Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość przyszla niedoswiadczona mama

jestem w ciazy kiedy moge pojsc do lekarza

Polecane posty

Huanamaria normalne- to jest swieze... z biegiem czasu bedzie lepiej :) jezeli chodzi o opieke to powiem Wam ze az jestem w szoku z jakim zaangazowaniem polozne z tego oddzialu pracuja, pomagaja, staraja sie. Same przychodza i pytaja sie czy w czyms nie pomoc, czy mam jakies pytania, pierwsza kapiel one pokazaly jak sie robi a dzisiaj pod ich okiem kapalam sama. Jestem baaaaardzo pozytywnie zaskoczona bo wczesniej bylam w innym szpitalu jak lezalam w trakcie ciazy i ciezarna to sobie mogla pomazyc tylko o takiej opiece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maszka18
Dziewczyny kamień spadł mi z serca! Z moją córcią jest wszystko w porządku. Morfologia wyszła dobra, a ta plama prawdopodobnie była od urodzenia tylko ja nie zwróciłam na nią uwagi - na zdjęciach ją widać. Tak się cieszę, że jest wszystko ok. Jak się macie "nowe" mamuśki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny,u mnie pogoda dzisiaj nie zaciekawa,ponuro i troche mzy,wyszlam z mala dzisiaj tylko do ogrodu na pol godziny.Marcelinka dzisiaj czuje ze pogoda senna i spi disiaj caly dzien i budzi sie tylko na jedzonko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenie
Za robote sie wezcie a nie na forum z niezagojonymi piczami i brzuchami siedzicie! sprzatac i gotować,prać,prasować no chyba ze mąz ma to zrobic za was po pracy! lenie smierdzące!!! albo teściowa ;-) bo se nie radzicie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie siedzą i piszą zamiast się zajać własną rodziną i dupą dziecko potrzebuje uwagi i bliskości a nie nawiedzonej mamusi nie mogacej się obejsc bez kafe :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzyszlaMama11
Komus zal tylek sciska ze my mozemy zajac sie swoimi dziecmi. To ze jest dziecko nie oznacza ze mamy sie zamknac w czterech scianach. Jezeli jest ktos kto nie ma nic szczegolnego do powiedzienia to zegnamy !! A moj maly dzisiaj taki marudny ze po prostu dzisiaj padam. :( pampersow idzie od groma. I maly mi bardzo brodawki podraznil az krew mi leciala i musze dokarmiac mm bo tak boli se troche sciagne pokarmu ale nie az tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maszka18
goscie, goscie... Moje dziecko ma kochajaca mame ktora duuuuzo czazsu z nim spedza. dziecku okazuje ogrom czułosci, moc opieki, jest zawsze na 1 miejscu. Poza tym mam w domu porzadek, ktory zazwyczaj ja utrzymuje, maz pomaga. Mam ugotowane, poprane. Mam tez czas dla meza, psa i dalszej rodziny. Z mezem i 2 tygodniowym dzieckiem oraz z psem sobie spokojnie zyjemy i mamy czas dla samych siebie czyli mam kiedy pisac na kafe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak dziecko spi 4 godziny to co mamy robic,spokojnie w tym czasie mozna posprzatac czy ugotowac obiad.a ze w domu burdelu nie mam to sprzatanie nie zajmuje dlugo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej sory ze dopiero teraz ale mam tyle na glowie ze nie mialam kiedy napisac hania urodzila sie 4 o 7:55 wazyla 3250 i ma 54 cm teraz wazy 2995. d samego poczatku walczymy prktycznie ze wszystkim jest straszny problem bo mala nie potrafi ssac pierszy dzien byl koszmarem mala krztusila sie wodami plodowymi ktore zalegaly byly momenty kryzysowe, do tego trafilismy na okropna zmiane pielegniarek zadnej omocy ja jeszcze po tym znieczuleniu niezbyt chodzilam (bylam tylko w wc a wiecej to nie dalam rady) meczylylismy sie wszyscy do 6 rano pozniej bylo az pol godziny snu. kolejny dzien to ciagle przystawianie do piersi proby i nic ja mam tak duzo pokarmu ze moglabym obdzielic caly oddzial. dzis nastapil przelom o ile mozna tak owiedzec zaczelam uzywac laktatora wpadla na to jakas cudowna pielegiarka :) i jest troche lepiej mala w koncu cos zjadla szybciej ( najszybsze karmienie wczesniej twalo ze 2 godziny). mala caly czas spi bardzo grzeczna nawet do karmienia trzeba ja "sila" budzic no i nawet w czasie karmienie potrafi zasnac. co do pepuszka to troche sie zebralo ropy ale walczymy z tym octaniseptem. mam nadzieje ze bede teraz czesciej pisac :) przyszlamamo huanomario gratuluje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzyszlaMama11
