Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mona1212

TERMIN NA MAJ 2014

Polecane posty

Ja będę stosowała spirytus, Położna mówiła, żeby zabrać do szpitala, po za ciuchami, pampersami, chusteczkami, kosmetyki dla malucha, koniecznie pieluchy tetrowe i milusiński kocyk, którymi przykryją dzidzię po porodzie na dwie godziny przy piersi mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie to nie wiem. Mąż twierdzi że tak, ale może niech 38 wiosen się wypowie, używała i coś mi się kojarzy że pisała że teraz też będzie używać. Mój mąż używa tego na sali operacyjnej więc ma inne doświadczenia z tym środkiem. ------------------ Ej ciekawe co się dzieje z Dzoaną? Dawno jej nie było. Oby było wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to się chyba przejdę na oddział i zapytam co trzeba zabrać, bo jak na razie wiem tak tylko ogólnikowo z tego co moje znajome które już urodziły mi mówiły. Dokładnie, też się zastanawiałam gdzie się podziewa Dzoana jak miałam sporą przerwę i czytałam Wasze wypowiedzi a jej nie było. Ale na pewno wszystko jest ok. Miejmy nadzieję, że nie długo się odezwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mona zapytaj następnym razem położnej na wizycie kontrolnej. Moja miała gotową listę. A jak nie będzie miała, to wtedy uderzaj na oddział. Albo sprawdz na stronie internetowej szpitala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za dwa tygodnie mam wizytę więc zapytam a jak nie będzie wiedziała, to tak jak mówisz, idę na oddział. Mam dwa kroki do oddziału z gabinetu swojego gina więc nie zaszkodzi zajść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzwonił do mnie kurier, że przywiezie mi dzisiaj te kosmetyki nivea, które wygrałam w radziemam :) już nie mogę się doczekać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a czy w szpitalu w którym rodzić będziecie, jest szkoła rodzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MałaMi a nie chciałaś się zapisać na zajęcia na szkole rodzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wiecie że żeby dostać becikowe nie możecie przekraczać progu 1922 zł/os? Od zeszłego roku to weszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Redka ja jestem tak leniwa w ciąży że masakra. Ale mąż mnie cały czas namawia. I chyba pójdę. Mówił że jak miał staż na ginekologii to kobiety po szkole rodzenia o wiele lepiej przechodziły poród.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie byłam zachwycona pomysłem chodzenia na szkołę rodzenia, mój wręcz przeciwnie, ale teraz to uważam, że to był świetny pomysł. Dziś np. będziemy ćwiczyli na piłkach i wykonywali inne ćwiczenia. A ta kwota to brutto czy netto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczej netto. Ja sprawdzałam program w tej mojej szkole rodzenia. Lipa jak nic. Tylko same pogadanki i ćwiczenia oddechowe na każdych zajęciach. Żadnej gimnastyki, żadnych ćwiczeń praktycznych. O piłkach to zapomnij...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzena89
U nas jest szkoła, ale ja nie chodzę z lenistwa ;D kolezanka chodzi i mówi, że cały czas dostaje smsy, że zajęcia w dniu dzisiejszym odwołane, juz chyba 4 razy odwołali ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też wymyślili z tym becikowym, powinno się każdemu należeć bez względu na dochody. A jak ktoś przekroczy o 1 zł tą ten próg to co już nie dostanie? :p Paranoja. A tak w ogóle to ile teraz wynosi becikowe 1000zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwota pozostała taka sama. 1000 zł. Tylko nie można przekroczyć tego progu. Nawet o 1 zł. Ale chyba nie ma co się martwić. 1922 zł na osobę w rodzinie to bardzo dużo. Mało kto przekroczy ten próg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja na pewno nie mam się co martwić. A ten wniosek o dochodach to trzeba za jaki rok złożyć? 2013?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja to raczej o becikowym mogę zapomnieć. Nie jesteśmy małżeństwem i same moje dochody ten próg przekroczą a gdybyśmy byli małżeństwem to już w ogóle można zapomnieć bo mój prowadzi dużą firmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Redka ale nie wiem czy możesz złożyć jako samotna matka. Musicie chyba razem. W tej chwili żeby dostać jako samotna matka to musisz albo nie znać ojca dziecka, przedstawić zaświadczenie o zasądzonych alimentach, lub zaświadczenie o odrzuceniu wniosku alimentacyjnego. Niestety teraz już nie jest tak kolorowo jak kiedyś ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No gdyby trzeba było składać wniosek o dochodach za ten rok to też bym nie dostała bo na szczęście mojemu M podnieśli pensje i przekraczała by ten próg, nie dużo ale zawsze. Więc mam nadzieję że wniosek trzeba składać za rok 2013.