Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Ja też mam na 11. Planuje urodzić naturalnie ale zobaczymy jak to będzie. Na konsultacjach pytałam się czy poznam że zaczynam rodzić to mnie zapewnili że na pewno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiak na pewno nie przegapisz sygnału ;) No to razem mozemy w jednym czasie wyladowac na porodowce. A czujesz się jakos inaczej lub jakies dolegliwości wieksze niz do tej pory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sisi_75
Dziewczyny, pamiętacie jak pisałam, że mam ciśnienie 90/60. Rozmawiałam z lekarzem i mnie nastraszył, ale ma racje. Tak niskie ciśnienie to wynik odwodnienia i nie dosyć, że ja się źle czuję, to jeszcze serduszko dziecka może przez to źle bić i może być źle odżywione. Trzeba cały dzień pić wodę małymi łykami, minimum 2 litry, a w taki upał to ponad 3. Ja naprawdę mało piłam i bym sobie kłopotów narobiła, dobrze że nie zemdlałam. Nawet nie zdawałam sobie sprawy, że za mało pije. Także nawadniajcie się :) MamaOla cieszę się że serduszka mocno biją :) Asiak, Sylvia, ale już macie blisko i pogoda ładna na spacerki z maluchami będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaska_83
MamaOla, super wiadomość :) trzymam kciuki za twoje maluchy, u mnie mimo że jednojajowe to ciąża była dwuowodniowodwukosmówkowa, a jak u Ciebie- coś lekarz mówił? Asiak, Sylwia to już końcówka, powodzonka Inka pięknie dotrwałaś, trzymam kciuki za parę kolejnych tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sisi_75
Mam pytanie, zaczęłam 4 miesiąc i jescze nie miałam robionej cytologii? Kedy powinno się ją robić, zastanawiam się czy mój lekarz przeoaczył, że mi jej nie zrobił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sisi na nastepnej wizycie poprosu powiedz lekarzowi, ze dawno nie mialas robionej cytologii. A jak czesto masz wizyty? Jak myslicie czy moge uzyc depilatora lub wosku na ciepło na brzuch?? Czy ktoras moze tak sie depiluje? Wczesniej juz pisalam, ze mam problem z wloskami na brzuchu:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja całą ciąże gole nogi depilatorem. Nie wiem jak to działa na brzuch, żebyś skurczy nie wywołała, może lepiej użyć pincety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sisi_75
Gość, mam wizyty raz w miesiącu. Może teraz tą cytologie ma w planach mi zrobić lekarz. Idę pod koniec tygodnia. Co do golenia brzucha woskiem, to nie mam zdania, bo gole tylko nogi i pachy i to maszynką. Może lepiej przez ciąże dać tym włoską spokój, nie pojazywać brzucha i niech sobie rosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
hej dziewczyny nie wiem czy mnie pamietacie?moj leonek ma juz 8 miesiecy. i jest idealny. ;ezylam sie w gamecie i dr radwana xxx Inka tuz niedlugo twoje malenstwo bedzie z toba ale nie jeszcze troche poczeka;) napisz mi w skrócie o co chodzi bo nie jestem na bierzaco z forum. xxx No i wznawiamy starania o drugie dzieciatko. na 18 siwepnia jestesmy zapisani do kliniki i jak mnie lekarz przebada to stwierdzi czy mozemy juz podchodzic do drugiego in vitro. bardz bym chciala ale boje sie ze przez to ze miaam cc lekarz bedzie kazal czekac xxxpozdrawiam was wszystkie i trzymam mocno kciuki za spokojne ciaze i szybkie porody;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inka kochana pisz co u Ciebie? Czy dobrze liczę, że to już 36tydzień u Ciebie? Co mówią lekarze, będą czekać ile się da czy zamierzają jakoś wczesniej indukować poród? Pozdrawiamy cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi___
Andzik87 pamiętam Ciebie. Ja urodziłam córeczkę po Tobie :) Lada dzień skończy 7 miesięcy, jak ten czas zleciał. Co do porodu po cc to moja ginka powiedziała, że dopiero 2 lata po można rodzić :( chodzi tu o bliznę by wszystko ładnie się zrosło. Sama też nie chciałabym już czekać, ale ... Wszystkim dziewczynom życzę pięknych ciąż i bezbolesnych porodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inka 8408
