Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Miraga 1987

in vitro co mnie czeka

Polecane posty

Gość tola8712
Kuskus fajnie że sie odezwalas ;). Ale fajnie że maluszki zdrowo rosną ;). A wiesz jaką mają płeć? Jejku juz 12 cm mają ;), super. Ja tez juz nie mam mdlosci, zaczyna mi brzuszek rosnąć, jedyne co to wzdęcia mnie męczą dosyć często. La brise beta bardzo ladna, ale ja pewnie bym powtorzyla. Do mnie tez doszlo ze jestem w ciazy jak zobaczylam na USG główkę, rączki i nóżki, niesamowite uczucie. Annas a jak u CIebie wizyta? Caly czas mysle o Tobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annas111
Kuskus ciesze sie ze malenstwa tak pieknie rosna laBrise piekna beta, kciukam za blizniaki.. U mnie zle.. Widzialam malenstwo, zagniezdzone jest na skraju macicy i jajowodu. Badalo mnie 2 lekarzy i nie umieja jednoznacznie stwierdzic gdzie dokladnie jest i gdzie sie rozwinie. Dzis mialam badanie i czekam na wiadomosc. Jesli beta spada to poczekaja kilka dni, jesli rosnie to jutro laparoskopia, jesli okaze sie ze ciaza jest w jajowodzie to musza usunac, jesli jeszcze w macicy to zostawia i zobacza co sie bedzie dzialo.. Jednak mimo wszystko daja jej 1-2% szansy ze bedzie sie rozwijac, ze wzgledu na nikly przyrost bety w zeszlym tyg... Poprostu jakas masakra. Przy usg krwawilam, teraz nie ale to juz bez znaczenia.. Nie mam sily plakac, czuje bezsilnosc i zlosc... To straszne, 5,5 roku staran, ciaza i utrata dziecka... Ktos na gorze jest bardzo niesprawiedliwy.. Przepraszam jesli kogos wierzacego urazilam, ale jestem wsciekla.. Dam znac jutro albo pojutrze co wyszlo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tola8712
Jeju Annas tak bardzo mi przykro. Mam nadzieje mimo wszystko ze beta bedzie ladnie rosnąć. Tak to jest niesprawiedliwe ze czlowiek tyle lat sie stara, udaje sie w koncu a los i tak zabiera te szczęście. A w telewizji tyle sie slucha o matkach alkoholiczkach co zabily swoje dziecko. Normalnie noz w kieszeni sie otwiera. Ehhh wiem ze to co teraz przezywasz jest bardzo bolesne, bardzo mi przykro ze musicie tak cierpiec. Trzymaj sie kochana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słomczeka85
Dziękuje za odpowiedzi :) dzis zakupilam kwas foliowy, suplement diety dla planujacych i dla meza androvit. Annas pamiętaj nadzieja umiera ostatnia, lekarze moga sie mylic. Trzymam kciuki :) LaBrise chcialabym za 2 miesiac tez swietowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annas kurde jakie to niesprawiedliwe, no co za pech!! Przytulam i sciskam cie mocno wirtualnie... Od poczatku same problemy, ale moze ten 1-2% szans daja jakos nadzieje... Musisz byc silna i gotowa na wszystko, ale nie trac prosze nadzieji!! nadal trzymam mocno za was kciuki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomeczko brawo, lekarze o tym nie mowia ale dieta i suplementy bardzo pomagaja. Im lepiej sie przygotujecie tym wieksze macie szanse ;) . Labrise gratki, beta piekna :) . Kuskus fajnie, ze maluchy dobrze sie rozwijaja ;) ech dziewczyny zazdroszcze wam - ja od zawsze chcialam miec pod sercem bobasa, czuc ruchy w brzuchu i tulic swojego brzdaca w ramionach... Moze kiedys...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słomczeka85
A powiedzcie mi czy jesli w suplemencie jest kwas foliowy to moge osobno łykac tez czy juz lepiej nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mozesz, lepiej wiecej jak za malo :) Minimalna dawka dobowa kwasu foliowego to 0,4mg a przedawkowac sie nie da bo jego nadmiar wydalamy z moczem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annas słonko proszę nie trać nadzieji ja w dalszym ciągu wierzę że będzie dobrze! Jejku ąż słów mi zabrakło tylke bym chciała napisać a normalnie nie mogę łzy mi się do oczu cisną :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annas111 biedactwo. Strasznie Ci współczuje:-( pewno miałaś już w gabinecie łzy w oczach:-( A kiedy będą wyniki bety? Trzymam kciuki aby maleństwo było w macicy!!!! Ja też się obawiałam ciaży pozamacicznej i pamiętam jak koleżanka mi mówiła, że od razu bym czuła, że jest coś nie tak z ciążą. Ją mocno bolało. A