Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mona1212

TERMIN NA MAJ 2014

Polecane posty

Gość Dzoannaaaaa
Moim zddaniem to te wymioty mają gorsze humorki niż my kobietki w ciąży,mi się nie raz też zbiera,ale jakoś wytrzymuję :) najgorsza jest ta zgaga. Od wielu osób słyszałam,że niby jak zgaga się szybko zaczyna to,że dzieciątko będzie miało,czy już ma włosy.. Nie wiem.. nie orientuję się.. Chociaż na usg jeszcze nie można było sprawdzić co będzie,bo maleństwo nie lubi być posłuszne i odwraca się wiecznie,to myślę,że będzie chłopczyk,ale mam nadzieje,że 8 stycznia już będę wiedziała jakiej płci maleństwo noszę pod serduszkiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w pierwszej ciazy mialam straszna zgage i maly urodzil sie z dosc dlugimi wloskami:) Niestety i mnie nie ominely wymioty i zle samopoczucie w 1 trymestrze traz czuje sie dobrze chodz czasem zgaga mnie dopadnie pomaga mi wtedy tylko mleko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wczorajszy sen
hej ja tez się wpisuje termin na 7 - 9 maj I ciaza ...jestem po II prenatalnym i to chlop 4 miesaice to był koszmar naokraglo wymioty schudłam 8kg ale od ok 3 tyg jest trochę lepiej wymioty raz dziennie i już 3 kg odzyskala a to 20 tydz! jestem z woj. slaskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość delia28
witam,moge sie przylaczyc?mam termin na 21 maj, aktualnie jestem w 18 tyg ciazy- czuje sie swietnie, to moja pierwsza ciaza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolka1234
hej dziewczyny jak wasze samopoczucie ? u mnie super wczoraj zaczelam 17 tc wczesniej czulam tak delikatnie dzidzie w srodku a wczoraj jak chcialam isc spac to mnie "skopalo" :) az mi reka podskakiwala lekko super uczucie :) to moja pierwsza ciaza i jestem mega szczesliwa :) tylko ze kopniaki byly w takich troszke dluzszych odstepach ale byly !! jupii !! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aabbccddeeqq
Dziewczyny pisalyscie wczoraj o wymiotach, u mnie skończyły sie około 14 tyg, pozniej moze ze dwa razy aż do dzis! Myślałam ze zwariuje! Do popołudnia bylo mi niedobrze i wymiotowalam 4 razy! A myślałam ze takie akcje mam juz za sobą. Na poczatku ciazy wymiotowalam od 7 do 14 tyg prawie dzien w dzien, schudłam strasznie, ale teraz jest juz na +1kg do wagi sprzed zajścia w ciaze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mona1212
Dziewczyny pomóżcie! Dziś rano wstałam z wielkim bólem po prawej stronie,nie wiem czy to jajnik czy inna cholera. Nie boli mnie cały czas,nasila się gdy np.robię siku,wtedy to już z toalety nie mogę wstać. Ból jest bardziej rwący,jakby mnie coś tam ciągnęło. Nie mam żadnych innych niepokojących objawów typu krwawienia albo upławy. Czy Wy miałyście podobnie? Nie wiem,może to dziecko tak mi się ułożyło i na coś naciska albo macica mi się rozciąga..trochę sie niepokoje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mona, ja mialam taki rwacy bol jak za szybko sie podonioslam, potem wrocil jak kichnelam. Normalnie uczucie jakny wszystko w brzuchu mi sie rozrywalo. Moja polozna powiedziala ze to normalne bole wiazadel i po prostu sie rozciagaja. Mysle ze jesli nie krwawisz to wszystko jest okej, jesli bedzie sie to powtarzac to najlepiej wybierz sie do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mona1212
Dzięki za odpowiedź ;) myśle ze nic takiego sie nie dzieje. Też miałam takie bóle przy kichaniu i szybkim wstawaniu ale dopiero teraz trzyma mnie taki ból od rana przy zmianie pozycji albo gdy podnoszę nogę. Mam nadzieje że jutro zniknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez tak mialam gdy upadlam, bolalo jak sie smialam jak chodzilam po schodach, siusialam itp. bol minol nastepnego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mona1212
