Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

WRZESIEŃ 2014

Polecane posty

Gość Mandarynka84
pylasia - moja córcia też się rozleniwiła. W niedzielę modliłam się, żeby zaczęła się ruszać. Myślę, że dzieciaki mają coraz mniej miejsca na harce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie tez wyczytałam ze to cos z odzywianiem nie tak ze organizm głoduje.tylko że ja ani się nie głodzę ani mało nie piję;)jedyne co sie zmieniło z jedzeniem to musze jesc małe porccje bo inaczej mi sie ulewa jak dziecku;)ale za to jem czesciej bo jestem zaraz głodna. piję duzo wody i w dodatku jem lód a to przeciez tez woda;)taka moja jakas dziwna zachcianka - od 2 tyg chyba jem namiętnie kruszone kostki lodu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandarynka84
Ja dziś ustaliłam termin cc na 18 września, więc zaczynam odliczanie :) chociaż jak zobaczyłam w szpitalu parę oczekującą na przyjęcie na cc to strach mnie obleciał... Nawet nie chce sobie wyobrażać jak się będę bać 17...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandarynka84
Dziewczyny podzielę się z Wami radami jakie dostałam od świeżoupieczonych mam: 1) dzieciaki dzielą się na wymiotujące i niewymiotujące (w dniu porodu) i w tym drugim przypadku nawet 3 komplety ubranek to może być mało na pierwszy dzień, nie mówiąc o całym porodzie (noworodek oczyszcza się po porodzie, wymioty mogą być z krwią z dróg rodnych, a dziecko trzeba szybko przebrać bo się bardzo wychładza) 2) na pierwszy dzień trzeba przewidzieć 2 warstwy ubrań z długim rękawkiem, czapkę, skarpetki, rożek, kocyk (dziecko ma w brzuchu prawie 37 stopni więc po porodzie poczuje się jak na Anktarktydzie) 3) po każdym karmieniu trzeba wycisnąć kroplę mleka i smarować nim brodawki (zapobiega to pękaniu, urazom itp) 4) znieczulenie jest ryzykowne, może znacznie wydłużyć poród, spowalnia akcję porodową, skurcze mogą nie byc odczuwalne i trzeba wtedy polegać wyłącznie na komendach położnej (słowa koleżanki, która ze znieczuleniem rodziła prawie 20h)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandarynka84
biedronka - mi akurat ciała ketonowe (inaczej aceton) w moczu nie wyszły, ale córcia mało przybrała a ja schudłam i to mimo tego, że czułam się najedzona. Wiem, że na te ciała ketonowe pomaga późna kolacja np o 23.00 w postaci pszennej bułeczki z masłem i mleka. Takie są przynajmniej zalecenia dla kobiet z cukrzycą ciążową, którym te ciała wychodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zapraszam allegro.pl/show_item.php?item=4524415883

