Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

LUTÓWKI 2015

Polecane posty

Monison to dobrze, zobaczymy czego się dziś dowiem... Do Katowic w sumie mam blisko. O jakich kwotach mowa w takim razie? Mówisz o teście Papp 'a pewnie skoro 3 razy. Jakie terminy ma ten lekarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzwoniłam tydzień temu, także jakoś strsznie długo nie czekasz :) Ale lepiej zadzwoń sobie wcześniej bo różnie może byc, jeżeli bardziej pasuje Ci popołudniu to już wogóle lepiej wcześniej. Ja ide na 16:40. Koszt 250 zł. Aniii84 chyba tak, o tym samym mówimy :) Aha, Wer zapytaj dziś lekarza o te badania. Wyliczy Ci kiedy masz sie udac na te badania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monison, u mnie też powoli mija brak apetytu, dzisiaj nawet miałam ochotę coś zjeść rano. Normalnie szok :) U nas też gorąco, pediatra mojego syna pozwolił nam wychodzić tylko od rana do 11 i po 17, więc chcąc nie chcąc upały przesiedzę w domu. I w sumie dobrze, bo moja alergia na słońcu też daje czadu. Wer, dobrze że oko lepiej. Wapno jeszcze sobie pij, okłady pewnie też nie zaszkodzą :) Ja też planowo bym miała wizytę dziś, ale z racji urlopu gina mam za tydzień. Nie mogę się doczekać ;) Zazdroszczę tej dzisiejszej wizyty :) Ja wyniki miałam już ponad 3 tygodnie temu, teraz w piątek idę zrobić znowu hormony tarczycy bo w środę mam kontrolę a u mnie w laboratorium te badania robią tylko we wtorki i piątki, a boję się że nie zdążą mi zrobić wyników do wizyty. Anni, ja za tydzień będę miała te usg z przeziernością. Mi różnie wypada termin, bo na @ nie mam co patrzeć bo ostatnią miałam w marcu :/ ale mój gin przyjął termin z pierwszego usg, bo ostatnio wyszło na koniec stycznia. Bakterie w moczu w ciąży to częsta przypadłość niestety, oby szybko przeszło :) Nie wiem o jakich badaniach piszecie :D Miłego dnia Kochane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninina u mnie te mdłosci mineły jak reką odjął....nieco to zastanawiające ale cóż....pewnie tak ma byc :) A my tu gaworzymy o badaniach prenatalnych :) Tych pierwszych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natomini
Monison próbowałam krakersy i sucharki ale po sucharkach oddałam naturze wszystko co w żołądku zostało... Najlepiej wchodzą mi pomarańcze:) Nie było mnie w weekend w domu, a tu tyle nowych wypowiedzi... :) Im częściej wizyty tym lepiej wg mnie, sama myślę, że chciałabym mieć USG w domu, żeby codziennie oglądać malucha, tak już zwariowałam:) Ostatnio na wizycie był tylko pęcherzyk, czekam więc na następną za 2 tygodnie, żeby zobaczyć czy wszystko ok z dzieckiem:) Oby szybciej minął pierwszy trymestr... Wszystko mnie męczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co ja na początku to chleb z zółtym serem wciągałam :D Nic innego sie nie przyjmowało :) Teraz już wszystko jem i apetyt jest :) Piersi bolą ...dośc mocno ale da sie przeżyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak Ci wchodzą pomarańcze to jedz :) Tylko nie przesadzaj, wiesz zbyt dużo wit. C też nie jest wskazane :) A te krakersy ? Przyjeły sie czy tak jak sucharki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję wam za odpowiedzi :* Na pewno porusza dziś ten temat z moim lekarzem. Pod względem objawów to ja jestem jakimś fenomenem...Ogólnie wszystko dobrze, nawet piersi tak są obrzmiałe i lekko bolą ale to tyle. Niby każda ciąża jest inna, ale moja mama w obu ciążach nie miała żadnych objawów. W jednej przytyła 7 kg a w drugiej 5 kg. Nawet brzucha nie miała za dużego. Mam nadzieje, że to po niej tak mam. I dlatego teraz tak nie mogę się doczekać tej wizyty. U mnie grzmi jak cholera...tak więc upały papa na resztę dnia. Współczuję wam tych mdłości :* A tak w ogóle gratuluję i witaj w naszym gronie MartaWWW :) Natomini też już bym chciała być w II trymestrze, mam nadzieję, że