Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Witam po badaniu wszystko ok tylko mała troche zeszła na dół ale zatrzymala sie na pecherzu co doskonale czuje :-) Pierwsza ciaze przeszłam doskonale ale teraz mam wrazenie ze jakis czołg po mnie przejechał ciągle mi cos dolega masakra spać to chyba zaczne na stojąco po całej nocy wstaje gorzej zmeczona niz wyspana a nie wspomne jaka obolała no musiałam sie troche wyzalic :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ANKIETA SKIEROWANA DO KOBIET CIĘŻARNYCH Szanowne Panie, jestem studentką II roku studiów magisterskich na kierunku Położnictwo na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Zwracam się do Pań z uprzejmą prośbą o wypełnienie ankiety badawczej, która posłuży mi przy napisaniu pracy magisterskiej. Ankieta jest w pełni anonimowa, a zebrane dane posłużą mi wyłącznie jako materiał dydaktyczny w pracy magisterskiej. Dziękuję za rzetelne wypełnienie ankiety. http://www.ankietka.pl/ankieta/147092/zespol-fas-wiedza-kobiet-ciezarnych-na-tematskutkow-spozywania-alkoholu-w-ciazy.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a MNIE STRASZNIE BOLĄ już nogi, łydki - że chodzić nie mogę. Do końca maja pracuje i l-4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Laska robisz sie nieznosna z ta swoja ankieta. Juz chyba 10 raz dajesz tu linka, odpuść sobie bo na ten wątek wchodzą ciągle te same osoby wiec jak mialy zrobić to juz zrobily

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a dostałyscie tez taka karte liczenia ruchów?jak jestem w domu to nie ma problemu ale juz poza domem to ja ze swoja skleroza mam problem hehe :-)Jaki mnie dzis nad ranem skurcz łydki obudził az do tej pory kuleje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia liczę ruchy od porwie 3 tygodni. Mały jest bardzo aktywny wiec nie mam z tym problemów. Aktualnie leżę sobie na szpitalnym łóżeczku. Wczoraj wieczorem dostałam bolesnych i częstych skurczy. Dobrze, ze nie było rozwarcia i dobrze zareagowalam na leki. Zatrzymają mnie tu co najmniej do jutra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina 26
Hej witam was dziewczyny. Mam pytanie dotyczy szpitala w nowym targu czy ktoras z was juz tam rodziła?? Może dowiem się co jest potrzebne dla dzidzi? Ponieważ dwa tygodnie przed terminem przeprowadzamy się z woj dolnośląskiego do małopolskiego i dlatego pytam termin mam na 12 lipca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olinka 86
Zuzia a na kiedy masz termin?Na pewno wszystko bedzie dobrze :) Dziewczyny chciałam się was zapytać czy kupujecie przed porodem laktator? Bo ja juz głupieję. Wszyscy mówią po co mi,może mały będzie normalnie jadł bez żadnych problemów i nie ma co kasy wydawać. A z drugiej strony boję się np. że w szpitalu po porodzie będe miec problem z karmieniem i co wtedy?co zrobie z nawałem pokarmu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolka1984
Ja akurat laktator dostalam od szwagierki,ale i tak mialam zamiar kupic,wole byc zabezpieczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laktator czy butelki kupiłam na wszelki wypadek. Planuje karmić piersią, ale nigdy nic nie wiadomo. Poza tym na pewno sie przydadzą trochę pózniej wiec żadna strata. Termin mam na 18 lipca wiec to nadal bardzo wcześnie. Wszelkie skurcze ustały wiec jestem dobrej myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, Potrzebuje pomocy! Jestem paskudnie przeziebiona. Katar, kaszel i ból gardła nie dają ni żyć. Lekarz proponuje paracetamol (!!!). Znacie moze jakieś domowe sposoby? Syrop z cebuli odpada jako ze mam po nim niesamowitą zgagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
PARACETAMOL X 3, PŁUKANIE gardła wodą z sodą oczyszczoną, herbate z cytryna i miodem, okłady na głowe i do łóżka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ledwo żyje jest 9 godzina a taki skwar ze masakra :-( Zuzia 1117 jak tam zdrówko już lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wczoraj byłam u gina 30tc - wszystko ok. Główka wieksza o 2-3tyg. od kości udowej ale niby wszystko ok. Ze nie ma sie czym martwic, bo na tym etapie tak jest, ze np. głowka rosnie teraz szybciej a potem sie wyrowna - a mimo to sie martwie:( Czy ktoras z Was miala podobnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popijam rosół. Jest trochę lepiej. Przynajmniej katar sie skończył.... Za to dostałam opryszczkę w nosie i na górnej wardze. Co zapaskudztwo!!! Co do wymiarów to niestety nie wiem jak to interpretować. Musisz zaufać lekarzowi. Jeśli mówi, ze to sie wyrówna to pewnie tak bedzie :) Nie martw sie na zapas. Sprawdziłam jak wyglądały moje pomiary i wyglada na to, ze rowniez nie sa zbyt regularne. Różnice sięgają dwóch tygodni. