Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Termin lipiec 2014 sa tu jakies nowe mamusie

Polecane posty

Gość SoWa2
noi sa dwa posty;) co do rodzenia i pomocy po porodzie- po porodzie naturalnym jest dobrze pod tym wzgledem ze poza ..... nic cie nie boli i czujesz sie dobrze po cc jest podobno gorzej. pomoc bardzo sie przydaje, jesli maz jest opiekunczy i pomocny to we dwojke spokojnie da sie rady i jest nawet lepiej bo mozna zajmowac sie mealuszkiem tak jak chcecie u uwazacie za sluszne. Wtracanie sie osob trzecich nie zawsze jest dobre.Ja mialam taka syruacje ze maz wyjechal jak corcia miala 4 dni i wtedy gdyby nie moi rodzice to nie dalabym rady ale jak byl w domu staralismy sie wszystko robic sami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katherina90
coś dziś kafe szwnkuje pokazuje posty z opóźnieniem.. Tak mi teraz uświadomiłyście że może też powinnam pogadać z lekarzem. Ja mam z kolei troche inaczej, jak kaszle to mnie kłuje wydaje mi sie że tak bardziej z boku macicy raz po jednej raz po drugiej.. Nie wiem czy to coś niepokojącego czy tylko wzrost cisnienia w brzuchu albo cos w tym stylu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SoWa2
moniaszka fajnie ze wszystko super. Pamietasz jaka duza jest juz corcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katherina, też tak mam że jak kaszlnę albo kichnę to kłuje mnie z boku raz po jednej stronie, raz po drugiej...myślę,że to nic groźnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie nie....tak sie dzis krecila ze lekarz nie mogl jej zmierzyć :P no i daliśmy sobie spokój ale mówil ze rozwija sie ok wszystko w porządku wiec juz nie naciskalam na wymiary;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cheeky brown, jak placisz skladki chorobowe to masz prawo do zwolneinia, warunkiem jest ciągłość oplacanie skladek przez 90 dni, potem normalnie można iść na zwolnienie. a potem ciągłość macierzynski. to prawda ze na umowe zlecenie pracodawca moze zakonczyc umowe kiedy tylko chce ale jak juz bedziesz na zwolnieniu to moga cie cmoknąć za przep0roszeniem. zus ci bedzie placil chorobowe w takiej wysokosci jaka zadeklarowana jest podstawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny takie bole przy kichnieciu sa zupelnie nnormalne i nie martwcie sie tym - ja tez tak czasem mam - to rozciagają się wiezadla macicy - normalna sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i jeszcze mi się coś przypomniało któraś z dziewczyn wspomniała coś o składkach zdrowotnych; dziewczyny, skladka chorobowa to nie to samo co skladka zdrowotna chorobowa zapewnia nam mozliwosc pojscia na l4 i ewentualnie pozniej zasilku macierzynskiego (w naszym przypadku) a zdrowotna to skladka ktora umozliwia nam bezplatne leczenie u lekarza, w poradniach, szpitalach itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albo ewentualnie mozesz zadac pytanie na infolini ZUSU - mozna przez e-maila, mozna dzwonic telefonicznie, czy przez skypa. Ja pisalam kilkakrotnie e-maila i tez w miare szybko otrzymalam odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mi sie wydaje, ze umowa zlecenie to umowa cywilna wiec jej nie obejmuje kodeks pracy, ale to trzeba popytac w ZUS-ie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_S
Cześć dziewczyny :) u mnie w porządku... Czuje się dobrze... ale chyba zaczyna mnie znowu spanie męczyć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katherina a może twoja mama zgodzi się przyjechać do Ciebie na kilka dni po porodzie jeśli się boisz że sobie nie poradzisz? Chociaż z doświadczenia powiem Ci że takie chwile najlepiej przeżywać z mężem/narzeczonym obecność osób trzecich jest zbędna. Jeśli Twój narzeczony ma możliwość i chęć pomocy przy maleństwu przez te pierwsze dni po cc, to na pewno sobie dacie radę. "Obsługa" noworodka naprawdę nie jest trudna, natomiast dobre rady babć i cioć potrafią być irytujące ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salvaje
