Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość bratek77
Cześć dziewczynki, ale tu spokojnie się zrobiło, dziś byłam na pierwszym KTG, stresu było, ale jest wszystko w porządku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylek_87
Cześć Dziewczyny. Jestem nowa - a właściwie to i nową - ciężarówką po icsi :) Beta pięknie przyrasta :) Mam do Was pytanie: jakie badania robiłyście na początku. Lekarz zalecił mi na razie progesteron, estradiol, układ krzepnięcia i tsh, ale skoro idę jutro do lab to zastanawiam się czy jeszcze czegoś nie zrobić, może ft3 i ft4? Albo przeciwciała ana? Co wy robiłyście ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inka 8408
Motylek witaj:) Ja po 6 tygodniu robiłam grupę krwi, HIV , glukozę a przede wszystkim morfologia krwi i rożne przeciwciała na toxoplazmoze ,różyczkę, kiłę. Zobacz sobie do karty ciazowej i tam są rubryki badań które lekarz będzie Ci zlecal w danym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylek_87
Dzięki, :) Choć ja na myśli mam jeszcze wcześniejsze badania. Dopiero dowiedziałam się o ciąży i doktor przez telefon zalecił tsh, układ krzepnięcia, progesteron i estradiol, a zaczęłam zastanawiać się jeszcze czy na wszelki wypadek nie zrobić jeszcze czegoś, bo to wiecie...upragniona ciąża po ivf, po wielu przejściach etc, także wolałabym podejść do niej bardzo ostrożnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asinska
Witajcie Motylek jak nie chorujesz na tarczycę to na razie się wstrzymaj z ft3 i ft4 oraz przeciwciałami zobaczysz co wyjdzie z tsh po prostu szkoda kasy i nakręcania się bez potrzeby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
motylek witamy w gronie zaciążonych! myślę, że te badania co zlecił ci lekarz na początek naprawdę wystarczą zaufaj mu, wszystko będzie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylek_87
dziękuję dziewczyny :) Wiem, że szaleje, ale u mnie od trzech pokoleń zawsze były poronienia/ umarcia, stąd wolę chuchać na zimne, i jak już się udało to zrobić wszystko co w mojej mocy by utrzymać tę ciąże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małpka N
hej kochane. a u nas też super. Zuzia zaraz będzie mieć trzy miesiące. Niestety zmagamy się z jakimiś aleriami, niby skaza białkowa, ale krostki nadal! dzis mamy wizyte u arelgologa. Moja misia ma 7kg, jest po drugich szcepienich, śmieje się do rozpuku i coraz więcej potrafi. a jak wasze maluchy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Motylek I tak masz dużo badań jak na początek ciąży. Ja robiłam tylko 2 razy bhcg i nic więcej a pózniej w 6 tyg po wizycie serduszkowej ta cała resztę która Ci napisałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Witam dziewczynki;) Małpka kiedy ty dokładnie rodziłas? bo ja 29 pazdziernika;) i podejrzewam ze Leon tez juz moze miec kolo 7kg. Od przedwczoraj zaczął trzymac główke dłuzej niz 3 sekundy;))) jestem mega szczesliwa z tego powodu bo juz zaczynałam sie martwic. drugie szczepienie mamy 4 lutego i juz nie moge sie doczekac bo bedzie warzenie;) xxx Ogólnie dzien juz mamy ureglowany. 2 krótsze dzzemki i jedna 3godzinna. spacerek cwiczenia i jakoś nam dzien leci;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asinska
cześć wszystkim my mamy dziś 3 szczepienie i później wam napiszę ile ważymy, ale przy 2 szczepieniu Oliwia też ważyła 7kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Asienska czekamy na wiesci;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylek_87
kurcze, kobitki wyszło mi tsh 2,5 :/ Czy któraś z Was wie jak zinterpretować ten wynik? Wyczytałam gdzieś w internecie, że optymalnie w pierwszym trymestrze jest poniżej 2,5 :/ w poniedziałek mam wizytę u dr, ale jeśli któraś ma doświadczenia z tarczycą to poproszę o jakieś wieści :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Super pochwalić sie waga i cm:-P do czego was to macierzyństwo sprowadza?!:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małpka N
Ja rodzilam 24pazdziernika. Moja mala to niezly paczek jest :))) ale tez i dolna. Glowe to trzyma sztywno caly czas. Przrkreca sie delikatnie z pleckow na brzuch ale nie umie jeszcze raczki spod spodu wyjsc. A jak chwycę ja za ręce to od razu siada i tak robilaby caly dzien najchetniejj. Smieje sie ze niedlugo będzie miala na brzuchu kaloryfer :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj matki chwalipięty na tym forum:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej :) Gratulacje dla świeżo upieczone mamy i witam nowe zaciązone :) Nie pisałam bo ciężko mi się z dwójką ogarnąć :) Ale tak na szybko po 13 dniach wyszliśmy ze szpitala., chłopcy są na mm bo nie dali się przystawic niestety przywykli do butelki jak leżeli na noworodka a ja samym laktatorem nie mogę rozkręcić laktacji. Bawimy się teraz w dobieranie mleka bo mają wrażliwe brzuszki i zaparcia :(. Ale tak to są zdrowi, przybierają i wszystko jest dobrze :) wczoraj już 3 tygodnie skończyli. Pozdrawiam kaska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spróbujcie z mlekiem hipp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylek_87
