Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lila111

Przyszłe mamy z Podlasia :) 2014

Polecane posty

Gość lila111
CZe mamuski :) JAkos tu cicho ?? U nas wekkend na dzialce nad jeziorem z rodzina w sumie 17 osob bylo hehe :) Mon27 jak tam twoje odciaganie ? czy przez te wlosy przestalas ? Mi nadal wypadaja :( juz mi tez zle z tym :( niech juz przestana !!!hip Moj maly juz zalapal polykanie jedzonka :) juz duzo wiecej je i lepiej :) Ale mialam stracha ! Maly nie zrobil kupki przez 5 dni ! I pewniej nocy tak plakal ! A dzis w nocy slysze ze sie rusza i nagle stekanie :) steka steka i sie wystekal hi hi :)ale to nie wszystko zrobil jeszcze o 13 kupke i o ooo teraz robi :) jej trzy razy w ciagu doby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mon27
Hej, my to domatorzy... :p też by się chciało gdzieś wyskoczyć ale jakoś nic nie robie w tym kierunku, a lata koniec. A mleko .. staram się zmniejszyć troszke produkcje, i tak po 1-2 porcje dziennie odmrażam. Czyli z 7 karmien, sciagam na 5. Za pare dni bede probowac na 4. Ciezarowka, moj niby tej zupki nie malo zje a i tak potem porcje mleka wciaga chociaz ostatnio znowu zaczal ulewac wiec pewnie sie troszke przejada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mon27
A tak to bylismy dzis na szczepieniu, maly wazy 7840. Pytalam o dodatkowe szczepienia to zalecal po szostym miesiacu na pneumokoki dwie dawki. No i mowil ze jak skonczy 5 miesiecy, czyli za tydzien, to zaczac wprowadzac gluten. Wy juz wprowadzacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciezarowka_86
jeszcze nie wprowadzałam produktów z glutenem. ale widziałam gdzies kaszkę manna z bobowity... trafiłam też na fajny przelinicznik na stronce bobo wity , Mon27 to wagowo chyba jesteśmy na podobnym etapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciezarowka_86
dziewczyny podajecie już jakieś kaszki zamiast mleka w którymś karmieniu? dzisiaj podałam kleik ryżowy. pierwszy raz robiłam ten kleik bo wcześniej próbowałam kaszkę mleczno-ryżową ale kaszka rzadka a kleik to łyżeczką podawałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciezarowka_86
Mon27 a ten gluten to przez 2 miesiące trzeba podawać w jednym karmieniu dziennie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciezarowka_86
lila , wy już po wizycie kontrolnej na bioderka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mon27
Tak, ja dawałam na noc kaszke na moim mleku ( byla bardzo plynna ale tez bardzo slodka, sprawdzilam sklad i jest tam cukier ( z Bobovity) wiec podalam 2-3 razy. Musze kupic jakąs bez cukru. A ten gluten to on mowil po lyzeczce do zupki dodawac, raz dziennie, mozna i rzadziej oby zacząć wprowadzanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mon27
Wlaśnie a trzecia kontrola bioderek jest po jakim czasie? bo ja sobie nigdzie nie zapisałam i nie pamiętam. Ciezarowka a nasz pediara mowil ze maly jest z tych duzych chlopcow, i na 100 takich maluchow tylko 3 byloby wiekszych od niego, to sie smielismy ze akurat udalo sie nam jednego poznac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila111
Wiecie ja juz nie pamietam z tym glutanem b:( Ale wiem ze jeszcze zółtko trzeba podawac chyba po 6 miesiacu czy jakos tak. A to ja bylam pwena ze wasze chlopaki wieksze sa dawalam im po 9 kg a wiec moj strasznie nie odbiega od waszych :) A co do bioderek to na 3 wizyte mam umowic sie pod koniec sierpnia poczatek wrzesnia wiec wy tez tak mniej wiecej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila111
