Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

polski czy niemiecki paszport dla dziecka

Polecane posty

Gość gość

Witam;) Jestem aktualnie w 3 mies. ciąży. Ojciec mojego dziecka jest Niemcem. Mieszkamy też w Niemczech,ale ja nie chcę do konca rozstawac sie z Polska. Mam ITS i koncze dojezdzajac 5 rok studiow. Ślub mnie nie interesuje, bo mimo,iz bardzo go kocham, to niestety nie jest mi to na rękę. Z gory zapowiedzial,ze przez pierwsze 2 lata zycia dziecka,on pracuje a ja siedze w domu,bo wiecej wyda na nianie niz ja zarobie. Dobija mnie to. Poza tym zaznaczyl,ze jego nie interesuje nic,co dotyczy dziecka, to moja sprawa i moj problem, on zarabia,ja zajmuje sie dzieckiem,on po pracy odpoczywa. To samo dotyczy wstawania w nocy.Wypomina mi,ze nie chce za niego wyjsc,ale ja naprawde sie w teh sytuacji boje. Poza tym mam w PL mieszkanie (rodzice mieszkaja,ale przepisane na mnie)i dom na wsi,ktory rowniez zapisala mi babcia z wujkiem. Tez tam mieszkaja.Jestem jedynaczka. Raz jest dobrze,raz zle,a ja nie chcę się potem z nim dzielic. On wynajmuje mieszkanie,pracuje,dobrze zarabia. No i najwazniejsze,boje sie,ze jako maz mialby wiecej do powiedzenia w kwestii dziecka. Panicznie boje sie,ze ten zwiazek sie rozpadnie,ale lepiej przed niz po slubie. Moj partner chce niemieckiego obywatelstwa dziecka,aktu urodzenia itp. Nie jestem obeznana w prawie, prosze powiedzcie,czy to jest dla mnie bezpieczne? czy w razie rozstania bedzie mi trudniej zabrac niemieckie niz polskie dziecko do Polski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest wlasnie typowa polczyna,a jakby cie kasiasty niemiec zalal to bys pierwsza ciagnela do oltarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziecko dziedziczy obywatelstwo po obu rodzicach wiec jesli on chce niemieckie to i tak pewnie bedzie je dziecko mialo, albo w przeciwnym razie bedzie ci robil problemy przy nadawaniu obywatelstwa polskiego (musi byc jego podpis skladany przed urzednikiem). Z tego co czytam na temat Niemiec to ich obywatele maja pierwszenstwo jesli chodzi o to z kim bedzie dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Owszem dziecko ma obywateltwa obojga rodzicow ale jeszcze dochodzi do tego gdzie jest urodzone! Jezeli w niemczech, ojciec niemiec to z marszu dostanie niemiecki paszport I tak jakby nalezalo automatycznie do niemiec (jako kraju) trzeba tego od urodzenia pilnowac bo lepiej jezeli od razu wyrobisz 2 paszporty. Teraz ojciec dziecka, moze sie na polski paszport nie zgodzic I doopa nic nie zrobisz, nie bedziesz mogla wywiesc dziecka bez jego zgody poza granice De (na niemieckim paszporcie) Pamietam ze na wyrobienie polskiego paszport za granica od urodzenia masz chyba 3 miesiace (nie pamietam) ale masz limitowany okres czasu, najlepiej zadzwon do polskiej ambasady. Jeszcze dodam ze w przypadku jezeli ojcu cos sie nie spodoba np jak ychowujesz dziecko itd to moga ci np odebrac****olski rzad nic nie bedzie mogl w tej sprawie zrobic bo dziecko jest automatycznie obywatelem niemiec. Zastanow sie nad kazda opcja ale widzac co piszesz o swoim partnerze mysl gorzej niz lepiej I podejdz go, albo urodz w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pierwsze slysze, ze jest okreslony czas na wyrobienie paszportu za granica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Obywatelstwo dziecka urodzonego za granicą Obywatelstwo dziecka urodzonego za granicą zależy od obywatelstwa jego rodziców oraz od prawa obowiązującego w kraju, w którym się ono urodziło. Dziecko nabywa obywatelstwo polskie (niezależnie od miejsca urodzenia), jeżeli co najmniej jedno z rodziców posiada obywatelstwo polskie, bez względu na miejsce urodzenia dziecka. Warto wiedzieć W przypadku gdy jedno z rodziców jest obywatelem polskim, a drugie obywatelem obcego państwa, rodzice mogą wybrać dla swojego dziecka obywatelstwo państwa obcego, którego obywatelem jest jedno z rodziców. Może to nastąpić, jeżeli według prawa tego państwa dziecko nabywa jego obywatelstwo. Wyboru dla dziecka obywatelstwa obcego, które posiada jedno z rodziców, rodzice mogą dokonać w ciągu trzech miesięcy od dnia urodzenia się dziecka. W tym celu powinni złożyć wspólne oświadczenie przed właściwym organem. Jest nim konsul (dla osób zamieszkałych za granicą) lub wojewoda (dla osób zamieszkałych w Polsce). Nabycie przez dziecko urodzone za granicą obywatelstwa państwa, w którym się urodziło, podlega prawu wewnętrznemu tego państwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie, ja nie podwazalam tego co piszesz, tylko nie slyszalam