Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

WRZESIEŃ 2014

Polecane posty

Gość tanio
Jakoś dzisiaj kiepsko się czuję, od rana boli mnie głowa:( męczy mnie jakiś kaszel i katar, nie wiem co na to zaradzić:( mam nadzieję, że to nie jakieś przeziębienie czy grypa, bo nie wiem jak sobie z tym poradzę, już raz w ciąży przechodziłam w 5 miesiącu...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość straszny_kocur
Ja miałam dziś wizyte. Jestem w 36tc i mala wazy 2700,a szyjka skróciła się do 2cm. Moja waga na szczęście stoi w miejscu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu - Tak chodzę prywatnie do lekarza a mimo to takie cyrki ale nie będę zmieniała bo ten znów ma super sprzęt tylko rzadko go używa hi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ania- mój podobnie,niby robi usg co wizytę ale nie sprawdza wagi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pylasia
Nika ja w nocy mialam mega skurcze, bardzo bolesne, az sie z bolu zwijalam-a oprocz skurczy, ktore same w sobie bolaly to jeszcze brzuch jak na okres bolal. Ale plamienia zadnego nie bylo. Juz mialam dzwonic do lekarza, ale 1 w nocy byla, wiec staralam sie nie panikowac. Po ok godzinie zaczelo przechodzic. Ale te skurczebyly najmocniejsze jak do tej pory, az brzuch przybieral strasznie dziwne ksztalty, a odstepy pomiedzy ok 2-3 min. Ale dzis jest ok wiec ciesze sie ze spanikowalam bo pewnie znowu do szpitala bym poszla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edka12
Dziewczyny w co ubierzecie maluszka na wyjscie ze szpitala? Mam termin na 17 wrzesien i organizuje sie powoli. Tez mam skurcze dlatego sie boje ze nadejdzie to wczesniej i chce przygotowac mężowi ciuszki ale nie mam pojmy co szykowac to moje 1 dziecko.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość straszny_kocur
ja na wyjście mam przygotowane body z krótkim rękawem i pajacyk - to gdyby było w miarę ciepło. Jeśli będzie chłodno to pewnie podobnie tylko, że taki cieplejszy pajac. Wezmę coś do przykrycia na wszelki wypadek no i czapeczkę. To w końcu tylko droga do auta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edka12
No tak tylko do samochodu. Ja mysle o takiej koszulce jak kaftanik z długim rękawkiem i spioszki i ewentualnie mam taką malutką bluze z kapturkiem na zamek jakby bylo chłodno i skarpetki na stópki by mu było sieplej sama nie wiem nie mam doświadczenia.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kupillam kombinezon taki jesienny rozmiar 62 by potem byl na spacery w październiku a jak będzie cieplo to pajacyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja przy pierwszym dziecku stosowałam taką zasadę przy ubieraniu, że ma jedną warstwę więcej niż ja. Ewentualny kocyk to już dodatkowa warstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
U mnie narazie spokój, tylko mały się pręży. Te bóle takie właśnie jak na okres mam, ale u mnie tak właśnie zaczynały się porody, więc się niepokoję trochę. Co do ubranka na wyjście to ja tak jak kocur planuję. Mam taki grubszy pajacyk, kocyk, w razie deszczu to ochraniacz na nosidełko i tyle. Muszę chyba tą torbę zacząć pakować, chociaż zawsze się za to zabierałam za to po 37 tygodniu. Ale z drugiej strony to synuś jeszcze malutki, niechby sobie podrósł spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edka12
Samego pajacyka mu nie ubiore a koszulki mam z dlugim rekawkiem i ciężko bedzie zalozyc chyba na ten rękaw kolejny od pajacyka a u mnie w szpitalu nie pozwolą bodów ze względu na kikut pępowiny i mam rąbany dylemat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
Jak to nie pozwolą? U mnie nikt się nie wtryniał. Zawsze ubierałam dzieci w body plus śpioszki czy pajacyk. No jak wychodziłam w styczniu, to nałożyłam kombinezon, pomimo, że było w sumie dość ciepło i padał deszcz jedynie. Wszystko zależy, jak to pogoda będzie, ale generalnie wrzesień to jeszcze miesiąc letni. Aa, edka, body możesz z krótkim nałożyć plus pajac. Albo ewentualnie, jak się boisz, że maluch zmarznie to kup sobie taki śpiworek do fotelika, ja mam maxi cosi i ma takie dziurki na pasy, wsadzasz dziecko, zasuwasz i masz pewność, że mu ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edka12
