Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

LUTÓWKI 2015

Polecane posty

Gość ninina
Małami, narzekaj jak potrzebujesz, po to jest forum:) Ja po wizytach, dziś z usg wyszło że niby 9 tydzień ale teraz to tak już pewnie będzie że wymiary różne. Bąbelek ma 2,6cm, serducho pięknie waliło :) Dostałam lek na ciśnienie bo mi za bardzo skacze :( Kolejna wizyta z usg genetycznym za miesiąc. Endokrynolog mi zwiększył hormony, moja tarczyca robi się coraz mniejsza :( Dobra już nie zrzędzę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maałaamii
czesc dziewczyny, dzis w nocy trafilam na pogotowie ze strasznymi bolami brzucha, poprostu az skrecalo mnie z bolu, wiec jestem w szpitalu, wczoraj zrobili mi usg i na szczescie z dzidzia wszystko dobrze, podejrzewaja torbiele albo sami nie wiedza co.. ehh, jednak mialam racje, ze mnie ten brzuch "za bardzo" boli :( oby wszystko bylo w porzadku i dzidziusiowi nic sie nie stalo.. Wam kochane zycze duzo zdrowia bo to najwazniejsze :* trzymajcie sie, nie wiem ile bede w szpitalu, jak wroce to sie napewno do Was odezwe, buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość __Kreska__
maałami - dobrze,że wszystko w porządku, zwłaszcza z dzieckiem.. To okropne, że w takiej niby zupełnie naturalnej sytuacji jak ciąża tyle trzeba przejść i się nadenerwować, i nacierpieć.. Mnie brzuch boli czasem jak taki średni skurcz przy miesiączce (miałam bardzo bolesne), ale przechodzi po chwili.. to chyba normalne.. Właśnie, dziewczyny, czy jak pójdę do jakiegoś gina na NFZ (moja pani doktor przyjmuje prywatnie), to wypisze mi skierowanie na badania krwi ? CMV, HBV, toksoplazmoza, grupa krwi itp.. nie wiem, czy każdy może, czy tylko lekarz prowadzący ciążę.. bo już nie wiem, czy robić prywatnie czy właśnie iść do byle kogo tylko po skierowanie.. A, i z badań wyszły mi ketony w moczu, i podniesiony ASPAT.. miała któraś z Was tak? glukozę na czczo mam całkowicie w normie, a wątroba zawsze mi lekko szwankowała ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kreska przecież możesz iść na nfz i nie mówić że chodzisz prywatnie, ginekolog powinien badania zlecić jak potwierdzi ciążę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maałami trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze i żeby Cię wypisali w najbliższym czasie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelurkak
Maalami trzymaj się dobrze że z ddzieciątkiem ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny czy moge dolaczyc? dwie kreski sa mam 30 lat , to bedzie moje 2 dziecko (mam syna 3lata) u lekarza jeszcze nie bylam czekam do 7 tyodnia z wizyta :D poki co czuje sie fantastycznie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donsiak
Witam ;) Powiem Wam ze przed ciaza uprawialam bardzo duzo sportow i bylam szczupla , jestem w 8 tygodniu od jutra ( nie potwierdzone-lekarz 7/07) a ja juz musialam dzisiaj kupic spodnie ciazowe bo stare spodnie (rozmiar 34) sa za male ;( ! Czemu? Ma tak ktos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninina
Małami, trzymaj się ciepło i wracaj do nas :) Dobrze, że z bąbelkiem wszystko dobrze. Ja mam taki jadłowstręt, że zastanawiam się czy bez jedzenia można przetrwać ciążę :D masakra po prostu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelurkak
Donsiak to zależy czy więcej jesz czy nie bo w ciąży ma się ogólnie wzdety brzuch no albo już przytylas. Ja np już przytylam bo mam niesamowity apetyt :-P a zakladalam że w tej ciąży przytyje mniej :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej:) Ja dziś zaczynam 10 tydzień , a wczoraj byłam u lekarza i dzidzia kolejny raz miał zdjęcie;) ciekawe jak to jest, że niby trzy usg w ciąży powinno być...mam nadzieje,że przy tym rozwoju techniki to nie szkodzi maluchowi , bo w końcu ufam lekarzowi, ale maluszek ma już 4 piękne foteczki;) zielona szminka- witaj z nami:) małamii- jak się czujesz Ty i maluszek? nie denerwuj się , pamiętaj ,że im mniej Ty będziesz się zamartwiać to dziecko tez to mniej odczuje. Ja wiem,że to łatwo napisać, bo sama panikowałam przy plamieniu ale powtarzaj sobie że musi być dobrze :) donsiak- a nie masz zaparć? w ciąży to też częsta przypadłość, a brzuch sie jak balonik robi... ninina- wiem o czym piszesz, u mnie faza jadłowstrętu już minęła co prawda, ale na słodycze patrzeć nie mogę, a byłąm mega łasuchem wcześniej;) ewelurkak- jak u ciebie? leżysz czy już na aktywnie? kreska- moja znajoma chodziła prywatnie i na nfz, tylko na dłuższą metę nie ma co ciągnąć x 2 bo to x 2 usg itd więc po tych najdroższych badaniach warto się określić;) później z tego co ja wiem to morfologia, mocz i glukoza to nie są jakieś tam duże koszty, ja płaciłam chyba 24 zł ostatnio za to. Nie wiem czy na nfz grupe krwi i tokso Ci zleci. Moja gin na nfz mi nic nie przepisała, musiałam pywatnie robić:/ tzn grupe krwi miałam gdzies w papierach starych , to wystarczyło ( normalnie kosztuje to u nas ponad 40 zł, toksoplazmoza podobnie). Zastanawiam się bo jeszcze mój nowy lekarz prowadzący nie zlecił mi badań żadnych - co to będzie. Bo coś mi się zdaje ,że z tych droższych to grupa krwi, toksoplazmoza i chyba na hiv? czy się myle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninina
