Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

WRZESIEŃ 2014

Polecane posty

Gość pelargonia69
To mała różnica jest miedzy nami ja 16tydz6dzień jutro mam wizyte mam nadzieje że bedzie dobrze,zawsze sie boje przed wizyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edka12
Ja dzis jestem rowny 16tydz ale to pierwsza ciąża. Nie czuje ruchów i boje sie że późno poczuje bo dzidzius jest malo *****iwy na usg przeważnie spi sobie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
Cześć dZiewczyny Ja dziś pierwszy raz założyłam ciążowe spodnie i od razu brzuszek się widoczny zrobił. I to na tyle, że babka mnie przepuścili w kolejce na poczcie:)) Ja mam wózek jeszcze po pierwszym dzieciaczki, więc nie biorę udziału w dyskusji za bardzo. Chociaż fotelik muszę kupić, bo mi się połamała rączka. No i się zastanawiam, cY kupić typowe nosidełko 0-13, czy może taki 0-18. Miałam wcześniej taki w komplecie do wózka, ale w sumie rzadko korzystałam z niego wpiętego w stelaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandarynka84
Hej dziewczyny, ja nie myślę jeszcze o zakupie wózka, ale przez te Wasze rozmowy obejrzałam kilka modeli i rzeczywiście wózki stokke są fajne. A widziałyście może wózek mima kobi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez planuje zakup maxi cosi cabrio fix. Tylko zastanawiam sie czy ta baze mozna potem stosowac do kolejnych fotelikow. Na jednym forum przeczytalam ze tylko ta familifix sie nadaje, ale jeszcze sie upewnie w jakims sklepie specjalizujacym sie w fotelikach. Bo wole kupic drozsza baze a miec ja na 2 lata. Co do wozka to jeszcze ciagle nie podjelismy decyzji, bo wybor ogromny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K_K_K_K
Ja mam dzisiaj 16 tydzien i 3 dzien :-) widziałam wozki mima w internecie i dwa u innych kobiet jeden ten z brązowa budka a drugi cały biały oba robią piorunujace wrażenie ale cena chyba jeszcze wyższa niż stokke :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ruchy czuje glownie na prawo od pepka, takie stukanie. Piekne uczucie :) z kazdym dniem wyczuwam to coraz bardziej. Na poczatku, w 16 tygodniu czulam takie slabiutkie pukanie jak sie polozylam na plecach i przylozylam tak mocniej reke. A teraz, w 19 tygodniu to juz czuje te ruchy bez dotykania. Moj maz mowil ze w nocy jak spal i mnie przylulal to czul pod reka jak go maly tracal ;) A prawdziwe szalenstwo mialam jak bylam w teatrze na przedstawieniu z ostra i glosna muzyka rockowa. Maly chyba bedzie fanem takim brzmien ;) A juz za kilka dni wizyta u lekarza! Nie moge sie doczekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nie sugerujcie się tym,że jedna już czuje ruchy a druga nie. Każdy indywidualnie i nie ma co się przejmować:) Mnie dziś z 3 razy bolało podbrzusze tak dziwnie, ale teraz jest ok, być może od macicy. Ja wózek mam po synku ale tylko chce go używać przez zimę bo jest to z pompowanymi kołami ale tylko tylnymi, więc nie jest taki duży a na wiosnę chcę kupić quinny xtra, moja koleżanka go ma od początku i też jest możliwość wpięcia fotelika maxi cosi, dla mnie świetny jest fotelik 0-13 maxi cosi peblle bo ma tą poduszeczkę na główkę dziecka, jest troszkę droższy ale moim zdaniem lepszy.Każdemu podoba się co innego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry miłym Paniom :) pogoda dziś średnia ale popołudniu wybieram się do dietetyka. stwierdziłam, że nie będę na własną rękę wprowadzała nowych pokarmów. a tak to pojadę kilka razy i pod profesjonalnym okiem i bez stresu będę przywracać organizm do normalnego żywienia. niestety musiałam przełożyć ginekologa na za tydzień bo nie wgramolę się na fotel bez pomocy i nie bardzo mam siłę na dwie wizyty jednego dnia. teraz muszę jeszcze zorientować się czy endokrynolog może mi wypisać przez internet skierowanie na ponowne badania czy muszę do niego iść osobiście. chyba powoli brzmię jak starsza pani z ciągotami do turystyki medycznej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) Jestem i ja:)wyszliśmy ze szpitala w piątek:)Ale tak mi obniżyli ciśnienie, że całymi dniami spałam;) Z moimi Maluchami wszystko w porządku..ja tez czuję się już dużo lepiej..ale dostałam zakaz jazdy samochodem - jako kierowca na dłuższe trasy, ewentualnie - praca - dom:) Zielony błękit - dopiero przeczytałam - jest mi niezmiernie przykro:( Miłego dzionka!