Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

LUTÓWKI 2015

Polecane posty

Gość ewelurkak
Wysyłają wszystkich szkoda tylko że tak ddużo kosztuja. Dla kobiet po 35 roku życia są na skierowanie. Ja w pierwszej ciąży byłam ale tylko na usg wszystko wyszło w porZądku więc badania krwi nie robiłam. Moja koleżanka była i nastraszbyli ja se dziecko będzie miało zespół downa i całą ciążę się martwila a urodziła zdrowa córeczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luty2015
Witajcie. Mogę i ja dołączyć ?? :) Jestem w 6/7 tc u gin byłam równo tydzień temu . To moja druga ciąża:) Zachcianki mam non stop i to mnie strasznie wkurza :/ nie chcę być grubaaa :D Aha na usg okazało się,że mam też torbiel ciałka żółtego -więc biore duphaston i 3xfolik ,mam brać też jakie chcę witaminy. Wizytę następna mam końcem lipca i do wtedy tez mam zrobić kilka badań w tym glukoze na czczo (!?) w ost. ciąży robiłam ją dopiero pod koniec II trymestru..do tego też mamy z mężem konflikt serologiczny,ale w pierwszej ciąży nawet nie miałam po porodzie zastzyku z immunogl. bo nie trzeba było:) Termin mam na 21.02

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelurkak
Ale ta glukoza nadczo to nie jest to badanie co ie glukoze wypija. To poprostu poziom glukozy we krwi nadczo ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ewelurkak dziś Ale ta glukoza nadczo to nie jest to badanie co ie glukoze wypija. To poprostu poziom glukozy we krwi nadczo oczko.gif Boze... gorszych bzdetow dawno nie czytalam :O po pierwsze nie ''nadczo'' analfabetko, tylko na czczo! a po drugie badanie glukozy na czczo, to wlasnie to badanie, na ktore idziesz na czczo bez jedzenia i picia, robia pierwszy pomiar cukru przed wypiciem glukozy, drugi godzine po wypiciu glukozy, i trzeci po 2 godzinach, jesli taki jest wymog lekarza. wiec jak nie masz o czyms zielonego pojecia, to nie wprowadzaj innych dziewczyn w blad!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jezu i ty juz jedno dziecko masz i takie brednie wypisujesz. fajna z ciebie musi byc mamunia :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No te ''nadczo'' mnie zabilo ;) no ale tam, tam skad ja jestem nie ma tej durnej glukozy, nie wiem czemu w Polsce jeszcze to praktykuja hehe, wspolczuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jestem z lutego 2014. wspolczuje wam, wszystko przed wami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sysunia 999
Cześć, od kilku dni się nie udzielałam, bo nie miałam kiedy :). 26.06. byłam u lekarza - 7t4dz. Dzieciątko miało 0,93cm - usg wyliczyło, że to 6t7dz, więc kilka dni jakby "młodsza" - serduszko biło, wszystko jest ok :). lekarz kazał odpoczywać, unikać stresów i zasugerował zwolnienie - bo jestem po jednym poronieniu i długich staraniach o ciążę. Zdecydowałam, że za ok 2 tygodnie pojde po L4 i bede odpoczywać :). Mam mdłości - całodniowe, ból piersi, wyższa temperatura, wzdęcia i zaparcia męczą mnie od kilku dni - brzuch mam jak w 4 miesiącu ;).... A w pracy już nie mogę wysiedzieć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakiej durnej glukozy? to gdzie ty u diabla jestes??? to badanie trzeba wykonac minimum jeden raz przez cala ciaze. w przeciwnym razie jak chcesz sie dowiedziec czy nie masz przypadkiem cukrzycy ciazowej?! moj Boze, skad wy sie bierzecie? macie po 15 lat czy jak? skad taka niewiedza???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no nie ma debilko hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ty sie nie zesraj chociaz :D chodzaca encykloedio medyczna :D alfo i omego, nie nie ma w wielkiej brytanii badania glukozy przez polykanie plyow, tylko w zacofanej polszy zmuszaja kobiety do tego procederu :* nie zapluj monitorka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ty sie nie zesraj polmozgu, bo ja tez mieszkam za granica i jak najbardziej sie to badanie wykonuje. inaczej sie idiotko nie dowiesz czy masz cukrzyce, a wtedy twoje dziecko ucierpi. no ale do kogo ja pisze? twoje dziecko i tak ucierpi, bo bedzie mialo jebnieta matke :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wer26
Po co się tak złościć od razu ... Mi wystarczy ze złoszczę się na ludzi do okoła,ale wtedy staram się jakoś uspokoić i tłumacze to moimi zmianami w organiźmie. W każdym razie ja mam wizytę 17. 07 i w tym tygodniu idę na badania , toksoplazmoza itp. Zainteresowało mnie to co piszecie o badaniu glukozy, a to z tego względu,że tam gdzie chodzę do lekarza przyjmują na badania od 7:30 ...a ja na 9 rano muszę być w pracy ( okres urlopowy i problem z wolnym ) więc w takim wypadku zastanawiam się czy zdążę biorąc pod uwagę dojazd od przychodzi do miejsca pracy ok 10 min. Była któraś z was na takim badaniu ostatnio ? Jak to wygląda czasowo zakładając , że będę pierwsza bo będę czatować już od 6 rano ;D ? Ja niestety narazie w pracy nie mogę się chwalić ciążą, bo jakby dowiedzieli się o moich staraniach itd. To bym od razu wyleciała, więc nie chę ryzykować dopóki nie minie pierwszy trymestr ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak :D tu sie robi test z krwi alfo i omego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anii84
Glukoza na czczo, wraz z innymi badaniami krwi zlecona przez lekarza juz na pierwszej wizycie po potwierdzeniu ciąży. Wynik określony na podstawie pobranej próbki krwi. Piszecie o różnych badaniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale jaka znawczyni tematu sie znalazla! :D jakas cipa z pizdziejewa co w holandii truskawki zbierala i zaszla z kalim , tutaj znajduje sobie pole do popisu, wsciekla pomarancza wrrrrr hau hau

