Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

martablond

Starania o dziecko wiosna 2014

Polecane posty

eulalia nie chce cie straszyc, ale ja całą ciąże budziłam sie ok. 5 rano! a potem ok. 10-11 juz leciałam z nog. Z faktów prawdziwych - w ciąży jest cię bardzo sennym, ciągle chce sie spać i nie jest to jaiś wymysł. Wymysłem natomiast są zachcianki ciążowe. Wg mnie jest to 100%towy wymysł i bede okrutna ale - usprawiedliwianie obżarstwa w ciąży! Głupie baby żrą jak słonie i potem w ciąży tyja po 25 -39 kg i po ciąży nie dosyc ze jest spadek nastroju to dochodzi do tego dramat zwiazany z tym ze ciało wyglada jak rozjechane przez walec + 20kg w zapasie. Jest takie madre powiedzenie ze "w ciazy je sie dla dwojga, a nie za dwoje" z tym ze wwyjaścniaąc - to "dwoje" jest tak maluskie ze wystarczy ciuc ciut wiecej jeść. Eh nie ładnie wyszły moje wypocinki, ale jestem szczera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolanta255
Martusia ma rację, w I trymestrze ciąży w ogóle nie wzrasta zapotrzebowanie na energię, mimo, że to kluczowy czas dla ciąży, jest to czas organogenezy i zaczynają się tworzyć wszystkie organy wewnętrzne, dlatego trzeba uważać na równe substancje, które w tym czasie są bardzo szkodliwe - uważać na różyczkę, toksoplazmozę, wirusa CMV (najlepiej się przebadać na przeciwciała), salmonellę, alkohol, kofeinę, niektóre zioła :D no i co najgorsze co widzę, to może nie dotyczy pierwszego trymestru(bo jeszcze ciąży nie widać), ale najgorsze to są baby w ciąży w jakimś KFC (sama uwielbiam, czasem jadam) czy McDonald'sie i wcinają to za przeproszeniem g**no. Zawsze mam wielką ochotę taką potrząsnąć jak bardzo szkodzą sobie i dziecku. Zachcianki :D zachcianki to ja mam i bez ciąży :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pamietam moja kolezanke , grya zawsze bylam w ciazy jeszcze przytyła chyba ze 20kg, jak mowila mi ze jedzie do maka to myslałam ze jej przywale. Sory ale ona wygldala jak prosika ktory zjada prosiaki. niedosyc ze nska to wygldala jescze jak kula. wspolczuje jej mezowi ;/ nie wiem ale ja w ciazy np. ani razu czipsa do usta nie wzieła, ani koli, zadnych syfów nie jadałam, jadłam głównie warzywa :) i owoce i musze przyznac teraz obiektywnie ze urodziłam ardzo zdrowe dziecko, wiec cos w tym jest, bo moje dziecko wogole nie choruje :) wiec sie opłaciło zdrowe odzywianie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolanta255
brawo Marta ! :) bardzo dobrze robiłaś, matki już od pierwszych tygodni ciąży mogą też wpłynąć na preferowane smaki i kształtują nawyki żywieniowe swoich dzieci w przyszłości. Dlatego też najlepiej odstawić te produkty co wymieniłaś, a gdy dziecko przyjdzie na świat to po paru miesiącach do diety zacząć wprowadzać warzywa a nie owoce (dzieci preferują słodki smak), wtedy łatwiej jest urozmaicić dziecku dietę na przyszłość. a i jeszcze jeśli chodzi o tycie w ciąży lub poza ciążą, najlepiej bardzo dbać o nawilżenie skóry, żeby uniknąć rozstępów, widziałam brzuch pociążowy mojej 22letniej kuzynki... Niby teraz schudła, ale to, że jak sama stwierdziła "zapominała" smarowaniu balsamami okolice, brzucha, ud i pośladków bardzo odbiło się na jej wyglądzie. To jest chyba coś czego najbardziej się boję jeśli chodzi o ciążę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokojnie, ja mam tendencje do reztsepow ( mam z wieku dojrzewania gdy sie jeszcze nie wiedziało o kremach ) a cała ciaze skore smarowałam specjalnymi kremami na rostepy i uwierz mi ze nie mam dzisiaj ani jednego :) no i w ciazy dałam o to zey za duzo nie przytyc i porzytłam niecałe 10kg :) wiec chwila moment nie było po mnie śladu ciazy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolanta255
zazdroszczę! ja niby nie jestem wypasiona szczególnie (52kg,166cm wzrostu), ale wiem, że mam możliwości na tycie :D dlatego te rozstępy to trochę mnie martwią, dlatego bardzo pilnuję tego smarowania się balsamami :) słyszałam też od dermatologa, że najlepiej często zmieniać balsamy, a nie pod rząd 3 opakowania takiej i takiej firmy, żeby skóra się nie przyzwyczaiła i nie przestała reagować tak jak powinna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ogolnie tez bardzo duzo sie smaruj****lsamami. ja bedziesz pilnowałam tego zeby sie nie ojadac i za duzo nie przytyc w ciazy i do tego bedziesz sie smarowala balsamami na rozstepy to spokojnie uda ci sie uniknac :) masz moja gwarancje! to ja jestem podobnej budowy do ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uwierz mi na słowo ze ja tez panicznie sie bałam rozstepow, i smarowałam sie bardzo czesto alsamai, wydałam troche na nie, ale duzo duzo mniej niz bym wydałam na zabiegi usuwajace rozstepy po ciazy. dlatego kiedys jak bede rugi raz w ciazy to bede robiła to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolanta255
