Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość Gabi___
U mnie córeczka na pewno nie dobije do 4kg jak to gin powiedziała :), jak będzie miała 3300g to maks. Czasem usg może mylić się nawet o 0,5kg Powiedźcie dziewczyny czy lekarz ze szpitala może zakwestionować zaświadczenie do cc? Spotkałyście się z tym? Wiem, że teraz jest nagonka ze strony gin na sn, bo dużo cc jest na życzenie jak to mówią. Wczoraj spakowałam się do szpitala i czekamy. Zostało nam 13 dni do tp :) Jak na razie nie czuję żadnych objawów zbliżającego się porodu. Córeczka coraz bardziej wyciąga mi brzuch. Przez co mam problem z zaśnięciem. Padam ok 2 w nocy, a budzę się ok 7 na siusiu i po śnie. Oczywiście w nocy nie obywa się bez odwiedzin wc Kaska lepiej może żebyś miała cc, Twoje zdrowie jest bardzo ważne magdazzz witam nową mamuśkę na forum. Gratuluję bliźniaków. Nie stresuj się opinią lekarza. Czeka Was podwójna radość Sylvia witam kolejną nową mamuśkę na forum. Ja robiłam test pappa i w razie czego gdyby, można by było zareagować. Na szczęście wszystko jest w porządku. Mąż za bardzo nie chciał. Szkoda tylko, że nie należy on do tanich Bratek spokojnie, będzie dobrze. Lekarz przepisze Ci dietę. Będziesz musiała zwracać uwagę na to co jesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć dziewczyny.Proszę napiszcie mi czy suplementujecie sie kwasami omega 3,chodzi mi głównie o olej lniany czy można go pić w ciąży? Mam jeszcze omega med który podaje się dzieciom z alg morskich,może takie coś stosować? Jestem 10dpt beta wyszla pozytywna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdazzz
sylwia 83 ja jestem obecnie w 7tc ciąża bliźniacza i bardzo się boję ja kojarzę cię z innego forum twoja droga do szczęścia była tak samo trudno jak moja ja mialamtransfer w novum 8.11.2014 roku a teraz bardzo bardzo się boję, żeby wszystko było tylko dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
magdazzz ja tez jestem w ciąży bliźniaczej 25 tydzien (miałam podana jedna blastocyste) i oczekuje 2 chłopców:) niczym sie nie martw, bardziej musisz tylko sie oszczedzac, wszystko bedzie ok, troszke ciężej i szybciej bedzie widoczny brzuszek:) justyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co do entuzjazmu lekarzy dowiedziawszy sie o ciąży mnogiej to boja sie bo jest to ciąża podwyższonego ryzyka, ale tak jak kasia powiedziała to nie znaczy ze cos musi sie dziac:) na pewno jest ciężej bo pod sercem nosisz 2 maluchy:) ale jaka radosc:* justyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdazzz
justynka cieszę się gdzie miałaś transfer zarodków w jakiej klinice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdazzz
mój lekarz z novum powiedział, że wcale się nie cieszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
MAGDAZZ mój lekarz tez nie był jakos bardzo entuzjastycznie nastawiony do tej wiadomości, ja lecze sie i ivf miałam w Białymstoku w Artemidzie justyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, Gabi ja i tak z góry nastawiam sie na cc bo nie chcę ryzykować zdrowia drugiego maluszka. Raczej miałam nadzieje ze dotrwam do 37/38 t do 2 stycznia, ale szaleć nie będę, moja nerka tez ważna ;). A z tym nie spaniem i chodzeniem do łazienki to masakra :( a jeszcze jeden młody akurat pakuje mi nogi w pęcherz ;) Co do DHA to ja biore od II try,estru w dawce 600 mg/dobę, gin stwierdził że to zmniejsza ryzyko porodu przedwczesnego - Madgaz to tez w sumie i dla ciebie dodatkowa informacja bo ciaza bliźniacz jest czynnikiem ryzyka takiego porodu. Magdazz , moj tez sie nie cieszył a jeszcze barziej ze to jednojajowa (jak u Justyny) bo te sie gorzej prowadza niż dwujajowe ale nie potrzebnie cie lekarz stresuje. Tak ryzyko jest większe ale po pierwsze musisz sie słuchać zaleceń lekarza, oszczędzać i starać myśleć pozytywnie (wiem ze to trudne) ale stres ciazy nie służy. Bedzie dobrze :D. za 7-8 m bedziesz sie stresować jak ogarniesz dwie istotki w domu ;). Justyna a tak z Ciekawości miałaś robiony assisted hatching?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EwaOK