No u mnie w szpitalu tak jest ze dajesz im ciuszki i oni ubieraja ci dziecko przed wyjsciem sami wiec bodow mu nie ubiora bo ze niby drazni kikut. W kazdym sxpitalu jest inaczej chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
Hmm, dziwne,,przecież to Twoje dziecko i powinnaś sama zdecydować, w co ma być ubrane. To nie wiem, może jak już będzie bliżej końca pogadaj z jakąś położną z tego szpitala, niech coś podpowie. Ale z drugiej strony to przecież gołego bobasa nie wypuszczą, zawsze coś tam ten kikutku może podrażnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamawrzesinka2014
A ja mam dylemat jak dziecko ze spacerow wnosic do domu. Moj klocek wazy 12kg, Mieszkamy na 3 pietrze i ledwo go dzis wnioslam na gore, a tu zamiast odpoczac, to od razu brudaska do wanny i pod prysznic. Nie wiem co mi siadzie pierwsze kolana, kregoslup czy moze urodze :-) Xx My na wyjscie to albo body plus polspiochy i na to jesienny pajac albo pajac bawelniany i na to jesienny pajac. No i jakis kapturek pewnie na glowe. Musze sie jakos przejsc po sklepach, zeby cos jesiennego w rozmiarze 62 kupic, bo mam fajny ale na 74, wiec pewnie juz na wiosne uzywac bedziemy. Xx Dziewczyny juz teraz sie nie ma co stresowac, bo za chwile wiekszosc ciaz bedzie donoszona. Tak mi sie przypomnialo jeszcze od kolezanek, ze niektore to brazowe uplawy mialy 3/4 tyg. Przed porodem, bo im czop tak powoli dlugo odchodzil. Xx Spokojnej i bezbolesnej nocy wszystkim zycze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam to mój 34 tydzień, jeszcze w sumie 32 dni i ciąża donoszona, jak przerwać ten okres bo już bym chciała synka mieć na swiecie :) już jedną córeczkę 2 latka i 3 miesiące mamy :) teraz jeszcze synuś i będzie cudownie :) czuję się dobrze, ale mam schizy żeby donosić, dosłownie liczę dni, 31 lipca moja szyjka miała 3 cm zobaczymy ile ma we wtorek bo mam wizytę u lekarza, słyszałam że chłopcy lubią dłużej posiedzieć w brzuszku i rodzić się wręcz po terminie :) czasami jedynie sprawia mi lekki ból jak mnie kopnie w jakieś czułe miejsce heh, a tak na marginesie zazdroszczę wam terminów na dniach ohhh jak ja nie mogę się już doczekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tanio
Mam pytanie, może jest tu osoba znająca się troszkę na prawie, ponieważ nigdzie nie mogę się doczytać. Mój mąż jest ubezpieczony w krus i wyczytałam, że należy mu się zasiłek jednorazowy z tyt urodzenia dziecka tj. ok 3300 zł, ale ja jestem ubezpieczona w zus i teoretycznie należy mi się becikowe, ale czy w tej sytuacji mogę się ubiegać? Kolejna rzecz to czy becikwe to to samo co dodatek z tyt. ur. dziecka 1000 zł, bo jedni mówią, że to zupełnie co innego bo becikowe jest z zus a dodatek z gminy, a teraz jak czytam to wydaje mi się, że to to samo? Z góry dzięki za odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna szczęśliwa mama
Tanio wiem na pewno ze becikowe to co innego niż dodatek z tytułu ur dziecka. Becikiwe 1000 zł dostajesz na urodzone dziecko. A dodatek aby dostać tez 1000 zł musisz posiadać rodzinne:-) no ten drugi 1000 dostaniesz tylko gdy twoje dochody nie przekraczają 539 zł na osobę bodajże. Wtedy przysługuje di rodzinne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny czy poza wymyciem i wietrzeniem nowych mebli w pokoju maluszka jeszcze jakoś je dezynfekujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
