Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

WRZESIEŃ 2014

Polecane posty

Gość gość
a mnie to się zdaje że to dziecko się bojii jak ona śpiewa i płacze a uśmiecha się dopiero jak matka ścisza głos , męczą malucha i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam sie z gosciem, baba ma świdrujacy mocny glos dzieci lubia delikany cichy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miniunia1989
witam , jestem tu nowa! termin mam na 13 wrzenia i obecnie jestem w 12 tyg ciazy. mam do was dziewczyny pytanie, czy was tez przestały bolec juz piersi???? troszke sie tym nie pokoje ze juz mnie nie bola ... hmmm wizyte u gina mam dopiero za 4 dni ( czwartek ) i w tym dniu mam takze badania prenatalne 2 dni teu robiłam takze dodatkowo test Papp-a jednak na wynik musze jeszcze poczekac, prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miniunia1989, o piersiach już wielokrotnie pisałyśmy, jest tak że jedne dziewczyny bolą cały czas a u innych różnie to bywa, raz bolą a raz nie, mnie osobiście czasem tylko brodawki mam czulsze a czasem jak ściągam biustonosz to ból taki jakby miały miały odpaść, wiem że jest to niepokojące dla nas bo różne opinie się czyta, zresztą ja sama wiem jak to stresujące bo 2 lata temu też przestały mnie boleć w 8 tyg. ciąży no i niestety to był ten najgorszy objaw, więc teraz to panikuję jak tylko mniej mnie bolą. Podobno im dalej tym bol jest mniejszy, ale na pewno nie wiem. A apropo badań prenatalnych to jakoś dziwnie masz, bo test PAPA nierozerwalnie związany jest z usg gdzie ocenia się przezierność karkową i kość nosową i inne wymiary płodu, i dopiero zestawienie tych dwóch badań mówi o ryzyku chorób gen.W jednej klinice też mi chcieli zrobić je osobno w różnym terminie to mój gin. powiedział żebym czym prędzej poszukała innego gab. bo to jest niedopuszczalne. i robiłam badania na borowskiej we wr. i jak dopytywałam czy w jednym dniu te badania to rejestratorka mało mnie nie opier... że wogule jak moge pytać o takie rzeczy, że oni znają się na tym co robią i jeszcze jakieś inne fochy miała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majowy deszcz
Hej dziewczyny. U mnie po staremu, chociaż ostatnio byłam w szpitalu. Zemdlałam i ostatnio jakieś dziwne plamienia miałam. Lekarz prowadzący ciąże bardzo zły jest na mnie ze nie uważam na siebie i za bardzo mecze się niepotrzebnie. Głupio mi. Muszę uważać na siebie bo poronie:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tygrysek33
Hej :) Mnie też już nie bolą piersi i trochę mnie to też martwi. Dodatkowo dzisiaj mdłości i wymity minęły, tak jakoś nagle i to już mnie bardzo zmarwtiło. :( Wizytę mam dopiero 4 marca i chyba oszaleje do tego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny u mnie to samo . z dnia na dzień wszystko minęło. ale jak tak wszystkie mamy to nie ma co się nakręcać . Alma2800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, chyba wkraczamy powoli wszyskie w następny etap ciąży. Ja już od 3 dni nie wymiotuje, nudzi mnie tylko trochę, dzisiaj nawet zjadłam mięcho!!! A martwić to już do końca ciąży się będziemy. Ja czekam tylko od wizyty do wizyty, najchętniej to bym codziennie na usg latała. Rośnie już wam brzuszek?? Ja ogólnie to nie przytyłam mam kilogram na minusie ale brzuch już mam lekko widoczny. Pozdrawiam i oczywiście witam nowe mamusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tygrysek33
w sumie bardzo dobrze się czuję z tym że dzisiaj nie miałam mdlości ani wymitów, mogłabym powiedzieć że wróciłam do śwaita żywych :) ale jednak trochę mnie to martwi. No ale dobrze powiedziane nie ma się co nakręcać i trzeba myśleć pozytywnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tygrysek33
ja też nie przytyłam, mam ciągle jedną wagę ale to pewnie przez wymioty. A ja dzisiaj od niepamiętam kiedy byłam a spacerze i na lodach i też posmakowałam mięsko na obiad i nawet mnie nie nusziło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny jak tam samopoczucie po weekendzie? Ja już w pracy, mdłości tylko rano delikatne ale kupiłam sobie ten Mamarin i kurcze żałuję że nie kupiłam go od razu. na prawdę pomaga. Jutro muszę iść do lekarza bo jużą prawie tydzień boli mnei gardło (tzn w ciągu dnia jest ok ale wieczór i noc to masakra). Widać ze jest mocno zaczerwienione, wczoraj wieczorem nawet była ropa ale płukałam woda z woda utlenioną i zeszło. do tego kaszel duszący czasem mokry;/;/;/ Myślałam ze mi przejdzie ale końca nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z wodą utlenioną? pogieło cie kobieto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K_K_K_K
