Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

martablond

Starania o dziecko wiosna 2014

Polecane posty

Gość Jolanta255
Kochana ja na razie nic nie biorę, przez niecały rok lecialam na tab.anty ale pod koniec grudnia 2013 podjęliśmy z mężem decyzję ze zaczniemy przygotowania do ciąży. Teraz jestem w pierwszym cyklu po odstawieniu. Zobaczymy co z tego będzie... :) mam nadzieję że nie rozstroilam się za bardzo tymi tabletkami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
slyszalam ze po odstawieniu tabletek,dziewczyny szybko zachodza,nie wiem ile w tym prawdy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolanta255
oby mi się to też potwierdziło na własnej skórze :D ja głupia jestem, ale dzisiaj zaszłam do apteki po dwa testy ciążowe ("tak żeby były na przyszłość" :P ), okropnie się niecierpliwię i nadal się tak dziwnie nieswojo czuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość metusia
pewnie masz ochote zrobic je w tej chwili;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no nie uwierzycie..tyle szukalam w mojej miescinie pracy i nic...a teraz jak chcemysie starac o brzdaca to dzis dostalam propozycje pracy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolanta255
mam ochotę zrobić i mam ochotę na pozytywny wynik :P ale to raczej słabo możliwe żeby wyszedł pozytywny, postaram się powstrzymać, chociaż mój mąż z pracy wrócił też z kolejnymi testami i poleceniem, że mam zrobić :D ledwo mu wytłumaczyłam, że test w tym momencie cyklu i robiony tym bardziej wieczorem najprawdopodobniej nic nie wyjaśni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolanta255
bierz pracę i się nie wahaj! Staraj się i o dziecko i o pracę, wszystko sie ułoży, na zapas nie ma co się martwić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia Małgosia
Hej dziewczyny:) Nie dziwie Ci się Jolu że już cie korci żeby zrobić test ja też tak kiedyś miałam:) takie już są kobietki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolanta255
chyba masz rację, taka kobieca natura :D postaram się o tym nie myśleć, jutro po pracy męża wyjeżdżamy, ja cały dzień zapełnię sobie jakimiś zajęciami i jakoś to zleci, a w weekend nie będę miała nawet czasu zajmować się myśleniem na ten temat :) chyba, że te powracające sutki nie dadzą o sobie zapomnieć :P Marta, a Ty chyba też już czekasz na @ i do roboty przystępujesz ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dostałam @ wczoraj, czyli miałam teraz cykl 26 dniowy. Raz mam 26 dniowy, a raz 28, nie wiem od czego to zalezy. Starające się: nick____________wiek______cykl starań_____termin @ Jolanta255 ______24 lata _______1__________@10.04.2014 Gosia Małgosia____25lata_______0__________@12.04.2014 metusia__________25________1__________cykle nieregularne martablond ______32 lata_______1__________@30.04.2014 Nasze Ciężarówki: nick_____wiek_____cykl_____które dziecko_____płeć dziecka_____termin @ brak_____xxxlat____xxx________xxx___________chł/dz_________xx.xx.xxxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja gdy robilam tesc ciazowy ,cos 2 czy 3 dni po planowanej miesiaczce i pokazałam mi ledwo ledwo druga kreseczke, bo w tak wczesnej ciazy stezenie hormonu jest bardzo niskie. Tak wiec Jolka szlez z mezuskiem, a tescik najszybciej w dniu planowanej @. Czytałam na forum ze niektore dziewczyny sie spieszyły i robily test prze @ i był negatywny, kilka dni po spozniajacym sie okresie juz tes pokazal pozytyw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolanta255
Marta, wyobraź sobie, że to może być Twoja ostatnia @ przed ciążą :D Masz rację z tym czekaniem. Wstrzymam się do 10 kwietnia, w końcu to już nie tak daleko... A jeśli w tym cyklu mi nie wyjdzie to zacznę wspomagać ten swój śluz Twoimi sposobami.. bo jeden dzien występowania śluzu to coś za mało tak mi się wydaje.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja mam zawsze kilka dni sluz, ale ile to ie wiem,bo jakos specjalnie w ostatnich latach sie nie przygldalam. Czy ostatnia @ to sie okaze, ale jesli nie bedzie to tez spoko, nie bede rozczarowana :) Bo moze to chore ale nie chcialbym jakos specjalnie zeby dziecko urodzilo sie w pierwszych dniach stycznia, u mnie w miescie jest wtedy dezynfekcja szpitala, wiec trzeba by bylo jechac rodzic gdzies indziej. W ogole zamierzam w tym miesiacu zrobic tylko jedno podejscie w dniach plodnych - po peknieciu pecherzyka, czyli tak samo jak przy pierwszej ciazy, bo chcialbym miec drugiego synka ;) No a pozatym wiem ze u mnie tak zadzialalo ze skutkiem pozytywnym :)Zakładam ze do 3 razy sztuka :) Jak po 3 razach nie bedzie wychodzic, to pewnie zaczne sie denerwowac. Ale jakby nie patrzec pierwszej mlodosci juz nie jestem, a w pierwsza ciaze zaszlam w 5 cyklu. wiec teraz moze mi to zajac dluzej ;/ Pozyjemy zobaczymy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolanta255
