Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 8cykl

PAŹDZIERNIK 2014

Polecane posty

Dziewczyny jutro zaczynam 13 tydzień, już się nie mogę doczekać pożądanych kopniaczków:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy pierwszej ciąży około 18-20 tygodnia, przy kolejnej dużo szybciej nawet około 14, to jest moja druga ciąża i już wieczorami czuje lekkie łaskotanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) Kicia, żeby obliczyć dokładny termin porodu jeśli znasz datę owulacji to musisz założyć, że okres miałaś 2 tyg. przed tą owulacją bo wszystkie kalkulatory są tak własnie ustawione, że owu jest po 2 tyg. od miesiączki. Dziwna ta UK, że USG dopiero w 12 tyg. a jakby była ciąża pozamaciczna to co? To czekają aż się rozwinie? Dziwne.... Młoda mama Natalia:) Ja też mam wesele w końcu sierpnia, może to to samo;) Jakie imiona pary młodej?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w sierpniu mam dwa wesela w tym samym dniu:)16 dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale dziewczyny macie fajnie, sama z chęcią bym się pobawila na weselu tylko znajomi coś się hajtac nie chcą. Najbliższe wesele które się szykuje to wmaju 2015, więc mój dzidziuś będzie miał pół roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) a mi jakoś wesela nie w głowie teraz. Mam jedno w sierpniu ale wcale mi się tam nie chce iść jeszcze będę wyglądać jak słoń to już całkiem :/ Pół dnia byłam poza domem czuje się padnięta a jeszcze mnie lekarz czeka.Idę się spytać co z tym duphastonem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulettta
Witam. :-). Ja mam termin na 23 pazdziernika. Dzis mnie bola plecy po prawej i lewej str nad pupą i mnie to niepokoi, w srode dlugo wyczekiwana wizyta....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pauletta witaj. kurcze to mogą być nerki, daj znać jak tam po wizycie a ja już po, zapisał mi jeszcze jedno ostatnike opakowanie duphastonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulettta
Czekam z niecierpliwoscia na tą wizyte :-). Zeby zobaczyc, ze z fasolinką jest ok. Dupka i luteine zazywam od 3 tyg bo mialam plamienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eeeee to nie to samo, ja idę w Gdańsku do Marcina i Magdy bodajże... Też mi się nie chce. Raz, że będę musiała specjalnie kupić jakąś ciążową sukienkę ktora mi się już potem nie przyda a dwa to nie lubię nie pić alkoholu jak wszyscy piją, wtedy tylko mnie wszyscy wkurzają:P zwłaszcza jak będę w ciąży i jeszcze będzie upał i jeszcze to nie moja rodzina tylko męża więc aż tak tam tych ludzi nie znam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ysia89
Termin na 29.10. Nie wiem co myslec... Od paru dni czuje się "jak nie w ciązy"... moglabym góry przenosić, jestem tylko drażliwa i ciągle głodna... od poczatku nie dokuczały mi objawy, ale teraz jest jakos inaczej. Jutro wizyta. Trzymajcie kciuki... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulettta
Czlowiek ma objawy abalizujemy, nie mamy tez analuzujemy. Cala ciaze bedziemy sie martwic, to naturalne, ja tez sie stresuje środa, bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ysia89
A jak u Ciebie z objawami? Który to tydzień? Będę trzymać kciuki. Dobrze, że choć tu mam się komu wygadać, bo mąż w ogóle nie chce słuchać, że coś może być nie tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulettta
9 tydz 4 dz. Ogolnie to jestem ospala, zmeczona, apetytu brak, mdłosci raz rano, raz wieczor. Wczoraj 1 raz zwymiotowalam. Blee. Dziś mnie cos boli w dole plecow po prawej u lewej stronie, jak leze to nic nie czuje. I tez sie zamartwiam, moj maz tez nie chce sklyszec ze cos mogloby byc nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ysia89
