Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Jagoda13

In vitro z komórką dawczyni

Polecane posty

A ja zostanę pewnie wykluczona.... I po ptakach. Przynajmniej na ten moment, w tej sytuacji. Zazdroszczę Czechom, że u nich kler nie grzebie w babskich c****h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja z 8 komórek dawczyni miałam 1 zarodek, który można było mi podać, więc z 6 mogłabym mieć 0 - mam nadzieję, że to jest to owe "wskazanie" do tego, żeby dostać jajeczek więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do luteiny - podobną tę pod język można również stosować dowcipnie, tyle wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Monalisa: Luteina pod język jest obrzydliwa w smaku. Dopochwowa po jakimś czasie podrażnia i może wywołać stan zapalny. Teoretycznie obie są skuteczne jedni mówią że dopochwowa jest lepsza a inni że nie ma różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że z całej tej sytuacji jest jedno fantastyczne wyjście - pieniądze. Kliniki znajdą sobie jakieś furtki w prawie, żeby tylko nie stracić na kasie. Jak jest teraz? Dawstwo jest bezpłatne. A czy któraś dostała komórki za darmo? Płaci się za "procedurę". Tylko , że dużo więcej niż za zwykłe inf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bharat Trzeba się rozglądać za kliniką w Czechach lub na Ukrainie. Poza tym wystarczy ktoś kto oświadczy,że jest z Tobą w związku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Monalisa: Różnica w luteinie polega na tym ze ta pod język jest obrzydliwa w smaku a ta dopochwowa może wywołać podrażnienia i stan zapalny. Jedni lekarze mówią ze jest różnica inni że nie ma. Teraz pytanie którą będziesz w stanie zdzierzyc czy wolisz ohydna w smaku czy później się drapac po czterech literach i nie tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika329
Komorek krzyczał ostatnio ze to PO jeszcze zajmie sie ustawie o in vitro i się zaja a tak gdyby baranom się nie spieszylo to gdyby wybory wygral PIS to by jeszcze ustawa ta troche by poczekala a tak musimy liczyc ze kliniki znajda jakoś furtke a nawet gdy ja znajda to to się odbije na nas bo ceny na pewno wzrosną i dużo nas nie bedzie juz stać i może faktycznie ukraina i Czechy brzmią atrakcyjnie A do luteiny ja od dopochwowej po 3 mies ciągłego stosowania dostałam uczulenia i zaczęłam brać podjezykowo zamiast jednej dopoch bralam 2 a czasami 3 podjezyk 3 razydziennie i moze nie ma owocowego smaku to nie jjest źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taida, Jeszcze nie zdecydowałam ostatecznie jakiego innego lekarza wybrać - ale masz rację, że muszę myśleć i pod kątem opieki szpitalnej - ośrodek z najwyższym stopniem referencyjności (na wszelki wypadek). Daj znać jak pójdzie USG - 18 tydzień - ależ to zleciało! Pozdrawiam wszystkie dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a będzie coś takiego jak dawstwo planowe? bo chyba zabroniono jest handlowania komórkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam mam do Was pytanie dlaczego wszedzie sa kolejki a w invimedzie zapraszaja i nagabują zeby do nich przyjsc moze mi to ktos wytlumaczyc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnkaP83
Ja jestem z Gamety i brałam encorton, estrofem i luteine. Teraz chodze do lekarza w swoim mieście i biorę dodatkowo duphaston, clexane, witaminy, witaminę d3 i prolutex tak wiec dawka spora. Teraz odstawiam w 13 tygodniu estrofem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo w invimedzie robią chyba na mrożonych komórkach póki co, nie każdy chce na mrożonych... mówią, że słowianki, więc pewnie nie z polski dawczynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bharat, w Czechach sa dwie dobre kliniki, a na ukrainie też jedna i dają 12 kom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Invimed ma komórki z Ukrainy dlatego mówią Słowianki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolka502
Lola van Futers ja tez mam sporo lekow po transferze, luteine i estrofem w dużych ilościach, do tego clexane i encorton. Który dzien jestes po tranferze? Miałyście jakieś objawy po transferze? Jeśli tak to kiedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bharat
