Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

WRZESIEŃ 2014

Polecane posty

Gość gość
37 tc 5d, wczoraj byłam u lekarza i nie skierował mnie na żadne badania.... Co mialyscie zlecane w moim wieku ciążowym? (Paciorkowca już robiłam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gościu trudno powiedzieć czy to wirus czy się oczyszczasz. w piątek zaczniesz 37t wtedy ciąża będzie już donoszona i teoretycznie od piątku możesz już urodzić, ale możesz także urodzić nawet za 5tyg (2 tygodnie po wyznaczonym terminie). Ja np nie miałam żadnych biegunek, ale każda ma inaczej. mnie niestety złapały zatoki i boli gardło;/;/;/ Pogoda jest wkurzająca, bo już taka jesienna się zrobiła bynajmniej u nas i nie wiadomo jak się ubrać. W piątek mam wizytę u gina, ma zważyć dziecko, zobaczymy ile ma. Ja przytyłam już 15kg ;/;/ wolałabym nie przenosić bo wtedy znów dobije 20. w sobotę byliśmy jeszcze na weselu i niestety od soboty też zaczęły boleć mnie wiązadła (a myslaąłm, ze może w tej ciąży mnie to ominie, ale dzięki Bogu to już końcówka. wydaję mi się że dużo właśnie zalezy od wagi. w pierwszej ciąży przytyłam barzdo dużo i wiązadła i spojenie bolało dużo wcześniej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozalka31
alma, a na kiedy masz termin? ja przytyłam 9kg i zostało mi 2,5 tygodnia do terminu a wiązadła, spojenie i krocze potrafia tak boleć, że....więc znowu, nie ma reguły. Chce mi sie strasznie spać, tak jak dziewczyny pisały na początku ciązy, teraz siedzę i mimo, że w nocy spałam bite 9 godzin bez wstawania do toalety to normalnie nie mogę, strasznie mi się chce spać. Znowu wypadł mi lek z szóstki, a dentystka moja wraca w poniedziałek, teraz na urlopie, oby nie bolało do tego czasu. Jutro idę na usg, ciekawa jestem ile mała waży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ee, chyba to nie od wagi zalezy, bo ja przytylam poprzednio ponad 20 i nie wiem co go bol wiazadel i spojenia :-) kazds ciaza mocno indywidualna - mne tragicznie sie spi - sikam w nocy niby tylko raz, ale co sie nabudze przez te plecy to moje. Xx Paciorkowiec, jesli sie idzie wg schematu jest ostatnim badaniem. Do cc robia jeszcze przed konsultacja anestrzjologiczna mocz ogolne i krew morfo i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na pewno nie zalezy od wagi bo ja przytylam tylko 6 kg a pachwiny bola tak ze chodzic sie nie da..;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to widzicie, zasugerowałam się tym, ze szwagierka w drugiej ciąży przytyła mało i w ogóle jej nie bolała. Mnie w pierwszej bolały już gdzieś od 31t a urodziłam w 42t więc się namęczyłam.o do znieczulenia, to też myślę ze każda z nas by chciała, ale dostępność jest ciężka. W szpitalu w którym będę rodzić niby jest ale wiadomo wszystko zależy czy anestezjolog będzie miał czas. Pieluch tetrowych miałam sporo ale aż tak dużo ich nie używałam. Jak na złość nie mam pojęcia gdzie ej schowałam, teraz na razie kupiłam 4szt. mam 2 flanelowe i zobaczymy. Może znajdę albo dokupię jak będą potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kobitki a bralyscie tetrowe do szpitala ? zastanawiam sie tez nad uzywaniem flanelowych jako reczniczka, co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skoro masz rozwarcie na 1.5 cm to znaczy ze porod sie juz zaczal ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny a mierzycie sobie codziennie ciśnienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam rozwarcie na 1.5 cm 3 tygodnie przed terminem. Wg lekarza miałam zacząć rodzić lada dzień. Urodziłam tydzień po terminie, więc miesiąc z takim chodziłam :) Ciśnienia nie mierzę, tylko na wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak to jest z ktg ? Ja nie mialam robionego ani razu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli czujesz codziennie regularnie ruchy dziecka i jednoczesnie ne masz zadnyc dolegliwosci bolowych skurczowych, to nie ma potrzeby robienia ktg przed tp. Jesli do tp porod sie nie zacznie, wtedy zglaszasz sie do szpitala i lekarz ocenia na podstawie ktg i usg co robic dalej. Przynajmniej u nas tak jest. Ja w poprzedniej cazy mialam robione dopiero przy przyjeciu do ciecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozalka31
Ja też nie miałam ktg a termin na 6 września. I też u mnie jest dokładnie tak jak piszą dziewczyny, do terminu porodu czekam spokojnie, dopiero w dniu terminu zgłaszam się i zostaje podjęta decyzja co dalej, czy czekamy w domu, czy przychodze za kilka do dni do szpitala itd Jak są regularne ruchy dziecka, a nie ma skurczy to nie ma potrzeby przed terminem robienia ktg, tak jest u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna szczęśliwa mama