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dzisiaj kończe 15 tydzień, i właśnie chciałam się was zapytać bo jutro jak wiadomo bedzie 15 tydz. 1 dzień i jedne mówią ze sie mówi ze sie jest w 16 tygodniu a jedne że w 15 tygodniu. Jak wy to liczycie.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja obecnie mam 18t6d i mowie ze jestem w 18 tygodniu. Ale wiem ze dużo osób by juz powiedziało ze to 19 tydzień :) Catherine i Aneta - duzo zdrowia :) fajnie ze u was juz ok. a ja dzisiaj odebrałam wyniki moczu i nie ma bakterii. Jestem w 7 niebie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta dziś rano myślałam o Tobie, że długo się nie odzywasz. fajnie, że cała trójka już w domu :) a zakaz to zakaz, mąż jako szofer też fajna sprawa więc korzystaj póki możesz :P limfa i tak trzymaj! gościu ja bym liczyła 15 skończonych tygodni i bycie w 16. obecnie mam skończonych 16 i liczę, że jestem w 17.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandarynka84
Ja licze tak jak Catherina, tak też licza kalkulatory ciążowe i tak jest w opisach dotyczących rozwoju dziecka w okreslonym okresie ciąży. Bo np. jak się mówi "pierwszy rok życia dziecka" to nie jest wtedy gdy dziecko skończy rok, ale od 0-12 miesiaca. Jak ktoś ma dwa tygodnie urlopu i mówi, że pierwszy tydzień spędza nad morzem, to spędza nad morzem od 1 do 7 dnia, a nie dopiero od 8 do 14... Może to głupie przykłady, ale dość obrazowe.Tak samo z tygodniami ciąży. Jeśli liczyłoby się skończone tygodnie, jako tydzien ciąży, to żadna z kobiet rodzących "w terminie" nie byłaby w 40 tygodniu, a w 39. Ja teraz mam 14 tyg 4 dni i jak ktoś mnie pyta to mówię, że skończyłam czternaście tygodni i teraz jestem w piętnastym. Jak widać po forum niektóre dziewczyny liczą inaczej i wolno im bo te dwie teorie są często spotykane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byłam u dietetyczki i jestem baaardzo zadowolona z wizyty. okazuje się, że a własną rękę popełniłabym sporo błędów a w mojej sytuacji lepiej się ich wystrzegać. najważniejsze, że mogę już jeść np. banany a za tydzień mogę spróbować zrobić sobie sok z marchwi i jabłka (jak ja za tym tęskniłam!!!). generalnie bardzo się podbudowałam, że jednak nie jest tak źle z ty wprowadzaniem pokarmów. i aura pogodowa się u mnie zmieniła na lepsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karoooo1111
Tez zastanawiałam sie nad leczeniem i zapytałam w końcu Panią ginekolog. Powiedziała ze podajemy skończone tygodnie. Wiec jeśli jest 13 tydzień i 2,3 dni to mówimy se jesteśmy w 13. Ja oczywiście wole ta druga opcje, ale cóż :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K_K_K_K
nigdy nie miałam takich wyrzutów sumienia jak dziś.... ;-( wczoraj zjadłam pizze, wieczorem poszłam na basen, a dzisiaj zjadłam lody i kebab ;-( coś strasznego....jak można być tak głupim i jeść takie śmieci w ciąży, najpierw się boję, że bede grubasem w ciąży, chodze na basen licząc na to, ze nie bede musiała kupować za dużo ubrać ciążowych, a tu się tak obżeram ;-( kara mnie jakaś powinna normalnie za to spotkać :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K_K_K_K najważniejsze żeby nie jeść tego typu jedzenia codziennie a przecież nie jesz kebaba na śniadanie a pizzy na obiad każdego dnia. pofolgować sobie raz na jakiś czas nie jest grzechem. poza tym normalnym jest, że w ciąży się tyje (akurat moje -13 kg normalnym nie jest i to na tym nikt nie powinien się wzorować choć ze względu na woreczek nie miałam wyboru i na diecie być musiałam). także nie katuj się, pamiętaj, że dziecko, wody, łożysko i krew też swoje ważą a czas na diety i zrzucanie kilogramów przyjdzie po połogu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K_K_K_K