Dziewczyny, spojrzałam teraz w necie.... rzeczywiście w Ostravie jest dobra klinika, w dużym stopniu nastawiona na cudzoziemców. Mają stronę po polsku, jest osoba do kontaktu po polsku. I wszystko ładnie opisane. Polska stanie się zaściankiem jak będzie uchwalać sobie takie prawo. Ja jeszcze ewentualnie mogę podejść w Bocianie, zanim ta cudowna ustawa wejdzie w życie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze Bharat- na takich kobietach jak Ty ta ustawa odbije sie najbardziej, u reszty podchodzacych do KD niewiele sie zmieni, bo wiekszosc klinik do tej pory i tak z reguly dzielila uzyskane komorki dawczyni na dwie biorczynie i i tak dostawalysmy 6-7 komorek max. Wiadomo, ze wiecej komorek= wiecej szans na prawidlowy zarodek, ale ja akurat jestem w tej mniejszosci, ktora nie chcialaby uzyskac np. 8 czy 10 zarodkow, bo kazdy z nich uwazalabym za swoje potencjalne przyszle dziecko i nie potrafilabym oddac do adopcji. Wiadomo, ze kazdy transfer nie zakonczylby sie sukcesem, ale jesli tak, to ciezko byloby mi wychowac 8 dzieci;-) dlatego dla mnie ograniczenie ilosci komorek zapladnianych w jednej procedurze u kobiet przed 35 rokiem zycia do 6 to akurat nieglupi pomysl. Zreszta wiekszosc kobiet podchodzacych do KD ma juz 35 lat wiec ich te ograniczenia nie beda dotyczyc. Monalisa- milo Cie widziec znowu na forum:-) czy to znaczy, ze stajesz do dalszej walki? Lola- a moze zamiast luteiny zapytac lekarza o Duphaston? Dzialanie takie samo a aplikacja przyjemniejsza? Co do lekow po transferze ja w Gamecie mialam przepisany tylko Duphaston, czyli skoro Wy dziewczyny macie tez inne leki to jednak jakies indywidualne podejscie do pacjenta dr P. ma:-) Pozdrowienia z prawie 39tygodnia ciazy:-) tak balam sie przedwczesnego porodu, ktorym straszono mnie w Polsce a maluchowi chyba nie spieszy sie do wyjscia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lola van Futers
Jestem 1 dpt, i jest to moje drugie podejście w Gamecie. Tym razem nie czuje nic, kompletnie nic. Tylko jak pomyślę o tym zastrzyku w brzuch z clexane to już mnie to miejsce zaczyna boleć:-( Karolka, miałaś luteinę pod język czy dopochwowo? Po pierwszym transferze dostałam infekcji, i tego się boje najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JTM
Witam kochane staraczki i pozdrawiam wszystkie gorąco. Dreamer jak to zlecialo, za chwilke maluszek bedzie z Tobą. A moja córenka skonczyla juz pół roku, a rok temu tak bardzo sie bałam czy wszytko będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolka502
Lola luteine mam dopochwowo. Dla mnie tez clexane to nic przyjemnego, ale jestem w stanie dużo wytrzymać, żeby mieć upragnione szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolka502
Lola kiedy będziesz testować? Jakoś podobnie nam wypadnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lola van Futers
Za tydzień w poniedziałek, a Ty? Masz jakieś objawy? A jaką dawkę tej Luteiny masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolka502
Lola to razem testujemy w poniedzialek. Powinnam w sobotę, ale nie będę mogla wtedy i lekarz powiedział, ze w takim razie w poniedzialek. Od razu z wynikiem idę na wizyte. Luteine biore 2 razy dziennie po trzy tabletki. Trochę dzisiaj pobolewa mnie brzuch. Clexane bierze sie, żeby nie tworzymy sie zakrzepy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeszcze raz chcialam zapytac o invimed czy jest ktos na forum komu sie w tej klinice udalo?/ boje sie czekac rok bo juz i tak stara jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gościa pytającego o Invimed - to nie czekaj roku. W innych klinikach jest znacznie szybciej i nie będę wymieniała klinik bo prawie w każdej jest szybciej niż rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jestem zapisana do invicta czekam juz 5 miesiecy i nie wiem czy czekac dalej czy zmienic i na jaka i w inviccie tez obiecywali ze gora 3 miesiace- nie mialam zadnych oczekiwan dodam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja z invicta przeniosłam się do Gamety...z Invicta odeszłam w lutym i wciąż nikt się do mnie nie odezwał, w Gamecie miałam już co prawda nieudany, ale transfer :) W Invicta mi się nie podobało, że lekarz prowadzący dobór dawczyń i biorczyń nie widział mnie nawet na oczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam po raz pierwszy na forum. Też przed KD. Mieszkam zagranicą ale chcę podejść w Polsce. Proszę o kilka informacji: 1.Czy na pierwszej wizycie uda się uzgodnić wszystkie formalności związane z umową i oczekiwaniami odnośnie dawczyni? 2. Ile wizyt trzeba odbyć przed transferem? 3. Ile dni trzeba być w czasie transferu? 4. Jakie badania są robione bezpośrednio przed transferem? (mam wszystkie możliwe badania sprzed kilku miesięcy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×