Pszczółka, ja jestem po pierwszych badaniach, miałam morfologię, mocz, z tych droższych to próby wątrobowe, VDRL, toksoplazmozę, i hormony tarczycy (nie wiem czy są zawsze zlecane) no i jeszcze miałam test obciążenia glukozą bo jestem w grupie ryzyka cukrzycą ciążową (pod koniec pierwszej miałam). Chodzę prywatnie, ale na badania lekarz zawsze kieruje do szpitala, siedzi się pół dnia ale wszystko zrobią, do tego wizyta, badanie itp. Ja też już miałam 3x usg, myślę że gdyby miało szkodzić to by tak często nie robili. Mój łobuz dziś jest nie do zniesienia, a ja jeszcze się nie najlepiej czuję :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, przepraszam, że wbijam się Wam tak w temat, ale pomyślałam, że może warto. Mam do sprzedania po swojej córeczce (z września 2013 :) )piękny kombinezon jesienno-zimowy na rozmiar 62/68 czyli idealny dla Waszych jesiennych maluszków ;)Jest biały, ocieplany, ma kaptur i doczepiane stópki i rękawiczki. Kosztował 130zł, sprzedam go za 35 już z kosztem wysyłki. Kombinezon jest w stanie idealnym, jeśli ktoś miałby życzenie, mogę wysłać zdjęcia na mejla :) Mam jeszcze jedną dziewczęcą kurteczkę przeciwdeszczową w kapturem, też jest ocieplana polarkiem, jest w ogóle nowa, 62/68, kosztowała 80zł, sprzedam ją też za 35. Jeszcze raz przepraszam za wbicie się w temat, życzę pomyślnego rozwiązania i zdrówka :) W razie czego zostawiam swój mejl: macpl@o2.pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pszszczolka
myszellina- chyba za wcześnie na nasz temat;) dziewczyny- co tak cicho?? co u Was??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja już po drugim badaniu ;) widać było serduszko, ale ciąża jest baardzo wczesna, 5/6 tydzień z USG, zarodek ma 2,5mm ;) tzn miał wczoraj, pewnie nieco przyrósł .. ;P być może to tłumaczy mój brak mdłości, zawrotów głowy itp, jedyne co to biust wiadomo, i mi brzuch wydęło jak w kilkumiesięcznej ciąży.. Na badania idę do lekarza na NFZ, już się zarejestrowałam, mocz i morfologia, +tarczyca wypisał mi lekarz rodzinny, resztą czyli tokso itp to gin.. U was ciąża była wyczekiwana, czy raczej bliżej wpadki ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość __Kreska__
Ten "gość" wyżej to ja .. zapomniałam się zalogować .. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martolina
Kreska. Kiedy mialas ostatnia miesiaczke? Na kiedy termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny :) Dołączam do Was, z terminem na 02.02 :) Obecnie jestem w 9 tyg. :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninina
Witaj Monison, mamy termin na ten sam dzień :) Coś tu pusto... Ja się dziś fatalnie czuję, jeszcze mnie męczy alergia i nosa cieknie całą dobę :( By trochę popadało to by ciut mi przeszło. A jak Wasze samopoczucie? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pszszczolka
monison- witaj:) ja mam termin na 01.02- czyli nasze dzidzie na tym samym etapie:) jak się czujesz już prawie 10 tygodniu? wiecie dziewczyny, to niesamowite,że dziecko na tym etapie ma ok 2,5 cm a ma juz wszystkie organy i nawet paluszki u rąk i nog...taka miniaturka człowieka. Nasze kruszynki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anii84
Cześć dziewczyny, mnie poza bolącymi piersiami praktycznie nic nie dolega :) jesteście już po pierwszych wizytach? Ja czekam juz na kolejna, w połowie lipca, zrobiłam też pierwsze badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda manaaa
Hey dolaczam:) aczkolwiek ryzykownie bo termin na 28luty wiec byc moze zrobi sie marzec:p druga ciaza, corcia ma 2latka ja mam 23:) pozdrawiam mamusie:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Novomova
O, to tak jak ja :) Dzisiaj sie dowiedziałam. Termin mniej więcej na 28. 02, ale to są domniemania: ) U lekarza jeszcze nie byłam, to chyba około 5 tygodnia od daty OM. Mam synka 2, 5 roku :) A teraz... jetsem w szoku. WITAJCIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jjadasia
Hej Dziewczynki.. Mam termin na 22 lutego :) Jak na razie nie mam żadnych objawów, może oprócz tego, że stałam się strasznym śpiochem. Pozdrawiam serdecznie i ogromnie się cieszę, że mogę do Was dołączyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martolina
Jjadasia. Ja tez mam termin na 22 lutego. Bylas juz u lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale czas goni cześć dziewczyny jestem LUTUWKĄ 2014 trzymajcie się ciepło mój maluch już prawie 5 miesięcy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem w 9 tygodniu, mam termin na 1 lutego; strasznie się martwię, że coś jest lub będzie nie tak- tyle stresów w pracy, z facetem (przyznam się, że w chwilach największej załamki popalam fajki) . usg robiłam prywatnie, bo termin w szpitalu dopiero 29 lipca. dzidzia miała już 17 mm i serducho biło aż 180 razy na minutę! biedne dziecko, tak mi go szkoda... zrobiłam test tydzień przed spodziewanym okresem i już był plus. heh, ale uwierzyłam dopiero tydzień temu, jak go zobaczyłam i usłyszałam jego serce... trzymajcie się, dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×