Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Miraga 1987

in vitro co mnie czeka

Polecane posty

Gość jaktaOla
kto nam wysłał te artykuły? Bo to nie ja! No własnie trza go pić, szkoda, że jest taki ohydny..... Tola wstałam dzisiaj bez bólu brzucha bez plamienia, temperatura 37,2. Ale pół nocy nie spałam, bo tak mi brzuch dokuczał. Ja jestem tam w środku nadwrażliwa, dr T mówił, ż bardzo mocno odczuwam wzystko co się w macicy dzieje. Podczas punkcji mimo, że spałam dokładali mi znieczulenie, bo bolało, transfer tez mnie bolał, czułam tę rurkę jak wsadził do macicy, nawet powiedziałam o trafił pan dr i sssss. Wtedy d powiedział, że mocno odczuwam i o tej punkcji mi przypomniał. Dlatego się nie dziwuję, że mnie boli, że miałam jako jedyna z was prawdziwe krwawienie implantacyjne, teraz te plamienia mogą być dalej z powodu implantacji, bo ona jeszcze trwa...Było malutkie i przeszło, wyleciała na krew s sumie i tyle, spokój. Jestem dobrej mysli, ah te zmiany humoru....Jutro idę na betę, oby było około 600.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wspaniałe wieści: . http://wyborcza.pl/1,75478,16233306,In_vitro_prawie_za_darmo__Teraz_refundacja_lekow.html? . JA mam cały czas tempkę na poziomie 35 z kawałkiem, dziś 35,57 :) No i drugi dzień @, czuję się dziś już lepiej... Eh, od jutra mamy remont małżeński ;) AAA schudłam już ponad 6kg :) cieszę się ogromnie! Cel pierwszy - zejść poniżej 80kg - jest o krok, już tylko 100 gram z okładem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JaktaOla
Olu z Opola może się nawet jutro spotkamy na becie, ja jadę z samego rana do Lomy, tak już 6.50 jestem pod gabinetem, żeby potem w kolejce nie siedziec , bo w pracy na 7.30 najpóźniej mogę być. Ola robisz badanie w LOMIE? Fajnie, że nie trzeba odbierac wyników, tylko na stronie można spprawdzić. To może się zobaczymy? Hehe Betę na pewno będziesz miała wysokaśną. Co do oleju rzeczywiście jak wyczytałam chodzi o tlen i światło, więc jak wyslą w odpowiednich warunkach to nie będzie problemu. gdziesz czytałam, że tran daje nam gotowe DHA i EPA, a przy oleju lnianym organizm sam musi te kwasy wytworzyc... Biorę witaminki dla kobiet w ciazy z tymi kwasami ciekawe czy to nie pic na wodę skoro tak ciężko je uzyskać...... Myślę, że tran dobra alternatywa do oleju lnianego. Olu a nie ma rybiego smaku, nie masz mdłości po nim? Może spróbuję jak lnianego nie dam rady. Muszę tę książkę przejżeć i poczytać co o tranie pisali. Pozdrawiam mocno..... :) Tola to się umówimy na spotkanie, koniecznie..... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JaktaOla
Krysiu gratuluję Ci. Widzisz chudniesz pieknie, a tempka jak na @ dobra, to znasz już swoją podstawową, teraz łatwiej Ci będzie zauważyć skok. Zacznij zapisywac od 10dc. Super, że tak ładnie chudniesz....Przeczytałam te artykułu o oleju i od razu o Tobie pomyslałam, że dla Ciebie też dobry :) Trzymaj się Krysiu, podczas remontu to schudniesz.....jeszcze szybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaktaOla
Krysia nie otwiera mi się strona wcale!!!! Domyślam się, że leki będą tańsze..... Super Dziewczyny szkoda, że Fasolka do nas nie pisze - często się zastanawiam co się stało....Oby nic złego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olkazopola
