Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

merci31

zaczynam przygodę z CLO

Polecane posty

No ja mogę 6miesięcy nawet mam tabletki na 6cykli. Jedynie kończy mi sie jej na wywołanie ale mam wizytę 26zobaczymy co powiedzą mi. Chciałabym miec monitoring zeby bylo wiadomo co I jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćtoja
dorcia ja tak samo chcialabym miec monitoring bo sie wystraszylam tych "licznych" pecherzykow ... a tak to jest nad tym jakas kontrola...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sykatynka
Cześć dziewczynki! Dorcia - biorę metforminę, 2x750 i do tego inozytol i masę różnych witamin i suplementów (D, b6 i b12, selen, kwas foliowy w dużym stężeniu, acard)... w przyszłym tygodniu powtarzam badania na insulinę i mam nadzieję, że moje męczarnie przyniosły jakieś skutki :) Dorcia, a u ciebie nie za wcześnie decydujesz się na wywołanie @? wiesz, test może jeszcze nie pokazywać wczesnej ciąży... Któraś pytała o to, ile można brać clo - ja mam zalecenie 3 cykle, potem 2 cykle przerwy i ponownie 3 cykle. Potem konsultacja u lekarza i decyzja, co dalej.... Ale mam naprawdę nadzieję, że nie będzie konieczna ta konsultacja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sykatynka
gośćtoja - lekarz powinien wykonać Ci badanie usg w 3-5 dc, wtedy można zdiagnozować PCO - jeśli nadal jest właśnie "wiele" pęcherzyków, to znaczy, że jest PCO...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie mi też powiedziała,żeby brać 3 cykle i jak się nie uda to przyjechać. Mojej znajomej w klinice niepłodnośc****owiedzieli , że jak 3 cykle się nie udało z clo to już nie ma sensu tego brać.. Ciekawe jak to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sykatynka
Wiesz, mi się wydaje, że organizm też się musi przyzwyczaić, tutaj jedna dziewczyna kiedyś pisała, że udało jej się w cyklu po podstawieniu clo, może on troszkę rozpędza nasze organizmy? ja w każdym razie ufam mojej lekarce - mówi, że trzeba zrobić przerwę, żeby nie przestymulować jajników, ale potem kolejne 3 cykle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sykatynka - widocznie lekarz sam decyduje co i jak, moje jajniki nie sa przestymulowane bo tylko jednego pecherzyka daja, co innego, gdyby bylo za kazdym razem pare to moze lekarz kazalby zrobic przerwe, ja mam wrazenie, ze moje jajniki dopiero sie rozkrecaja, bo teraz w tym cyklu byly dwa pecherzyki na poczatku a potem ten mniejszy sie wchlanal, wiec rozkrecaja sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sakatynka to taka luteina ja w Polsce przepisując na podtrzymanie ciąży wiec nic się nie dzieje. Ale w ciąży nie jestem nie udało się bo dziś 34dc. Duża dawkę masz metforminy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki :) u mnie szaro, buro i ponuro, juz tesknie za wiosna :) u mnie 29 dc, narazie cisza ... robilam 2 rozne testy, oba negatywne, juz bym wolala dostac @ i zaczac nowy cykl, ale u mnie z @ roznie bywa, ostatnio caly czas wywoluje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dooorcia - a co lekarz mowi na to, ze musisz ciagle wywolywac? ja jak nie wywolam to mam nawet 50dniowe cykle, teraz przy clo powinny sie chyba unormowac, nie sadzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dooorcia - no mozliwe :) mam tylko nadzieje, ze to nie jakis zlozony problem i wreszcie sie uda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edka12
Ja dziewczyny mam pcos i zawsze mialam regularne co 30 dni nigdy nie wywolywalam ale po clo sie spoznial. Ja mialam podwyzszony testosteron i lekko prolaktyne i przez to mialam bezowulacyjne cykle 5 miesiecy staran o dzidzie bez rezultatu i wtedy dostalam clo i w sumie za 7 proba sie udalo. A wczesniej pasli mnie tabletkami anty na obnizenie tych hormonow i na wchloniecie sie tych nie popekanych pecherzykow. W sumie leczylam sie 1,5 roku by sie udalo a w tym 7 prob.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatka26
hej dziewczynki ja tez juz jestem na 5 cyklu z clo ( poodbno moge brac jeszcze 4 cykle mam nadzieje ze tym razem nie bedzie trzeba) dzis moj 9 dc i wzielam juz ostnie tabletki we wtorek mam lekarza, odliczam juz dni, w sumie godziny:) Ja tez mialam podwyzszony kiedys testosteron wlasnie i prolaktyne mialam i progesteron w normie, w sumie to umnie nie stwierdzono psco , choc jak bede u pana doktora to go zapytam , ja w sumie bralam tabletki anty niecale 5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beatka - ja wlasnie tez bralam tabletki anty 6 lat, i jak odstawilam to cykle sie rozregulowaly strasznie :) madry polak po szkodzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edka12
5 prob naturalnie po odatawieniu lekow i 2 proby z clo czyli razem 7 prob. Mi tez kazdy lekarz co innego 1 ze mam pco drugi ze nie bo mam reguarne cykle i okres. Ale mam pco bo mam chatakterystyczny obraz jajnikow ze duzo pechedzykow roslo 1 cyklu ale zaden nie byl dominujacy i nie pekal. Ja dzieki Bogu nie bralam anty. Bralam je tylko na obnizenie tych hormonow pol roku. Dziewczyny ile wy macie lat? Ja 23 w tym roku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ;) ja anty brałam tylko przez 3 mce na obniżenie testosteronu ;] edka ja kończę w tym roku 25 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edka12
Merci co tak dlugo zwlekala z dechzja o dziecku ze tak dlugo bralas tabletki anty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edka - wiesz jak to jest, zawsze wydawalo sie ze to jeszcze nie ten czas, praca, studia, mieszkanie, pieniądze ... No i czas na malenstwo teraz przyszedl, a tu nic narazie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sykatynka
Cześć dziewczynki, Ja też mimo pcos mam od zawsze regularne miesiączki... od kiedy pamiętam, jak w zegarku 26 dni... więc nie ma chyba normy... u mnie 19 dc... teraz czekanie, czyli najgorsze :( biorę dupha... wczoraj taki mnie jakiś smutek w związku z tym czekaniem ogarnął, nie mogłam w ogóle zasnąć, tak samo mój mężuś... ale nic, jestem dobrej wiary! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sykatynka my też z mężem czekamy. Chyba oszaleję ... 23dc, nie bolą mnie piersi jak to zawsze tydzień przed okresem. Bardzo boli mnie podbrzusze, aż mnie rwą uda :( Nie wiem czy mi się tam coś porobiło czy jak :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sykatynka
Mnie też zaczyna już boleć podbrzusze, u mnie to akurat normalne... chociaż boli mniej niż poprzednio... może u ciebie to coś oznacza :) jeśli wcześniej takich objawów nie miałaś... jeśli nie fasolkę (choć tego Ci życzę) to przynajmniej to, że miałaś porządną owu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sykatynka
Domi, a ile u ciebie z reguły trwają cykle? będziesz testować, czy na razie nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
28-29 dni. Nie jak na razie nie, może w pt pojadę na betę lub zrobię test z rana bo już kupiłam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×