o tym wczesniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie o paszport sorry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zarejestruj dziecko w ambasadzie ub konulacie - masz czas na to 3 miesiace od urodzenia i dziecko bedzie mialo podwojne obywatelstwo. Zabezppiecz sie zanim Niemcyyy odbiora Ci dziecko jest tu podobny topik http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=5828031&start=60 Pamietaj zglos dziecko nawet telefonicznie zaraz po urodzeniu w usc w Polsce, lub w ambasadzie lub konulacie a nastepnie wnioskuj o nadanie peselu. Pazportu mu Polskiego bez zgody ojca nie wyrobisz wiec naciskaj na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie bedziesz mogla wywiesc dziecka bez jego zgody poza granice De (na niemieckim paszporcie) --- gorszego debilizmu to jak zyje nie slyszalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość estim123
Mozesz miec dwa obywatelstwa, polskie i niemieckie. Mozesz tez nie podawac nazwiska ojca skoro jego dziecko i tak juz nie interesuje. Ja sie troche boje co bedzie pozniej, bo esli on juz teraz stawia warunki to raczej pozniej bedzie gorzej. Mozesz tez urodzic w Polsce i nie podawac nazwiska ojca. Trudna masz sytuacje, ale trzymam kciuki za ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
typisch Deutsch ten twoj niemiec uwazaj kochana bo jak kiedys zechce odebrac ci dziecko to panstwo mu w tym pomoze ! obywatelstwo dziecko bedzie mialo podwojne bodajze do 18stego roku potem musi wybrac przy ktorym pozostanie nie zazdroszcze tej sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie, nie pierniczcie, jeśli nie znacie niemieckich przepisów. Jeśli dziecko zostanie urodzone w Niemczech, to automatycznie zostanie mu przyznane (po tatusiu) obywatelstwo niemieckie. Po ukończeniu 18 lat spytają dzecko, przy jakim obywatelstwie chce zostać. Może zatrzymać niemieckie, albo wystąpić o polskie. I nie ma żadnych szans, żeby na ten temat wcześniej decydowali rodzice. Takie właśnie jest prawo w Niemczech. Poczytaj też: http://www.warschau.diplo.de/contentblob/3430482/Daten/2844544/staatfeststell.pdf Jedyna szansa, jeśli urodzisz dziecko w Polsce, to wówczas będzie ono miało polskie obywatelstwo, tylko czy warto? Może zrozumiesz, że jak to ktoś napisał, postawa twojego partnera jest typowa. Tak właśnie zachowują się wszyscy Niemcy wobec nie tylko polskich partnerek. On zarabia, ty zajmujesz się dzieckiem. Stare Kinder Kueche Kirche jest mocno zakorzenione w tej mentalnośc***Przemyśl, czy twoja polska niezależność jest aż tyle warta, żeby od razu pozbawiać dziecko ojca i możliwości życia w chyba lepszym kraju? W końcu dziecko trafi do przedszkola (właściwie od 2 lat) a ty będziesz mogła się realizować. Naprawdę nie stać cię na tyle poświęcenia dla dziecka właśnie? To po co z nim do łóżka szłaś? Teraz widzisz konsekwencje. Nie ty jedna zresztą, teraz nie psuj tego, co jeszcze dobrego zostało, bo przy pewnej tolerancji i zrozumieniu możecie w końcu fajny związek zbudować, jeśli tylko na trochę wyrzeczenia cię stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po ukończeniu 18 lat spytają dzecko, przy jakim obywatelstwie chce zostać. --- Bzdura. Mam dwoje dzieci urodzone w Niemczech, po ojcu Niemcy, po mnie Polacy. Maja juz dzis prawie 30 lat i nikt nikogo nie pytal. Maja dwa obywatelstwa i tyle. A teraz kiedy jestesmy w UE to juz w ogole nie ma znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie a jak to było załatwiane? Możesz rozwinąć temat? Kiedy otrzymali Personalausweiss (czy nie pytali się nic przy tym), a kiedy i w jakich okolicznościach polskie paszporty? Bo dwa obywatelstwa można mieć, o ile się o to wystąpi. Bo w 2007 roku sie zmieniło i dwa obywatelstwa można mieć, ale nie przy urodzeniu, wtedy dziecko Niemca (to ważne, musi jedno przynajmniej z rodziców mieć obywatelstwo niemieckie) traktują jak swoje i nadają mu obywatelstwo. Bo wcześniej często przyjmowali obywatelstwo matki, ale znów wcześniej obywatelst nie było można łączyć. Jeśli możesz, rozwiń temat, jak było z twoimi dziećmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To proste. Dziec**** urodzeniu mieli wpisane obyw. niemieckie , a ja swoja droga poszlam do konsulatu z metryka i wyrobilam polskie paszporty, bo ja mam caly czas polskie wylacznie. I tak maja i ten paszport i ten. W Niemczech posluguja sie niemieckim, bo wygodniej, polski sobie lezy w szufladzie, nie wiem czy maja wazne - ale wznowic zawsze moga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jeszcze pytanie. Normalnie przy wyrabianiu