Boli,boli ;/ rano jak wstałam to było ok ale znowu się zaczyna..wczoraj późnym wieczorem nie rwało mnie już w dole brzucha po prawej stronie tylko kuło niemiłosiernie w boku po prawej stronie,już myślałam że to atak wyrostka robaczkowego ale wzięłam nospę i jakoś zasnęłam. Moja mama mówi że to po prostu kolka jelitowa mnie złapała, ale coś czuje że dziś też będę miała z tym przeboje. Postanowiłam że nigdzie się dziś nie ruszę i będę się wylegiwać w łóżku. Na razie znów mam rwące bóle po prawej stronie brzucha,zobaczymy co rozwinie się dalej bo jak będzie tak samo jak wczoraj to jadę do szpitala tym bardziej że wczoraj czułam ruchy tak leciutko i krótko i dziś rano to samo, na razie maluch się do mnie od rana nie odezwał. Kurczę mam nadzieję że to nic złego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzymam kciuki zeby bol szybko minal i nie zwiastowal niczego niedobrego. Moja mala tez dzisiaj od rana do mnie nie pukala, troche sie martwilam. Ale na szczescie mam urzadzenie do sluchania bicia serduszka, ktore bilo glosno i wyraznie:) chyba wtedy wlasnie ja obudzilam bo teraz juz znowu czuje regularne kopniaczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mona1212
Mam nadzieję że szybko minie i maluszek się do mnie odezwie, czytałam też że przerwy w *****ch dziecka na tym etapie ciąży są normalne bo ma jeszcze dużo miejsca i nie wszystkie ruchy można wyczuć. ooo a gdzie takie cudo można dostać i posłuchać sobie jak serduszko bije?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMaJ0505
Ja miałam w pierwszej ciąży coś w rodzaju kolki nerkowej, bolało m.in.przy sikaniu, to trwało kilka dni i samo przeszło. Też nie miałam plamień tylko coraz ostrzejszy ból taki kłujący w okolicach nerki ale bardziej w boku. Po nospie trochę przechodziło, zostawili mnie w szpitalu na 4 czy 5 dni, ale nic nie mogli zrobić dostałą standardowo nospę i magnez. Miałam tam usg z którego nic nie wynikło, ale lekarze obstawiali że to małe kamienie nerkowe nieuchwytne dla ich usg. Byłam juz chyba w 35 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na allegro mozna kupic, wpisz "detektor tętna plodu", polecam te z firmy Angelsound. Ja mojego uzywam od 13 tc i juz wtedy slyszalam bicie serca mojej malej:) swietne urzadzenie bo przynajmniej nie musze sie denerwowac czy serduszko nagle nie przestalo bic. Codziennie sobie slucham i wiem ze jest okej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mona1212
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi ;) leze i odpoczywam,czasem coś mi sie tam w brzuszku odezwie,poczekam do wieczora to może bardziej się rozrusza. A co do tego detektora to niezły pomysł,często się zamartwiam czy wszystko ok wiec pora sobie taki sprawić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzoannaaaaa
Powiem Wam dziewczyny,że bóle brzucha to u mnie jest normalne,mam go często raz jest mniejszy raz większy.. A tak jak czytam co piszecie to takie rwanie czy kucie w środku też mam.. Mówiłam o tym mojej Pani ginekolog,ale sprawdzała i stwierdziła,że nic złego się nie dzieje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mona1212
A mnie takie bóle dopiero wczoraj zlapaly. Maluszek zaczal się ruszać tylko czuje te ruchy bardzo nisko. Mam nadzieję że nic złego się nie dzieje i nie są to żadne nerki czy kamienie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paaulkaa
Witam Was dziewczyny! :-) Podczytuje Was raz za czas, dzisiaj gdy przeczytalam o bolach Mony to tak jak bym czytala o sobie, od wczoraj strasznie boli Mnie w prawym boku, na chwilke przechodzi po czym znowu sie rozkreca. Tez uwazam ze to kolka jelitowa. Musimy jakos to przetrwac. Mam termin na 13 Maj POZDRAWIAM :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mona1212