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O to i u Ciebie było różnie, a możesz napisać wymiary na kafe? Apropos opryszczki to mi ginka odrazu przepisała tabletki - nie pamiętam nazwy jakoś na H - bo opryszczka nie jest bezpieczna w ciąży - zwłaszcza na początku i na końcu. Chciaz moja szwagierka praktycznie cala ciaze miala opryszczke i nic nie brala a mały zdrowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli dostałaś heviran to nie powinnaś go brać. Jest to lek zakazany w ciazy. Samaopryszczka jest niebezpieczna dla płodu tylko wypadku gdy do pierwotnego zakażenia doszło juz w ciazy. U mnie opryszczka to problem od lat. Każde przeziębienie, czasem okres czy lepsza impreza kończyły sie tym paskudztwem. Co do wymiarów: Bpd 25w4d Hc 26w1d Ac 24w3d Fl 26w4d Dzieci rożnie sie rozwijają. Niektóre maja długie nogi, rodzą sie z włosami lub bez, czasem ku rozpaczy matek karmiących piersią mają już ząbek lub dwa. Te różnice nie świadczą o nieprawidłowościach wiec nie ma co sie nimi martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak heviran- w 2trym. mozna. no to dobrze, ze to nie pierwsza opryszczka :) dzieki za wymiary- male masz roznice. a moze inne babki, napiszcie swoje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka2233
Gość.... co do wymiarów z usg to ja też jestem w 30 tyg ciąży i miałam wczoraj usg i u mnie kośc udowa jest na 30 tydzien a główka i brzuszek o prawie 2 tyg wieksze i lekarz mówił że nie widzi nic niepokojącego i dodał, że ogólnie duży chłop nam rośnie:) także myśle, że chyba nie ma co się martwić nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to mnie pocieszyłyście - jak będziesz miała chwile to napisz wymiary. Już się uspokoiłam, musi być dobrze no i gin nie kazal sie martwic. U mnie maleństwo leży już główką w dół - termin mam na 28lipca. Jak mocniej się ruszy to aż cała pochwa kłuje i iść nie idzie. Upławy też mam większe. No i przez te upały nie mam co ubierać - muszę sobie kupić jakieś letnie spodnie ciążowe. Nogi mam blade i podrapane, wiec sukienki odpadaja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka2233
A ja mam termin na 29 lipca:) hehe to jesteśmy na tym samym etapie. a co u Ciebie bedzie? jesli mozna spytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas chłopiec - córkę już mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A widzisz Zuzia - ja na połówkowym ok. 22tc. też miałam bardzo zbliżone wszystkie pomiary - ponośc ok. 30tc coby się zgadzało - wymiary już się rozbiegaja:) Takze piszcie swoje to sie uspokoimy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A często macie stawianie brzucha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wymiary mojego facecika:) BPD 31w3d HC 30w 3d AC 31w5d FL 30w0d a w 20 tyg u mnie było tak: BPD 21 w2d HC 20w0d AC 20w4d FL 20w0d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka2233
A co do srawiania sie brzucha to roznie. Na poczatku ciazy mialam bardzo, potem spokoj a teraz czasem sie tez zdarza ale juz tak nie panikuje jak na poczatku. przynajmniej z tego powodu bo ogólnie to panikuje z byle powodu ciagle. tez tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Irlandii nie robią tych pomiarów. W 24 tc byłam w Polsce i tam zrobiłam wszystkie badania. Nie wiem jak jest teraz. Dowiemy sie dopiero po porodzie. Co do twardnienia brzucha to jest to jak najbardziej normalne. Złe jest gdy skurcze robią sie długie, częste i bolesne. Tak miałam w piątek.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka2233
Dziewczyny mam do Was pytanie ile razy w ciąży robiłyście badania na toksoplazmozę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja na toksoplazmoze miałam robione raz i potem awidnośc bo nie było wiadomo czy niedawno ja przechodziłam czy jak juz zaszłam w ciaze.Ja ostatnie Usg miałam robione 23 kwietnia ale Pani doktor tylko sprawdzała kregosłup bo na poprzednim w marcu mała tak sie ustawiła ze nie mogła dobrze sprawdzic moje pomiary sa z 26 marca Bpd 22w6d Hc 21w5d Ac 24w2d Fl 24w4d Termin nastepnego Usg mam na 4 czerwca takze zobaczymy a termin porodu mam 29 albo 31 lipiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×