paszportu chcą zgodę obu rodziców. Jak to było w twoim wypadku? Podałaś się za samotną matkę, nie pytali, czy twój partner wydał taką zgodę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i jak to było z tym polskim paszportem. Mogłaś go wyrobić bez zgody ojca, czy zgodę ojca miałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak moglam sie podac za samotna matke jak bylam mezatka a maz nie mial nic przeciwko podwojnemu obywatelstwowi dzieci. Dlaczego mialby miec ? wzial Polke z calym dobrodziejstwem inwentarza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A więc twoja sytuacja była zupełnie inna, niż sytuacja założycielki wątku. Ona nie ma ślubu, on chce obywatelstwa niemieckiego dla dziecka. Wkopała się dziewczyna nieźle. Albo zrezygnuje ze swoich ambicji, albo przed kamerami TVN jako kolejna będzie narzekać, jak to ją Jugendamt skrzywdził. Szkoda głupiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widac zadna z was nie ma pojecia o przepisach niemieckich i straszycie dziewczyne niepotrzebnie.. Skoro ojciec jest niemiec a Ona polka to Ona idzie z aktem urodzenia do Jugendamd i sklada wniosek o przyznanie 100% Sorgerechts dla niej czyli dla matki ,wtedy ma 100% praw do dziecka i Ona decyduje o dziecku moze wtedy wyrobic paszport bez zgodzie ojca i inne tego typu rzeczy .. Ojciec nie ma nic do gadania wtedy tylko jak cos to przez sad moze sie starac mieszac a Tak to Ty masz cala wladze rodzicielska i ty decydujesz o losie dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciekawy temat, chciałabym się dołączyć do dyskusji, nie chcę zakładać nowego tematu. Mam takie pytanie, czy dzieci urodzone w Niemczech - obydwoje rodzice posiadają obywatelstwo polskie i niemieckie, dzieci tylko niemieckie - mają 12 i 9 lat mogą ubiegać się o obywatelstwo polskie? Rodzice dzieci od 16 lat mieszkają w Niemczech, ale wszelkie polskie dokumenty również posiadają[dowody osobiste, paszporty]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ubiegać sie zawsze można ale z tego co wiem nie jest tak łatwo je dostać , jest jeszcze szansa wyboru w wieku 18 lat albo DE albo PL :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie, nigdy tak naprawdę nie myśleliśmy o tym, ale.. gdybyśmy chcieli zamieszkać znów w Polsce [a jest to bardzo realne], co z dziećmi? My bez problemu, mamy stałe kontakty w Polsce - filie naszego zakładu, nieruchomości, rodzinę] Nasze dzieci -doskonale znają język polski w mowie i piśmie, oboje całe wakacje spędzają w Polsce, mają tu kolegów. Nigdy się nad tym nie zastanawialiśmy, ale ... nigdy nic nie wiadomo. Czy dzieci Polaków mogą otrzymać bez większych problemów obywatelstwo polskie? Jesteśmy w Unii, pewnie to bez znaczenia, ale nigdy nic nie wiadomo. Dla ułatwienia podpiszę się - Renata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do Renaty twoje dzieci od urodzenia mają obywatelstwo polskie - z mocy ustawy o obywatelstwie polskim (Art. 14 pkt 1) dziecko nabywa obywatelstwo polskie przez urodzenie z rodziców, z których co najmniej jedno posiada obywatelstwo polskie, bez względu na miejsce urodzenia dziecka w Polsce czy za granicą. Nie muszą nawet mówić po polsku ale Polakami są z automatu. Teraz pozostaje ci załatwienie urzędowych kwitów na to, czyli wystąpienie o PESEL, umiejscowienie aktu urodzenia, wystąpienie o paszport lub dowód ososbisty. Najlepiej znajdź najbliższy konsulat czy ambasade i sprawdz na ich stronie jakie kroki w jakiej kolejności musisz zrobić, bo tu niektórzy piszą co im się uroiło, jak np bzdury ze trzeba wybierać pomiędzy polskim a niemieckim obywatelstwem; spokojnie można mieć dwa paszporty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do gościa powyżej. Dziecko urodzone w Niemczech, jeśli jeden z rodziców ma obywatelstwo niemieckie, z automatu dostaje obywatelstwo niemieckie. Jeśli o tytm nie wiesz, bo tu nie mieszkasz, to nie wprowadzaj w błąd. W momencie uzyskania pełnoletniości dziecko jest pytane, czy zatrzymuje obywatelstwo niemieckie, czy wybiera inne. Teoretycznie w ~Niemczech nie było można mieć dwóch obywatelstw, ale praktycznie można - nikt tego nie sprawdzał. Od 20 grudnia 2014 zmieniło się trochę prawo i teraz można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
proponuję rumuński :) przynajmniej w razie III wojny , będą miały szanse na przeżycie kilka dni dłużej :D zanim przelecą przez komin :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość German

typowa Polska Kobieta! ...a Germana chciala a teraz place

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×