Catherine ja nie wiem jak ty na diecie wytrzymalas naprawdę zazdroszczę ci tej wytrwałości. Oczywiście mi nie chodziło absolutnie o odchudzanie sie i diety w ciazy jezeli chodzi o moja osobę tylko o racjonalne żywienie, a tu dziecku taki śmietnik zaserwowalam :-/ najchętniej to bym poszła w wyrzygala to wszystko zeby sie tego jak najszybciej pozbyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczerze? Sama nie wiem jak. Nie będę robiła z siebie twardego bohatera bo i płakałam nad jedzeniem, i wmuszałam je w siebie a na koniec nawet się przyzwyczaiłam do jedzenia w kółko tych samych +/-10 produktów. Chyba najważniejsza była motywacja: dziecko które nie przeżyłoby operacji w pierwszym trymestrze. A to motywacja absolutna. A małymi grzechami dziecku nie zaszkodzisz. Jutro odpokutujesz kilogramem warzyw i owoców i będzie dobrze. I wiesz co Ci powiem jako naczelna bywalczyni na diecie? Jak już będę mogła za te 2-3 miesiące mam zamiar iść na pizzę i nie czuję z tego powodu żadnych wyrzutów sumienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K k k k - pociesze Cie - lody regularnie jadam zamiast kolacji (ok. 2 razy w tygodniu), a w ostatni piatek bylam w kfc na tym takim zawijancu z tortilli (nawet nie pamietam jak to sie nazywa, bo poza ciaza nie chodze do fast foodow). Zjedz jutro warzywa i owoce a na pewno nadrobisz brakujace witaminy. Glowa do gory!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do ubran ciazowych to kupilam sobie dzisiaj rajstopy ciazowe :) Aha i podjelismy ostateczna decyzje odnosnie wozka i fotelika: bedzie Maxi Cosi Cabrio Fix oraz Jedo Fyn :) Chyba z godzine siedzielismy w sklepie i ogladalismy rozne modele, ale jednak ten jedo nas przekonal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
limfa ja mam jedo i jestem mega zadowolona. duża gondola posłuży do wiosny. jaki kolor wybieracie? bo ja kupuje gondole i obicie do spacerówki bo stelarz ciągle dobry. Alma2800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tygrysek33
Cześc dziewczyny :) Długo sie nie odzywałam bo u mnie się nic nie dzieje :) Byłam dzisiaj u lekarza z małą wszystko dobrze :) u mnie trochę gorzej. Muszę iśc do neurologa bo bardzo boli mnie kręgosłup a dokładniej kość ogonowa lewy posladek i lewe biodro i środkowa częśc kręgosłupa. Jak się położę na plecach to nie mogę sama wstać tak mnie boli. Mój gin kazał mi się zgłosić własnie do neirologa żeby dał skierowanie na masaże i rehabilitacje i obowiązkowo przynajmniej 2 razy w tygodniu na basen popływać. I już wiem że będę miała cc bo z moim kręgosłupem nikt nie pozwoli mi rodzić naturalnie. I na 29 kwietnia jestem umówiona już na USG połówkowe i juz się nie mogę doczekać bo będziemy dokladnie oglądać Lenkę :) i będziemy nagrywać płytkę w 3D XXX Witam nowe dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek - super ze z mala ok. Alma - te kolory na stronie www nijak się maja do próbek materiałów które nam pokazał sprzedawca. Chciałam fiolet ale próbkach wygląda nieciekawie. Weźmiemy albo ten granatowo-czerwony albo któryś z brazowo-bezowych. A Ty masz wersje memo czy clasic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondasek86
Tygrysek33 masz tak samo badanie połówkowe jak ja 29 kwietnia tylko ze ja jeszcze nie wiem co tam w brzuszku rośnie i może dowiem się dopiero na tym badaniu. Nagranie w 3 albo 4D też chce zrobić na pamiątkę.Dziewczyny macie juz linie na brzuchu bo ja jeszcze nie mam choć brzuszek juz fajna kuleczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
Ja jeszcze linii nie mam. Ale mam za to dużo siniaków po tych cholernych zastrzykach:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie od rana chyba oznaki rekonwalescencji bo wygrałam książkę kucharską :D W którym tc macie usg połówkowe? Ja mam mieć w 22 więc jeszcze 5 tygodni mi zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A, no i u mnie brzuszka nie widać jako takiego. Jedynie dolna część jest trochę większa od górnej ale ktoś obcy powiedziałby, że taką mam budowę albo nawet nie zauważył. Mam też nadzieję, że linia mnie ominie nie mówiąc już o wypchniętym pępku, w którym mam jeszcze szwy i nie mogę sobie wyobrazić kolejnej tortury dla niego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondasek86
Badanie połówkowe będę mieć w 21 tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×