Trzymam mocno kciuki za środę i czekam na wieści. Mam nadzieje, że jutro rozwieją się wszystkie moje wątpliwości... Bardzo bym chciała, żeby było ok, ale jakoś nie mam śmiałości, żeby być pewną... Taki już chyba nasz los- od badania do badania póki nie poczujemy kopniaków od malca. Boje się nawet powiedzieć rodzinie, a gdy mąż mówi do mnie w liczbie mnogiej chce mi się płakać... Nic nie wskazuje na to, żeby było coś nie tak, żadnych plamień, krwawień, nic mnie nie boli... a jednak nie zaryzykowałabym, żeby powiedzieć, że z całą pewnością wszystko jest dobrze. Po prostu czuje się, jakby "tam" nikogo nie było... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamaPiotrusiaMalego-- wiem ze dziwne to Uk ale co mam poradzic na to, musze jakos wytrzymac juz tylko 3 dni....a tak sie martwie ze szok...tak jak napisalas jak by byla pozamacicznato bybyla onitk to tu przyjmujana luzie a ja sie musze stresowac tyle czasu...mam nadzieje ze bedzie normalna tzn zdrowa ciaza....chociaz musze powiedziec ze brzuszek juz mi wystaje I spodnie mam rozpiete znaczy sie guzik bo musze miec specjalne galoty do pracy wiec juz musialam rozpiac. Wczoraj jakos dziwnie mnie bolal brzuch ale nie na dole tylko po bokach zwlaszcza po prawej stronie tak jakby mnie jajnik pobolewal ale nie wiem co to tak to nigdy mi nic jie bylo...pocieszam sie tym ze moze moj maluszek robi sobie wiecej miejsca. Nie jest to jakis straszny bol to takie dziwne jakbym sie czym stresowala takie uczucie I martwie sie co to. :( mam nadzieje ze bedzie wszystko w porzadku. Trzymajcie za mnie kcuki .a co do owulacji mamaPiotrusiaMalego to pewnie ze wiem kiedy mialam 1,2,3 stycznia. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulettta
Dziewczynki mniej stredu i przywolywania zlych mysli, dzieciatko to czuje. Kazda kobieta tez sie czuje inaxzej w ciazy, takze nie mozemt sie tez porownywac. Ja tez trzymam kciuki i licze na to ze nasze wizyty beda same pozytywne :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, witam nowe koleżanki :) Dziewczyny,nie nakrecajcie się na zapas bo dzidziuś będzie nerwowy i po co Wam to ;) Ja po pracy na obiad zjadłam owoce,później film,zaraz nauka i spać. Dzisiejszy dzień był okrutny-głowa mi pękała.powiedzcie jakie przeciwbólowe można brać bez obaw w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamaPiotrusiaMalego-- wiem ze dziwne to Uk ale co mam poradzic na to, musze jakos wytrzymac juz tylko 3 dni....a tak sie martwie ze szok...tak jak napisalas jak by byla pozamacicznato bybyla onitk to tu przyjmujana luzie a ja sie musze stresowac tyle czasu...mam nadzieje ze bedzie normalna tzn zdrowa ciaza....chociaz musze powiedziec ze brzuszek juz mi wystaje I spodnie mam rozpiete znaczy sie guzik bo musze miec specjalne galoty do pracy wiec juz musialam rozpiac. Wczoraj jakos dziwnie mnie bolal brzuch ale nie na dole tylko po bokach zwlaszcza po prawej stronie tak jakby mnie jajnik pobolewal ale nie wiem co to tak to nigdy mi nic jie bylo...pocieszam sie tym ze moze moj maluszek robi sobie wiecej miejsca. Nie jest to jakis straszny bol to takie dziwne jakbym sie czym stresowala takie uczucie I martwie sie co to. :( mam nadzieje ze bedzie wszystko w porzadku. Trzymajcie za mnie kcuki .a co do owulacji mamaPiotrusiaMalego to pewnie ze wiem kiedy mialam 1,2,3 stycznia. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napewno paracetamol możesz brać bez obaw, ja tydzień temu brałam przy zapaleniu gardła 1 tabletkę co 8h przez trzy dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i serdecznie witam nowe koleżanki i Wasze fasoleczki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madralinka