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz nie taka już mała
Witam, czytam Was od początku Kobietki, ale jakoś się nie udzielam, nie chciałam się stresować. Oczywiście jestem wrześniówką tegoroczną. Mam termin cesarki na 3 września więc za równo 2 tygodnie. Już czuje lekki stresik, ale wiem co mnie czeka ponieważ to będzie moja druga cesarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już nie taka mała
Jeżeli chodzi o ruchy dziecka, to mój dalej świrek szaleje :) Zastanawiam się jak to możliwe, gdyż jest już duży i powinien nie mieć miejsca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dziwne to jest bo jak nie mogłam jeśc bo co zjadłam to zwracałam to jakoś mi to nie wyłaziło.zobaczymy co gin powie.mam byc przed 15 ta dzis ale zaraz bede dzwoniła aby przełożyc na wczesniej bo mam dzis pilny wyjazd słuzbowy i sie nie wyrobię potem do gina tym bardziej ze bym musiała się wrócić 70 km jeszcze po młodą do przedszkola - myslałam o tym zeby jej dzis nie dawac ale jakos nie mam serca jej wozic caly dzien w aucie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mandarynka - a na kiedy mialas termin z om? bo ja na 20.09 a cc mam miec 11.09,jesli dotrwam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się wczoraj zestresowalam. Pojechałam do kina i przez cały film miałam regularne skurcze co kilka minut. Byłam przekonana, ze się zaczęło i miałam tylko nadzieje, ze mi tam wody nie odejdą. Po wyjściu z kina tak mi chwyciło prawy pośladek i prawa nogę, ze nie mogłam chodzić. Przez cala noc tak bolało, ze do ubikacji skakałam na jednej nodze. A dziś rano wszystko ok :) Swoja droga polecam film "Lucy" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna szczęśliwa mama
Hehe kocur może gdybyś odbyła szybka akcje porodowa w kinie miała byś za darmo seanse do końca życia :-) ja miałam okropna noc. Nogi i ręce cierpna mi okropnie, rano pozostaje po tym bol straszny. Gdy odstawilam magnez zaczyna twardniec mi brzuch, gdybym tego nie zrobiła znów bym przenosiła pewnie. Chociaż ciekawe jak to będzie teraz. Krew z nosa znów powraca.... Udreka następna. Mała coraz mniej kopie, bardziej się "rozpycha" Oby do września...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samotna - a czy nasz lekarz nie kazał Ci brać cały czas magnezu? Bo mi tak. Gdy zapytałam po co pod koniec ciąży to powiedział, że żeby nie wystąpiła arytmia u dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna szczęśliwa mama
Nie nic mi nie mówił. Ja bralam tylko ze wzgledu na skorcze w nogach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandarynka84
gość - termin z OM miałam na 27.09, więc tak samo nam wyznaczyli - 9 dni przed terminem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny a jak u Was z rozstępami ? U mnie na brzuchu jeszcze ani jednego za to na wzgórku łonowym mam cały pasek zamiast tej brązowej kreski.. Czy to normalne? Może któraś z Was też tak ma ? 3 tygodnie i 1 dzień do terminu (Czuje ,że nie wytrwam :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mandarynka - ok, to tak samo jak u mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktoras z was tez dopadly hemoroidy? ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondasek86
Ja nie mam rozstępów i chyba ich uniknę. Ciocia i koleżanka dziś powiedziały że mi się brzuch obniżył no ale do terminu porodu zostały już tylko 2 tyg i dwa dni.Ogólnie to czuję się jak na ten czas bardzo dobrze plecy wogóle nie bolą nic nie puchnie, tylko te nocne wędrówki do toalety trochę męczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja przytyłąm tylko 6 kg a jednak rozstępy sie pojawily :( Co myślicie o nastoletnich mamach? Dzisiaj w sklepie widziałam około 17 letnią dziewczyne z dzieckiem ,myślicie ,że mają ciężej niż my?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamawrzesinka2014
ja poki co nie mam rozstepow, i rAczej ich juz miec nie bede. Cialo w normie, jak to u wieloryba. Termin z usg mam wyznaczony na 29.09, cc na 22.09 a z om to bym na 7.09 miala - mimo wszystko licze, ze moze jakas akcja rozwinie sie tydzien przed 22.09, bo mi ta ciaza na plecach ciazy. No i cycki gigantyczne jak poprzednio. Jutro biore sie za pranie dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozalka31
Blondasek, to rodzimy razem, ja mam termin za 2 tygodnie i 3 dni, własnie wróciłam z usg, mała jest malutka i szczuplutka, waży 2,8kg, ale może też ważyc 3,2kg. Rozwinięta prawidłowo, harmonijnie, więc niech sobie jeszcze siedzi, to troszkę urośnie. Ale ja jestem niewysoka (158cm), maż 178cm, nasi rodzice też średniego wzrostu, wszyscy szczupli więc nie ma po kim być wielkoludem :) Póki co szyjka zamknięta, zero oznak na poród. Lekarz powiedział, ze jak chcę szybciej rodzić to sprzątac albo iśc na dyskotekę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna szczęśliwa mama
Rozalka ja tak samo Mam 2 tyg i 3 dni :-). Xxxx Kocur napisalam sms do Naszego dr B w ramach upewnienia się i kazał odstawic ten Magnez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozalka31
samotna szczęsliwa, ciekawe która pierwsza się rozpakuje :) Mysle, ze tak racjonalnie nigdy nie będę na to gotowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natusiaa
Hej dziewczyny:) Na forum udzielalam sie troche na poczatku...pozniej troszeczke odpuscilam choc caaaly czas was czytam:) Mi do porodu zostalo 9 dni...termin z OM na 29.08 z USG 02.09...zaczynam sie bardzo stresowac...moja gin stwierdzila ze raczej przenosze ciaze choc nigdy nic nie wiadomo. Brzuszek mam nieduzy i obawiam sie ze z malego tez moze byc okruszek. Ostatnie usg mialam robione w 31tc i maly wazyl wowczas niecale 1400g...Przytylam 12 kg (z tylu nawet nie widac po mnie ze w ciazy jestem:)) i pojawilo mi sie troche rozstepow na brzuchu :/ Dla dziewczyn ktorym nie zrobily sie jeszcze rozstepy mam rade- smarujcie sie jeszcze po porodzie przez ok 3 miesiace bo jest to okres w ktorym skora moze pękać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna szczęśliwa mama
Rozalia no nigdy nic nie wiadomo. :-) swoja droga pomyslcie ze za ok 1,5 miesiąca będziemy pisać juz nie "a czy was boli to lub tamto" , "czy wy tez tak macie" , itp tylko "mój dzidziuś ważył tyle, a mój tyle" hehe albo " czy wasz dzidziuś robi kupkę zielona czy żółta" :-). Swoja droga juz nie mogę się doczekać tego momentu:-) Xxxxx Znów mam wrażenie ze mała wyciska mi jakasd cześć ciałka przez pochwę, ze tak sie wyraze. Normalnie AZ siedzieć się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość straszny_kocur
Samotna, to teraz się troche zestresowalam. Pytałam go, czy widzi coś niepokojącego w serduszku małej skoro tak nalega na ten magnez, ale powiedział, ze wszystko ok. Potrafi mnie dwa razy zapytać podczas wizyty, czy napewno biorę magnez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kocur zrób echo serca płodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna szczęśliwa mama
Nie denerwuj się, przecież na pewno by Ci powiedział gdyby cos było nie tak. Mi kazał odstawić bo jedyna przyczyna zażywania były te Skorcze łydek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozalka31
Samotna, no własnie też o tym myśle, że za moment będziemy pisac co z maluchami i co nas boli po wszystkim. Szczerze mówiąc marze juz o chwili gdy wracamy ze szpitala i kładziemy się cała rodzinką w łózku i marzę też o tym, że wreszcie nic nie bedzie mnie bolało, że założe ulubione ciuchy i wtulę się w mała i męża. O raju, jak ja tego chcę. A niestety póki co najbardziej dokuczaja mi własnie takie bóle promieniujące w pochwie, aż po tyłek i uda plus pachwiny, czasami mam wrażenie, że mała wkręca mi tam główkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×