Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Miraga 1987

in vitro co mnie czeka

Polecane posty

Gość JaktaOla
GMW Opole. Nie czeka się wcale, trzeba mieć udowodnione leczenie 2 lata do 35 lat, rok pow. 35 lat. Lub stwierdzoną niepłodność, np. brak jajowodów. Nas zakwalifikował bo emek miał bardzo słabe nasienie - potem nasienie ozdrowiało, podeszliśmy do inv i na razie klapa. Klinika bardzo dobra...Rewelacyjna opieka, embriolog z wyższej półki, warto spróbowac...Ostatnio dr mi mówił, że nawet po 500 km. dojeżdzają. Ja proponuję dr Głąba. Dr Tomala jest b. dobrym specjalistą, ale ja bardziej polubiłam i zaufałam Niemczykowi, i Głąbowi. Ponieważ już wybrałam dr Tomalę a nie mam większysz zastrzeżeń to u niego zostałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Ryba
My się na pierwszą wizytę zgłosiliśmy chyba w listopadzie, później w styczniu badania i kwalifikacja, a w marcu zaczęłam stymulację. U nas się przeciągnęło 1 m-c bo byłam chora ale tak jak pisała Jakta kolejek nie ma. Pomyślcie o tym, kasa zawsze się przyda na coś innego. Musisz tylko pamiętać że jak złożyłaś już dokumenty w Provicie to możesz się raz przenieść. Czyli jak się zdecydujecie na Opole to już musicie tam zrobić wszystkie podejścia. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LaBrise
Ok dziękuję wam za podpowiedz i doradztwo podjedziemy tam i zobaczymy co i jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olkazopola
Ja też jestem zadowolona z Opola. Dr N. Jest bardzo profesjonalny i podchodzi do każdego przypadku indywidualnie. W czasie stymulacji musiałam pracować, więc wizyty miałam o 7 rano, ale raz nawet w niedzielę wieczorem bo była taka potrzeba. Nie zdążyłam zrobić jednego badania krwi na estradiol, więc doktor sam pobrał mi krew i wysłał na badania. Nie mam do niego żadnych zastrzeżeń. Liczę tylko na pozytywny wynik IVF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LaBrise
Nie złożyliśmy jeszcze dokumentów do refundacji bo jak usłyszeliśmy rok 2016 to się odechciało , więc zdecydowaliśmy się podejść do procedury płatnej , lekarz przepisał mi na razie anty i po anty mam przyjść na wizyte i stymulacja , chciałam w miedzy czasie zapisać się na refundacje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo jakoś nie wierzę aby udało się nam za pierwszym razem ze mnie taka pesymistka ehh .. myslę ze teraz podejdziemy to tego pładnego a w miedzy czasie zapiszemy się tak do Opola na refundacje myśle że to akurat by tak wyszło jeżeli by udało się załąpać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakta Ola
z dr Tomalą trudniej się porozumieć, bo jest roztargniony, ale super miły, rzeczowy, dowcipny, delikatny, przystojny - idealny mąż.... OJ szkoda, że zajęty..... Wiecie, ostatnio wiedziałam, że lipa, dlatego tak spokojnie przyjęłam. Teraz miałam ogromne przeczucie, że jest Ok, dlatego taka rozpacz. Nie pisałam wam, że mam przeczucie, nikomu nie mówiłam, ale w głębi duszy czułam, że maleństwo żyje.... Poddałam się, nadzwigałam w pracy i boli brzuch..... AAA do dupy to szystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakta będzie dobrze trzymam za Ciebie kciuki oszczędzaj się :) bądź dobrej myśli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annas1111
LaBeise nie mozesz tak myslec, trzeba byc pozytywnie nastawionym, polecam ksiazki o pozytywnym mysleniu - pisalysmy o nich z Tola. Mi nawet lekarz mowil ze pozytywne myslenie to juz polowa sukcesu. Uda sie za pierwszym razem ;) Olkaopola, planowo wg grafiku punkcja jest przewidziana za 2 tyg w srode dopiero, ale moze byc 2-3 dni wczesniej. Jesli wszystko bedzie ok to dzis nowy lek na wzrost pecherzykow i od wtorku planowane podgladanie ;) wlasnie jade do lekarza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JaktaOla