Kochana super ze juz masz Hanusie ze soba :) i ze jest grzeczna. Widze ze nie tylko moj Szymus ma problemy... ja tez mam problemy z przystawianiem ale mnie sie wydaje ze ja mleka nie mam... :( karmie malego cycem i butla. Dzisiaj robia malemu wyniki jak bedzie dobrze to wychodzimy do domu. Kochane trzymajcie kciuki bo ja z nerwow to juz po scianach chodze !!! Tak sie martwie o niego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam problem z moja,podczs porodu dobrze nie oddessli jej drog oddechowych i to jej zalegalo,kupilisy nawilzacz zeby bylo jej lzj,a teraz chub jej sie to odrywa bo jak klepie ja po pleckach po jedzeniu to juz dwa razy jakby zwymiotowla takim sluzem,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialysmy wyjsc dzis do domu niestety zycie zweryfikowalo plany i zostajemy mala dostala zoltaczki i zaczynamy wlasnie naswietlanie kurde jak to mowia jak nie urok to sraczka :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maszka18
Barszczyk gratuluję! :) Twoja córcia tyle samo ważyła i mierzyła co moja jak się urodziła :) Musisz być dobrej myśli co do stanu zdrowia córci. Dobrze, że jest pod opieką fachowców. Moja córa ma jeszcze kikut, a już ma 15 dni, do tego lekką żółtaczkę. Ale miała badania krwi robione i wyszły dobre. Natalcia myślisz, że Twojej córci jeszcze zalegają pozostałości po wodach? A co na to położna? Co do przystawiania do piersi. Przez pierwsze dni po porodzie to wyłam z bólu - tak mnie suty bolały!! Teraz jest o niebo lepiej. Jedynie uczymy się regularnego karmienia, a z tym jest różnie. Pierwszy raz w nocy jadła tylko 40 min a spała potem 3,5 h!!!!:) zeszłej nocy przez okres 3 godzin na zmianę jadła i na 5 min była w łóżeczku. Myślę, że trzeba czasu aby wszystko się unormowało. Ja dużo piję, wiem, że nawodnienie jest potrzebne do produkcji mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Huanamaria
Hej dziewczyny, nie odzywałem się bo pierwsze dni po porodzie podałam ze zmęczenia, mała bardo ładnie ssie pierś, przysypia juz 2,5-3 godziny :) Miałyśmy wyjść wczoraj ale miała rano podwyższone crp i troszkę białka w moczu ale wieczorne wyniki były już super, dziś rano ostatecznie potwierdzili ze mała nie ma zoltaczki i dziś wychodzimy do domku ;) Mamy tylko problem bo przez przechodzenie w kanale rodnym mała krzywo Schodzilo a ponadto jak to położna ujęła bardzo tam ciasno miałam i okazało się dzień po porodzie ze malutka ma złamany lewy obojczyk.. Dostałam instrukcje jak z nią postępować żeby tej rączki nie zruszyc i powinna się za tydzień dwa zrosnac.. Wszystkie mamy jakiś problem widzę, ale to wszystko się wyrówna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my juz w domu od wczoraj, badania wyszly dobrze, maly rosnie i z kazdym dniem sie zmienia :) w szpitalu byl kryzys bo maly urodzil sie 4200 a spadl do 3960 a to duzo. Ale potwm zaczal przybierac i wyszlismy ze szpitala z waga 4150 :) maly jest na mm narazie bo niestety mam bardzo malo pokarmu ale teraz pij***awarki i przybywa. Nie poddam sie i zrobie wszystko by miec pokarm. Moj kaz zwariowal na punkcie malego i nawet pierwsza noc mnie wyreczyl sam proponujac. Ale on jest przewrazliwiony i maly tylko sie przeciaga ten juz leci na zlamanie karku :) chociaz maly wczoraj przespal 5,5 godziny. A tak to co 4 sie budzi :) maz wzial dodatkowy tydzien urlopu bo nie moze sie z nim rozstac :) kikut juz jest czarny a jutro pierwsza wizyta poloznej :) jestem szczesliwa ale zmeczona. I kregoslup daje sie we znaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja corka w ciagu 2 dni spadla z wagi 210 gram i jakos nas normalnie do domu wypisali.jutro ide z nia do lekarza zeby ja osluchal.maszka twoja tak dlugo ma kikut.mojej odpadl po 1,5 tygodnia a pempowine miala bardzo gruba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w trzecim miesiącu bylam z meżem i potwierdził ciażę.Mąż jest podczas każdego badania pochwy pomagał przy porodach.A dodam,że ginekolog raz po stwierdzeniu ciąży nie powinien pchac łap do pochwy bo powoduje to zbędną ingerencję i możliwość zakażeń!!Do tego narusza i może dojść do poronienia!!A maż powinien być przy badaniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a tyłek też ci mąż podciera jak srasz? do goscia ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na szczescie ja po niecalych 3 dobach wyszlam do domu bo w tym szpitalu nie wytrzymlabym dluzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a my mamy wyjsc jutro kurde cale 8 dni :/ wiecie co narzekalam ze mam za duzo pokarmu teraz go praktycznie nie ma :D no normalnei nie dogodzi tej mojej Hani :D ale jestem szczesliwa ze w koncu jutro bedziemy w domku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maszka18