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, nie. Dochody za poprzedni okres rozliczeniowy. Czyli 2013. Będzie potrzebne albo zaśwaidczenie z US albo samemu trzeba wypełnić odpowiedni druk. Ja tam pójdę do US. Nie będę się bawić w liczenie bo mi się nie chce. Postaram sie dowiedzieć jak to jest z tym liczeniem dochodu. I jak jest w przypadku par bez ślubu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak dokładnie. Moja mama ostatnio mówiła mi żebym składała wniosek do MOPSu po jakąś zapomogę dla samotnej matki to tylko na nią spojrzałam i powiedziałam czy widzi tu gdzieś samotną matkę? Ona myślała, że jak z moim M nie jesteśmy małżeństwem to ja już jestem samotną matką, no ale przecież on uzna dziecko itp. nie da się ściemnić że go dziecko nie interesuje :p a ona myślała że tak można zrobić :p Tak samo jak do becikowego i ja i mój M będziemy musieli złożyć wnioski o dochodach tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach z ciekawości się dowiem na ten temat, w poniedziałek muszę iść do urzędu gminy, złożyć wniosek o wymianę dowodu to dowiem się na temat becikowego, bylebym tylko nie zapomniała :) --- Dziewczyny ja już drzwi balkonowe umyłam - sztuk 3. Mam nadzieję, ze mój jak przyjedzie z pracy to się nie zorientuje bo obawiam się, że pierwszy raz głos na mnie podniesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja z moim mam to samo :p ostatnio po remoncie pokoju powiedziałam,że jeszcze trzeba okno umyć i miałam zamiar to zrobić ale gdy zobaczyłam jak się na mnie spojrzał to dodałam,że oczywiście moja mama musi to zrobić :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Panna, która żyje w nieformalnym związku z ojcem dziecka, nie jest samotnym rodzicem. Dochód partnera należy wliczyć do dochodu rodziny. Gdy urzędnicy gminy będą mieli wątpliwości dotyczące deklaracji o samotnym wychowywania dziecka, mogą wyjaśniać sytuację, przeprowadzając wywiad środowiskowy." Znalazłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam w D. Za tydzień to już nie będą moje okna :D W nowym mieszkaniu sobię umyję, chociaż nie cierpię tego robić. Ale już nie mam litości gonić mojego M. Będzie miał malowanie i przeprowadzkę na głowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 38 wiosen
Dziewczyny ja stosuję Octenisept do wszelkich zabiegów odkażających.Jest w sprayu więc wygodny w użyciu,nie szczypie i pytałam na wszelki wypadek znajomej położnej to powiedziała ,że też poleca.Koleżanka,ktôra niedawno urodziła stosowała jednorazowe gaziki leko ale mi one średnio pasują bo są małe.I w moim szpitalu w/w nie kąpali dzidzi tylko przy zmianie pieluchy sama przelatywała mokrą chusteczką.Pierwsza kąpiel dopiero w domu.Nie wiem czy to kwestia ,że dzieciaki z mamami cały czas czy tylko ona miała takiego farta:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak też myślałam, że najzwyczajniej w świecie nie da się tego ukryć. A jeżeli chodzi o te wnioski z dochodami to rozumiem że mam go złożyć ja i mój M, ale że mieszkamy z moją mamą i meldunek dziecka też będzie tutaj gdzie ja to będzie widniało że z nami mieszka moja mama i ona też musi składać taki wniosek czy to tylko rodzice dziecka muszą? Może to głupie pytanie ale nie znam się na tym kompletnie i wiem że czasami prawo jest tak głupie że szok i zaraz będą gadali że skoro moja mama mieszka z nami to tez musi złożyć wniosek bo przecież może nam pomagać finansowo czy coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mona wniosek składasz jeden. Do niego dołączasz zaświadczenie z US swoje i twojego partnera, zaświadczenie lekarskie że pozostawałaś pod regularną opieką od min. 10 tyg ciąży, odpis skrócony aktu urodzenia dziecka i jeszcze jakieś dokumenty. Jeśli we wniosku wpiszesz mamę jako członka rodziny, to będziesz pewnie też musiała podać jej dochody. Przejdz się któregoś dnia do MOPSu. I zapytaj dokładnie. Nie chcę Cie wprowadzać w błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×