Oj dziewczyny, wszystkim wam życzę powodzenia.... Po co ja te biteli dzwigała, wczoraj chodziłam jak zółw, niemal nogi ściskałam. Dziś nalatałam się jak głupia, nanosiłam wody i pudeł i teraz na serio bardzo duży ból. I się martwię, że jednak się udało...bo nigdy tak nie mam....Po wysiłku nigdy nie mam bólu w dole brzucha, więc może jednak dzidzia walczy a ja głupia idiotka jak głupia latałam po poczcie z butalkami wody..... Wiecie chyba oc***eję....oc*****e ję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JaktaOla
miało być butelki dźwigałam....Nie umiem pisać.... Zaległości się zbierają, a ja se piszę z wami....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JaktaOla
Pamiętajcie dziewczyny Pozytywne myslenie Jestem piękna, jestem płodna, zaraz będę w ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annas1111
Dokladnie Jaktaola, jestes w ciazy- mysl pozytywnie i siadaj na pupie i sie nie ruszaj juz. Trzeba wierzyc i miec nadzieje do ostatniej chwili ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JaktaOla
Po tym dziwnym bólu w dole, bardzo nisko wnioskuję, że pierunek jednak się wgryzł....Ale czy ja mu już nie zaszkodziłam tym noszeniem????Czuję skurcze.... Jak wrócę do domu to się od razu kładę, ale to dopiero o 17 najwczesniej.... :( Nigdy takiego bólu macicy nie miałam, to może być tylko to.... Nie wybaczę sobie jak zaszkodziłam - dzwigałam zgrzewki wody po 12 sztuk po 1,5 litra w jednej i dugiej ręce. Kilka rund zrobiłam.... Jestem raczej szczupła i nie powinnam w ogóle dzwigać. Głupia ja!!!! Ale jakiegoś pałera dostałam i mam za swoje.... Teraz siędzę na tyłku... W domku odleżę swoje, zjem nospę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LaBrise
Kobietki a możecie polecić jakoś książkę o pozytywnym myśleniu może faktycznie coś w tym jest ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annas111
LeVrise pisalysmy o tym na 42 stronie, Tola pisala o ksiazce "potega podswiadomosci" a ja czytam "sekret" Naprawde polecam ;) Tola wierzyla i jej sie udalo, musimy wierzyc to i nam sie uda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annas111
Przepraszam za blad w niku i literowki, pisze z telefonu a klawisze sa takie male ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annas dziękuję ślicznie za odpowiedź wybiorę się do empika i poszukam ;) a jak u lekarza ? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćtola87123
Czesc kochane ;). Po pierwsze to duzy klaps dla JaktyOli za to dzwiganie, ze tak szybko sie poddalas ze wrecz wmawiasz sobie ze sie nie udalo, tak NIE WOLNO, nosz kurcze, Oluś wiem ze jest Ci ciezko, ale ja do 7 dpt tez myslalam ze sie nie udalo a maz za mnie robil wszysko, oszczedzalam sie i dalej oszczedzam bardzo. A ty sie nadzwigalas tyle butelek ehhh. Kazda z nas ma inne objawy tego ze sie udalo. Dziewczyny my z Annas tak jak juz pisala czytalysmy w trakcie ksiazki o pozytywnym mysleniu, naprawde przed wizyta do psychologa warto poczytac ja. Ja przy 1 ivf tez mialam caly czas negatywne nastawienie, a teraz wrecz wmawialam sobie ze musi sie udac, codziennie przed snem sobie to powtarzalam, naprade zmini sie troche nastawienie. Annas napisz jak tam po wizycie :), czekamy z niecierpliwoscia. OlazOpola fajnie ze czujesz ze cos sie dzieje, a na przeziebienie kup w aptece syrop dla kobiet w ciazy PRENALEN chyba, jest bezpieczny i tylko naturalne skladniki. ' Labrise ja tez polecam GMW z KAtowic nie masz daleko. Ja dojezdzam spod Wroclawia,chodze do dr T i jestem baaardzo z niego zadowolona, nawet chce by prowadzil moja ciaze. 20 listopada zostalam zakwalifikowana, ok miesiac uzupelnialam badania a juz w styczniu podchodzilam do 1 IVF. A ja dzis poszlam dla swietego swojego spokoju zrobic 3 bete, dzis mam 15 dpt i beta wynosi 2975, w 13 dpt byla 1111, a w 10 351. No teraz jestem spokojna.... Mmm ale za to jaka senna od paru dni jestem ojej mowie wam ;) Labrise ja czytalam "Potęga podświadomości" - Joseph Murphy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaktaOla
