Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość Patuśka1987
dziewczyny czy planujecie od razu kąpać dzidzi w wanience ? bo czytałam, że lepiej nie kąpać do momentu aż kikut pępowinowy odpadnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscmilutka1
Fajnie ze dolaczaja do nas nowe mamusie trzymam kciuki za was dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stefania 31
asinska trzymaj się i daj znać jak będziesz już z dzieciatkiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kropla7 mam wyznaczony termin na 11.05.2015 wiec rowny miesiac po tobie pozdrawiam i sciskam was wszystkie te na poczatku jak ja i te juz na koncowkach tej trdnej drogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Patuska ja mam termin tak jak ty;) choc w sumie po usg w klinice mam juz 3 terminy ;) i nie wiadomo ktorego sie trzymac;) a co do kapania. ja planuje normalnie w wanience kapac od samego poczatku tylko uwazac na kikut tym bardziej ze do takiego malenstwa duzo wody nie trzeba. a wogole planuje do kapania meza zatrudnic. on ma duze dlonie to bedzie pewniej synusia trzymal. Aby nadal sie zastanawiam jaki rozmiar ciuszkow naszykowac na wyjscie. Ale oczekam az Niebobrzyzna urodzi to mi cos odpowie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi___
Ale rozpisałyście się dziś dziewczyny? Asinska trzymam kciuki za szybciutki poród, odezwij się jak po porodzie. Czekamy z niecierpliwością Niedobrzyzna ja tez cieszę się, że jest ciepło. Mam w co się ubrać i poza tym jest wygodniej, nic mnie nie uciska w brzuch. Najwygodniej czuję się w sukienkach. Czytając twój post narobiłaś mi stracha, że to już. Na szczęście był to fałszywy alarm Bratek ja żadnego bulgotania nie czułam, pierwszy *****córeczki poczułam w 18 tyg. Było to cudowne. Wszystko to zależy od naszej figury, ułożenia maleństwa i która to ciąża. Nie martw się, lada dzień poczujesz pierwszego kopa :) KaRoLiNeK badanie prenatalne (test pappa i krew) miałam w 12tc, było robione przez brzuch. Widok dziecka bezcenny Goscmilutka podczas połówkowego usg 24/25tc córeczka ważyła 756g. Nie pamiętam dokładnie który tc to był Patuśka również planuję od razu kąpać, uważając oczywiście na pępuszek. Myślę, że to będzie głównym obowiązkiem tatusia :) Obecnie jestem na etapie wyboru wanienki, będzie tradycyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi___
zamiast ***** miało być kopniaczek. Nie wiem czemu tak się stało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niedobrzyzna
Ja jestem świeżo po zajęciach SR z kąpania. Położna powiedziała żeby kąpać, można moczyć pępek tylko potem trzeba go osuszać wybraną metodą (wskazują ją w szpitalu podobno). My będziemy osuszali octaniseptem. Poza tym powiedziała też że jak coś się będzie działo złego to żeby sięgnąć po sprawdzony spirytus. Z tym żeby nie kąpać, to ja słyszałam odnośnie pierwszego czasu po porodzie. Aby jak najdłużej nie kąpać dziecka, bo zapach, który wciąż ma na skórze ułatwia mu aklimatyzację. Ja na wyjście mam 62 nie sądzę aby się w nie nie zmieścił :) a do szpitala tyle samo w rozmiarze 56 i 62 (czyli po 3 zestawy). Ja pierwsze ruchy poczułam w 17 tc :) gdybym miała do czegoś porównać, to do jeżdżenia po brzuchu takich ciężkich kuleczek jak są w łożyskach. Ach asinska, teraz to ja będę czekała na wieści od Ciebie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lila 78
Asinska,dołączam również swoje dobre fluidy, napewno wszystko będzie w porządku. I z niecierpliwością będę czekać na wieść od Ciebie, zwłaszcza, że jak się nic nie zmieni, to wyląduje w tym samym szpitalu co Ty :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaRoLiNeK86
dzięki Gabi za odp. Chcialam jeszcze poruszyć temat cwiczen?czy mialyscie jakas aktywność fizyczna?basen,joga czy cos? Ja troszkę cwiczylam przed i teraz tez mnie ciagnie ale jeszcze lekarza nie pytałam A jak u Was ze wspolzyciem???bo my mamy chwilowy zakaz-masakra!staram się o tym nie myslec ale jak już pomysle to,to powstrzymywanie się jest straszliwa meczarnia... oczywiście wiem ze to dla naszego dzidziusia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja nie ćwiczyłam, bo: najpierw się bałam, potem jakoś się nie zebrało, a jak się zebrało to zaczęły mi się problemy i lekarz kazał leniuchować. U nas też od początku abstynencja łóżkowa, niby lekarz nic nie mówił, ale ja za bardzo się boję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi___
KaRoLiNeK przed ciążą chodziłam na aerobik. Chciałam bym chodzić na basen, ale mam teraz jakąś infekcję. Jak ją wyleczę, to bym chciała ćwiczyć, By odciążyć kręgosłup, który daje mi we znaki. Przed ciążą byłam bardzo aktywną osobą. U nas cały I trym była abstynencja, bo miałam plamienia i krwawienia no i brałam lutinus. Jak mogliśmy w II trym to mieliśmy barierę psychiczną, ja większą, że może coś się stać dziecku. Tragedia. Poza tym z dużym brzuszkiem igraszki nie są takie łatwe haha, ruszam się jak słoń :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi___
