Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

martablond

Starania o dziecko wiosna 2014

Polecane posty

Gość gość
Jolanta255 - podobno powinno się pierwszy miesiąc liczyć dni płodne jak przy 28-dniowym cyklu. Ale ponieważ hormony będą szaleć dlatego zdaje się przede wszystkim na śluz. Zanim zaczęłam brać tabletki to śluz pokazywał wszystko bardzo dobrze Gosia Małgosia- właśnie dlatego, że po odstawieniu tabletek jest bardzo duża szansa na zajście w ciążę nie robie sobie przerwy na tzw "oczyszczenie organizmu". Jedna moja koleżanka też tak zrobiła i wszystko jest ok. Inna koleżanka brała tabletki jak już była w ciąży (zapomniała jednej) i też wszystko jest w porządku. Troche też czytałam w internecie i nie zauważyłam problemów zdrowotnych mamy albo dziecka czy skarżenia się na ciąże bliźniacze więc nie widzę powodu aby czekać kilka miesięcy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joka27
Aha, powyżej to ja, Jolka27 :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia Małgosia
A co wiecie/powiecie na temat starań po anginie i antybiotyku? Należy odczekać do następnego cyklu czy może od razu?:) Bo ja mam mieszane uczucia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martabolond
Oczywiscie ze dziewczyny zostajecie przyjete na forum ;) Co do brania tabletek anty i zajscia w ciaze po - nie wypowiadam sie bo nigdy nie brałam, zawsz estosowałam inne metody antykoncepcji. Laski zauwazyłam ze jak narazie jestem tu najstarsza "starczką" i do tego jedyna ktora bedzie starała sie o drugie dziecko Kwas foliowy łykam od poczatku stycznia. mezowi tez daje witaminki, robie tak jak przy pierwszym dziecku :) jedynie narazie nie biore nic na śluz, w sumie duzo go zawsze miałam, ale przy pierwszym dziecku brałam oeparol , tak dodatkowo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tez tak kiedys u mnie bylo ale sie potem wszystko pogodzilo :) www.youtube.com/watch?v=dwA2eq3m_c0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia Małgosia
Tylko przy chorobie i jeszcze z antybiotykami to różnie bywa z owulacją bo albo jast w danym cyklu albo jej nie ma albo jest szybciej albo sie opóźnia...mimo że jestem bardzo niecierpliwa i juz chce zacząć kolejne starania o dzidzie to chya poczekam do następnego cyklu aż całkowicie wyzdrowieje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu ale jesli zdazysz skonczyc brac antybiotyki to i chociaz bedziesz miala z tydz przerwy ( liczac od zakonczenia do owu ) to ja mysle ze smiało mozesz działac :) Z drugiej strony przeciez działania nie musza oznaczac tego ze na 100% zajdziesz w ciaze. Warto sprobowac :) Ja bym probowała :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia Małgosia
Dziękuję chyba masz racje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolanta255
hej dziewczyny! właśnie wróciłam z weekendu, może coś tego będzie, chociaż tak był zapełniony czas, że nie mieliśmy czasu, żeby aż tak skupić się na "robieniu" dziecka :) wszystko totalnie na luzie i nie zastanawialiśmy się co to będzie :) jeśli chodzi o antybiotyki to znalazłam, że można zacząć starania, ale tylko po niektórych grupach antybiotyków. To wkleję taką informację, może się przyda :) Podział antybiotyków na grupy w zależności od stopnia bezpieczeństwa - podział australijski z uzupełnieniami FDA Grupa A Leki nie wpływają na występowanie wad rozwojowych, nie działają bezpośrednio i pośrednio toksycznie na płód: Fusafungina (Bioparox) - miejscowo działający antybiotyk i lek przeciwzapalny nystatyna (miejscowo) cefaleksyna erytromycyna penicylina benzylowa G penicylina fenoksymetylowa kloksacylina ampicylina amoksycylina Grupa B: B1 - badania na zwierzętach nie wykazały, aby leki zwiększały częstość uszkodzeń płodu mikonazol pozostałe cefalosporyny spiramycyna roksytromycyna amoksycylina/klawulanian tikarcylina piperacylina aztreonam penicylina prokainowa nitrofurantoina B2 - brak badań na zwierzętach, dostępne dane nie wskazują, aby lek zwiększał częstość występowania uszkodzeń płodu amfoterycyna B pyrazynamid acyklowir