Dziewczyny, nie przesadzajcie z tą dezynfekcją, bo sobie alergików wychowacie. Dom to dom, wystarczy, żeby był normalnie wysprzątany. Przecież chyba nie macie jakiegoś syfu z niezliczoną ilością śmiercionośnych bakterii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Mam do was pytanie ile razy robiłyście badanie na toksoplazmozę i w którym tygodniu ostatni raz ?? Mój lekarz nawet skierowania na badania podstawowe mi nie dał i chyba sama dla własnej informacji sobie je zrobię (mimo że już 36 tc ) :( Co do dezyfekcji to zgadzam się z Niką - dom ma być czysty ale nie ma co przesadzać bo dziecko będzie alergik na kusz itd Nawet położna nam o tym mówiła. Mówiła też żeby ubranka do szpitala wyprać w domu i zostawić kilka dni aby złapały bakterie mamy i taty bo wtedy dziecko nie ma problemów ze skórą . Nie wiem czy to mit ale ja tak zrobiłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A miałam jeszcze zapytać czy którąś z was trapią bóle kręgosłupa w nocy :( Ja nie mogłam dziś spać taki ból myślałam że na pogotowie pojadę .... uroki końcówki ciąży chyba :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
Ania, ja badania na toxoplasmozę miałam jakoś na początku ciąży. Ja idę jakimś tam programem badań w przychodni przyszpitalnej, oni mi wszystkie badania robią według swojego harmonogramu. Mój lekarz mnie tylko raz dodatkowo skierował na tsh, a tak to wszystko mu zanoszę z przychodni. Prasowałam dziś dwie godziny wszystko, co mi wpadło dla malucha. Niektóre ciuszki to już takie na przyszłe lato, ale co tam, zapakuję w pudełka i będą czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limfa12
Ja mialam robione toxo dwa razy. Wczoraj prawie dostalam zawalu - mielismy z malym kontrolne usg brzucha i lekarka mowi mi ze maly ma jakies powazne zmiany na watrobie i natychmiast mamy jechac na izbe przyjec do najlepszego szpitala dzieciecego w miescie. Jedziemy wiec tam, przerazeni ze ledwo co ze szpitala wyszedl a juz kolejne atrakcje, a tam na miejscu lekarz zrobil mu nowe usg i mowi ze nie ma nic niepokojacego. Pokazal nam ta plamke, ktora miala byc straszna zmiana i mowi ze to zwykly slad po karmieniu pozajelitowym. Mielismy do tej baby isc jeszcze za miesiac na usg glowki, ale chyba zrezygnujemy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozalka31
Ania, bóle kręgosłupa to juz mam codziennie, proś o masaż, mi pomaga chociaz na chwilę. Na toxo to chyba miałam tylko na poczatku, teraz miałam na zółtaczke i coś jeszcze, nie pamietam co, na pewno wymaz na paciorkowca też i lekarka powiedziała, ze to wszystko. Jak patrzyłam na szpitale w wawie to w każdym wygląda to ciut inaczej odnośnie wymagań, tak samo jeśli chodzi o ubranka dla dziecka czy tez dla meża, na poród ma miec zwykłe wygodne ubranie, a nie specjalne. Dziewczyny, a na sam poród to na nogi jakies klapki, czy bez butów, gołe nogi? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze pytanie do mam, ktore rodzily sn z nacieciem. Czy smarowalycie czyms blizne po cieciu? Bo mnie ona nie boli, ani w zaden sposob nie przeszkadza, ale jak poogladam ja w lusterku to jest taki czerwonawy slad i chcialabym go jakos wybielic. Na necie sa same rady jak wybielic blizne po cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozalka - ja normalnie pojechalam na porodowke w klapkach, ktore mi sluzyly za szpitalne kapcie. Oczywiscie w czasie rodzenia mialam gole stopy, a potem polozna mi te kapcie spakowala z reszta moich rzeczy i zaniosla na sale poporodowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alma2800
Tanio mój mąż też jest na KRUSie a ja na ZUSie i cztery lata temu dostaliśmy i becikowe i z KRUS. Teraz też będziemy składać :-) Mam nadzieję, że nic się nie zmieniło. Limfa ja byłam nacinana i niczym nie smarowałam, wszystko super się zagoiło i nawet tam nie zaglądałam w celu oglądania tej blizny :-) Badanie na toksoplazmozę miałam 2 razy, teraz w poniedziałek idę na morfologię, mocz i na żółtaczkę. Dziś zaczęłam 36t, jeszcze tydzień i wszystko może się zdarzyć. Do spakowanej torby brakuję mi tylko butelki wody, jakiś landrynek, klapek i kosmetyczki. Dziś mała bardzo spokojna, dopiero od pół godziny się rusza, już zaczęłam się niepokoić ;/;/;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna szczęśliwa mama
Kocur podaj mi twojego emaila bo byłam dziś na ktg u nas i do wiedziałam się kilku rzeczy które SA bardzo ważne a nie potrzebne tutaj na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×