko obniżyć. Dostałaś leki na tą prolaktynę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze nie , do gina idę dopiero w przyszłym tygodniu... Im więcej czytam o tej prolaktynie, tym bardziej jestem przerażona. Pewnie dlatego nie mogę zajść w ciążę bo nie mam owulacji :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelka, nie wiem, czemu jestes przerazona, powinnas sie cieszyc - znalazlas przyczyne! :-) Masz to samo co Karola, musisz zbic prolaktyne, bo za wysoka uniemozliwia zajscie w ciaze! Ot, po klopocie! Super, Dziewczyny, ze Wasze problemy sa stosunkowo niewielkie i zaraz dolaczynie do grona Mamus <3 Zycze Wam tego! Jutro Karola idzie do lekarza ze swoja za wysoka prolaktyna, wiec Marcelka dowiesz sie jutro, jak wyglada lecznie. Sama jestem ciekawa :-) Maxim, czy juz minela Twoja straszna data? Pytam, bo wyobrazam sobie, ze po TYM dniu poczujesz sie spokojniejsza. Ja Wam powiem, ze czuje sie o wiele, wiele lepiej. Dzidzius daje o sobie znac, kopie coraz czesciej i mocniej :-) I nadal ZUS nie przelal mi zasilku, idzie oszalec. Powiedzieli mi, ze do konca maja mi przeleja, a jak nie przeleja, tzn., ze zmienili date przelewu - bezczelne, co? A termin na wyplate kolejnego mija w polowie czerwca, wiec dostane 2 pod rzad a maj o jednej pensji. Taki kraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki MelisQa za słowa otuchy . Po odebraniu wyników się ucieszyłam że znalazłam przyczyne , zbiję tą PRL i po kłopocie ... ale teraz jak zaczełam o tym czytać to sie przeraziłam, piszą o jakichś guzach , syndromach policystycznych jajników i wgl. a niektóre dziewczyny po kilku latach leczenia dalej nie mogą zajść w ciążę Ale masz rację, powinnam się cieszyć że w końcu znalazłam przyczynę. Ja jak zwykle panikuję niepotrzebnie. KAROLA - no to mamy ten sam problem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelka masz to co ja :) zdecydowanie twój poziom prolaktyny uniemożliwia Ci zajście i powoduje, że cykl Ci się wydłuża. Podobno to się szybko zbija tabletkami więc bądź dobrej myśli. Ja dzisiaj idę do lekarza to będę mądrzejsza i zdam Ci relacje. Ja bym bardzo chciała żeby prolaktyna była jedynym powodem. to najprostszy hormon do wyregulowania. Także nie schizuj Marcelka będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Świetnie dziewczyny,że wiecie co się dzieje i najważniejsze, że da się to leczyć. Zaraz się nie obejżycie a będziecie mamusiami. Ja amniopunkcje mam w czwartek, a na usg nie mogę się dodzwonić żeby się zapisać baba cały czas mnir zbywa, kazała zostawić nr telefonu i czekam aż oddzwonią i tak czekam już drugi dzień, dzwoniłam dziś a ona żebym dalej czekała. Strasznie się boję tej amniopunkcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mam nadzieje że szybko zbijemy tą prolaktynę, i jeszcze w tym roku zajdziemy w ciążę :D To daj znać Karola jak tam po wizycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ooo widze że dzisiaj Niuńki termin spodziewanej @ . Co tam u Ciebie kochana, jakieś wieści? Agii dawno sie nie odzywała, jutro Ona powinna testować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×