Jaktaa ja robię badanie w jednym z oddziałów Lomy tym razem. Przynajmniej wyniki będziemy miały w tym samym czasie online. Tran pije tak, ze biorę jedna łyżkę i od razu zabijam czymkolwiek co mam pod ręka, wiec smaku nie czuje. Krysiulk gratuluje spadku wagi. Ja przed @zawsze mam ze 2 kg wiecej, wiec tym bardziej podziwiam. To mierzenia temperatury- mierzyłem jeden cykl, rzeczywiście to działa, ale pózniej nie miałam do tego cierpliwością, cieżko u mnie z systemacznoscią, dlatego nawet dieta trwa u mnie max 2 tygodnie:-). Dziewczyny pracujące w kosmetyce, czy można robić paznokcie zelowe lub hybrydowe w ciąży? Czy sa jakieś przeciwwskazania? W lecie zawsze mam na stopach hybrydowe, przynajmniej nigdy nie muszę myślec o malowaniu, a na dłoniach tez lubię od czasu do czasu robić. Mam kruche paznokcie i tylko wtedy ładnie wyglądają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JaktaOla
Olu dobre pytanie! Z chęcią się dowiem, bo myślałam o stopach!!!!! Na wakacje zawsze robię, żeby się nie martwić.... Najwyżej normalny lakier - tylko mniej trwały. Tola - co o tym myslisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od pierwszego lipca leki będą refundowane! Niestety link nie chce być klikalny, musicie go sobie skopiować, całą nazwę z nawiasu (http://wyborcza.pl/1 ,75478,16233306,In_vitro_prawie_za_darmo__Teraz_refundac ja_lekow.html?) i wkleić w pasek przeglądarki tam gdzie się adres strony wpisuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apropos paznokci, z tego co wiem to można spokojnie sobie takie żelowe pazurki zrobić, żel nie szkodzi. Jedyne co może was drażnić to zapachy na przykład odtłuszczacza w trakcie zakładania - jak ktoś jest wrażliwy ;) W ciąży ze względu na zmiany hormonalne mogą się słabiej trzymać, ja miałam ten problem przy pco ;) Ale jeśli zrobi je dobra kosmetyczna to myślę, że nie będzie problemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LaBrise
Przyszła @ zaczęłam tą antykoncepcję , czyli ok 18/07 jadę na wizytę i stymulacja - czas się ciągnie ale przeleci ;) dziewczyny powiedzcie mi jeżeli dostałam dzisiaj @ biorę te anty , to czy w sierpniu będę miała @ czy już nie skoro potem stymulacja i dalsza procedura ? z góry dziękuję za odpowiedź taka ciemnotka ze mnie bo to pierwsza próba będzie więc dla mnie nowość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JaktaOla
LaBrise pomogłabym ale Ty idziesz długim protokołem a ja krótkim więc nie wiem. Chyba wszystko zależy od usg 18.07. Jeśli wszystko będzie oki, jajniki wyciszone, macica czysta to chyba nie będzie już tej @ w sierpniu. SAMA NIE WIEM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaktaOla
Może pomogą dziewczyny, które szły długim protokołem. wczesniej się orientowałam co i jak w jakim protokole, ale od początku wiedziałam, że przy moim AMH wysokim zaczniemy od krótkiego, więc na tym się skupiałam. Dziewczyny ale mi kręci w żołodku, wymiotować mi się chce i nie wierzę już, że mdłości od 6, 7 tydzień, normalne masakra jakaś. Głowa między kolana i tak przesiedziałam z 10 minut, teraz mnie mdli, ale lepiej jest. To się zaczyna- jak tak dalej pójdzie to co mnie czeka później. Piersi nadal udają, że nie istnieją, dziś brzuch nie boli tylko cmi odrobinę, plamień nadal nie ma. Zaraz idę się wykąpać i na spacer chociaż pogoda do kitu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba wszystkie tutaj miałyśmy krótki protokół, ale mnie się wydaje że ty następną @ musisz mieć ponieważ teraz masz antyki na wyciszenie a leki stymulujące podaje się w konkretnych dniach cyklu więc teraz antyki, później @ i zastrzyki. Tak mi się przynajmniej wydaje. Podpytaj dokładnie lekarza na najbliższej wizycie, aby ci wyjasnił jak to dokładnie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćtola87123