Ty chyba żanych mocnych bóli nie miałaś? A te krwawienie to może przez drugie maleństwo. Oby było wszystko dobrze! Słomczeka85 mi dr kazał brać 2 tabl. kwasu foliowego jak zobaczyl dwójke na usg więc nie zaszkodzi większa dawka. Krysiulk na pewno i Ty doczekasz się maleństwa pod serduszkiem. Ja też w to wątpiłam i miałam już kryzys przez brak upragnionej ciąży. A teraz to wszystko wydaje mi się tak odległe. Ale jak bym komuś miała opowiedziec co przez ten czas przezywałam to na pewno bym się popłakała na wsomnienie tamtych wszystkich dni, miesięcy, lat:-( Tola8712 na wczorajszym usg wyszło, że jedno maleństwo to chłopiec a drugi brzdąc nie chciał pokazać co ma między nóżkami więc musimy czekać do kolejnej wizyty. Tola cieszę się, że też już masz lepsze samopoczucie:-) a brzusio niech rośnie. Ja już nie mogę się zmieścić w niektore spodnie. No cóż:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annas11
Beta nie spada, pielegniarka nie chciala powiedziec ile bylo, jutro mamy byc na 8 i dowiemy sie co dalej. Nie mam brac juz progesteronu dzis.. Nie ogarniam tego wszystkiego.. Dziecko zyje a jutro moze go juz nie byc.. Ide spac, odezwe sie jak dam rade..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzia30
Cześć dziewczyny jestem tu nowa podpisaliśmy zgłoszenie do in vitro i musimy teraz czekać około pół roku na zakwalifikowanie się Mam do Was pytanie ile teraz kosztuje in vitro chodzi mi o to ile mniej więcej zostaje nam do zapłaty po dofinansowaniach? Trzymam za Was mocno kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annas111 trzymam za Was kciuki. Trzymaj sie tam i nie poddawaj sie!!!!! A pielegniarke bym udusila przez telefon!!!!! Zuzia30 niestety Tobie nie pomoge bo ja podchodzilam komercyjnie do IVF. Pol roku czekania. Dlugo. Nie wiem, z ktorej czesci Polski jestes i gdzie podchodzisz ale z tego co pisza tutaj dziewczyny i mowily mi znajome to one szybciutko podchodzily do IVF rzadowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annas trzymam nadal kciuki. Beta przyrasta oby wysoko. Nie wiem dlaczego ta pielęgniarka tak Cię dręczy. Daj znać co Ci dziś powiedzą. Zuzia dlaczego musicie tak długo czekać na zakwalifikowanie? Jeżeli chodzi o rządowe ivf to płacisz tylko za leki. Stymulacja kosztuje około 800-1000 zł to zależy jak się będziesz stymulowała. Po punkcji na leki też trzeba liczyć koło 200 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam kochalam sie z chłopakiem z gymka nie pamiętam czy mialam dni płodne i gumka pękła on mowi ze wyciagnal go przed wytryskiem ale czy ty możliwe ze jeśli chodź troche wylevialo to moge buc w ciąży ? Proszę o pomoc boje sie ponieważ okres spóźnia mi sie 4 dzien . a zazwyczaj reguralne mam bo co 28-29 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzia30
Dzięki dziewczyny. Leczymy się w Angelius provita w Katowicach i tu tak długo się czeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzia a ja w Gyncentrum w Katowicach. Wizytę miałam 3 lipca i gdyby nie to że brakowało mi wyniku amh to bym od razu była stymulowana. A tak zaczęłam od sierpnia. Od razu się zakwalifikowałam i w ogóle nie musiałam czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzia ja też w Provicie :) tylko ja odpłatnie :) bo jak powiedziano mi ze koniec 2015 roku to mi się odechciało całej tej refundacji.. Tzn. ja już jestem po :) dzisiaj mam 13 dzień po transferze ... jaki lekarz prowadzący ? mój dr. Paweł Juraszek..... Zuzia asiak czyli mieszkamy gdzieś niedaleko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja z Chorzowa :) OK ja mykam będę ok wieczora jadę rodziców odwiedzić i siostrę miłego dnia dziewczynki... Annas trzymam kciuki i ciągle myślę o Tobie. Daj znać słonko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słomczeka85
A w Poznaniu w ogóle już nie ma nawet zapisów...ale co tu dużo mówić...jedna klinika na całe województwo..planowaliśmy tak zrobić, że jak się nie uda prywatnie to i tak się zapiszemy na rządowe, czekać można a co między czasie się robi to nikogo nie obchodzi. Lekarz też nam tak radził tylko już było za późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xMaja
