Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mona1212

TERMIN NA MAJ 2014

Polecane posty

No i bardzo dobrze, że jest te forum bo bym chyba oszalała. Od teraz niczym się nie przejmuję bo skoro lekarz mówi że ok to jest ok ;) Dzięki dziewczyny! ;) Nela, mój lekarz też nie wysyła na nic takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale w karcie ciąży mam miejsce na taką poradę, więc to chyba potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi tez to forum wiele pomaga, bo pytać kogoś starszego to nie to samo, bo kiedyś było inaczej, tutaj zresztą nikt mnie nie wyśmieje:P Pójdę w przyszłym tygodniu do lekarza to się dowiem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Powróciłam. W końcu mnie wypuścili :P Wszystko jest ok. Kamicy na szczęście nie mam, tylko mała mi uciska na moczowody i przez to mam zastój w prawej nerce. Moja mała waży już 1800 gram. Lekarz powiedział że to w normie. Tylko nie mam pomiaru główki. Za tydzień idę na kontrolne USG to muszę się upomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość26majj
Hej dziewczyny, ja też już jestem w domu od wczoraj i odpoczywam. Mam brać leki i się oszczędzać, czyli tylko siedzieć albo leżeć. Jak tylko wstanę to brzuch mi twardnieje i się spina ale jak usiądę albo się położę to jest ok. Więc leżę :) Każdy ból, jakiś dyskomfort w brzuchu, napięcie zaraz mnie stresuje, boję się dłużej postać, nawet herbatę iść zrobić się boję. Może przywyknę. Muszę zadzwonić jutro do mojego gina i zapytać o wizytę, czy mam przyjść wcześniej czy dopiero 16.04 tak jak mnie zapisał. On niby chciał mnie wypuścić dzisiaj albo i później ale przyszła zastępca ordynatora (sam ordynator na urlopie był) i mnie wypuściła wczoraj więc sama nie wiem co myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na szczęście nie muszę leżeć. Wyszłam wczoraj i poleciałam malować małej pokój :D Muszę tylko przez tydzień brać no-spę i spać na lewym boku. To tyle. Dzisiaj jadę do Ikei zaszaleć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość26majj
zazdroszczę :) Ja tylko sie cieszę, że mamy całą wyprawkę już. resztę dokupię przez internet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 38 wiosen
Witajcie dziewczyny z powrotem:) W ikea kupiłam wanienkę polecam.Ja za to zasmarkana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzena89
a mnie wraz z ósmym miesiącem dopadła zgaga :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 38 wiosen
Marzena ale Ci dobrze;) ja walczę ze zgagą od szóstego.Wieczorem to tak mi zarzuca treścią żołądkową,że nie mogę pochylić się nad umywalką jak myję zęby bo od razu zwrotki dostaję:( no i odbija mi się nonstop.Myśl tylko miesiąc tylko miesiąc trzyma mnie przy życiu ale jest jeden jedyny plus nie mogę zjeść więcej niż parę kęsów. Więcej nie wchodzi-dupa będzie mniejsza :) MałaMi ja uwielbiam Ikea.Mam ogromną ilość rzeczy i umeblowany cały dom:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez uwielbiam Ikea :D I tez pół domu mam urządzone w Ikei :) Skończyliśmy już malowanie i ostatnie prace remontowe. Teraz tylko muszę posprzątać i jutro przeprowadzka :) A jak tam wasze brzuchy? Mój rośnie w zastraszającym tempie. I żebra zaczynają pobolewać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) byłam w środę na szkoleniu z glukozy, dostałam glukometr i zaczęłam zabawę z dietą. W szpitalu po za szkoleniem, pobrali posiew, zbadali dzieciaczka, szyjkę, tętno. Obsługa fajna i po kilku godzinach pobytu na oddziale patologii można docenić, że się nie ma zagrożonej ciąży i nie trzeba przebywać w szpitalu. U mnie brzuszek nie duży, Panie w szpitalu twierdziły, że nie wyglądam na 31 tydzień. Brzuch mi w niczym nie przeszkadza. Troszkę tylko czuję dyskomfort przy przekręcaniu się na łóżku. Nic mnie nie boli a zgagę mam bardzo rzadko. W niedzielę wybieramy się na USG a od poniedziałku ruszamy na zakupy dla malucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzenaaa89 Napisz mi proszę jaki chleb jesz w trakcie diety. Kupuję w Putce żytni ale coś mi się wydaje, że po nim mam wyższy cukier,pozostałe produkty jem zgodnie z zaleceniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Redka ja w piekarni kupuję razowy, zwykły lub dodatkowo ze słonecznikiem dla odmiany :) jem na sniadanie 3 kromki z jakąś wędliną i masą warzyw, no i na kolacje jesli nie przygotuję nic innego to też 3 kromki, starcza mi na 3 dni taki chlebek. Mi nie skacze juz w ogóle cukier, unormował się, lekarz powiedział że juz tak restrykcyjnie tej diety nie muszę trzymac :) a Tobie mocno skacze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas w województwie Ikei nie ma niestety, do najbliższej mam jakieś 300km, ale nie wykluczone że w kwietniu weźmiemy z mężulkiem jakiegoś busa i pojedziemy, bo trzeba cały dom umeblować. Mam tylko meble na zamowienie do kuchni, które maja nam montować w połowie kwietnia, a