JA dalam raz kaszke z mlekiem w butelce ale potem w nocy byl starsznie marudny wiec pomyslalam ze to od kaszki i wczoraj dalam mleczna- ryzowa i woda rozrabiana ale nie chcial :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciezarowka_86
my wizyte na bioderka mamy w najbliższy pon, po skonczonych 5 m-cach. Mon27 , tak siedzę i zastanawiam się (idąc tropem Waszego pediatry) ilu maluchów jest większych od Naszego małego ;). Dziewczyny, u Nas już jest 0,5mm ząbka.. śmiesznie syn wygląda :). Dzisiaj mieliśmy bardzo aktywny dzień, prawie zero snu, w ciągu dnia. Mąż niedawno wrócił , a ja jakaś nabuzowana,,,, ach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciezarowka_86
Mon.. te kaszki smakowe chyba wszystkie mają w składzie cukier? Lila, może Ty bardziej doświadczona pomożesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila111
z kaszkami to nie pomoge bo moj starszy nie jadl :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mon27
Tak rzeczywiscie wszystkie mają cukier !! bylam wczoraj w stokrotce to sie naczytalam tych etykiet, roznica jest tylko w kolejnosci w skladzie. Nasz dzis jadl obiadek : ziemniaki ze szpinakiem, myslalam ze tylko poprobuje a zjadl prawie caly sloiczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mon27
Ja to dzis troche odpoczełam bo mąż BYŁ caly dzien w domu. Powiem wam ze dzis sciagalam mleko tylko 4 razy, teraz przed snem tez nie bede, tylko jak maly sie obudzi kolo 2-3. Tez wypadla juz jedna porcja mleka na poczet obiadku, pomyslalam o wprowadzeniu na noc kaszki do ktorej trzeba dolewac wode to bedzie kolejna porcja mleka mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mon27
Dobrze ze podpowiedzialyscie o tych bioderkach bo bym przegapiła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciezarowka_86
ja też przymierzam się żeby wprowadzić na stałe kaszkę, bądź kleik zamiast jednego mleka,, chciałam podać synkowi owoc w ramach deseru po obiadku, padło na banana ale krzywił się biedny przy każdej próbie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila111
O widzisz Mon27 a moj szpinaka z ziemniaczkiem nie chcial ! maz zjadł hihi ale jeszcze zrobie z jedna podejscie badz z dwa :) A tez zauwazylam ze mniej mleka je widoczne przez te posilki inne jak tak jak pisalam dawalam kaszke ale nie chce jeszcze podam na noc z mlekiem to moze zje :) ale widac juz co mu smakuje a co nie a dzis to bylam w szoku dalam niedawno owoce lesnie ze sloiczka i poprostu sam buzie otwieral tak mu smakowalo ! Ciezaroweczka ty chyba tez mowlilas ze twoj maly duzo zjada a ja zawsze ten deserek na dwie porcje dziele bo mysle ze na jeden raz to za duzo ? juz sama nie wiem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciezarowka_86
u nas obiadek to ten mały słoiczek stanowi porcję,, z deserków to tylko jabłko podałam ze słoiczka a tak to chciałam podawać owoc w kawałku.. kupiłam taką siateczkę do podawania pokarmów, którą synek sam trzyma w rąćzce...ale banan nie smakował, jabłko też nie... będziemy próbować dalej :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciezarowka_86
lila, a Ty ten deserek zaraz po obiadku podajesz? czy w przerwie między kolejnym karmieniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila111