OlazOpola jestem kosmetyczką i mogę Ci poiedzieć,że śmiało możesz zrobić sobie żelki lub hybryd, z tym że hybrydu może lepiej nie ściągaj w tym acetonie. Ja mam aktualnie lakier hybrydowy juz 2 miesiąc ale jak sie dowiedzialam ze jestem w ciazy to nie usuwam w acetonie tylko piłuje. Kurcze zaczynam sie stresowac wizytą w pt, mam nadzieje ze wszystko z moją fasolką jest, czytalam na innym forum o dziewczynie ktorej beta ladnie przyrastala, wymiotowala, piersi bolaly a na 1 USG wyszlo ze ma ciąże bezzarodkową, tak sie tym zestresowalam ze juz mąż krzyczy jak widzi ze siedze na forach. Jakta dobrze ze brzuch juz cie nie boli i ze nie masz plamien. Ja dzis zasypiam, normalnie oczy mi sie same zamykaja. I te moje piersi hehe, bolą jakbym kamienie w staniku miala. Labrise ja tez mialam krotki protokół wiec nie pomogę. Tez jestem ciekawa co z Fasolką, dawno sie nie odzywala do nas. Kuskus a co tam u Ciebie? Jak sie czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JaktaOla
Krysia też tak od razu pomyślałam, ale potem pomyślałam, że jesli odstawi antyki i poczeka na @ to jajniki ruszą z kopyta i po co wtedy wyciszenie, ale w sumie jesli lekarz zobaczy, że jajniki śpią, macica ładna to tak jak Krysia pisze, pozekasz na @ i od razu stymulacja.... To jest logiczne... Chociaż czytałam, że niektóre dziewczyny miały jakieś dziwne protokoły, gdzie zaraz po antykach zastrzyki bez @.Ale to nie w Polsce. Le Brise daj znac jak się dowiesz czegoś więcej, czas szybko zleci zobaczysz..... Powodzenia...... Szkoda, ze Ci nie pomogłyśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JaktaOla
Tola rozumiem Cię. Ja też się boję bardzo. Ja nie muszę siedzieć na forach, żeby wiedziec, że beta nie zawsze oznacza, że jajo płodowe nie będzie puste. Nasz strach jest zozumiały, ale to się na prawdę rzadko zdarza, i nie przy tak pięknej becie, wiem co piszę. Twój dzidź pięknie rośnie. Wymioty beta i tak dalej niestety nie daja gwarancji, bo ciałko żółte odpowiada za te sensacje, ono produkuje hormon ciążowy i jesli w środku dzidź się przestanie rozwijać ciałko żółte nadal przez jakis czas pracuje.....produkując HCG. Tola ja to szystko wiem, niby czemu lekarze nie zakładajakarty ciążowej zaraz po teście.... Statystyki sa jednak dla nas przychylne.... Nie zamartwiaj się na zapas....Ja mam więcej powodów do zmartwień, ciągły ból brzucha, brak piersi, niższa beta..... Twój dzidź się przecudownie wgryzł i się pieknie rozwija. Mój emek mi nie zabrania forum, bo ja niestety jestem uświadomiona....od razu mówiłam do emka, że serce jest najwazniejsze, póki nie ma serca nie ma co się podniecać. Ale cóż, jak tu się nie cieszyć, jak się nie ekscytować, pierwszy test pozytywny po tylu latach, jak się nie martwić..... Nie da się, według mnie czytanie forum mało ma z tym wspólnego. Już do rozwiązania będziemy zyły w tym strachu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JaktaOla