Ał Tola klaps bardzo bolał!!!!! To nie do końca tak, że się poddałam, tak naprawdę musiałabym się nagłowić i naprosić żeby ktoś za mnie nosił - ja mam obowiązek rozdysponować wodę, odzież, art biurowe, częci do samochodów itp. Często noszę ciężary a łaskę prosić nie lubię.... Ale od jutra koniec, najwyżej nie po 2 w jednej ręce a po jednej zgrzewce w obu rękach będę nosiła.... wiecie od 3 lat mierzę temperaturę i nigdy mnie nie oszukała... Pociesza mnie to, że w tym cklu jest inny termometr i jest dużo niższa niż na starym. Więć może na wyrost wpadłam w rozpacz, zobacze jak jutro, jak jeszcze spadnie to smutek.... Ale dziś byłam u ortodontki chciała mi zdjęcie zrobić zapytała czy jestem w ciązy a ja jej powiedziałam, że tak...Odruchowa, bezmyslnie...Nigdy wczesniej mi sie nie zdarzło, ostatnio tydzien po in vitro też byłam robic zdjęcie i nie miałam żadnych skrupułów, moja podswiadomosć mówi mi, że coś siętam dzieje...Ale czy to możliwe????Nawet mnie cycki nie smyrają, powinny boleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaktaOla
Tola beta bardzo pieknie rośnie, niedługo będzie serducho,,,,, Zazdroszę Ci tej wysokiej bety....Ale Ci dobrze... Rybka miała chyba w 11 dpt 120 a potem około 360, Rybka dobrze pamiętam. W którym dniu po transferze licząc dzień transferu jako 0 robiłyście betę??? Trzymam za was kciuki, mocno przytulam. Tola mam nadzieję, że się spotkamy niedługo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaktaOla
Czytałam obie ksiązki i obie bardzo dobre!!!! rzeczywiście nastawienie ma ogromne znaczenie, ale ja nie umiem byc optymistka, mam początki depresji to dlatego.... In Vitro mnie z depresji wyciągnęło, ale to takie trochę odpychanie nieuniknionego... Przez mobing w pracy tracę siły psychiczne.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćtola87123
Jakta ja jestem baaaardzo chetna na spotkanie ;D. Ja robilam pierwsza bete w 10 dpt, ale juz w 8 dpt widzialam 2 kreski na tescie sikanym. Moglas sie zaopatrzyc na test sikany o czulosci 10, napweno by cos juz pokazal. Z reszta ty wiesz, bo sama mnie namowilas na to bym zrobila ;). Kochana prosze Cie tylko o jedno, nie dzwigaj jutro nawet tej 1 zgrzewki. Jejciu popros kogos a co tam , niech z laską nosi. Jak dzwonilam do dr T w piątek z wynikiem to powiedzial by nie dzwigac nic. Jak ide do pracy z 1,5 l butelką wody to mam takie wyrzuty sumienia ze szok. To ze cycki nie bolą nic nie znaczy, nie sugeruj sie innymi objawami. Zrobilas dziś ta bete? Bo juz mi wylecialo z glowy. Prosze nie zamartwiaj sie bo kropek jezeli ta jest wszystko czuje. I nie dzwigaj nic. Ja na siebie naprade baaaardzo uwazalam i uwazam. W koncu nasze malenstwa sa wazniejsze niz dzwiganie zgrzewki wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćtola87123
Ola ehhh smutne jest to że masz taką pracę, do tego mobbing. Bardzo to przykre. moglas wziac L4 az do testowania, by nikt cie w pracy nie stresowal w tym okresie oczekiwania. Moze faktycznie powinnas skorzystac z porady psychologa, napewno pomoże. Trzymam kciuki za wynik bety!!! Annas a jak po wizycie? Pisz nam ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annas11
Jaktaola uwazaj, i tak jak mowi Tola nie nos nic. Tola ciekawe czy nie bedziesz miala blizniakow, bo ta bete jest piekna ;)) Wizyta niestety niezbyt dobrze, macica nie wyczyscila sie dokladnie i jedno jajeczko zaczelo rosnac - a nie powinno. Mam dalej brac te zastrzyki, ktore biore na a kolejny lek musze poczekac ok 1,5-2 tyg, wiec wszystko sie poprzesuwalo.. Lekarka mowi ze tak sie zdarza i powinno byc ok do zastepnej wizyty ale miala troche niewyrazna mine.. Mowila ze moge duzo krwawic bo macica powinna sie jednak oczyscic.. Ech wzielam urlop od poniedzialku zeby nie kombinowac z wolnymi dniami i spokojnie jezdzic na wizyty a wychodzi na to ze zalicze w tym czase jedna wizyte a pozniej i tak bede kombinowac.. Ech mniejsza z praca, wazne zeby tylko do wizyty 7 lipca bylo czysto w srodku.. Spotkalyscie sie dziewczyny z takim przpadkiem ? Nic lekarka nie mowila co jesli sie nie wyczysci.. Jakos nie zapytalam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annas1111