Jak dobrze wiedzieć, że ktoś też ma takie dolegliwości (oczywiście nie ciesze się z tego że ktoś się meczy) pociesza mnie myśl że być moze sa to normalne i niegroźne dolegliwości. Nie pozostaje nam nic innego jak jeść lekkostrawne rzeczy i pić herbatke koperkową. Mam nadzieję ze przejdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wczorajszy sen
mnie dziś tez brzuch boli bardzo niedobrze mi było caly dzień :/ a muialam do szkoły isc..ale dalam rade ledwo co.... dziewczyny a jak z waszym kręgosłupami? mnie tak boli ze szok...ten krzyżowy odcinek...ruszyc czaem noga nie umiem nawet ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paaulkaa
Wlasnie teraz sie zastanawiam czy to na pewno kolka jelitowa, teraz wydaje Mi sie ze boli mnie tak jakby nizej, wydaje Mi sie ze to jajnik. Mam nadzieje ze przejdzie do jutra. Momentami zastanawialam sie czy nie pojechac na IP ale z tego co wiem Oni zawsze zostawiaja na obserwacje i daja tylko leki rozkurczowe oby nie bylo to nic groznego. Pozostaje Nam czekac. Zastanawialm sie wlasnie nad tym detektorem tetna bardzo fajna rzecz, jest to calkowicie bezpieczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paaulkaa
Wlasnie teraz sie zastanawiam czy to na pewno kolka jelitowa, teraz wydaje Mi sie ze boli mnie tak jakby nizej, wydaje Mi sie ze to jajnik. Mam nadzieje ze przejdzie do jutra. Momentami zastanawialam sie czy nie pojechac na IP ale z tego co wiem Oni zawsze zostawiaja na obserwacje i daja tylko leki rozkurczowe oby nie bylo to nic groznego. Pozostaje Nam czekac. Zastanawialm sie wlasnie nad tym detektorem tetna bardzo fajna rzecz, jest to calkowicie bezpieczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paaulkaa
Mnie kregoslup boli jak za duzo chodze. Ja obecnie jestem w domu wiec w takich momentach chwile odpoczne i przechodzi. Mysle ze gdy te brzuszki beda wieksze to ten bol kregoslupa bedzie mocniejszy :-( Musimy to wszystko przetrwac byle by maluszki zdrowo sie rozwijaly! Damy rade :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mona1212
Mnie kręgosłup nie boli bo nawet nie mam brzuszka..a co do tych bóli to ciągnie mnie też w jajniku ale najbardziej kuje mnie wyżej w boku, aż trochę na plecy mi promieniuje. Zastanawiam się czy to nie woreczek żółciowy. Jak nie przejdzie do poniedziałku to idę do lekarza albo prosto na IP. Z tym detektorem to też się zastanawiam,fajna rzecz ale czy bezpieczna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paaulkaa
Ja w poniedzialek mam USG polowkowe wiec odrazu zapytam o te bole, zapytam tez o ten detektor czy te fale sa bezpieczne! Tez mam nieduzy brzuszek jak na 20 tc Mysle ze to dobrze, zawsze balam sie na sama mysl o ogromnym brzuchu Sama jestem drobna wiec moglo by byc ciezko :-) Choc mozemy jeszcze nadrobic :-) A przytylyscie juz cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mona1212
Ja zaczynam się martwić że to woreczek żółciowy chociaż z drugiej strony nie mam żadnej gorączki czy wymiotów. Chłopak po pracy kupi mi tą herbatkę z kopru włoskiego bo może to faktycznie tylko kolka jelitowa i niepotrzebnie panikuje, zobaczę czy coś pomorze. Koniecznie zapytaj się o ten detektor i daj znać co o tym sądzi lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Detektory sa na pewno bezpieczne :) ale z tego co wiem polozne raczej je odradzaja ze wzgledu na to, ze czasem mozna miec problem ze znalezieniem tetna i niepotrzebnie spanikowc. mi sie na szczescie nigdy mie zdazylo nie znalezc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paaulkaa
Wlasnie tez myslalam o tej herbatce z kopru ale Pani w aptece polecila espumisan ten sypki na jezyk, nie bralam go zadzwonilam do gin. Kazala brac nospe ze to najlepsze i najbezpieczniejsze. W sumie wzielam juz 2 tabl. i raczej nic to nie dalo :-\ A czy latwo jest pomylic tetno dziecka ze swoim przez ten detektor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×