Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Hej dziewczyny my juz po szczepieniu jednak zdecydowalam się na szczepienie zwykła szczepionka nieplatna. Moja Oliwia wazy 5210 czyli niezły klocek z niej. A jaka niegrzeczna jest. Jak narazie ma stały rytm spania w nocy zobaczymy na jak długo. Pozdrawiam was dziewczyny. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka2233
Karolcia a jak tam z waga y ciebie? Moj maly tez teraz slabo przybiera i mysle o przejściu calkiem na butelkę. Bo jak miał 2 tyg to wazyl 2930 a teraz ma 7 tyg i wazy 3850 wiec slabo nie? A jak slysze ze wasze juz po 5 kg to sie zalamuje ze ten nawet 4 kg nie zlapal a pediatra nic zlego w tym nie widzi i odradza mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Natka spokojnie - Twoj mial nizsza wage urodzeniowa niz np. moj, wiec logiczne ze moj ma ok. 5 kg a twoj ok. 4 - jak przybiera to ok, gotzej gdyby waga stala w miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natka przybiera ci ładnie na wadze przez 4 tygodnie prawie kilogram wiec to jest ok. Ja juz karmie mm dwa razy podaje tylko piers bo pokarmu to ja mam juz malo niestety zanikł mi w dużym stopniu. Taki juz mój los. Wiec kupuje nan pro 1 i jestem zadowolona z tego mleka. Pozdrawiam was. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia2088
Witam jeszcze nie byłam na szczepieniu tak wiec niewiem ile wazy ale po swoim kregosłupie to czuje hehe:-) Moja starsza córcia poszła do pierwszej klasy i jest taka zadowolona ze szkoły tylko ciekawe jak długo to potrwa:-) Jutro mam wizyte u ortopedy z młodą a tak to jakos pomału u nas leci młoda zaczyna sie do nas uśmiechać tak świadomie no i juz taka fajna wszystko ja zaczyna interesowac :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia2088
hej co słychac jak tam maluszki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina 26
Hej u nas wszystko dobrze chociaż mecza nas kolki. Moja corcia na 6 tygodni ważyła 5210. Mały klocek z niej. Widać postępy to znaczy przewraca się z brzuszka na olecki uśmiecha się świadomie szczególnie do taty jak z nią rozmawia. Mamy troszkę problemów ze spaniem niestety w dzień prawie wogole nie SPI za to w nocy mamy pobudki co 3 godziny i to SA stale pory na szczęście. A co u was natka karolcia i reszta jak wasze maluchy?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas nie było jeszcze wazenia miałam isc jutro na szczepienie ale przetrzymam młoda jeszcze tydzień bedzie miała 2 miesiace i bede szczepic ja zwykłymi rozmawiałam z kilkoma osobami kazdy odradza mi te skojarzone jeszcze porozmawiam z naszym lekarzem a tak młoda tez w dzień niechce spac ma jedna drzemke taka do 3 godzin tak do południa a potem to przy cycku owszem ale tylko ja odkladam zaraz otwiera oczy lubi lezec na brzuszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia2088
Hej dziewczyny u nas druga noc była taka ze moja mała jak usneła po 21 tak spala prawie do 6 ale dzien nie spi wiec pewnie nadrabia w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina 26
Karolcia no to gratuluje moja mała niestety co 3 godziny się budzi w dzień nawet teraz lepiej spi ostatnia noc tylko koszmarem była bo płakała ciągle. Pozdrawiam was dziewczyny :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak w nocy super ele w dzien to nici ze spania a ja nic zrobic ie moge w domu :-) wczoraj kupilismy jej hustawke moze ona mnie uratuje choc kilka minut co jakis czas :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 miesięczne dziecko - podsumowanie umiejętności Pod koniec drugiego miesiąca życia Twoje dziecko może umieć: wydawać dźwięki inne niż płacz (np. gr*****ie), trzymane w pozycji pionowej, sztywno utrzymać głowę, leżąc na brzuszku, unieść klatkę piersiową, opierając się na przedramionach, przewracać się z boku na plecy, chwytać przedmiot, np. grzechotkę włożoną do ręki, reagować na bardzo drobne przedmioty, takie jak np. rodzynek (uważaj jednak, by trzymać je poza zasięgiem rączek dziecka), wyciągać ręce w kierunku przedmiotu, wokalizować, wydawać dźwięki artykułowane („a-gu”).