Cześć dziewczyny:-) Ja już czwarty dzien siedzę w gorach ale straszne mnie tu migreny łapią :-/ wczoraj wieczorem to myślałam ze głowa mi pęknie :-/ dwa dni temu byłam sie wymasowac... Kurcze nawet sprawy sobie nie zdawałam jak bardzo było mi to potrzebne. Oczywiście powiedziałam ze jestem w ciazy wiec pani omijała ledzwia a mocniej masowala nogi, ręce i dłonie. Na pewno w trakcie ciazy bede korzystać z takiej przyjemności :-) Spodnie póki co na mnie bardziej wiszą niż sa za ciasne a to dobrze bo nie chce już nikomu mowić do póki sami nie zauważa. Kręciłam koleżanki córkę jak uczyła sie jezdzic na nartach i pozniej jej ten filmik dałam do obejrzenia bo chciała zobaczyc, normalny człowiek oddaje telefon jak sie film kończy a ona oddała mi z pełnym widokiem na wszystkie zdjecia wsród których było tez zdjęcie mojego pierwszego usg bo mamie je wysyłałam. Nie przewidziałam ze bedzie tak bezczelna żeby cos w tym telefonie naciskać wiec pewnie już wie tym bardziej ze wszyscy piją tu wieczorami alkohol tylko nie ja :-) ojj strasznie byłam wściekła wieczorem po tej akcji :-/ W ogóle to chce już te usg prenatalne bo kilka dni temu tak sie zdenerwowałam ze aż mnie brzuch bolał i boje sie żeby nic sie dziecku nie stało:-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KKK ja w pierwszej ciazy miałam takie straszne migreny, niby na chłopca są (jakies hormony się wytwarzają). Tak sobie myślę o tym prenatalnym USG i chyba tez go miałam w pierwszej ciazy przez brzuch :-) Ale okaże się za 9dni :-) mam nadzieję ze szybko zleci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K_K_K_K
Alma jak na chłopca to chyba jeszcze dam rade troche wytrzymać :-) bardzo bym chciała syna. A ty z pierwszej ciazy masz synka czy córkę? Bo nie wiem czy sprawdzają sie te migrenowe przepowiednie:-) ja prenatalne mam dokładnie za tydzien ale troche poczytałem waszych opinii i skłaniam sie ku temu ze nie bede robiła po tym usg pobierania krwi jezeli faktycznie lekarz nie powie ze cos może być nie tak i mam nadzieje ze nie pożałuje kiedyś ze nie zrobiłam drugiej części tego badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KKK ja mam chłopca, nie miałam takich zwykłych bóli głowy jak teraz np, ale istną masakrę. głowa mnie nie bolała tylko jak spałam. przeszło w II trymestrze na szczęście, ale moze trwać i do 6 miesiąca :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Ja już po usg, zrobili mi w szpitalu. Odetchnęłam z wyraźną ulgą bo wszystkie parametry typu nosek, przezierność, klatka piersiowa itd. są w normie :) Dziecko wielkością idealnie odpowiada wielkości według terminu ostatniej miesiączki. Mój stan powoli się stabilizuje (odpukać w niemalowane) choć insulina nadal szaleje. Dziś był u nas Polsat Cafe nagrywać program o cudzie narodzin ale chyba dużo chętnych na patologii nie znaleźli ;) sam oddział wyremontowany i luksusowy więc nie mam na co narzekać. Nawet jedzenie jest znośne a porcje ogromne. I potem Wam, ze problemy typu mdłości w porównaniu do problemów leżących tu dziewczyn są tak marginalne, że mi samej wstyd, że na nie narzekałam. A żadnej tutaj uśmiech nie schodzi z twarzy. A mnie może już jutro nawet wypiszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mowicie ze migreny sa na chlopca i mam nadzieje ze to sie sprawdzi ;) bo mnie w ogole nie boli glowa od poczatku ciazy, a przed ciaza bolala czesto ;) Catherine - ciesze sie ze wszystko ok. Daj znac jak wyjdziesz ze szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K k k k - wiesz skoro nie pijesz alkoholu to sie pewnie domyslaja co i jak ;) ja nie pilam na sylwestra i od razu sie znajomi domyslili w czym rzecz ;) A u mnie juz chyba nie da sie ukrywac ciazy. Brzuch mi urosl - w obwodzie na wysokosc***epka mam ponad 10 cm wiecej!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K_K_K_K