czesc kochane! ciezko sie rozstac z Wami!:) huanamaria mam nadzieje ze u Twojego maluszka juz ok. Obojczyk sie zrosnie. Moja kolezanka tez tak miała z dzieckiem. W kazdym razie zycze zdrowka. Przyszłamamo jak z pokarmem? Napłynał? Duzo pij. Ja tal robie. Natalcia jak po wizycie u lakarza z płuckami corci? Barszczyk jak sie muewacie? Jak pisałas natalcia u mojego dziecka kikut długo odchodzi. Jeszcze jest ale wisi juz na włosku:) widocznie taka natura. Wczoraj miałam z mała urwanie głowy. Była niespokojna. Co poł godz sie budziła, non stop karmiłam? Ta noc super ale poprzednia to katastrofa. A dzisiaj jeszcze spacerek. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj mija tydzien mojgo babelka a on robi takie postepy ze polozna az sie smiala :) unei glowke w pozycji na brzuszku, przekreca glowke i czasem cale cialo z boku na plecy... a ja uwielbiam patrzec jak sie rozwija. A karmie mm bo nie mam mleka. Z dwoch piersi sciagam caaale 20 ml a moj brzdac zjada 60-90.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasz Haniutek grzeczny bardzo malo placze jak na razie zjada tak 40-50 w porownaniu do waszych to malo. dzis nasza pierwsza noc w domu ciekawe jak bedzie troche sie boje jak to bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No moja marcelinka ma nedlugo miesiac.wczoraj bylysmy u lekarza,wszystko ok,pluca czyste.dostalismy juz wykaz szczepien,z mezem zdecydowalismy ze wezmiemy program na 6-STKE,platna ale za to o polowe mniej szczepien niz w bezplatnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej;) u nas dobrze, mała tylko by na cycku wisiała ale nie żałuję jej i daje na żądanie, dziś pierwsza noc bez jednorazowego dokarmiania, bo tak to jej dodatkowo 30ml dawałam sztucznego mleczka. Nawet nie mam kiedy sobie odciągnąć jak ona ciągle na cycku ;) Dziś mamy pierwsza wizytę położnej, ciekawa jestem co będzie mówiła ;) Dziewczyny jak kąpiecie swoje maluszki?? Ja zdecydowałam ze będę ją kąpać co drugi dzień. W poniedziałek właśnie była pierwsza kąpiel, dałam sobie rade sama a malutka była taka zadowolona ze jak by umiała mówić to by powiedziała ze chce jeszcze zostax w wannie ;) Maszka z obojczykiem tak uważam, może i przesadzam ale nie daje jej nikomu na ręce ze względu na ten obojczyk, praktycznie wszystko sama kolo niej robie, mąż ja tylko przebiera jak coś narobi bo sam mówi ze ubrać się jej boi a ze ja wiem jak to zrobić aby jej nie urazić. A jeszcze jedno mam pytanko bo się nie orientuje, zapisałam juz mała ale gdzie trzeba iść o pesel? jak w moim przypadku do urzędu gminy di biura meldunkowego czy jak? Przepraszam ze się tak rozpisalam, Buziaczki dla was mamuśki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maszka18
huananaria mam nadzieje ze malej szybko sie zrosnie obojczyk. Fajnie ze kp. Ja tez kp i to jest cudowne chociaz czasami meczace dla mnie. pesel odbierasz w biurze ewidencji ludnosci/meldunkowym. Przy zgłaszaniu dziecka du UM moj maz dostał karteczke ze ma sie zgłosic do swojego UM po 3 tyg z aktem urodzenia po pesel. Moja cora od 3 nocy budzi sie w nocy tylko na karmieniem. Daje sie wyspac. W ciagu dnia potrafi non stop domagac sie jedzenia. Zauwazyłam wczoraj ze młoda zaczyna miec odparzenia na pupie i wargach sr. Kurde a ja przewijam non stop, dokładnie myje woda lub husteczkami i smaruje penatenem. Bede czesciej wietrzyła pupe, licze ze szybkozejdzie. Co do kapieli. Codziennie robie małej wieczorna toalete tj. Mycie buzi, przemywanie oczek, raczek, pupy, okolic intymnych, oliwkowanie. Co 3 dzien ja kapie. Połozna zaleciła co 2/3 dzien kapiel. Natalcia dobrze ze mala ma czyste płucka. W ktorym tygodniu idziesz z cora na szczepienia? Moj maz był zapisac i wyznaczyli na 10 tydz zycia. Nie gra mi to bo była mowa o 6 tyg. Musze podejsc do przychodni. Tez szczepimy płatnymi. Acha!przedwczoraj odpadł w koncu kikut!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×