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja znów mam problem bo od kilku dni moja mała budzi się o 2.30 w nocy i nie chce spać do 5 nie wiem dlaczego. A ja nieraz ze zmęczenia usypiam przy niej chociaż na chwile. W dzień spi 3 razy czasami dwa po 3 godziny. Dobrze ze chociaz wtedy mam czas na zrobienie obiadu i ogarniecie domu. Pozdrawiam was ciekawe co u natki?..:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas jak narazie nocki sa ok wogole reszta dziewczyn sie nie odzywa ani aleksandra ani mama dwoch synkow ciekawe jak tam u nich???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość koniec lipca
U nas katarek :( ale na szczescie niegrozny, psikamy woda morska i uzywamy fridy, do tego kropelki do nosa. W nocy maly budzi sie co 3-4 h na jedzonko jak ma skok to 1 jedzonko wiecej. W dzien 2 drzemki krotkie i jedna dluga - ale to tez roznie. Od kilku dni od 20.00 mam wolne :)klade malego po karmieniu i lezy az zasnie :) w dzien nie spi po karmieniu tylko po aktywnosci. W nocy nie robi kupek wiec juz nie r=trzeba zmieniac pieluch, tylko zakladam o rozmiar wieksze. Chociaz i tak przy pierwszym karmieniu nocnym zmieniam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To moja mała robi jedna maks dwie kupy co drugi dzień. Podaje jej do picia herbatę rumiankowa. A ze mleko to dla niej jak woda to zageszczam jej kleikiem ryzowym i toleruje go dobrze. No tak ciekawe jak tam reszta. Cisza jakaś na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia moja tez sama nie zasypia nawet jak zmęczona bardzo to nie może tylko bujanie w wózku pomaga albo na raczkach. Dzisiaj od 8 nie spala do 14. Malo co w domu zrobilam bo nie ma jak kurcze mam ochotę upiec jutro ciastko jakieś pyszne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka2233
Witam dziewczyny, nie odzywam sie, ale mysle o Was. Przechodze na butle coraz bardziej, bo pokarmu mam malo, malutek w dzien w sumie je z butli a tylko w nocy cyca. Trudno, nic nie poradze. Odkad wiecej je butli tez kupa jest co 2 dzien albo nawet raz na 3 dni. Podaje od poczatku herbatke koperkowa 2 razy po 30 ml ( tak kazala polozna). Maluszek to spioch. Jak zasypia o 20 to wstaje o 4, zje cyca i spi do 9. W dzien w sumie tez spi po 2-3 godzinki. Budzi sie, zjada butle, bawimy sie z godzinke i spi. Chyba ma to w genach po tatusiu, ktory ciagle spi. Ja sie musze wziasc za siebie bo wygladam i czuje sie jak ruina, przed ciaza wazylam 56 kg a teraz 50. Pozdrawiam Was. A i w dodatku ciagle mamy problemy z pepkiem, najpierw kikut trzymal 6,5 tyg a teraz jest ziarnina, ktora mamy wypalic lapisem, no i pepek ciagle mokry, pediatra nawet straszyl przetrwalym moczownikiem plodowym, ale modle sie zeby to nie bylo to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No natka spiocha masz małego :-) nasza dalej w dzień nie śpi i co gorsza załapała chyba odemnie przeziebienie dzis w nocy mało spała przez zatkany nos i temperatury miała 37,7 dzwonilam do pediatry jej i kazała brac kąpiel pól stopnia mniejsza niz temperatura ciała i we wtorek mam przyjsc bo jutro ona przyjmuje dzieci zdrowe i szczepienia ma a my akurat mielismy