Paracetamol tylko.ja wciąż bez zmian wymiotuje okrutnie jest mi słabo .czekam 4 kwietnia na wizytę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jeśli idzie o farbowanie włosów jęśli sie tak boicie:) to są min dwa sposoby ... pasemka na folie wtedy farba nie dotyka skóry lub farby bez amoniaku do kupienia w sklepach fryzjerskich , artego wiem że ma takie , ale ja ich nie polecam bo kolory byle jakie wychodzą , wiem że różne plotki chodzą co do farbowania trwałej bądź innej chemi w ciąży ale to bardziej chodzi o to że te farbowania czy trwała może nie wyjść bo chormony buzują w kobietach wtedy tak samo jak podczas okresu lepiej sie wstrzymać od robienia włosów . NIE MA TEAKIEJ MOCY ŻEBY FARBA DOSTAŁA SIE DO KRWIOOBIEGU bo tylko wtedy dzidziusiowi by szkodziła. To mit , wiem bo jestem fryzjerką :) i pierwsza bym o tym wiedziała gdyby tak było :) także spokojnie poprawiajcie sobie nastrój nową fryzurką:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madralinka
Dokładnie bebetino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kicia na pewno u Ciebie nie ma ciąży pozamacicznej skoro to już 12 tc. Gdyby to była pozamaciczna to już by Cię bardzo bolał brzuch. Mi pękł jajowód w jakimś 8 tc a już dwa tygodnie wcześniej strasznie mnie bolała brzuch, nie tak, że tak trochę tylko baaardzo, ale, że mam z natury jelita wrażliwe, to brałam lekarstwa i czekałam aż przejdzie. Przepraszam, że w ogole poruszam ten temat bo bez sensu. Chodziło mi tylko o to, że wiem, ze w UK sa bardzo dziwne zwyczaje. Niby w PL opieka zdrowia taka beznadziejna ale jakoś mi się wydaje lepsza niż w UK. Mojej koleżance, która w UK była w ciąży, nie robili usg tylko na początku, w połowie i na sam koniec a tak to mierzyli brzuch centymetrem....(!!!!!????) czy rośnie:) Śmieszy mnie to bardzo bo po to nie trzeba by do lekarza chodzić, żeby zmierzyli ciśnienie i obwód brzucha. Mi tam lekarz poza połówkowym często badał te przepływy, ilość wód płodowych (bo miałam trochę za dużo) itd. A będziesz latała do PL na badania czy calkiem się nastawiasz na Anglię? I gdzie będziesz rodzić? Co do farbowania włosów to pewnie, że bebetina ma rację, trzeba naukowo podchodzić i się zastanowić w jaki sposób farba do dziecka miałaby dotrzeć. Ale jest dużo takich przesądów co do ciąży i tego co wolno a czego nie wolno....np ja w poprzedniej ciąży byłam chora i miałam mega mega katar, spać nie mogła nic nie mogłam...no i oczywiście jak się poczyta to kropli do nosa takich zwyjkłych nie można używać bo teoretycznie, ten xylometazolin wnikając przez śluzówkę nosa może się w krwii dostać do szyjki macicy i tak samo ją rozszerzyc jak śluzowkę nosa. No i ja nie używałam tych kropli bo się bałam ale później zaczęłąm sobie myśleć, ze po pierwsze ile tych kropli na cały moj krwiobieg by musiało być, żeby to w ogole odczuć a po drugie zaczęłam robić tak, ze jak sobie wkropliłam, jak mi sięnos odetkał to wtedy wydmuchiwałam nos....no i w ten sposób dałam radę ale jakby słuchać wszystkich rad to naprawdę moznaby pomysleć, że ciąża to wyjątkowa choroba. Jeszcze kawy nie mozna, herbaty nie można ( tylko owocowe), ostatnio gdzieś przeczytałam : " zioła i przyprawy mogące zaszkodzić w ciąży: m.in. imbir....no to same wiecie. Oprócz tego piwa bezalkoholowego tez nie można bo jest tam min. ilość alkoholu i wiele wiele ostrzeżeń i dziwnych przesądów. O a o przesądach w ciąży to już w ogole mogłabym pisać.....bo mnie strasznie denerwują, jak ładnie wyglądasz to syn bo dziewczynka kradnei urodę, jak brzuch okrągły to syn, jak mach ochotę na słodkie to córka, nie mówiąc już o tym, że nie wolno się zapatrzyć na murzyna czy coś wtym stylu. Póki to dla żartu to można sobie pogadać ale jak ktoś na serio zaczyna mnie wypytywać o takie rzeczy to już mnie to denerwuje... Jedyna tylko rzecz, która jest prawdopodobnie tak samo mało racjonalna jak