Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Pilne pytanie

Ile ksiedzu za pogrzeb

Polecane posty

18 minut temu, DropKick napisał:

Tak, płacą, bo tak się cenią. Nie ma co łaska, jest cennik. 

Tam gdzie jest cennik to trzeba po prostu zgłosić do odpowiedniej kurii. A skoro ludzie sobie tak dają wmawiać, to tak mają. Sami sobie tak tych księży nauczyliście.

Bez problemu można z tym walczyć, bez problemu można ich ustawić do pionu, przestać traktować jako kogoś wyżej od ludzi tylko dlatego, że to ksiądz. Jak się ludzie wkurzą, zbiorą w większą grupę to szybko mogą pokazać księdzu, gdzie faktycznie jest jego miejsce i jak mało obecnie znaczy to, co ksiądz mówi. I płacić mu odpowiednio. Bo jakoś lekarzowi nikt nie daje 2000zł za godzinę operacji, a jak już to lekarz właśnie powinien taką kasę dostać, bo i więcej robi. Jak u mnie na ślubie wodzirej wziął za 14h grania 5000zł, to już lecę dawać księdzu 2000zł za godzinną mszę i spisanie protokołu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Foko Loko napisał:

Tam gdzie jest cennik to trzeba po prostu zgłosić do odpowiedniej kurii. A skoro ludzie sobie tak dają wmawiać, to tak mają. Sami sobie tak tych księży nauczyliście.

Bez problemu można z tym walczyć, bez problemu można ich ustawić do pionu, przestać traktować jako kogoś wyżej od ludzi tylko dlatego, że to ksiądz. Jak się ludzie wkurzą, zbiorą w większą grupę to szybko mogą pokazać księdzu, gdzie faktycznie jest jego miejsce i jak mało obecnie znaczy to, co ksiądz mówi. I płacić mu odpowiednio. Bo jakoś lekarzowi nikt nie daje 2000zł za godzinę operacji, a jak już to lekarz właśnie powinien taką kasę dostać, bo i więcej robi. Jak u mnie na ślubie wodzirej wziął za 14h grania 5000zł, to już lecę dawać księdzu 2000zł za godzinną mszę i spisanie protokołu.

To już pretensje miej do swoich przodków 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, DropKick napisał:

To już pretensje miej do swoich przodków 

A czemu ja mam mieć pretensje? Ja sobą rządzić nie daję i 2000zł za pogrzeb bym też nie dała 🤷‍♀️ nie widzę problemu, jak chcecie tyle płacić to droga wolna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Julia32 napisał:

Tez bym tyle nie dala kasy na pogrzeb tylko szukala np innego kosciola 

Nie możesz szukać innego kościoła, często cmentarz jest na terenie konkretnej parafii. Co najwyżej inny ksiądz, który z innej parafii tam przyjedzie, ale to wtedy płacisz podwójnie, bo tamtemu też wypada za użyczenie kościoła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi jakoś przykro że zmarła, szczególnie jak zobaczyłam ją z małymi prawnukami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważam że 500 zł to już jest dużo za góra 2-2,5godziny.Alevwiem, że u nas dają nawet po 1000.Kobiecie która dala 500 zl ksiądz powiedział :słabo ceniliscie męża.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×