Hej dziewczyny, kłania się początek 12 tygodnia :) Ciąża pojedyncza, 1 in-vitro robione w Bocianie w BS. W czwartek czeka mnie genetyczne USG i test PAPPA. Trochę się boję, ale nie dużo, bo mam jakieś wewnętrzne, silne przeczucie, ze wszystko będzie dobrze. Powiedzcie mi dziewczyny, czy badałyście sobie może poziom witaminy D3. Bo u mnie marniutko i nie wiem,kiedy zacząć mocną suplementację? Na razie nie biorę żadnych witamin. Staram się pochłaniać dużo warzyw i owoców i generalnie zdrowego jedzenia. Chociaż jestem na bezglutenie to i normalne pieczywo czasem chapnę:) Chyba nigdy nie odżywiałam się tak perfekcyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kasia a co to takiego? miałam tylko robione testy papa nic justyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ok juz wiem co to takiego:) nie, nie miałam nacinanej otoczki embrionu a ty kasia miałaś/ i co ono oznacza ze jest wieksze prawdopodobienstwo bliźniąt? justyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyna miałam i tak się zastanawiałam czy to miało wpływ :) Ewa, Ja brałam Wit d3, a potem jak zaczęłam łykać prenatal classic no to tam już jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
właśnie poczytałam na ten temat i było napisane ze ma to wpływ na ciąże bliźniacza:) justyna p.s. miałyście moze cukrzyce ciążowa i niedoczynnosc tarczycy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że pojawiają się nowe mamuśki :) super :) My nie robiliśmy Pappa, tylko usg, było ok wiec lekarz nie zalecał a i my się sami nie wyrywalismy. Witaminę D miałam badana w ciąży i było ok. Ja tez się meczylam z dietą, nie miałam cukrzycy ale insulina mi skakała i lekarz kazał. Dobry trening przed dieta przy karmieniu ;) Nasz Tymek się urodził w 39+5 ale u mnie to była inna historia ;) i u nas waga z usg się dużo nie pomyliła - w ciąży szacowali na 4200-4300, w dniu porodu w szpitalu wyszło 3900 a lekarz popatrzył na brzuch i powiedział, że on szacuje 4100 a T. miał 4070 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niedobrzyca niby u mnie przed glukoza wynik 44 a max 97 po obciążeniu 75 gramami glukozy po godzinie wynik 177 a max 140 a po 2 godzinach 144 a max 140 wiec nie wiem mam skierowanie do diabetologa justyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bratek77
Gośc ja miałam podobne wyniki cukrów, jestem teraz na diecie i 4 razy sprawdzam sie glukometrem, narazie jestem przerazona, dwa dni stosowania diety, zero poprawy, dzisiaj jest lepiej, ale najwiecej cukier skacze mi po kolacji 140 a jest do 120 norma. Masakra z przeliczaniem tych węglowodanów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam was wszystkie mam pytanie dzisiaj zaczął mi sie 19 tc i czuje tylko przelewanie k ktorym tygodniu poczułyscie ruchy byłam tydzien temu na usg wszystko ok z synkiem z gory dziekuje za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gościu ja ruchy poczułam późno bo w 22 tygodniu ale były juz to ruchy ze brzuch sie wypinał, wiec dosc wyraźne:) , wczesniej nic nie czułam, albo tak mi sie wydaje:)a powiem ze jestem w pierwszej ciąży bliźniaczej:) justyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscmilutka1
Gosc ja ruchy coreczki poczulam wyraznie w 21 tc a wczesniej takie delikatne bulgotanie :-))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lily84