Limfa a w którym tygodniu jesteś? Kurcze nie pomyślałam o tym żeby sie mierzyć w tym miejscu:-) jak tylko wrócę to zrobie to :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesć Dziewczyny:) Witam nowe mamusie:) ehhh Catherine - dobrze, że wszystko dobrze - trzymaj się tam:) U mnie weekend pełen wrażeń - dzisiaj odsypiałam:)Juz bym chciała, żeby drugi trymestr się zaczął - bo męczy mnie już to wieczne zmęczenie - na basen bym się zapisała, na jogę - a to dopiero od 14 tygodnia;) Ja ze spodniami nie mam prblemu - spokojnie mieszczę się we wszystkie - ale - koszuli - to ja już w biuście nie dopnę:)znaczy mąż sie cieszy:P musze się chyba powoli za czyms oglądać - bo ani sie pewnie obejrzę a te moje bliźniaki rozpchają się na dobre:) Ja kolejen badanie mam 20 marca - a 4 mam prenatalne:)boję się troche - ale to chyba normalne:)No i tokso musze powtórzyć - bo mam przeciwciała ale one od kilku miesięcy nie spadają i zaniepokoiło to moją ginekolog..więc w tym tygodniu musze to załatwic:) Rozczulił mnie dzisiaj jeden współpracownik - zadzwonił do mnie i powiedział, że jakbym miała probelm ze skończeniem wszystkiego terminie - to mam mu dac znac to on mi pomoże:)bo on się tak cieszy:) Miłe:) Ok znikam i miłego wieczorku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W srode zaczynam 14 tydzien. Ja na razie mam 1 kg na plus, ale brzuch sie zrobil widoczny. Jak ubiore cos obcislego to wygladam jakbym sie przejadla ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta - ja tez chce powtorzyc toxo, bo na badaniach wyszlo mi i igg i igm na minusie. A ze mam kotka to wole to sprawdzic jeszcze raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limfa u mnie igg wyszło powyżej 200 i to juz drugi raz w przeciagu 4 miesięcy - pierwsze badania robiłam w sierppniu - jak przygotowywałam sie do ciąży:) No i teraz tez wyszło powyzej 200 ale muszę zmienic laboratorium...i jeszcze jakąś awidowność zrobic... a ja mam 3 koty:)))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lenka914
Witam Was Kobitki! Gosia, Bardzo mi przykro! Nie potrafie sobie nawet wyobrazic jak to bardzo musi "bolec" :( Trzymaj sie i nie poddawaj! Dziewczyny martwiace sie brakiem lub zaniknieciem bolu piersi... Nie przejmujcie sie tak!!! Szkoda nerwow i waszym kruszynkom ten dodatkowy stres tez nie jest potrzebny... Za wiekszosc naszych nieprzyjemnych objawow ciazowych w pierwszym trymestrze odpowiedzialny jest progesteron. Wiekszosc tych nieporzadanych objawow bedzie stopniowo mijac pod koniec pierwszego lub na poczatku drugiego trymestru! Glowa do gory! Starajcie sie myslec pozytywnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tygrysek33
Witam i ja :) Potwierdzam słowa Lenka914 żeby się nie matrwić zanikiem wszelkich objawów ciązowych. Ja z obawy dzisiaj poszłam do lekarza i co się okazało ? że moja dzidzia ma sie bardzo dobrze, smacznie sobie spała, później się troszkę poruszała. Słyszałam jak bije pięknie serduszko i usłyszałam od lekarza że mam się przestać martwić (łatwo się mówi). A poszłam tylko i wyłącznie dlatego że od soboty jakoś dziwinie się dużo lepiej poczułam i się przestraszyłam. Więc dziewczyny nic tylko się cieszyć że wchodzimy w drugi trymestr i sie lepiej czujemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamawrzesinka2014
Hej dziewczyny - bylam dzisiaj na badaniach krwi - lista byla bardzo dluga, ale o dziwo pobrali wszystko bez problemu. Mialam tez glukoze na czczo, a mieszkam 30km od lab, wiec ledwo tam dojechalam. Wchodze na pietro a tam dziki tlum po lab. Pytam sie, ktora pani w ciazy jest ostatnia, bo ja tez w ciazy (na drzwiach wielka grawerowana tabliczka, ze ciezarne poza kolejnoscia) I usiadlam sobie kolo pani z brzuszkiem. A tu sie jazgot zaczal, ze jakim prawem I jeden starszy facet: to ja tez teraz bede w ciazy I sluchajcie, wepchnal pielegniarke do srodka, ktora otworzyla drzwi, zeby zawolac kolejna pania w ciazy. :) alternatywy 4 I mis, to nic przy tej scenie. Potem pielegniarka wychodzila I nas kolejno prosila do gabinetu.ja rozumiem, ze kazdy chce szybko zalatwic, ale ciekawa jestem jakby ten pan I inni krzykacze zareagowali, jakby I'm jedna z druga wyglodzone ciezarne z glodu zwymiotowaly na buty... Kultury za grosz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no moje objawy też jakby ucichły nie mam mdłości .. i w ogóle jakoś tak nieswojo się czuje z tym...byle do wizyty 5 a 6 mam prenatalne i stres mnie pomału zjada..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×