U mnie mniej wiecej tak wyglada od 2 dni ( bo wczesniej to roznie spal i jadl )je cyca gdzies o 7 jak sie przebudzi ale juz nie spi potem +/- 9.00 pije soczek 10.00 je cyca po 10 idzie spac ( a roznie z tym bywa jak pospi godz. to dobrze ) po 12 deserek ( owoc) okolo 14 obiadek okolo 15 spanie Oczywiscie miedzy tym jedzieniem cyc tez idzie :) A jak jeszcze mi sie uda to daje mu o 17 jakis owoc a potem to juz mleczko do rana :) A kolezanka juz daje chrupki flipsy dla malego w reke :) ale ja jeszcze sie boje moze za miesiac :) Ciezaroweczke dobrze ze napisalas z ta siateczka ja tez mam i jutro mu podam :) to bedzie mial zajecie bo wszystko do buzi bierze:) A jak Ciezarwoeczka wasz zabek ?? jej jak te dzieci slodko wygladaja z tymi zabkami :) MIlej nocy :) I tak mniej wiecej wylada ale to jak dobrze pojdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciezarowka_86
lila, ta siateczka fajna, bo mały uczy się, kierowania rączką do buzi.. a o tych flipsach to kiedyś czytałam że po 7 miesiacu mozna podawać.. aletrafiłam tez gdzies na sugestię , zeby sie zastanowić nad podaniem bo z zywieniowego punktu sa małowartosciowe.. http://www.przepisy-dla-dzieci.pl/Cooking/Article/e82db144-1ac3-481f-b2fe-d67d1b7f8b57

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciezarowka_86
lila, dałaś mi do myślenia, bo nasze menu jakieś ubogie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mon27
Rety niezla jest ta siateczka, dopiero wpisalam w necie. Nie widzialam takiej nigdy wcześniej, i co tam sie wklada normalnie kawalek banana? bez rozdrabniania wczesniejszego tak? A gdzie taką zakupilyście? smigam po tych aptekach i rosmanach ale nigdzie nie widzialam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mon27
Nasza dieta tez jest uboga chyba. Wczoraj poza mlekiem to byla tylko zupka jarzynowa. Po tym szpinaku takie byly kupki ze juz nie chcialam mu brzuszka dodatkowo obciazac deserkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mon27
No i jest sukces w pomniejszaniu ilosci mleka. Sciagam tylko 4 razy. Ale w ogole nie mam pelnych piersi. Niestety rozmrazane mleko nie jest takie kaloryczne, i maly w nocy budzi sie co 2,5-3 godz, jak za starych czasow. Ide dzis po tą kaszke. Ciezarowka a jakie opakowania mleka kupujesz? bo są rozne wielkosci, zastanawiam sie na ile starczaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mon27
Wczoraj u Dawidka byla kolezanka, tez w wieku naszych maluchow, ale taka kruszynka.. I po szpitalach sie z nia woza bo nie przybiera na wadze i prawie nic nie chce jesc tylko placze. Biedulka malutka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciezarowka_86
Mon, ja siateczkę jakiś czas temu kupiłam w biedronce, ale wiem, że są jeszcze na pewno w fartlandii. Włożyłam tam kawałek banana (nierozdrobionego), dziurki w siatce są drobne nie ma możliwości zakrztuszenia.. Mon miękkie owoce chyba dzieci same będą z tego wysysać :). Lila pytanie do Ciebie za 100 pkt :), czy można podać już jabłko ? (surowe, nie gotowane na papkę). Jejku, ja się martwię , że Nasz synek taki duży (że na stu może On jest największy ;)) a tu ludzie naprawdę mają problemy, gdy dziecko nie przybiera, na wadze. Dziewczyny , a jak wasze włosy? coś się poprawia? Mon a może do tego mleka mrożonego dodawać kleik ryżowy? Jest bez cukru i taki gęsty podaje się go łyżką (i nie robią się "gluty"). Może wtedy będzie bardziej syte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciezarowka_86
Mon ja kupuję od niedawna Bebilon1,(wcześniej podawałam HA w puszkach) 800g i kosztuje ok 50zł, (+/-) wystarcza na półtora tyg. Sprawdzałam mleko ProFutura ale kosztuje ono 75 zł również za opakowanie 800g. Spora przebitka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×