Andzik Ale szybko myślisz o rodzeństwie dla Leosia:) Trzymam kciuki. Moja sytuacja w skrócie wygląda tak: w 22 tc nagle po wizycie u lekarza trafiłam do szpitala z powodu skrócenia szyjki do 1cm, rozwarcia 1cm i widocznych błon płodowych na wzierniku. po tygodniu pobytu założyli mi szew okrężny na szyjkę ale spełniał swoją funkcje 10 dni. Teraz każą mi leżeć i w czwartek będzie 12 tygodni jak jestem w szpitalu a obecnie jestem w 34tc. Sylvia Jak to się stało że już masz synka ze sobą, pisałaś że 11 lipca masz iść dopiero do szpitala? Gratulacje oczywiście dla Waszej rodzinki:) LiLy U mnie bez zmian, cały czas leżymy. Mały przekroczył wagę 2 kg, główka jest tak nisko że nawet lekarze nie mogą jej zmierzyć na usg i często boli mnie pęcherz więc chyba mocno napiera na kanał. Lekarz mnie oświecił mówiąc że urodzę na pewno w tym półroczu a nawet jest pewien że w lipcu. Najpóźniej w 37tc ściągną szew i podobno wtedy pójdzie błyskawicznie:) Ogólnie jak lekarze lub ordynator podchodzi do mojego łóżka na obchodzie to nic nie mówią tylko się śmieją, że tak długo wytrzymaliśmy bo oni sami w to nie wierzyli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inka termin na 11 lipca byl a na cc umówiliśmy się na 4 lipca. I w sumie ciesze się z takiego rozwiązania. ... jutro idziemy do domku :) Tobie zycze heszcze vhwile wytrwałości i tez będziesz tulic swoje maleństwo w ramionach. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa34
Sylvia Ogromne gratulację, buziaki dla synusia. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sisi_75
Inka, ale jesteś dzielna. Strasznie dużo czasu, 12 tygodni. Dobrze, ze maleństwo rośnie, to teraz w porównaniu z tym co już przeleżałaś to została chwilka ;) Sylvia wielkie gratulacje. Widzę, że szybko wychodzicie ze szpitala, czyli poród poszedł dobrze i synek też dobrze się czuje. Tez mocno mysle zeby sie udało rodzić cesarką. Czy to, że jest się leciwym i ciąża z in vitro wystasrczy, żeby mieć cesarkę, czy to nie jest dobry powód?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sisi W zasadzie tutaj jest tak ze nie musi byc powodu. Skoro się uprzesz ze chcesz cc to Ci zrobia.... Kawa dziękuję i pozdrawiam :) Moze jakas juz mamuska mi będzie w stanie pomoc.chodzi o cos dobrego na podraznione i popękane brodawki... maly tsk mocno ssie ze ze z bolu mnie skreca. :/ Smaruje zelem purelan madelai malo to pomaga.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_luna
Popękane brodawki najlepiej smarować mlekiem z piersi. Wiem jak to brzmi, ale polecony sposób przez położną i u mnie zadział. Nic nie pomagało, a ból był okropny. Jak maluch trochę possie to wyjąć brodawkę, przycisnąć i wysmarować całą. Czasem jest tak, że jak maluszek ssie jedną pierś to z drugiej w tym samym czasie też sączy się pokarm i można to wykorzystać. Ja byłam już mocno zdesperowana, a sposób okazał się naprawdę skuteczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylvia na popękane brodawki podobno dobry jest krem maltan- można z niego robić sobie okłady albo smarować je własnym pokarmem i pozostawić tak do wyschnięcia ale potrzeba im conajmniej doby na porządną regenerację:/ A myślisz, że mały jest dobrze przystawiony? Bo jeśli łapie samą brodawkę to ciągle będą poranione a Ty będziesz czuła ból. A jak się młody zassie tak, że złapie otoczkę brodawki to od razu poczujesz ulgę. Powodzenia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilly polozne go vhwala ze super wiec chyba jest ok z tym przystawianiem i cheytaniem. Mam zel purelan 100 i bardzo czesto go używam. Musze tego swojego mleka wyssac troche i spróbować posmarowac.... dzięki za pomoc dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa34