jutro jechac na szczepienie ale nic z tego najgorsze ze to moje dziecie takie malutkie i juz cos złapala :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny moja mala to jakaś lobuziara. W dzień malo co SPI a w nocy wstaje co 2 godziny teraz przez ten tydzień jakas porażka. Mam nadzieje ze szybko jej to przejdzie i zacznie spać dłużej juz bo ja nie mam sily . pozdrawiam was trzymajcie się ciepło. Moja mała miała katar 3 tygodnie i robilismy inchalacje z soli fizjologicznej. I pomagało 4 razy dziennie. Po tygodniu 3 i tak coraz mniej. Życzę miłego wieczorki.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka2233
Ewelina a jaka herbatke koperkowa podajesz? Od kiedy? I jak czesto? Pytam bo mi polozna kazala podawac od poczatku dokarmiania podawac herbatke z kopru wloskiego hippa tykko taka w saszetkach bez cukru i daje 20-40 kranowa? fziennie a teraz czytam ze lepiej dawac ja sporadycznie a nie codziennie. Wkurzylam sie..... A na jakiej wodzire robicie mlekp? Butelkowa czy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja podaje rumiankowa codziennie na brzuszek wypiaj przez cały dzień 120 ml tyle co mleka modyfikowanego ja na kranowie robię robilam z poczatku na butelkowanej a teraz normalnie nie ma żadnej różnicy u niej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ja podawalam koperkową z hippa i teraz daje rumiankowa tez z hippa bo po koperkowej to ma takie gazy ze szok ale rumiankowa tez nie daje takiego efektu jakiego bym chciała robie jej tak 120 ml i podaje raz na 2-3 dni i tez juz robie na kranówce jutro idziemy do lekarza z tym katarem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka2233
Karolcia moj ma katar juz tydzien, mam nadzieje ze w koncu minie bo mi go szkoda tak sie meczy. Pytalam pediatry i mowila zeby robic mleko na kranowie. Ile jednorazowo podajecie mm i jak czesto? Ja tez juz karmie mm a cyc tylko raz w dzien i w nocy. Pediatra zalecila nam nan ha bo delikatniejsze a po gerberzr bolal go brzusio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina 26
Moja mała je tylko mleko mm i zjada różnie od 60 w nocy co 3 godziny w dzień zjada 90 czasami uda jej się zjeść 120 to wtedy spi nawet 4 godziny. A tak przeważnie podaje jej co 3 godziny mleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia2088
My po wizycie dostalismy alertec pyrosal i jakies homeopatyczny areozol do nosa moja to taki zarłoczek jest cały czas jest na cycku ale jak gdzies wychodze z domu na dłuzej to robie jej mleko a ze prawie codziennie wychodze ze starsza na plac to raz dziennie pije robiłam jej 90 ale to dla niej mało :-) robie jej 120 i jeszcze sie drze o cyca :-) musi sobie pociumkac:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olinka 86
hej kobity! już myślałam ze lipcowe forum umarło :) widzę ze nie ja jedna mam problem z zanikiem pokarmu. od początku mój Radziu był na cycu plus mm a teraz dosłownie w ciągu dnia karmię go cycem tylko 2 razy dziennie.mm co 3 godziny. klocek niezły się z niego robi. w czwartek idziemy na szczepienie, to lekarz go zważy,czuje ze 6 kg ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny moja mała właśnie usnela synek juz tez usypia. Ja dzisiaj juz padam z nóg. Moja mala to niezła lobuziara. A postępy u niej to takie ze sama przewroci się z pleckow na boczek a z brzucha tez na bok i na plecy. No i jej uśmiech wynagradza nieprzespane noce. Mam nadzieje ze jeszcze trochę i przespi chociaż 4 godziny lub 5 w nocy. Bo jak naradzie to co 3 się budzi. Pozdrawiam was wszystkie. Karolcia jak leki to juz będzie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×