Dziewczyny, potrafi któraś zinterpretować te wyniki: TSH 2,49 FT3 - 5,57 pmol/l FT4 - 15,30 pmol/l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idź do lekarza:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyprawka dla dziewczynki
Witam Was dziewczyny i wszystkim bardzo mocno gratuluję , sama barrrrdzo długo walczyłam o dziecko , także korzystałam z forum kafeterii, moja walka trwała 7 lat i udało się jestem szczęśliwą mamą półtorarocznej córeczki usmiech.gif . A piszę do Was do dziewczyny ponieważ z racji tak długo wyczekiwanej ciąży i urodzenia się dziewczynki oszalałam na punkcie ubranek oraz całej wyprawki , posstanowiłam napisać do Was bo może któraś z Was ma ochotę zakupić ode mnie ubranka dla dziewczynki od 0 do 1 roku. Mam ich mnóstwo w większośći ani razu nie były zakładane wszystkie oryginalne MEXA , BABALUNO, PRADA, I WIELE INNYCH, POSIADAM buty, śpiochy , sukienki, sliniaki( nigdy nieużywane , czapki , kombinezony( także nisgy w nim nie chodziła ) fotelik samochodowy , łóżeczko drewniane duże .....jednym słowem WSZYSTKO, Naprawde w stanie nowym, Jestem z ŁODZI i chętnie mogę gdzieś podjechać woj. łodzkie i pokazać ubrania i można sobie samemu wybrać. Mam ich naprawdę bardzo dużo i w bardzo niskich cenach średnio 20-30, zł za ubranka te nowe w któryc moja córeczka nigdy nie chodziła a resztę jeszcze taniej. Polecam bo naprawdę warto, posiadam także zabawki fisher price, no po prostu mam wszystko co potrzebne dla dzidzi w tym wieku, co do ceny można się domówić w zależnośći ile i co byście chciały kupić , wszystko można zobaczyć na żywo. Zapraszam. jeśli ktoś będzie zaineteresowany zostawiam swój numer telefonu. Pozdrawiam Was przyszłe mamusie. Ania usmiech.gif 535-534-435

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Motylek wyniki masz w normie. Wprawdzie Tsh na górnej granicy normy dla kobiet w ciąży więc powinnaś je co jakis kontrolować. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi___
Lily84 gratuluję. W ciąży spałam z rogalem tylko w II trym, w III przeszkadzał mi :) wygodniejsza była kołdra :) Teraz używam go do karmienia, jest rewelacyjny, polecam. Służy także jako ogranicznik na sofie Motylek_87 w 5tc miałam do zrobienia morfologię, glukozę 75, IgM, IgG, tsh, toxoplazmę IgG i IgM, przeciwciała i mocz. FT3 i FT4 robiłam w 9 mies ciąży. TSH - https://parenting.pl/portal/tsh-w-ciazy Asiak33 tak miałam zlecone na początku ciąży małpka N już 3 miesiące, jak ten czas leci. Jakie wybraliście szczepienia? My we wt idziemy na pierwsze i nie wiem co wybrać Asinska duża Oliwia Kaska my używamy Bebilon comfort 1, pomógł na zaparcia Nasza córeczka skończyła już 6 tyg, zmieniliśmy ubranka na 62. We wt idziemy na pierwsze szczepienia, zobaczymy ile przytyła nasza kluseczka. Apetyt ma duży :) Przez ostatnie dni daje mi popalić, w ciągu dnia mało śpi, marudzi i płacze, na zmianę jest pierś lub pieluszka haha. Dokarmiam ja mm, bo nie mam aż tyle mleka :( Najlepiej śpi się jej w samochodzie i na spacerku. Uwielbia jeździć autem, jak tylko przekręcę kluczyk to ona już śpi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscmilutka1
Dziewczyny co jest skuteczne na kolke u maluszka????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi___
goscmilutka1 http://babyonline.pl/dolegliwosci-noworodka-czkawka-noworodka-kolka-ulewanie,pierwsze-28-dni-artykul,4777,r1p1.html Kolka u noworodka Z jakiego powodu noworodek ma kolkę? Ma ją ponad połowa dzieci. Kolkowe bóle brzuszka zaczynają się zwykle około trzeciego tygodnia życia. Ataki pojawiają się głównie wieczorami. Przyczyn kolki może być wiele, najczęściej jest to niedojrzałość układu pokarmowego. Zwykle problemy mijają same pod koniec pierwszego półrocza życia. Co robić, gdy noworodek ma kolkę? Nie denerwuj się: kolka nie wpływa na rozwój dziecka. Gdy malec płacze, ułóż go na brzuszku (albo w takiej pozycji noś na ręku). To ułatwia pozbycie się gazów jelitowych. Pomaga też masowanie brzuszka, położenie na niego ciepłej, świeżo uprasowanej pieluszki. Niektóre dzieci uspokajają się w czasie kąpieli. Jeżeli ataki kolki zdarzają się często, pilnuj, żeby zawsze po jedzeniu maluszkowi odbiło się powietrze (jeżeli zalega w brzuszku, powoduje kolkę). Pomaga również picie przez karmiącą mamę (lub podawanie dziecku) wody koperkowej albo naparu z koperku. Kiedy iść z noworodkiem do lekarza? Jeśli ataki kolki są bardzo silne i zdarzają się często, nie tylko wieczorami. Pediatra pomoże ustalić ich przyczynę – to np. alergia na białko krowiego mleka lub nietolerancja laktozy. Zaleci ci wówczas dietę (jeśli karmisz piersią) lub podawanie maluszkowi specjalnej bezmlecznej mieszanki leczniczej (gdy malec jest odżywiany sztucznie). Lekarz może również przepisać środki przeciwkolkowe, np. Esputicon, Espumisan, Bobotic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bratek77
hej hej co tu taki spokój :) jutro mam wizytę, leci 36 tc, zaczynam myśleć że poród tuż tuż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×