Wlasnie doczytalam, ze jakas dziewczyna byla az 20 tygodni na tym leku co ja, zeby macica sie wyczyscila.. Oj mam nadzieje ze u mnie zajmie to duzo krocej .. Ech, dzis malutkie zawirowanie z moim pozytywnym nastawieniem ale od jutra bedzie lepiej ..;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JaktaOla
Annas Nam nic na wyczyszczecie macicy nie dawali... Dlatego masz taki długi prookół bo mamcie czuscisz - jasne..... My chodziłyśmy w 2. 3 dniu cyklu w trakcie krwawienia na usg i lekarz patrzył jak organizm sam sobie radził.... U mnie było ok za każdym razem, endow 3 dnc powinno byc cienkie około 3mm, max do 5. Ciekawe czemu Ty musisz brac leki na wyczyszczecie macicy, masz problemy z przerostem endo???? Ze za grube?? Tola dzieki za miłe słowa, ty sie martwisz ze 1,5 litra niesiesz a ja nosiłam po 18 na jedną rękę.... :) Jesli dr nie każe nic nosić to będzie mi musiał daćl4 jeśli się udało, nie mogę tego uniknąć. Sąsytuacje, gdy nie ma kto pomóc....czasem paletę trza okleić i człowiek przesuwa nawet 50 kg. Podniesc nie podniose ale zapieram się i przesuwam...Nie wspomnę o inych pudłampo 30 każde, które muszę przeniesc otworzyc opróznić czyli podnieść. Pracując w takiej atmosferze strach kogoś prosić, mojej niekoleżanki sie wszyscy boją.... Przydrzeźnia mnie non stop....mruczy pod nosem jakieś teksty na mój temat....chowa dokumenty, zatrzymuje dokumenty, żebym si,ę nie wyrobiła, podklada świnie, nie przekazuje informacji i telefonów, zatyka nos jak podchodze, bo niby smierdze, odwraca głowe jak poruszam się po biurze, zeby niby nie musiec patrzec na mnie,,,jak światło zaświecę ona gasi.....Szkoda wymieniać..... Na becie byłam rano dziś 7dpt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JaktaOla
Annas Nam nic na wyczyszczecie macicy nie dawali... Dlatego masz taki długi prookół bo mamcie czuscisz - jasne..... My chodziłyśmy w 2. 3 dniu cyklu w trakcie krwawienia na usg i lekarz patrzył jak organizm sam sobie radził.... U mnie było ok za każdym razem, endow 3 dnc powinno byc cienkie około 3mm, max do 5. Ciekawe czemu Ty musisz brac leki na wyczyszczecie macicy, masz problemy z przerostem endo???? Ze za grube?? Tola dzieki za miłe słowa, ty sie martwisz ze 1,5 litra niesiesz a ja nosiłam po 18 na jedną rękę.... :) Jesli dr nie każe nic nosić to będzie mi musiał daćl4 jeśli się udało, nie mogę tego uniknąć. Sąsytuacje, gdy nie ma kto pomóc....czasem paletę trza okleić i człowiek przesuwa nawet 50 kg. Podniesc nie podniose ale zapieram się i przesuwam...Nie wspomnę o inych pudłampo 30 każde, które muszę przeniesc otworzyc opróznić czyli podnieść. Pracując w takiej atmosferze strach kogoś prosić, mojej niekoleżanki sie wszyscy boją.... Przydrzeźnia mnie non stop....mruczy pod nosem jakieś teksty na mój temat....chowa dokumenty, zatrzymuje dokumenty, żebym si,ę nie wyrobiła, podklada świnie, nie przekazuje informacji i telefonów, zatyka nos jak podchodze, bo niby smierdze, odwraca głowe jak poruszam się po biurze, zeby niby nie musiec patrzec na mnie,,,jak światło zaświecę ona gasi.....Szkoda wymieniać..... Na becie byłam rano dziś 7dpt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annas1111
JaktaOla, ale masz wrednych ludzi w pracy, no i to noszenie, toz to wykorzystywanie czlowieka.. Kobieta nie powinna takich ciezarow nosic.. Szykuj sie na l4 niedlugo ;) W moim przypadku nie chodzi o endo, ten lek co biore to na wyciszenie jajnikow i wyczyszvzenie macicy. Jeden jajnik sie wyciszyl a drugi robi mi na zlosc i pracuje, jest normalnie owulacja, i teraz musze dalej brac ten lek na wyciszenie go, to jajeczko musi wyleciec ze mnie.. Dlatego mam sie spodziewac duzego krwawienia.. Ech mialo byc gladko.. No coz, pourlopuje, odpoczne, odetchne od chemi z ktora pracuje i wroce wypoczeta do pracy, mam nadzieje ze kolejna wizyta bedzie juz ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×