oprócz tego nic, więc jak wyjazd nie wypali to będę spać na samym materacu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mąż powiedział wczoraj tesciowej, żeby konkretnie sie określila co do wózka :D powiedziała, że w przeciągu tygodnia da nam znać, ale dała do zrozumienia, że chyba nam dołoży tylko część, a nie jak mówiła przez całą ciąże, że zafunduje nam całość :D Skąd ja to wiedziałam !!!! hahahah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa no dziewczyny!! :) Zapomniałabym się poradzić! Od wczoraj chodzi za mną imię Melisa, w tym programie tvn Project Runway jest modelka o takim imieniu, odkad to uslyszałam to mam mętlik w głowie! Co Wy myslicie, czy fajne to imię, czy jednak zbyt "dziwne"?? Mam zostac przy Neli, czy może ta Melisa?? Napiszcie co sądzicie, tylko szczerze!! Nela jest takie "normalniejsze" więc mniejsze prawdopodobieństwo że dziecku się nie spodoba w przyszłości, znowu Melisa takie "inne" ....ale może sie dziecku nie spodobać .... Ja na przykład za swoim imieniem nigdy nie przepadałam, dlatego dla mnie to ważne żeby mała byla zadowolona. Nazwłybyście tak dziecko, czy lepiej nie kombinować ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie bardzo, ale troszkę skacze i to zawsze jak zjem kanapkę z chlebem, nie sądzę żeby to były pozostałe produkty, bo jem bardzo chudą wędlinkę i warzywa. Idę zaraz do Putki to wezmę inny chlebek. Ja osobiście nie jestem fanką Ikei, jedyne co tam kupuję to dodatki: pojemniczki, kubeczki, kieliszki ale nie meble. Melisa - mi to imię do gustu nie przypadło, Nelka wg mnie jest super. Pewnie gdyby nie Alicja to ściągnęłabym od Ciebie to imię:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość26majj
Zazdroszczę Wam tych wybranych imion :) My nie możemy się zdecydować, tyle jest ładnych. Mamy kilka typów ale nie wiem czy przed narodzinami się zdecydujemy :) Co do tej Melisy to ja nie jestem przekonana - ja bym chyba unikała nazywania dzieci imionami, które mają też znaczenie jako nazwy własne. No chyba, że Róża albo Jagoda - takie tradycyjne, każdy je zna. Jagoda mi się podoba ale Jadźka już nie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzena89
dzięki za rady dziewczyny, chyba zostanę przy Neli, z resztą raczej bym juz nie umiała się przestawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 38 wiosen
Dziewczyny na diecie cukrzycowej . Są w piekarniach chleby o obniżonym indeksie glikemicznym.U mnie w jednej z piekarni to nawet jest "chleb dla diabetyków".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 38 wiosen
I jeszcze wrzucam Wam fajną stronkę: www.tabele-kalorii.pl:) A tak z ciekawości zapytam jakiego używacie glukometru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
38 wiosen dzięki za tabelę :) kupiłam wczoraj w Putce chleb o którym piszesz - ProBody o obniżonej zawartości węglowodanów, produkt dla diabetyków. Bardzo dobrze smakuje choć cena jest zawrotna :) Położna mówiła, że szpital współpracuje z jedną firmą i na tej firmy glukometry i paski wystawia receptę. Jest to Optium Xido.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam glukometr Accu Check Performa i optium Xido, ale używam głównie ten pierwszy bo do optium mi sie paski skończyły. Redka85 a recepte ne paski dostałaś na ryczałt czy 30% ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak na ryczałt. Za 100 szt pasków zapłaciłam 23,80 zł. Odpoczywam a mój z grabiami po ogródku gania, nie źle mu to idzie:) - Wczoraj byliśmy na szkole rodzenia. Fizjoterapeutka pokazywała jak masażem łagodzić ból porodowy przy dodatkowym wykorzystaniu piłki, worka sako. Ćwiczycie mięśnie kegla? Wczoraj na sr poradziła nam, że powinnyśmy wykonywać 120 powtórzeń tego ćwiczenia dziennie. 3 partie po 40 razy. W tym 20 razy szybkie i 20 wolne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 38 wiosen
Moja ma performa nano świetny jest ten bębenkowy nakłuwacz.Właśnie wróciłam z ogródka.Siedziałam w ogródku na styropianie dłubałam sobie w zieleni i wyglądałam jak Budda:)Sezon ogródkowy uznaję za otwarty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 38 wiosen
Jak na ryczałt to strasznie dużo dałaś za te paski! A wogóle to hurra mały wreszcie głową w dół:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 38 wiosen
Oto ceny pasków do glukometrów. Ministerstwo Zdrowia opublikowało nową listę refundacyjną. Obowiązuje od 1 marca 2013. Paski na ryczałt są dla Cukrzycy typu I oraz pozostałe typy cukrzycy wymagające co najmniej 3 wstrzyknięć insuliny na dobę a także terapia cukrzycy za pomocą pompy insulinowej, pozostali odpłatność 30 %.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 38 wiosen
Accu-Chek 30%-11,91;R-3,20. Xido 30%-13,75;R-4,36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nela jak Mela czyli chara z nosa Melisa to jak Jaśmina, cóż to za imię?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×