Faktycznie :) ale lepiej planowac niż tak o niczym nie myśleć i lecieć na żywioł :) ja też jestem urodzona latem, w czerwcu, a moja siostra jest listopadowa :) mama mówi że dla początkujących matek łatwiej zająć się dziećmi właśnie latem, ale ja w sumie zajmowalam się maluszkami o różnych porach roku i jakoś nie mam preferencji :) już nawet się nastawilam, że na Boże Narodzenie mogłabym rodzić :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość metusia
dziewczyny gin mipowiedziala ze powinnismy dzialac z mezem w poniedzialek,zakladam ze to czas okoloowulacyjny,a dzisiaj mam duzooo bialego gestawego sluzu,czy tonormalne w tym czasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jalcia bo wbrew pozorom, moze to smieszne ale wg mnie to fajnei jest urodzic dziecko w pewnych miesiacach, Ja np. chcialbym urodzic najszybciej koncem zimy, gdy wiesz ze za niedlugo przyjdzie wiosna, albo optymalny termin porodu to wiosna, ew. lato. Ja urodzilam swoje syna w srodku lata i od razu po porozie moglam wychodzic z nim za dwor. To wazne, zwlaszcza dlatego ze po porodzie kada kobieta! ma spadek hormonow, odpowiadajacych za poczucie szczescia. Mniej wiecej wyglada to tak jakbys byla zakochana po uszy nastolatka, a za chwile staruszka ktora czeka juz na odejscie z tego swiata. Stad tez tzw baby blues. I wierz mi na słowo, dochodzi tdo tego fakt, ktory czujes zna własnej skorze, ze wiesz ze wszytsko co robisz musi juz byc podporzadkowane malenstwu. Zwykle wyjscie do sklepu, nie jest juz takie zwykle i banalne. Dlatego fajnie jest gdy chociaz pogoda ci troszke sprzyja. Nie musisz pakowac calego majdanu, dziecka pod pache parasowla w drugiej rece a w trzeciezj rece zakupow, gdy np. rodzic na jesien. A na wiosne lub w lecie, nie dosc ze praktycznie wszedzie mozna dziecko nakarmic, gdy sie karmi piersia, to jeszcze samej na duchu robi sie lepiej gdy sie konczy zima i zycie sie budzi. Ot takie niby przyziemne sprawy ale jednak wazne. Zreszta wiekszosc kobiet chcialaby rodzic na wiosne i uznaje to za najlepszy czas na porod :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość metusia
wlasnie czytalam ale czy zalozmy,5 dni przed owulacja,moze wystapic duzo bielego sluzu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suchy – brak śluzu. Zapisz śluz jako suchy, jeśli w czasie obserwacji nie dostrzegasz żadnego śluzu. Lepki – zaobserwowany śluz jest kleisty, lepki, gumowaty, raczej gęsty. Nie da się go w ogóle rozciągnąć pomiędzy palcami, szybko się „rwie”. Może być koloru białego lub lekko żółtawego. Kremowy – odnotuj śluz kremowy, jeśli jest on gładki, przypomina lekki balsam do ciała, mleko lub majonez. Jest on zazwyczaj biały, lecz może być również żółtawy. Może być lekko rozciągliwy, ale dość szybko się „rwie”. Wodnisty – śluz przejrzysty, niemalże o konsystencji wody. Daje wyraźnie uczucie wilgoci. Jest on zaliczany do śluzu płodnego. Może rozciągać się pomiędzy palcami. Rozciągliwy – to najbardziej płodny śluz. Jest przejrzysty, bardzo rozciągliwy, w konsystencji przypomina kurze białko. Daje uczucie poślizgu. (Przeczytaj: Jak odróżnić śluz płodny od śluzu wynikającego z podniecenia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolanta255
Marta jak czytam takie wypowiedzi jak Twoja to serce mi się raduje, z wykształcenia jestem psychologiem klinicznym i bardzo cieszę się że tak wzrasta świadomość społeczeństwa jesli chodzi o zaburzenia afektywne związane z ciążą i porodem :D jednak ciesze się ze w praktyce nie mam styczności z tym tematem, bo jest bardziej złożony niż się wydaje i sam miesiąc urodzenia schodzi na dalszy plan :) O sluzie się nie wypowiadam bo sama jestem zielona, ale kciuki trzymać mogę by było ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość metusia
a jednak,wyczytalamna podanej str przez Marte,ze taki sluz wystepuje przed owulacja wlasnie wiec bedziemy w poeniedzialek dzialac!;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolanta255
Po co czekać do poniedziałku? Działaj już teraz, przyjemności nigdy za wiele :) chyba że planujesz płeć dziecka :D mój mąż już chyba ledwo zipie, bo od 8 marca miał tylko 4 dni przerwy, w tym dwudniowa @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość metusia
heheh biedny maz;D moj niestety w rozjazdach,w piatek wraca dodomu a w Poniedzialki rano jedzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość metusia
a to mozna zaplanowac plec? myslalam ze to mit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podobno mozena zaplanowac plec - pleminki ktore beda w srodku , przed owu to dziewczynka, a po owu to chłopiec. U mnie sie sprawdziło :) I podobno jakas dieta tez jest , ale nie wiem o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×