hej, jeśli o mnie chodzi, może to nieco egoistyczne, ale to moje pierwsze dziecko.... ja nie chce od nikogo pomocy w pierwszych dniach (przynajmniej na dzień dzisiejszy-chyba, że źle zniose poród i będę potrzebowała wsparcia, opieki) na razie zakładam, ze sami sobie damy rade, bo sami chcemy naszego synka wychować od pierwszych jego dni. mamy wiele obaw, ale jeśli tyle kobiet na świecie daje rade, to dlaczego ja nie dam? jejku, już bym chciała by mój królewicz był z nami na swiecie, już było lato, spacerki.... nie mogę się doczekać. Nie wiem jak wy, ale ja dopiero zaczynam cos do niego czuć, jeszcze chyba nie kocham, ale myśle że jak poczuje pierwsze ruchy to będzie przelam. Na usg genetycznym ryczałam ze szczęścia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mówią ze ciąża to nie choroba, a co nie zrobisz to juz boli i słabo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam!!! zgadzam sie z tobą Mewaak dobre rady babć potrafią być irytujące tym bardziej ze nasze mamy chowały nas troche inaczej niż ny teraz chowamy nasze maleństwa :) najbardziej mnie brzerażało układanie na poduchach miekkich ale dały sobie przetłumaczyć że to moje dziecko i żadnych poduch w wózku / łóżeczku nie będzie miało:) ale i tak coś wiedzieły lepiej:) upał 30st (rodziłam latem) córka zasneła okryłam ja tylk o pieluchą a teściowa z pytaniem nie masz koca??? zmarznie dziecko:D upała córa w kapeluszu a mama moja coś ty uszy ma odkryte chcesz ja przeziębic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Eniek o co ci znowu chodzi? Nie kazdy ma lekka ciaze!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość butyproboszcza
Eniekkk chociaż jedna :) Ja mam na 19 sierpnia co bardzo mnie ucieszyło :) moniaszka_1986 Gratuluję! Dziewuszka jest również naszym marzeniem :) salvaje Podziwiam samodzielność :) ja jestem w 8 tygodniu a juz przeraża mnie myśl, że nie będzie wokół mnie rodziny. Dziecko będzie skazane na naszą niedoświadczoną dwójkę. Będzie płakać a my nie będziemy wiedzieć dlaczego... Jedna czy druga mama obok to byłby prawdziwy skarb :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość butyproboszcza
salvaje Ja pokochałam maleństwo na zabój w poniedziałek, na pierwszym usg. Bicie serduszka rozłożyło mnie na łopatki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja kompletnie nie wiem jak to bedzie po porodzie:) z natury jestem taka zosia samosia i nie lubie prosic nikogo o pomoc,niby juz odchowalam jedno dziecko ,ale teraz to ma byc dwoje na raz wiec nie wiem czy sama dam rade:)domyslam sie ze bedzie ciezko.no ale juz dosyc strachow:) teraz sie skupiam na pozytywnym mysleniu! 15.01 wizyta u gina moze dzieciaki zdradza swoja plec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość butyproboszcza
Moja mama co prawda bliźniaków nie miała ale pomiędzy synami jest tak mała różnica wieku, że jak się urodził drugi to miała wrażenie, że ma bliźniaki. Zawsze mi powtarzała, że nie wie skąd brała energię ale miała jej w nadmiarze. Może dlatego, że była dość młoda. Teraz na starość za nic w świecie nie dała by sobie rady z dwójką dzieci :P Mam jeszcze pytanko. W którymś z tematów (możliwe, że w tym) znalazłam info o badaniach genetycznych w 1 trymestrze. Czy mogę je zrobić w połowie 11 tygodnia? Czy obowiązkowo musi to być 12 tydzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cheeky brown
Od 11 tc do 13 tc+6 dni mozna zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość butyproboszcza
cheeky brown Dziękuję za odpowiedź. pod koniec 11tc wyjeżdżam a raczej wracam do siebie a w Polsce, wg mnie, opieka prenatalna jest o wiele lepsza niż tam gdzie mieszkam więc chciałabym wykonać pierwsze badania jeszcze tutaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cheeky brown
Ja mam termin na to badanie w przyszla sobote. Bede wtedy w 13 tc i 2 dniu. Nie moge sie juz doczekac, moze poznam wtedy kto mieszka w brzuszku ale tez bardzo sie boje.. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Martwie sie bo mialam niepokojace wyniki cmv.. Lekarz mnie uspokaja ale mimo wszystko mam obawy.. Czekam jeszcze na jedne wyniki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cheeky brown
To wyzej ja pisalam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cheeky nic się nie martw, uwierz ze wszystko będzie dobrze! tez bardzo się balam i przezywałam, byłam aż pewna ze coś będzie nie tak, bo przyjmowałam dużo leków w pierwszym i drugim mies ciąży, kilka razy nawet były to antybiotyki, do tego anemia itp. a tu co, mam zdrowego, pięknego i dużego synka w brzuszku! teraz o niego i o siebie zadbam najlepiej jak potrafie :) tak sobie mysle, ze jeszcze go nie ma na świecie a ja już mam myslenice o tym co będzie kiedyś, o jego rodzeństwie. jeśli faktycznie będzie chłopcem to wolalabym mieć drugiego tez synka, bo z tego co widze rodzeństwo tej samej plci lepiej się ze sobą dogaduje i rozwija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salvaje
powyżej to ja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×