Sylvia Są takie nakładki sylikonowe na brodawki, może to Ci ułatwi karmienie, albo przez jakiś czas ściągaj mleko i podawaj z butelki. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sylwia, placilas w koncu za cc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak dlugo przystawialyscie swoje maluszki do piersi albo jak dlugo macie zamiar? Podobno do 6m-cy sie powinno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sisi jak sie ogolnie czujesz, wyczytalam ze jesteś w 4mc :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kawa Mam te cienitkie nakładki ale mie chce ich nawet dotknac. Chyba ze bym go przetrzymala troche to jakby bardzo byl glodny to moze przez pomylke by zassal :) Nie placilam jeszcze nic bo sie z dr nie widziałem a dopiero dzisiaj wychodzimy do domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małpka N
Sylwia gratulacje. Inka ddielna jesteś kobietko. Dzieciątko wszystko ci wynagrodzi. Andzik pewnie ze pamiętamy. Moja Zuzia z 24pazdziernika i tez jest idealna. Jak maly ci sie rozwija. Co juz umoe. A co z redzta mam. Milczą wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do karmienia piersią. Powiem tak- żadne kremy rady koleżanek i inne rzeczy na nic sie zdaly. Jedli ktos jest silny i sie nie podda. Będzie karmil. Ja miałam chwile zwątpienia. Krew zbrodawek zastoje ogromny bol nawal. Mialsm chyba z 10roznych maści. Próbowałam e różnych pozycjach podawać malej mleko. Bolalo. Chciaosm juz zrezygnować bo bol nie dawał mi normlanie funkcjonować. Ale koleżanka jedna ppwedzisls mi wytrzymaj te trzy tyg. Zaciskaj żeby walcz... Tak zrobiłam i dzis jestem jej bardzo wdzięczna. Dzis mala ma 8.5miediaca . Nadal na piersi i przestac noe mamy zamiaru. Obydwie to kochamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lila 78
Cześć dziewczyny, nie wiem czy mnie pamiętacie, trochę tu pisałam jak byłam w ciąży. Mój Tymek mam pół roczku i też jest bardzo pogodnym i uśmiechniętym dzieckiem. Często was podczytuję i cieszę się, że jest tyle nowych "ciężarówek", jak mawia mój lekarz :-) Andzik87 cieszę się że poruszyłaś temat kolejnej ciąży, też się nad tym zastanawialiśmy ile trzeba odczekać, bo jeżeli zmieni się władza, to niestety czarno widzę refundację na in vitro :-( Podziel się proszę opinią swojego lekarza, co sądzi o kolejnej ciąży i ile należy odczekać po cc? Pozdrawiam wszystkich serdecznie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja pierwsza ciąża zakończyła się cc przy wypisie ordynator powiedział " do zobaczenia za rok :)" Pytałam czy tak szybko można, powiedział ,że tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lila 78
MamaOla, dobrze to słyszeć, bo miałabym szanse skorzystać z programu rządowego. Oczywiście o ile u mnie byłbytstak szczęśliwy koniec, jak u Ciebie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sisi_75
Ja codziennie jak słysze o nowej ustawie o in vitro to jestem wdzięczna losowi za to, że się udało zajść przed nią. Współczuje kobietom, któtych zacznie ona dotyczyć. Szczególnie oburza mnie dyskusja o braku możliwości mrożenia zarodków, albo pomysły że muszą być wszystkie podane kobiecie. To jak uda się 7 zarodków to kobieta ma urodzić siedmioraczki? Czy politycy oszaleli, jaka jest możliwość szczęśliwego urodzenia tylu dzieci? Ile procent szansy? Brak możliwości mrożenia spowoduje ciągłe faszerowanie kobiet hormonami, przecież te hormony nie są obojętne dlaorganizmu kobiety, a im więcej razy podawane tym większa ich szkodliwość. Dziwie się młodym ludziom, że są tacy prawicowi, takie są naprawde poglądy młodych ludzi? Te przepisy, które teraz obowiązują w programie rządowym są super i nie mam pojęcia jaka jest idea ich zmiany. No to się napisałam, ale nie daje mi ta paskudna ustawa spokoju. A tak o ciąży to mam 15 tydz. Mój ginekolog stwierdził, że jak miałam cytologię rok temu to nie ma sensu jej robić. Dziwne jak dla mnie, ale jak dotąd zawsze ma racje więc mu ufam. Dalej męczy mnie zgaga i doszedł ból kości ogonowej, od siedzenia za biurkiem, przez te 8h zapewne. Lekarz nakazał jedzenie ryb morskich 1-2 razy w tygodniu, obowiązkowo,no i picie wody 3 litry. Tej wody nie daje rady tyle pić, jak wypije 1,5 litra, to uważam to za sukces.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×