Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 8cykl

PAŹDZIERNIK 2014

Polecane posty

Legally Blonde. Powodzenia na wizycie :) Miłego widzenia z dzidzia :) LeoTeo :) dzięki za odpowiedź. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaPaździernikowa
Magda ja miałam w połowie 11 tygodnia i na początku lekarz stwierdził, że przez brzuch, ale że maleństwo było tak leżało, że nic nie było widać, to zrobił przez pochwę.legallyblonde daj znać jak będziesz po, trzymam kciuki!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blankaaaaa
Hej! :) U mnie poprzednio w 11 tygodniu usg było jeszcze od środka ;) Teraz w 13 może już będzie kisiel na brzuch (hehe, świetne sformułowanie:P). LegallyBlonde, powodzenia.:) Kurczę, zazdroszczę Wam brzuszków, u mnie w pierwszej ciąży było cokolwiek widać chyba w 5-6 miesiącu dopiero, a pierwszy raz ustąpili mi w komunikacji dwa tygodnie przed porodem. :P Cóż, widać taka moja uroda. :( Inna sprawa, że jak już brzusio zaczął rosnąć, to rósł niemalże z dnia na dzień. :) A córka ważyła przy porodzie 3700g i wszyscy się dziwili, gdzie ona mi się mieściła. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LegalyBlonde- powodzenia! i czekam na relację z wizyty:) Czy u was rodzina i znajomi już wiedzą o ciąży bo ja trzymam w tajemnicy do końca 1 trym,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeoTeo u mnie wszyscy wiedzą, ale to dlatego że taki mój charakter i nie mogłam już wytrzymać z radości ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LegallyBlonde! Możliwe, ze widać juz brzuch. Ja teraz zaczynam 9tc i też mi widać. Co prawda jak ktoś nie wie to pewnie pomyśli, że utyłam no ale jest większy. Ja tak mam, ze mi brzuch od początku rośni i jest zawsze wielki ale za to rozstępów żadnych nie miałam i mam nadzieję, że i teraz nie będę miała. Myślę, że to dlatego, że pomimo, że brzuch był duży to rósł równomiernie a nie nagle. legally Blonde, daj znać!:) Blankaa nie zazdrość brzuszków bo ja bym wolała długo mieć płaski brzuch. Cięzko się nosi duży brzuch... I z ubraniami problem. U mnie najbliższe osoby wiedzą-tzn. rodzina i bliscy znajomi ale w pracy jeszcze nie. Ogólnie to się głupio czuję właśnie bo zaraz mi będzie widać brzuch i sie ktoś domyśli:P Dzisiaj jest straszny wicher, masakra! Nie mogłam spać i teraz siedzę w pracy piję kawę i zamulam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedzi o Usg, chyba przejdę się do położnej i zapytam :p U nas o ciąży wie już rodzinka i bliscy znajomi i w pracy też powiedziałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magda_r teraz mam 02.04 bo bede musiala zrobic ten test PAPP-A, ale połozna cos wspomniala ze to bedzie tylko usg i pobranie krwi wczesniej a nie typowa wizyta u lekarza, wiec do lekarza prowadzacego zapisałam się na listę rezerwowa na 10.04 (mam straszny problem z wolnymi terminami u lekarza prowadzacego w medicover a ze trafil mi sie super lekarz to nie chce go zmieniac) 11 tydzien - jak to ladnie juz brzmi :) tez sie zastanawialam kiedy juz bedzie usg przez brzuch bo moj maz strasznie chcialby pojsc i zobaczyc fasolcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jezeli chodzi o wiadomosc o ciazy to juz duzo osob wie poniewaz moj maz nie wytrzymal :) rodzina znajomi no i w pracy tez juz wiedza z racji tego ze jestem na l4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj dziewczyny jak mi dzisiaj wszystko śmierdzi :( masakra :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamapiotrusiamalego no właśnie zaczęłam się zastanawiać czy to autosugestia rodzinki ale jak mówisz że możliwe to mi ulzylo-czyli to nie jest zbiorowa halucynacja ;) A dziewczyny opowiedzcie mi coś o badaniach prenatalnych które w jakim czasie warto wykonać i ile one kosztują bo niestety nic mi i o nich nie wiadomo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madralinka
A ja przytylam 3 kg ;( niestety od stycznia... Mimo ze wymiotuje .wciąż jestem głodna i kręci mi się w głowie;) ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madralinka
Dziewczyny a na USG chodzicie same czy Wasi mężowie/partnerzy tez podgladaja malucha w brzuchu??? Ja byłam z mężem ale do gabinetu juz weszlam sama:) jak na razie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój jak na razie nie rwie się żeby ze mną na usg iść. Ja na jego miejscu byłabym strasznie ciekawa co zmajstrowałam i jak to wygląda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny,ja już po wizycie - pobrał mi cyto,zbadał piersi i zrobił usg. Widziałam bijące serduszko, a mój maluszek mierzy 15 mm :). Do tego założono mi kartę ciąży i termin porodu mam na 27 października :)))))) Jestem mega mega szczęśliwa Aha i skierował mnie na mocz,morfologie i hiv. Następna wizyta 14.04. Madralinka ze mną na wizyty jeździ mąż Ale czeka w poczekalni.dziś mi gin zapowiedział że będę mogła go zaprosić dopiero ok 20 tygodnia :( uciekam spać!dobranoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madralinka