B3 - badania na zwierzętach wykazały, że lek zwiększa częstość uszkodzeń płodu, znaczenie tych obserwacji u ludzi nie zostało ostatecznie wyjaśnione ketokonazol flukonazol flucytozyna azytromycyna ciprofloksacyna norfioksacyna trimetoprim tynidazol zydowudyna Grupa C: Leki poprzez swoje działanie farmakologiczne powodują szkodliwe skutki (z wyjątkiem wad rozwojowych) u ludzkiego płodu lub noworodka, które mogą być odwracalne rifampicyna kotrimoksazol klarytromycyna sulfonamidy chloramfenikol kwas fusydowy wankomycyna karbapenemy (FDA) Grupa D: Leki powodują lub podejrzewa się, że powodują wady rozwojowe lub nieodwracalne uszkodzenie płodu ludzkiego; mogą mieć również niepożądane działanie farmakologiczne o aminoglikozydy chinina chlorochina doksycyklina metronidazol (FDA)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co ma byc to bedzie
hej dziewczyny na swoim przykładzie moge napisac ze po braniu tabletek przez 3 lata zaszłam w ciaze od razu po odstawieniu, owulacja musiała wystapic zaraz po skonczeniu krwawienia z odstawienia bo wiem kiedy zaszłam w ciaze, dziecko zdrowe:) teraz znow odstawiłam tabletki po ponad 4latach brania poniewaz miałam straszne bole nog, stosowalismy tzw stosunek przerywany no i zdarzyła nam sie mała wpadka bo troche spermy zostało we mnie, był to 10dc, nie staramy sie jakos specjalnie o dziecko bo mamy juz 2, kiedys tam myslelismy o 3 ale to były tylko plany, jak myslicie czy mogłam zajsc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolanta255
myślę, że mogłaś.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolanta255
czyli droga wolna :D trzymam kciuuki :) Marta, a co myślisz o cyklu całkowicie bezśluzowym ? Ja właśnie sucho mam, a to już 18dc. Czy gdy nie ma śluzu, nie ma też owulacji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co ma byc to bedzie
hmm no tez tak myslałam ze ciaza jest prawdopodobna, warunki na 3 dziecko mamy tylko poki co było ono tylko w odległych planach.. a co do cykli takich bezsluzowych to sie nie wypowiem, zawsze tego sluzu mam pełno i widze jak sie zmienia w trakcie cyklu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolanta255
Co ma być to będzie - no to może się okazać, że będziecie musieli troszkę plany zmienić :) życzę powodzenia, odezwij się jak tam sytuacja się rozwinęła? :)kiedy spodziewasz się ewentualnej @ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
koło 11kwietnia, odezwe sie na pewno:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jolcia co do śluzu to jesli odczowasz ze go generalnie masz malo to polecam 3 rzeczy - guajazyl - sypro wykrztusny ktorego skutkiem ubocznym jest nadmiar sluzu hehe, pije sie go od 1go dnia miesiaczki do mniej wiecej dni płodnych. potem sie odstawia bo juz nie potrezba sluzu płodnego. Jest bez recepty. Druga rzecz - to pij lub jedz siemie lniane. A trzecia to ja stosowalam przy 1szej ciazy olej w kapsulkach z firmy oeparol. Mimo iz miałam wystarczajaco sluzu, to chciałam go miec wiecej. teraz raczej nie bede go zazywala, bo po ciazy to sluzu mam w brod. czytałam tez na forum ze dziewczyny pija olejek z wiesiołka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jola , ale jesli czujesz ze masz sluzu za mało, to wyprobuj cos z powyzszych, bo bez sluzu to nic z ciazy. sluz pomaga plemnikom dojsc do celu wiec jest niezbedny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Starające się ;) nick ______ wiek______ cykl starań _____ termin @ martablond ______ 32 lata _______ 0 _________ @05.04.2014 Nasze Ciężarówki: nick ______ wiek _____ które dziecko _____ termin @ brak ______ xxxlat ________ xxx _________ xx.xx.2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poprawiam tabelkę Starające się ;) nick____________wiek______cykl starań_____termin @ martablond ______32 lata_______0__________@05.04.2014 Nasze Ciężarówki: nick_____wiek_____cykl_____które dziecko_____płeć dziecka_____termin @ brak_____xxxlat____xxx__________xxx_________chł/dz__________xx.xx.2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolanta255