Tocia a ja czytałam na forum, że jedna dziewczyna miala negatywną betę, rózne choroby po transerze, brała super mocne leki, cuda się z nią działy...A na koniec okazało się, że jednak była w ciąży, nie wiadomo dlaczego beta wyszła negatywna.... Rózne rzeczy się dzieją. Pomysl przeczytała byś historię dziewczyny, która mimo zerowej bety była w ciąży to od razu pomyslała byś, że ty też mimo zera w ciąży jesteś.... Nie! Od razu byś pomyslała, to jakiś rzadki przypadek i tak dalej.... Więc czemu od razu identyfikować się z przykrymi przypadkami???? Tak nie można..... Będzie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LaBrise
Ok dziewczyny dziękuję za odpowiedź dowiem się co i jak dopiero na wizycie ok 18.07.... wiec jeszcze troszkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćtola87123
Jaktaa dziekuję naprawdę mnie pocieszylas i dalas wiecej wiary. Twoj dzidź tez sie cudnie wgryzł, naprawdę Twoja beta tez jest duza ;). Ehh kiedyś jak czytalam ze po tym jak kobieta sie dowie ze jest w ciazy stres nie przechodzi ze ciągle sie bedzie stresowac, myslalam ze ja jak sie dowiem ze jestem w ciazy to nie bede sie zamartwiac. A tu wcale tak nie jest. Martwie sie baaaardzo, tak bardzo mi zalezy by z moja fasolką bylo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tola będzie wszystko dobrze trzeba być dobrej myśli same mi to pisałyście więc głowa do góry ;) a ja mocno trzymam za Was wszystkie kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaktaOla
Tola proszę bardzo. Od tego jest forum.... Zresztą kto Cię lepiej zrozumie? Tylko my tak taprawdę wiemy, co czuje kobieta w sytuacji ciąży z in vitro.... Jaki to stres, strach, mnóstwo uczuć, od szczęścia do rozpaczy. Wielkim moim marzeniem był pozytywny test ciązowy, teraz ciągle na niego patrzę. 2 grube kreski z popołudniowego moczu. Najchętniej bym się pochwaliła rodzinie, ale muszę poczekać do końca lipca - powiem dopiero w sierpniu.... Narazie tylko jedna siostra wie, o całym leczeniu i o becie. U mnie w pracy też parę osób wie, ale oni wiedzieli też, że się leczę, nie umiałam ich okłamać, że beta negatywna...Nie chciałam też wywoływać wilka z lasu. W pracy wiedzą, że jeszcze wszystko się może wydarzyć, bo to początek dopiero. Tola przytulam was mocno, jestem z wami. Oby do piątku, a ja jeszcze całe 2 tygodnie. Masakra....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćtola87123
Ciekawa jestem czy juz teraz na wizycie jak bede to lekarz wystawi karte ciazy czy jeszcze nie. Hmm i zastanawia mnie czy da te L4. Jaktaa dzieki jak czytam Twoje odpowiedzi az mi sie buzia usmiecha. Trzymam kciuki za jutrzejszy przyrost bety ;). To bedzie beta po 72 h?? OlazOpola za ciebie tez kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hey laski jakie trzeba zrobic badania do in vitro?napewno badania hormonalne badania nasienia hsg amh i jeszcze co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ LASKA! Może wypadało by się jakoś przedstawić, przywitać a nie tak z grubej rury dopytywać?! ;) W internecie jest dużo informacji, wystarczy poczytać... Do ivf potrzebna jest cała masa badań, wszystko zleca lekarz na pierwszej wizycie hormony, nasienie, amh oraz badania konieczne do wykonania na początku ciąży czyli na przykład toxoplazmoza czy hiv, w każdym razie dużo tego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaktaOla
Krysiulk alem się usmiała.... Twoja odpowiedź po prostu mnie rozbroiła.... Tak to jest z podcztującymi nas z kszaków....Chcą tylko szybko zapytać uzyskać szybką odpowiedź i uciec jak najdalej... Tylko droga lasko nawet na ulicy jak pytam kogoś o godzinę, mówię dzień dobry, przepraszam czy mogłaby mi Pani powiedzieć, która godzina????Kultura.... Ale bez nerw bez nerw... ... ... Krysiulk odpowiedziła rzeczowo i wyczerpująco na pytanie... Byłam a lodach ale po prostu były obrzydliwe, ble ble..... Mój emek zjadł dwie porcje, potem nas deszcz złapał więć umokliśmy....Ale śmiechu było co nie miara....Tylko nowych butów mi szkoda.... Rybka, Kus Kus dajecie znaju co tam???? Oglądam jakąś dziwną komedię nawet się śmieję,,,, Mamusia i syn gadają o penisie... ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JaktaOla
Miło mi Tola, że się usmiechasz. Kartę ciąży założy Ci raczej na następnej wizycie...Tak było z RYBKĄ, zobaczył serce, zbadał i powiedział, że na nastepnej wizycie założą już kartę, ale Rybka niezadowolona z postawy dr do niego nie wróciła....Coś mogłam przekręcić...Niestety żadnej mojej siostrze na pierwszej serduszkowej wizycie nie zakładał karty, zazwyczaj na drugiej...Ale Tola Ty go pewnie zagadasz,,,,i chcąc nie chcąc Ci wystawi....:) L4 też Ci da...Hehe W poniedziałek będzie 12dpt , beta będzie po 72 g. Czyli powinnna wzrosnąć conajmniej o 114%. Ale ja i tak liczę to nieco po swojemu. Po prostu uważam, że powinna wzrosnąć czterokrotnie, żebym się nie martwiła. Mam nadzieję, że będzie 800. Wcześniej pisałam 600 ale zapomniałam, że to 72 godziny. Dzięki Tola za przypomnienie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabaw
Trzymam kciuki za jutrzejsze bety. Ah ja tez juz bym chciala wyczekiwac na wyniki, ale jeszcze miesiac musze czekac :(( Aby nie myslec o tym ciagle od jutra zabieram sie za odnawianie mojej ulubionej komody. Jakta skad ty tyke o wszystkim wiesz, jestes dla nas ogromnym zrodlem informacji :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Ryba
Hej Dziewczyny! My od wczoraj z emkiem na wyjazdach. Wczoraj byliśmy teścia odwiedzić, bo w pt miał imieniny a dzisiaj pojechaliśmy z moją mamą do ciotki, która załatwiła mi już nowe 2 komplety pościeli z baldachimem do łóżeczka i nowy śliczny śpiworek do wózka. Oczywiście mi tego nie dała tylko dałam mojej mamie na przechowanie. Pościel jest niebieska w miśki i słoniki, chyba ktoś wiedział, że to będzie Chłopak... Mi kartę ciąży w ogóle dopiero założyli w 11t4d ciąży. Co lekarz to inaczej, ale na pierwszym usg to raczej na pewno nie ma co liczyć. Jaktaa nie denerwuj się tak betą, zobaczysz że będzie ok. Co do L4 to jak powiesz jaką masz sytuację w pracy to i może dr T wystawi. Tylko powiedz wszystko, u ciebie to są wskazania do zwolnienia. Pozdrawiam was wszstkie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Ryba
No i mi skasowało wiadomość. Była w rozjazdach i nie miałam jak pisać. Jaktaa nie denerwuj się betą, na pewno będzie wysoka. Mi kartę ciąży założyli dopiero w połowie 11 tyg. co lekarz to inaczej ale na pierwszej wizycie to raczej nie ma co liczyć :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dziewczynki też mocno kciukam za Wasze betki jutrzejsze!! Powolutku szykuje wszystko na jutro, z samego rana wyruszamy ;) Postaram się trzymać w miarę dietkę przez te dwa tygodnie ale mało czasu na gotowanie będzie więc jakiś gotowiec pewnie wpadnie... Obym tylko przetrwała po japońsku, jako tako :) Jedno szczęście, że jutro mam dzień "Matki Boskiej Pieniężnej" więc na zakupki będzie :P Pozdrowionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×