Gabi raczej nie ma takiej opcji, żeby w szpitalu podważyli zaświadczenie do cc. Owszem, wielu lekarzy i większości położnych bardzo naciska ma poród sn ale jak są jakiekolwiek wskazania co cc to nikt nie będzie ryzykował zmuszając kobietę do naturalnego porodu. Szczególnie, że w ostatnim roku było bardzo duzo przypadków nagłośnionych zaniedbań lekarzy, wlasnie przez to że nie wykonali cc. U mnie np było tak, że lekarz prowadzący stwierdził, że kwalifikuję się do cc ze względu na przebyte operacje macicy i on by nie ryzykował naturalnego porodu. Pozniej jak miałam spotkanie z położną to nastraszyła mnie, że w szpitalu i tak mogą mi kazać rodzic siłami natury ale jak poszłam na konsultację do ordynatora położnictwa i zobaczył moją dokumentację to powiedział, że cc bezwzględnie i nikt z lekarzy nie podejmie innej decyzji. Także nie martw się na zapas. Masz zaświadczenie, masz wskazanie do cc a to nie jest Twój kaprys. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy Wy na początku też mialyscie często wizyty w klinice? Dr.W co 2 tyg każe się pokazywać. Czy czeste badanie usg nie zaszkodzi dzidzi? Kolejną wizytę mam 19 a potem 30 usg u dr . Węgrzyn. Znacie może tego dr? Ile placilyscie za usg w 4d u Niego? Pozdrawiam miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi___
Gość pierwsze ruchy poczułam w 18tc, wcześniej nie czułam żadnego bulgotania czy łaskotania EwaOK nie robiłam badania na wit D3. W I i II trym jadłam dużo warzyw i owoców. Dopiero w III trym zaczęłam brać witaminy+dha dla ciężarnych. Dodatkowo musiałam brać żelazo, bo spadło mi. Teraz codziennie pije soki ze świeżo wyciśniętych owoców i warzyw. Lily84 ja mimo zaświadczenia o cc w szpitalu usłyszałam że jednak czeka mnie pn. Zobaczymy jak wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sylwia ja tez od poczatku ciąży wizyty i usg miałam co 2 tyg a raz nawet 3 razy w msc bo byłam w szpitalu takie badanie usg nie zaszkodzi , jestem prowadzona przez 2 lekarzy jednego w moim miescie a drugiego w klinice i jeden i drugi mówi ze to nie szkodzi, wiec niczym sie nie martwL:) justyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaska_83
Gościu, Ja pierwsze ruch w formie właśnie takiego bulgotania poczułam już w 18 t ale jestem w ciąży bliźniaczej, a takie kopnięcia to 20-21 t. Bratek, Napewno pilnowanie diety nie jest proste ale dasz radę, bo też chyba efekty w poziomie cukru widać dopiero po kilku dniach ( moja koleżanka tak miała) EwaOK ja też przez ostatni rok byłam na diecie bezglutenowej (pomysł mojego ginekologa), jest z tym zabawa ;) Gabi, nie fajne że mimo iż masz zaświadczenie szpital to kwestionuje, jak masz poważne wskazania to może trzeba jeszcze podyskutować i zapytać czy w takim razie biorą odpowiedzialność gdyby odpukać coś się stało? A ja trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze :) Sylwia, Co do częstości USG to ja z powodu hiperstymulacji miałam pomiędzy 6 a 11 t ciąż prawie co tydzień i lekarz mnie uspokajał że to nie szkodzi. Teraz też mam często bo co dwa tygodnie ale to z powodu tego że bliźniacza i że mam zastój w nerce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi___
Sylvia wizyty i usg miałam co 2 tyg. Badanie usg nie zaszkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdazzz
witajcie dziewczynki moja ciąża bliźniacza daje już znaki na brzuszku to dopiero 7 tc a ja już mam brzuszek, nie wiem czy to efekt stymulacji do transferu czy to już po prostu się zaczyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdaz ja bardzo szybko musiałam pożyczyć spodnie mojej mamy własnie tak w 8 tyg ( u mnie sie hiperstymulacja dołożyła). W 13 t kupiłam juz ciążowe spodnie i getry bo wszystko mnie cisnęło ;) No nie ma co ukrywać brzuszek rośnie szybciej - średnio porównywalnie z ciążą pojedynczą "starszą o 4 -8 t" zależy jakie kto ma mięśnie i tendencje do pojawiania się brzuszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscmilutka1
Ja po wizycie serduszkowej wizyty mialam co 4 tygodnie a od 32 tc wizyty co dwa tygodnie teraz leci juz 38 tydzien i zastanawiam sie kiedy urodze :-))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×