kurczę, kiedy ja w tej ciąży będę.. te moje cykle 30 dni jednak :) trochę trwają, chociaż niektóre kobiety mają dłuższe. No ale smarować się nie zawszkodzi :) zresztą jak kiedyś rozmawiałam z moją koleżanką pediatrą to ona mi mówiła, że do takiej ciąży to najlepiej zacząć przygotowania około pół roku przed. Ja zaczęłam się badać, chodzić na konsultacje do lekarzy specjalistów (np. też byłam u ortopedy, bo miałam 2 razy operowane kolano, a wiadomo, że to już zawsze będę odczuwać) gdzieś pod koniec grudnia/początek stycznia, więc mija mi 4 miesiąc od zmiany diety, przyjmowania suplementów i zaczęcia się ruszania. Chociaż oczywiście jak mi koleżanka o tym powiedziała, to zaczęłam się stukać w łeb :D pół roku... A potem zdałam sobie sprawę, że ja też na wiele spraw w życiu codziennym (no i w tym wypadku poczęcie, ciążę, dzieci) patrz przez pryzmat wyuczonego zawodu i do wszystkiego dokładam swoją psychologiczną cegiełkę.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia Małgosia
Hej dziewczynki:) Jolu jak ja Cie rozumie ja też już nie mogę sie doczekać ciąży...a tu u mnie jeszcze nie ma @ ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolanta255
może przez leczenia antybiotykami/gorączkę coś się przesunęło...? Ja wiem, co czujesz, też chciałam, żeby @ jak najszybciej przyszła, by zacząć nowy cykl starań. Wiedziałam, że przyjdzie, bo tu krosta, tu pobolewanie brzucha, to raz gorąco raz zimno no i moje humory. Gosiu,Ty masz jakieś sygnały zbliżającej się @, czy u Ciebie to raczej bezobjawowo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia Małgosia
Właśnie nic nie czuje w tamtym tyg bolał mnie brzuch a do dziś nic...ładnie chyba mam rozregulowane...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolanta255
może test ciążowy zrób jutro lub w poniedziałek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jolciu to akurat dobrze ze masz takie zdrowe podejscie do sprawy :) wiadomo ze ciut ciut jest tam zboczenia zawodowego, ale to nie zbrodnia :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia Małgosia
Ja myśle że w tym cyklu nie mam co robić testu bo przytulanki były jakoś 18 czy19dc poprostu rozreglował mi się cykl przez angine...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu ale tescik nie zaszkodzi:) jak zamowie z allegro to Ci wyslejeden w prezencie;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolanta255
No może akurat się niedługo wyjaśni :) ja też miałam już niedługo robić pierwszy w życiu test ciążowy :) i nie doczekałam się, no ale może w maju będę mogła spróbować :D powiem Wam że to pierwszy naturalny okres bez leżenia w łóżku, wymiotow, gorączki i gorącego termoforu na brzuchu :) może już więcej nie będę miała takich bolesnych @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia Małgosia
Nadal brak @ i objawow...dla mnie robienie testów bardzo często kończyło się rozczarowaniem, dziś zrobiłam,niestety negatywny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolanta255
skoro test zrobiony, lada chwila przyjdzie @, z tego co czytam często tak jest :) nie martw się, już niedługo będziemy się cieszyć intensywnymi staraniami :) miłego dnia wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam moje kochane:) cos nam temat przygasa:) jaktamnasza ciężąrówka:) ojjj dziewczyny chwila moment,i juz beda kolejne staranka:) wiec ktore teraz beda testowac?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolanta255
hej Metusia, co tam u Ciebie? Mąż wykorzystany do granic możliwości? Mój ma wolne ze względu na @ więc korzysta z życia, a ja od rana przesiaduję w bibliotece w celu znalezienia inspiracji na kolejne artykuły. Jakoś głowy nie mam do intelektualnego wysiłku i wszystko rozprasza moją uwagę :) cicho na forum bo niedziela, wszyscy palmy święcą... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dalej go męcze,aż biedny stwierdził,że cieszy się żejutro jedzie dopracy ;D ojjj to obaj mają teraz urlopy kilkudniowe;D dzisiaj w bibliotece?:)jest niedziela:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolanta255