Asiak33, a do kogo chodzisz? Ja jestem z Będzina, leczylam się u Dr Serafina. Mialam też kilka wizyt u Dr Mercika i chodź ma bardzo dobrą opinię to jednak Dr Serafin ma o niebo lepsze podejście do pacjenta. Zaskoczył mnie już na samym początku podając rękę na przywitanie. Do tego ma bardzo dobrą pamięć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chodzę do dr Serafina bo on ma prywatny gabinet w Gliwicach. Natomiast w klinice do ivf kwalifikują tylko Czerwińska i Mercik. Wybrałam Mercika ale więcej chodziłam do Czerwińskiej bo Mercik przyjmuje tylko na rano a ja pracuję. Dla mnie Mercik jest mrukiem i o wszystko muszę go wypytywać, nie to co Serafin ten wszystko wytłumaczy, narysuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słomczeka85
Dziewczyny jestes troche zalamana. Dzis w GW był dodatek - ranking klinik inv i wszystko o inv. Poznań szału nie robi, w sumie wypada dosc przecietnie. Robie rozeznanie gdzie jeszcze mozna by sprobowac na NFZ i pomyslalam o Opolu, byloby gdzie sie zatrzymac i te 300km jest do pokonania. Która z Was przechodzila inv w GMW Embrio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tola8712
Słomeczka ja podchodzilam do ivf w Opolu i udalo mi sie za 2 razem ;). Na forum jest jeszcze JaktaOla i Rybka którym tez sie udalo w GMW. Mimo ze mieszkam pod Wroclawiem wybralalam Opole i jestem zadowolona, opieka lekarska niesamowita, położne przyjemne. We Wro w invimedzie czulam sie jak na taśmie produkcyjnej. DObre opinie ma tez Polmed i dr Polak we Wro on dostal dopiero dofinansowanie w lipcu tego roku na refundacyjne In vitro, wczesniej to on nam polecil GMW OPOLE bo mowil ze spelniamy wymagania do refundacji i nalezy nam sie to jak psu jedzenie hihi. Wiec po części zawdzięczam to jemu ze trafilismy do Opola. Kolejek tam nie ma. Wiec ja polecam z czystym sumieniem. Annas kochana a co u Ciebie? Bylas w szpitalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słomczeka85
Tola dzięki. Jednak poważnie rozważamy czy nie zgłosić się do Opola a jak się nie uda to wtedy wydamy tą górę pieniędzy. A jeśli można spytać co było przyczyną do inv? U nas jest to czynnik męski. A i który lekarz najlepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tola8712
Słomeczka u nas też zdecydowanie czynnik męski, morfologia u mojego M 0% czasami bywało 2%, ale lekarze naszą niepłodność pięknie nazywali niepłodnością idiopatyczną. Ze mną wszystko dobrze. Ja leczylam sie u dr Tomali i chwalę go baaaardzo, nawet ciąże u niego prowadzę i dojezdzam tyle km bo juz mu zaufalam, w koncu to taki drugi tatuś hihi. Ale chwalą tam też i dr Głąba i Niemczyka, na necie najlepsze opinie ma dr N. Polecam naprawdę tą klinikę, po prawie 5 latach walki o dziecko w pół roku leczenia sie u nich noszę pod serduszkiem moje kochane maleństwo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słomczeka85
Tola to tak jak u nas, a czy musialac robic u nich badania czy mialas swoje i im to wystarczylo? I zastanawia mnie jeszcze jednno - badania meza pierwsze mamy z listopada 2013 i czy teoretycznie do listopada musialabysmy czekac? Glupie to troche bo nie ozdrowieje nagle...ja mam 300km do Opola.. I jakie badania musialas miec? ja mam zrobione amh tsh, choroby zakazne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tola8712
Wyniki nie mogą być starsze chyba niz 3 miesiąc, albo 6 miesięcy, nie jestem na 100% pewna. Ja mialam AMH,FSH, LH,TSH, badanie piersi, morfologie, a na świeżo musieliśmy zrobić badania nasienia, ale nie koniecznie u nich i jak cie lekarz zakwalifikuje to da ci wykaz badan darmowych do zrobienia takich jak cytomegalia, chlamydia, hiv, hcv, WR i nie pamietam czy cos jeszcze. Weżcie całą historię leczenia lekarz musi zobaczyć ile lat trwalo leczenie itp.Im wiecej bedziecie miec badan zrobionych tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słomczeka85
Dzieki :) te darmowe mam juz zrobione heh :D nie mamu udokumentowanego roku leczenia i to mnie martwi ale zobaczymy, napisalam juz do nich, czekam az sie odezwa i mowe umowimy sie na wizyte i pojedziemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×