Dziewczyny ale dostalam wjazdu. Lodówka romrozona, łazienka lsni, podłogi pomyte, dwa prania zrobione a ja nadal szukam co jeszcze zrobić:-D no i obiad tez zrobiony:-) nie wiem co mi się dziś stało zazwyczaj mam lenia do kwadratu! Od wczoraj nie biorę magnesu, tylko żelazo i witaminki. Xxxx Ja biorę dwie tetry do szpitala na pewno pod buzie dla dzidzi bo u nas dają takie ze az przykro patrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka2223
wiem że nie powinnam ale naczytałam się w necie a propo wyników badań w moczu....czy wiadomo wam cos na temat taki ze wysoki ciezar właściwy moczu moze swiadczyc o stanie przedrzucawkowym??? troszke sie zestresowałam powtarzałam dzis wyniki moczu ze wzgledu na wczesniejszy zły wynik (duzo leukocytow).dzisiejsze wyniki to znowu duzo leukocytow i ten ciezar własciwy powyzej normy, ciała ketonowe powyzej normy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samotna- miałam dzisiaj to samo. Jak się zabrałam do szorowania to myślałam, że nie skończę :) Do tego stopnia, ze stwierdziłam ze mop mi podłogi w kuchni i łazience nie doczysci i jechałam ze szmata na kolanach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna szczęśliwa mama
Kompletnie się nie znam na tych wynikach i badaniach ale wiem jedno nie czytaj glupot w internecie z nie znanych źródeł. Bo będziesz się stresowac, najlepiej skonsultuj się z lekarzem. Jaki masz ten ciężar? Ja miałam na ostatnich badaniach 10,20 /xxxx Bola was zebra? Ja juz nie mogę, taki bol czy stoję czy siedze czy leże. Gdzieś od dwoch dni. Tak pod cyckami. Po prostu oszalec można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozalka31
Dziewczyny, miałam dzis tak samo. Nie czuje sie dobrze od kilku dni, ale mówię, kurcze, nie moge tyle leżec, wstałam i wysprzatałam tak kuchnie i łazienke, że jak mój przyszedł z pracy, to tylko powiedział: jezu rodzimy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna szczęśliwa mama
Czyzbysmy się miały gdzieś spotkać kocur? :-) :-) :-) hi hi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz, jest spora szansa, bo Nasze terminy są zbliżone :) I miejsce porodu również :) Mnie bolą żebra, ale raczej przez to, że śpię na lewym boku i raczej nie zmieniam pozycji. Rano się budzę bardzo obolała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biedronka - ja co prawda mialam dobry ciężar moczu i Malo leukocytów ale badanie robiłam 3 tyg. Temu a latam do wc bardzo często w dzień i w nocy.. Ty tez tak często odwiedzasz toaletę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak toalete odwiedzam co chwilę ale to takie uroki końcowego etapu ciazy.w poprzedniej ciazy tez latałam a nie miałam infekcji zadnej.ciezar właściwy mam 1,029 przy normie do 1,025. w ogole jakos dziwnie ...porownujac te wyniki badan to mam jeszcze jakies ciała ketonowe.pewnie bym nie zwrocila uwagi na ten ciezar wlasciwy ale jest na wyniku wykrzyknik przy tej wartosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba problem byłby gdyby w moczu bylo białko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna szczęśliwa mama
Wszystko możliwe :-D co naj smieszniejsze w tym wszystkim ze w ogóle nie czuje zmęczenia :-). Xxxxx Jeśli mialas tam wykrzyknik to jak najszybciej skonsultuj to z lekarzem. Chociaż by dla własnego sumienia,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronka spokojnie takie wyniki raczej świadczą ze w ostatnim czasie zbyt mało piłaś. Problem byłby wtedy gdyby było białko w moczu. Zresztą ten ciężar nie jest nie wiadomo jak bardzo przekroczony :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
Ja poprzednio pod koniec ciąży też miałam te ciała ketonowe i nic z tego nie wynikało. Jutro odbieram wyniki moczu, morfologii i wymazu. Ciekawe co tam wyjdzie. Dziś spędziłam dzień pod hasłem wypieków, bo jutro młody ma urodziny i zaprosił. Druga tura, czyli rodzina w sobotę. Tak sobie myślę, dziewczyny, zobaczcie, jak szybko te miesiące nam zleciały, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A no zlecialy... Do końca sierpnia dosłownie kilka dni, a we wrześniu sie posypiemy jedna po drugiej. Chyba że jeszcze o sierpień zachaczymy. Ja osobiście czekam do września :) Wymaz na te paciorkowce mam ok i odczyn combsa na przeciwciała do konfliktu serologicznego też więc bardzo sie cieszę. Plecy bolą niemiłosiernie ach. Wizytę mam w poniedziałek, już nie mogę sie doczekać. Ciekawe ile waży synek. Coraz mniej czuuje ruchy też tak macie, bo zaczynam sie martwić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandarynka84
biedronka - wysoki ciężar własciwy najczęściej świadczy o tym, że jesteś trochę odwodniona, tzn. za mało pijesz. Jeśli chodzi o ciała ketonowe w moczu to ja je mierze codziennie domowymi testami ze względu na dietę cukrzycową. Jeśli by wyszły w moczu znaczyłoby to tyle, że dziecko głoduje na tej mojej diecie i konieczne jest zwiększenie kalorii, więc u Ciebie pewnie to też ma jakiś związek z odżywianiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×