Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kania2a

Szukam bratniej duszy w wieku około 40 lat Reaktywacja

Polecane posty

Gość naszata
No wy sie tak do domu nie spieszcie. Taki tam teraz tłok.......:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tu też jest nowe spojrzenie na historię : 15 lipca 1410 roku rosyjscy kniazie Jagiełło i Witold koło rosyjskich wsi Grunwald i Tannenberg pokonali niemiecko-banderowskie wojska Zakonu Krzyżackiego pod dowództwem Wielkiego Mistrza Ulricha von Jungingena. Rosja pamięta o swoich zwycięstwach! - czytamy we wpisie towarzyszącym zdjęciom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość DeBe
czemu coraz mniej mnie dziwi???? a czy w 1410 wszyscy zainteresowani wiedzieli z kim i gdzie walczą???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grunt że sie bili. Przecież o to chodzi. I nowa niespodzianka: Jacek Żalek uważa, że powinno się rozważyć zmianę tekstu polskiego hymnu. Frazę "Dał nam przykład Bonaparte" zastąpiłyby słowa: "Dał nam przykład Jan Sobieski".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale się nie zrymuje. :D To może niech w ogóle zmienią hymn na Rotę. Zaczynam robić się cyniczna politycznie. M siedzi przed TV i ogląda programy informacyjne na TVP info i się śmieje ;) Przestałam oglądać wiadomości na jedynce bo nie warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naszatko jak nie doczytałaś co to sa parowańce, to tłumaczę, że to takie pączki, tylko parowane na parze zamiast pieczenia w piekarniku. Dosłownie do 10 minut. Potem się je maczając w śmietanie wymieszanej z cukrem. Pycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naszata
To zamawiam do zrobienia jak mnie odwiedzisz. Muszę spróbować to cudo. Ja przy wiadomościach raczej płaczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Algira, Ty już pewnie zaaklimatyzowana na całego:DNawdychaj się jodu na cały rok;) Autostrady dobra sprawa, ale rzeczywiście czas urlopów nie sprzyja podróżowaniu. Wczoraj jechało się bardzo dobrze, aut mnóstwo i z tego względu bramki były otwarte, a opłaty niepobierane. Mimo to trzeba było trochę poczekać, bo otworzyli tylko 3:PWiadomo, dla nich strata:P Byłam w kinie i obejrzałam film pt. Obdarowani. U nas chyba jeszcze go nie ma, ale polecam gorąco, jak już wejdzie do kin:) Dzisiaj słonecznie, ale wczoraj...bez komentarza:P Kawa na dobry początek tygodnia🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Algira
Ano wdycham na całego :D:D Pogoda całkiem znośna, tylko jeden dzień przesiedzielismy w domu, bo padało i duło, zobaczymy, co będzie dzisiaj, na razie kiepsko to wygląda :o Wczoraj wpadliśmy do Jastrzębiej Góry, tylko widoki piękne, reszta masakra :o jak można wypocząć w takim tłumie?? :o:o A Jedynki nie oglądam już od dawna :p ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj jest niestety ten drugi dzień :o Kropi, leje, pada :o mam nadzieję, że się przejaśni, tutaj czesto tak bywa ;) Na razie jesteśmy uziemieni, popijamy kawkę i oglądamy wiadomości z kraju i ze świata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naszata
2 dzien leje nieustannie. Lata niet. nawet z domu nie chce sie wyjść :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj byłam na wyjeździe i niestety cały dzień padało. Były plany wypoczynkowe, niestety nie dało się ich zrealizować. Byłam rozczarowana, bo wyjazd zaplanowałam wcześniej i nie dało się go przełożyć. No cóż....Ale za to dzisiaj piękne słońce, zapowiada się ładny dzień. No niestety tłumy nie sprzyjają wypoczynkowi. Dlatego ja omijam kurorty, w których ludzi całe mnóstwo. To nie dla mnie....bardziej człowiek zmęczy się niż rzeczywiście wypocznie:OAle każdy lubi co innego i widocznie większości to pasuje. Algira, jakbyś miała cały czas słoneczko, to nie miałabyś okazji od niego odpocząć;)A po takiej deszczowej pogodzie słońce i ładna pogoda cieszą jeszcze bardziej:)Wypoczywajcie wesoło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tu nadal leje. tylko biegam sprawdzać czy wszystko szczelne. W gdańsku tyci do podtopień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie słyszałam w wiadomościach. U mnie spadło kilka kropel, ale ogólnie sucho i ciepło. Pewnie jeszcze i do mnie dojdzie....Nie powinnam w takim razie chwalić dnia przed zachodem słońca:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesoło jest ;) niestety mokro i zimno 😭 a jutro wracamy do domku. Ogólnie nie było źle, tylko ta końcówka fatalna :o no i oczywiście za krótko :p We wrześniu będziemy poprawiać, zdecydowaliśmy się jechać na to wesele do Augustowa i połączymy je z kilkudniowym odpoczynkiem :) w ubiegłym roku wrzesień był przepiękny, może w tym roku będzie powtórka? Oby! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Storczyku, u Ciebie już było ;) teraz idzie do Kani :p przysłała mi przed chwilą trochę słonka, niestety czarne chmury wygrały i czarno kraczą :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rano obudził mnie deszcz i potworny ból głowy...Już wczoraj odczuwałam lekki dyskomfort, ale dzisiaj tragedia:O Mam nadzieję, że jutro będzie lepiej, bo to dzień ślubu i zabawy. Teraz nie pada, ale niebo wygląda niepewnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja znowu na A1, tym razem w drodze do domu. Po dwóch dniach intensywnego deszczu Jastarnia pożegnała nas słońcem. Niestety nad A1 robi się coraz czarniej :o Mam nadzieję, że dojedziemy "suchym kołem" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na razie bez wody z nieba. Ale i tak pogoda przytłacza mnie do pozycji horyzontalnej. Jestem wredna. bez kija nie podchodź . na razie oberwała T. ;) znów jestem cała uklejona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nas pod Grudziądzem złapała taka nawałnica, że świata bożego nie było widać! Teraz jestem już na Mazowszu i jest spoko :) Naszatko, w czym ci ta biedna T. zawiniła? :D Właśnie skojarzylam, że za godzinę dojedziemy do domu a tam puuustoooo :o trzeba przejechać przez bazar ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co wioska to radar :p nawet jak stoją dwie chałupy na krzyż, to też jest radar :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz jest na to lepsze wytłumaczenie. Ktoś musi zabulić na 500+ . Czyli z jednej strony dostajesz , z drugiej wydajesz. Rachunek musi się zgadzać. :( Było trochę przebłysku na niebie , chociaż jak wywiesiłam pranie to znów popadało. Sąsiad po latach wybierania wody wiaderkiem zdecydował się na zakup pompy. Dobrze że ja mieszkam na górce. łazienka nabrała kształtu i wyglądu . Choć brak kabiny psuje radość z remontu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×