Hmmm ciekawe czemu dopiero w 20 tyg?? Ale czas szybko zleci;) te tygodnie szybko biegna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja z tego co pamiętam w poprzedniej ciąży mąż mógł być prawie od początku, na pewno okdąd przez brzuch było badanie. Ja dzisiaj po pracy jestem wykończona. Boli mnie też w pachwinie coś i sie zastanawiam czy mogą ciągnąć więzadła już w trakcie 9 tc?! Ja nie pamiętam, wiem, że u mnie zawsze wszystko szybko czułam, szybko czułam ruchy, szybko mi brzuch rósł i szybko mi później twardniał ale tych ciągnieć jakoś nie pamiętam. Czy któraś z Was też ma może cos takiego? Ogólnie nie jest to dół brzucha, tam gdzei macica tylko no dosłownie w pachwinie więc tak chyba nic złego co? No i ogólnie mam takie uczucie napięcia w brzuc*****akby mi się tam już nie mieściło wszystko. Hej LegalyBlond to mamy podobny wiek ciaży bo ja mam na 25 datę porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam do zrobienia dużo badań ale widzę, że więcej niż Ty bo ja mam jeszcze toxoplazmozę i cytomegalię i jeszcze chyba zółtaczkę tą wirusową. Któraś tam mówiła, że będzie miała te badania genetyczne z krwii? Ciekawa jestem czemu? Są jakieś wskazania? Bo ja tego nie miałam w poprzedniej ciaży i wt ej tez nic mi nie mówił lekarz a chodzę prywatnie więc on mnie kieruje na wszystkie badania które uważa za słuszne bo NFZ go nei ogranicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legally Blonde- ale masz dokładnego doktora. Mój nigdy mi piersi nie badał. Pewnie od 20 tyg. bo wtedy już coś konkretnego widać w brzuchu heh:)) Ja ma 24 październik ale na 100% będę wiedziała przy kolejnej wizycie. MamaPiotrusiaMałego- ja nie mam bóli w pachwinie ale brzuch pełny owszem. Bardzo mi to przeszkadza, wydaje mi się że to zaparcia bo znowu 2 dni nie byłam w kibelku. Z badań ja mam tylko mocz, morfologia i tsh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to dziwne, to macie mało badań. A chodzicie na fundusz czy prywatnie? Bo moze na fundusz sie nie robi tych dodatkowych? Może warto się o nie spytać? Bo z tego co wiem to i cytomegalia i toxoplazmoza to wazne badania bo bardzo niebezpieczne dla ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja prywatnie chodzę bo na nfz chybabym nerwicy dostała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, Mamapiotrusiamałego,toxo miałam już robiona,z badań doczytałam się ze jeszcze tsh, a chodzę prywatnie do gina.jak weszłam do gabinetu to powiedział że zrobię komplet badań tylko jak usłyszy serce,więc pewnie po to żeby kasy nie wydawać gdyby okazało się że płód jest martwy. Ale całe szczęście wszystko dobrze. A na hiv też robicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legally Blonde. Mi zlecił gin żeby HIV zrobić wiec zrobiłam. Tez skierowanie na badania dostałam po zobaczeniu ❤️. idę dziś i zapytam o to usg piątkowe Miłego dzionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I badanie prenatalne robi się między 11 a 13 tygodniem życia. Ja miałam przez brzuch ale trzeba mieć pełny pęcherz żeby podniosło dzidziusia do góry i wtedy da się go dokładnie zbadać. Wszystko badają na tych badaniach, serce, mózg, nerki itd. itp. Kosztują ok 200 zł, zależy gdzie. II badania są ok 20 tygodnia (tzw. połówkowe) i znowu podobnie, a 3 ok. 34 czy jakoś tak. Mój mąż ze mną był już na I prenetalnych (byłam w 12 tygodniu) i raze obserwowaliśmy co i jak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blankaaaaa
Ja w poprzedniej ciąży od 5-6 tygodnia, czyli od pierwszej wizyty zawsze chodziłam z mężem. :) Usg Przezpochwowe czy nie, zawsze był w gabinecie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blankaaaaa
Dziwne jest to, że lekarze przepisują różne badania, jedni mało, drudzy dużo. Powinien być jakiś standard, przecież to jest naprawdę ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wczoraj rozmawiałam z lekarzem na temat tych pierwszych badań prenatalnych na których bada się płód pod kątem zespołu Downa i czegoś tam jeszcze. No i zapytałam go czy uważa je za potrzebne. Na co on zapytał czy gdybym się dowiedZiała ze dziecko ma zespół Downa to czy bym usunęła,powiedziałam że oczywiście że nie,no i w ten sposób sama sobie odpowiedZialam na pytanie ze w moim wypadku nie mają sensu te pierwsze badaniab:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blankaaaaa
Legally, prenatalnych poprzednio nie robiłam i teraz też nie będę, chyba, że będą bezwzględne wskazania. Myślę tak samo jak Ty: dowiem się, że dziecko ma z. downa lub inną wadę genetyczną i co? Usunę?-Nie, za to będę w stresie całą ciążę. I tak tego nie uleczymy, więc co mi da ta wiedza... Natomiast badania na choroby zakaźne, które powinny być obowiązkowe wykonam nawet jak lekarka nie przepisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×