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to przeciez ci napisalam wyzej jak to badanie wyglada. idziesz na czczo i robia ci pierwszy pomiar, po chwili podaja glukoze, wypijasz, siedzisz godzine i po tej godzinie robia ci drugi pomiar. jak jest potrzeba to czekasz druga godzine i robia trzeci pomiar, rozumiesz?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
potwierdzam - z pierwszymi badaniami miałam robiony poziom glukozy z krwi. nie piłam żadnych płynów, to jest w późniejszych miesiącach sysunia 999 - nie chce mi się logować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ej wezcie tej s/u/c/e nie tlumaczcie toz to mlot zamiast glowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś tak smiech.gif tu sie robi test z krwi alfo i omego xx ja pierdole hahhaha. bo glukoze na czczo robi sie z krwi kretynko, a co myslalas ze z wlosa ci wroza czy masz odpowiedni poziom cukru we krwi?? kurwa brak mi slow na takie ciemnoty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wer26 mi przy tych pierwszych badaniach pobrali 5 próbek krwi, ważne był żeby na czczo być. Nie trwało to długo ale nie wiem jak u Ciebie wygląda kwestia kolejki, ja akurat trafiłam że kolejki nie było więc całość kilka minut mi zajęła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha nic nie piłam i na żadne wyniki nie cxekałam. Tak jak ktoś napisał takie badanie jest znacznie później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lalaa krtetynko ale testu nie robi sie tu na czczo ani tez nie pije sie glukozy, po prostu robisz test razem z innymi , ale co ja bede encyklopedii wiedzy medycznej tlumaczyc ;) powiedz, czym jeszcze chciala bys sie podzielic, jak truskawki? Dobre zbiory? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To poczytaj sobie o krzywej cukrowej. Dodam że to badanie praktycznie w połowie ciąży sie robi a my jesteśmy na poczatku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelurkak
Oj tak mnie dziewczyna zjechała a sama nie wie o co chodzi glukoza na czczo w pierwszym trymestrze to zupełnie co innego niż to badanie gdzie trzeba wypić. Miałam tk robione w pierwszej ciąży i mam tak zlecone teraz więc raczej Tobie radzę ie do uczyc :-D A co do tego nnadczo to tylko powielilam i chciałam zobaczyć reakcje. A jeżeli są błędy to trudności nie chce mi się ich poprawiać pisze z tel i tak wychodzi ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wer26
Anii84 bardzo dziękuję Ci za odpowiedź , bo tamte dziewczyny się tylko kłucą. Byłam na pierwszej wizycie w 6 tc i wtedy dostałam skierowanie na te badania, krew , morfologia , ob , toksoplazmoza , tarczyca, glukoza i jakoś tak. Mam je zrobić przed następną wizytą. Mimo, że dużo czytam na temat ciąży itd. Jest to jednak moja pierwsza ciąża więc można nie wiedzieć wszystkiego . W każdym razie tak bym już chciała, żeby ten pierwszy trymestr był już za mną ;). Cieszę się, że powstał taki temat i możemy razem dzielić się tymi ważnymi dla nas chwilami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wer26 moja tez pierwsza :) ale czytam tez inne forum i akurat te badania pierwsze zrobilam wiec wiem jak wygladalo :) dobrze ewelurkak te badania opisała. Ja sobie jeszcze przypomniałam że jak zależało mi na czasie to z samego rana na krew szlam, od razu po otwarciu, u mnie kobiety w ciąży wchodzą bez kolejki wiec jak 2-3 takie przyszły kilka minut po otwarciu to strasznie sie wydłużał czas czekania (jak jeszcze w ciąży nie byłam) wiec moze warto sprawdzić i jak na czasie Ci zależy to możesz sie na ciążę powolac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ewelurkak jutro z rana nadczo jebnij sie w ten pusty leb :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×