powyższe a która jakoś dziwnie się sprawdza i trochę w nią wierzę a trochę nie wierzę to kalendarz płci chiński. Sprawdzałyście sobie? Mi się sprawdza wszystko, tzn. ja, moja siostra, moj syn, 2 dzieci mojej kolezanki, inne dzeici moich kolezanek, no i zobaczymy jak teraz mi wyjdzie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kicia, moim zdaniem u Ciebie jest tak: zakładamy miesiączka 18 grudnia, cykl 28 dniowy, wychodzi 13-14 tydzień Prawdopodobna data poczęcia: 01.01.2014 (2 miesiące i 3 tygodnie temu) Początek drugiego trymestru (12. tydzień): 26.03.2014 (za 2 dni) Początek trzeciego trymestru (22. tydzień): 04.06.2014 (za 2 miesiące i 1 tydzień) Szacunkowa data urodzin: 25.09.2014 (za 6 miesięcy) To ty już powinnaś kończyć ciążowe dolegliwości. Nowe dziewczyny witamy:) Któraś pisala, że czuje, że tam nic nie ma i że mąż nie słucha. Ja też właśnie tak sobie wkręcałam aż w nocy w wannie zaczęłam ryczeć, zawołałam męża i pomimo, że powiedział mi, że mam cos z nerwami to mnie pocieszył i powiedział, że w taim razie mam następnego dnia isć do lekarza i się uspokoić bo to bardzo neidobrze tak się denerwować. Tak zrobiłam i sie uspokoiłam. Ijak pisałam lekarz też wcale mnie nie wyśmiał (zresztą co miał się śmiać skoro mu 150 zeta zostawiłam;) ) i od razu się lepiej poczułam. Ale ja już prawie byłam pewna, że jest coś nie tak, tak bardzo sobie wkręciłam. I jeszcze tak się zaczęłam w siebie wsłuchiwać i przestałam czuć sie jak w ciąży, nie miałam mdłości ani nic....i najlepsze jest to, że jak mi lekarz powiedział, że jest wszystko ok i maleństwo się ruszało i usłyszalam serduszko to z powrotem złe samopoczucie wróciło. Tak więc sugestia jest wielka siłą i działa w dwie strony. Zauważcie, że dziewczyny czekające na okres, czy to te bojące się, że sa w ciąży czy to te co bardzo by chciały być to już prze okresem mają wszystkie objawy, cześciej chodzą do toalety, mają mdłości i tysiące innych objawów:) Kończąc więc chcialam powiedzieć, do tych bojących się : nie dajcie się zapędzić w pułapce swojemu umysłowi! I sobie też to mówię. Teraz jestem mądra bo parę dni po wizycie ;) A i jeszcze wyczytałam, ze w 10 tc dziecko już wyczuwa nastroje matki, poprzez hormony szczęścia lub stresu krążące we krwii a że jest już na tyle duże że się rusza to już można podejrzewać, że czuje nastroje. Tak więc głowy do góry żeby dzieci były spokojne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blankaaaaa
Kurczę, dziewczyny, czuję się jakoś dziwnie, bo ja się tak wszystkim nie przejmuję... Nie wiem, może to dlatego, że to druga ciąża, albo dlatego, że jestem bardzo zajęta pracą, domem i rocznym maluchem? Owszem trochę się stresowałam przed usg w 13 tyg, ale poza tym nie przejmuję się za bardzo... Hahaha, z tymi zabobonami to śmiesznie jest ;) Chociaż w pierwszej ciąży mnie wypryszczyło okrutnie, miałam ochotę na słodkie ciągle i jest dziewuszka ;) ;). A w kalendarzu chińskim też mi się zgodziło. Teraz wychodzi, że będzie chłopiec. :) Jutro zaczynam 14 tydzień i wieczorami już czuję moje maleństwo! :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blankaaaaa
Jeszcze co do tego farbowania. Według organizacji ACOG (American College of Obstetricians) zabieg farbowania włosów w trakcie ciąży jest bezpieczny, ponieważ bardzo niewielka ilość barwników jest wchłaniana przez skórę. Jednak mimo wszystko bardzo ważne jest to, aby być niezwykle ostrożnym. Z tego względu wielu pracowników służby zdrowia nie zaleca farbowania włosów w trakcie pierwszego trymestru ciąży. w trakcie farbowania włosów powinnaś unikać wdychania towarzyszących temu zabiegowi oparów. Trwałe farby do włosów zawierają amoniak, który ma bardzo silne, chemiczne opary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×