Marta, to mnie teraz zmartwiłaś tym śluzem.. Nie mam go w ogóle, w następnym cyklu myślę, że skorzystam z Twoich rad :) chyba cały miesiąc "pracy" nad Fasolką poszedł na zmarnowanie... no ale chociaż przyjemnie było ... :) jak Twoje samopoczucie ? :) dopisuję się do tabelki :) Starające się oczko.gif nick____________wiek______cykl starań_____termin @ martablond ______32 lata_______0__________@05.04.2014 Jolanta255 ______24 lata _______1__________@10.04.2014r. Nasze Ciężarówki: nick_____wiek_____cykl_____które dziecko_____płeć dziecka_____termin @ brak_____xxxlat____xxx__________xxx_________chł/dz______ ____xx.xx.2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie no śluz musi być, bo plemnikom cos musi pomoc dojśc do celu :P ale nie martw sie , moze to ciut ciut wystarczy zeby jeden dotarl do celu :) A moje starania zaczynam po @. Jeszcze sie nie starałam. Ja mam raczej krotsze cykle bo 28 a czesm 26 dni i owu ok. 12 dnia. Owu mam strasznie wyczuwalna i sluz, i bole jajnikow, tak wiec nie sposob u mnie przegapic. Zawsze mowie ze owu mam ksiazkowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jola ja ci polecam ten oeparo, cena chyba ze 30 zł o ile dobrze pamieta, cena sprzze ok. 5 lat. bedziesz po tym pływała w sluzie :P gwarantuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolanta255
zaopatrzę się w niego, dzięki za radę :) zazdroszczę Ci takich książkowych cykli ! Ja kiedyś też tak miałam, tylko że takie 30dniowe, a teraz po prostu nie wiem czego się spodziewać po tych odstawionych tab.anty :/ robiłaś jakieś badania przedciążowe? jak wyglądały Twoje przygotowania do starań o kolejne maleństwo? Czy podchodzisz do tematu spontanicznie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od kiedy pamietam miala takie cykle ksiazkowe. cbardzo zadko sie zdarzatak, mam nawet wrazenie ze wiem kiedy mi jajeczko peka, czy jakos tak to sie nazywa. Do staran nie podchodze spontanicznie, nie umiem tak niestety. Mam nadziej ze jednak nie bede sie tar stresowala jak przy pierwszym dziecku. No bo wiem ze moge miec dzieci, a kiedy wyjdzie drugie to kwestia czasu Bylam u gina miesiac temu dwa razy nawet, zeby sprawdzic tak ogolnie czy jest ok. I jest :) Aha dodam jescze ze nigdy nie bralam tabsow, tzn bralam raz jeden miesiac na probe, ale to nie dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale zeby nie bylo tak kolorowo to dodam ze mam raczej skape miesiaczki i dosyc krotkie. nawet kiedys wiele lat temu zazywalam prze pare miesiecy na to luteine. Aj nie moge sie juz doczekac @ i tego jak zaczne starania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolanta255
a cytologię robiłaś? badanie ogólne krwi? na toksoplazmozę, cytomegalię? uzupełniasz jakoś ewentualne niedobory witamin i mikroelementów? Kwas foliowy? coś czuję, że szybko zajdziesz kochana :) masz komfort bo wiesz już, że dzieci możesz mieć, lekarz Ci powiedział, że wszystko jest ok :) ja od początku roku się szykowałam do ciąży, ostatnim punktem przygotowań miało właśnie być odstawienie tabletek. Byłam też u dietetyka i lekarza ogólnego. Jedynie nie mogę się zmusić do jakiegoś sportu, zaczęłam tylko chodzić do pracy dłuższą drogą, żeby codziennie dwa razy po 30 minut mieć szybkiego spaceru przez las :D no i dentysta... Ostatnim razem byłam około 4 lat temu, zrobiłam wszystkie zęby i od tego czasu nie byłam na kontroli, a słyszałam że ciąża źle wpływa na zęby i na odwrót.. Chociaż żaden lekarz nie wysyłał mnie do dentysty.. Może Ty coś wiesz tak z perspektywy wcześniejszej ciąży ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia Małgosia
Dopisuje się do tabelki:) martablond ______32 lata_______0__________@05.04.2014 Jolanta255 ______24 lata _______1_______ ___@10.04.2014r. Gosia Małgosia____25lata_______0__________@12.04.2014 Nasze Ciężarówki:nick_____wiek_____cykl_____które dziecko_____płeć dziecka_____termin @brak_____xxxlat____xxx__________xxx_________chł/dz______ ____xx.xx.2014 Kobietki coś czuje że uda wam się szybciej niż myślicie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×