Asinska ostatni dzień w domu, odliczasz już pewnie godziny. Kciuki zaciśnięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niedobrzyna powodzenia jutro juz bedziesz miala szczescie przy sobie pozdrawiam i zazadroszcze u mnie gdzie szukaj koncz hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi też bardzo brakuje ruchu i chciałabym chodzić na basen, ale na razie od luteiny ciągle mam podrażnienia i infekcje i czekam aż to przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscmilutka1
Bylam dzis na usg dr potwierdzil ze bedzie dziewczynka. Dostalam zelazo, mam ograniczyc aktywnosc fizyczna ze wzgledu na twardniejacy brzuch i brac nospe najwazniejsze ze dzidzia ladnie rosnie :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi___
goscmilutka gratuluje córeczki, tatuś zapewne dumny? Macie już imię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asinska powodzenia jeszcze chwilkę i będziesz tuliła swoje maleństwo .Życzę ci szybkiego powrotu do dobrej kondycji .Niedobrzyzna teraz ty jesteś następna .Goscmilutka gratuluję córeczki ,co do aktywności fizycznej to u nas był zakaz zupełny spowodowany skracającą się szyjką .A później jak było pozwolenie na współżycie i nie tylko pod sam koniec to się po prostu baliśmy .Kochane co do kąpieli noworodka to szykujcie się na to że pierwsze 2-3 kąpiele są szybkie i z płaczem maluch musi przyzwyczaić się do nowej sytuacji .Co do ubrań do szpitala to bierzcie przede wszystkim 56 moja mała urodziła się długa na 56 i tak rzeczy były na nią duże bo maluchy mają podkulone nóżki .Z tego co pamiętam to następne będą Ewas i Małpka .Pozdrawiam was i życzę wszystkim spokojnej ciąży .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pati 7700 zapraszamy na forum maj 2015:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patuska1987
Hej dziewczynki ciekawe jak asinskiej poszło :) powiedzcie mi wasze maluszki planujcie kłaść do spania w rozku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evas123
Asinka, myślałam o Tobie, pewnie maleństwo już tulisz....:) Moncia tak ja po Niedobrzynie zaraz jestem w kolejce. Powiedz jak się czujesz po cesarce może masz jakieś własne rady, bo na ostatniej wizycie lekarz zasugerował mi cesarkę...powiedział, że jak chcę to możemy się umówić na cięcie, lub mogę spróbować sama rodzić....Mam wadę wzroku i chłopczyk jest duży najprawdopodobniej będzie ważył ponad 4 kg. Bardzo zależy mi na karmieniu piersią, czy miałaś pokarm od razu? Niedobrzyna, a czy u Ciebie już wiadomo jaki poród?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, u mnie lekarz chce żebym spróbowała sn. Ja też chcę rodzić sn, jutro mamy wizytę. Mam nadzieję, że zmierzymy Małego i w końcu będzie jakaś wskazówka co z tym porodem. Ja mam dwa rożki, ale nie mam pojęcia jak to będzie z tym spaniem. Mam też śpiworek i otulaczek. Wyjdzie w praniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane ja nie narzekam ,doszłam do siebie bardzo szybko .W poniedziałek miałam cięcie we wtorek się uruchomiłam nie byłam zgięta ,ja jestem zadowolona ,ale ja zawsze szybko dochodziłam do siebie po zabiegach . Na oddziale śmiali się że ja nie wyglądam jak bym rodziła .Brzuch mnie za bardzo nie ciągną ale może dlatego ,że ja miałam bardzo mały brzuch .Pokarm miałam od wtorku ,ale nie na tyle żeby Natalce wystarczyło ,była dokarmiana w nocy w szpitalu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siacha1
Witam! Co do kąpania to u nas w szpitalu nie kąpią dzieci po porodzie. Po trzech dniach dostajesz do domu małego śmierdzioszka z zaleceniem by nie kąpać od razu w ten sam dzień co by nabrał domowych bakterii. Pediatra kazał traktować pępuszek na sucho. Nie moczyć i niczym nie pryskać ani nacierać. Ja według wskazówek położnej pryskałam Octenisept. Co do cesarki to jak moncia doszłam szybko do siebie. W czwartej dobie zostałam wypisana do domu. Wolałabym urodzić sn ale zatrzymała mi sie akcja porodowa w drugiej fazie i lekarz zadecydował cc. Ranę po cc również psikam Octenisept. Pozdrawiam przyszłe mamusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Co do kąpania to u nas w szpitalu nie kąpią dzieci po porodzie. Po trzech dniach dostajesz do domu małego śmierdzioszka z zaleceniem by nie kąpać od razu w ten sam dzień co by nabrał domowych bakterii. Pediatra kazał traktować pępuszek na sucho. Nie moczyć i niczym nie pryskać ani nacierać. Ja według wskazówek położnej pryskałam Octenisept. Co do cesarki to jak moncia doszłam szybko do siebie. W czwartej dobie zostałam wypisana do domu. Wolałabym urodzić sn ale zatrzymała mi sie akcja porodowa w drugiej fazie i lekarz zadecydował cc. Ranę po cc również psikam Octenisept. Pozdrawiam przyszłe mamusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja siostra rodziła 3 lata temu i też w szpitalu nie kąpali dzieci po porodzie, żeby jak najdłużej miały na sobie te ochronne bakterie - czy co to tam jest z brzuszka. gośćmilutka - gratuluję córeczki! ja mam poczucie, że w brzuchu rośnie mi dziewczynka i niecierpliwie czekam aż się dowiem czy tak faktycznie jest. A dzisiaj byłam na usg i wszystko jest dobrze :) serduszko bije poprawnie i dzidzia rośnie dokładnie tak jak powinna :) więc dzisiaj mam piękny dzień :) Ciekawe jak tam Asinska, już chyba powinna być rozpakowana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×