uniwersyteckie biblioteki pracują cały tydzień :) niech mąż nie narzeka, pewnie cały w skowronkach jest taki szczęśliwy :) mówiłaś mu o owulacji w końcu ? mój zaczął myśleć, dlaczego nie udało się mu począć dziecka :D stwierdził, że te 3-4 dni bez bzykanka w miesiącu to było stanowczo za dużo i trzeba się "na ostro" zabrać do roboty :D od dzisiaj codziennie :D także ja ładuję akumulatory, bo potem nie ma że boli :D ja chyba jeszcze zaopatrzę w jakis specyfik, który wspomoże wydzielanie śluzu, bo praktycznie go nie było przez cały miesiąc (nie licząc jednego dnia) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie powiedzialam,bo pewnie ze stresu,by nie dal rady:) więc teraz laduj sily:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi powinny zaczynać się juz dni płodne, i cisza,jutro najdalej powinnam mieć. pewnie bedzie tak jak myślałam, że ze stresów ( a sporo mi miałam ostatnio ) nie będę w tym cyklu w ogóle miała jajeczkowania ;/ u mnie nie sposób przegapić bo zazwyczaj śluzu mam ze ho ho i boli mnie brzuch ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STARACZKI: nick____________wiek______cykl starań__________termin @ badyliano________25______________7___________@8.04.2014 Agata __________32______________36___________@8.04.2014 Gosia Małgosia___25______________0___________@12.04.2014 czytataczytacytatytacyta___35______3__________@16.04.2 014 Jolanta255 ______24 _____________1___________@11.05.2014 Sasanka785_____28 _____________25__________@24.04.2014 metusia_________25______________1___________@26.04.2014 martablond ______32 _____________1___________@30.04.2014 małami90213_____24 _____________5___________@ ok. 2-3.05.2014 martha0_________23______________2___________@13.05.2014 CIĘŻARÓWKI: nick_____wiek_____cykl_____które dziecko_____płeć dziecka_____termin @ Eulalia ______ 29 lat ______ 5 tydzień ____1 dziecko ___ płeć dziecka_______grudzień 2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolanta255
cześć Martusia, nie martw się na zapas :)może owulacja wystąpi ale później, albo wcześniej :) stresów było dużo, ale co działa lepiej na odstresowanie niż dobry seks :D powodzenia :) ja poprawię tabelkę, bo wczoraj się pomyliłam :) STARACZKI: nick____________wiek______cykl starań__________termin @ badyliano________25______________7___________@8.04.2014 Agata __________32______________36___________@8.04.2014 Gosia Małgosia___25______________0___________@12.04.2014 czytataczytacytatytacyta___35______3__________@16.04.2 014 Sasanka785_____28 _____________25__________@24.04.2014 metusia_________25______________1___________@26.04.2014 martablond ______32 _____________1___________@30.04.2014 małami90213_____24 _____________5___________@ ok. 2-3.05.2014 martha0_________23______________2___________@13.05.2014 Jolanta255 ______24 _____________2___________@12.05.2014 CIĘŻARÓWKI: nick_____wiek_____cykl_____które dziecko_____płeć dziecka_____termin @ Eulalia ______ 29 lat ______ 5 tydzień ____1 dziecko ___ płeć dziecka_______grudzień 2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolanta255
STARACZKI: nick____________wiek______cykl starań__________termin @ badyliano________25______________7___________@8.04.2014 Agata __________32______________36___________@8.04.2014 Gosia Małgosia___25______________0___________@12.04.2014 czytataczytacytatytacyta___35______3__________@16.04.2 014 Sasanka785_____28 _____________25__________@24.04.2014 metusia_________25______________1___________@26.04.2014 martablond ______32 _____________1___________@30.04.2014 małami90213_____24 _____________5___________@ ok. 2-3.05.2014 martha0_________23______________2___________@13.05.2014 Jolanta255 ______24 _____________2___________@12.05.2014 CIĘŻARÓWKI: nick_____wiek_____cykl_____które dziecko_____płeć dziecka_____termin @ Eulalia ______ 29 lat ______ 5 tydzień ____1 dziecko ___ płeć dziecka_______grudzień 2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj mam 11 dc, normalnie tak 12 dnia cyklu zawsze juz mam, a tu cisza, jedynie to wczoraj miałam leciutkie ukłucia w jajniku i tyle., Zawsze mam tak wyczuwalna owu ze nie sposob jej nie zauwazyc, przeoczyc u mnie owu to tak jakbym miała przeoczyc @ hehe. Tak mi sie cos wydaje ze moge ze stresów nie miec wogole. Kiedy czytałam ze kazda kobieta ma w roku jeden cykle niepłodny, ze to normalne. Nawet jesli cos mi sie poprzestawiało, to i tak meza wykorzystuje codzinnie, iedak juz sił nie ma hehe, ale spoko jescze kilka dni i dam mu spokój do nastepnej @. Nawet jesli rzeczywiscie ten cykl mam niepłodny to sie tym nie przejmuje, bo i tak pierwotnie zakładałam zaczac starania od maja, zeby w razie czego najszybciej rodzic w lutym :P tak wiec sie nie przejmuje :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×