wtedy trochę odetchnę i nie będę się już tak martwić :D Pocieszające jest to, że już nam na prawdę nie dużo zostało :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monison, wygooglowałam te badania prenatalne i znalazłam coś takiego " Między 10 a 14 tygodniem ciąży – test PAPP-A oraz pierwsze badanie USG Między 15 a 21 tygodniem ciąży – USG genetyczne Po 14 tygodniu ciąży – test potrójny Koniec pierwszego trymestru ciąży (ok. 12, 13 tygodnia ciąży) – badanie przepływu w obrębie przewodu żylnego oraz Przepływ przez zastawkę trójdzielną " I teraz jestem w kropce, bo zapytałam gina o te usg genetyczne, to mi powiedział że to te usg z bad przezierności karkowej itp., i że je się robi do 13ti6d, a tu pisze inaczej - tzn że robi się je później...(strona badaniaprenatalne.pl) Nie wiem czy iść do innego lekarza czy co, temu ufam i wierzę że robi wszystko jak być powinno. Zaufałam mu, bo każdy inny olewał moje inne przypadłości. Ja testu Pappa nie będę robić, ani tego potrójnego - chyba że będa ku temu zalecenia. Wiem na pewno, że będę chciała zrobić echo serca maluszka, bo w 1 ciąży było podejrzenie wady serca i na szczęście dzięki temu badaniu zostało wykluczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ninina podstawowym jest badanie USG to co wypisałaś to jeśli chcesz dodatkowo, lekarze na to kierują jeśli są wskazania i kobiety po 35 roku życia. Te badania prenatalne dzielą się na inwazyjne i nieinwazyjne. Musisz sie zastanowić czy oprócz USG chcesz/ potrzebujesz robić badania dokladniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cos takiego znalazłam jeszcze odnosnie samego USG: Parametry oceniane w badaniu między 11. a 14. Hbd ocena budowy jaja płodowego: echo płodu stwierdzenie prawidłowej budowy pęcherzyka żółtkowego (do końca 12. Hbd) stwierdzenie prawidłowej budowy owodni i kosmówki kosmówkowatość (liczba kosmówek) w ciąży wielopłodowej ocena czynności serca płodu (FHR) długość ciemieniowo-siedzeniowa (CRL) wymiar dwuciemieniowy główki płodu (BPD) ocena anatomii płodu. przezierności karkowej (NT) oceny obecności i pomiar kości nosowej (NB). Wykonanie badania USG między 11. a 14. tygodniem ciąży z oceną przezierności karkowej (NT) oraz kości nosowej (NB) i innymi markerami zespołów wad wrodzonych powinno się odbyć w ośrodku referencyjnym według zasad Fetal Medicine Foundation.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to ja już zdurniałam do reszty.....:( Mnie mówiła,że jest USG, i pobranie krwi na wady genaetyczne ( Zespół Downa i tak dalej...) Teraz to już nie wiem sama..... Ahhhh...pójde to sie dowiem..:) i wszytsko Wam przekaże. Już nie bede sie dodatkowo stresowac tymi badaniami bo i tak nerówów w ostatnim czasie za duzo zjadłam. Zmykam dziewczyny bo szef ma mnie nawiedzic :) Miłego dnia, całuje Was :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ta przeziernośc karkowa jest na 100 % robiona ta tcyh pierwszych :) Daje sobie łapke uciac :) Bużka :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natomini
Krakersy tak samo jak sucharki, tyle że mniej intensywny, raczej mnie zmuliło... No ja dopiero jestem w 8 tyg, więc jeszcze troszeczkę się pomęczę, ponoć najgorzej jest w 9 tyg, a potem zaczyna puszczać... :) U mnie badania prenatalne są po 12 tygodniach ciąży +/- 5 dni. I szczerze się obawiam tych badań, bo jeśli dziecko nie daj Bóg jest chore - wolałabym tego nie wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie nazewnictwo podobne i sie miesza. Ze spokojem czekam do wizyty za tydzień i będę pytać jeszcze raz co i jak. W razie czego, zawsze można się umówić do innego lekarza. U nas upał trochę odpuścił, wieje lekki wiaterek. Aż chce się na dworze siedzieć. Jest któraś z wielkopolski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nina no powiem Ci, że ja też już się pogubilam w tych badaniach... Mam ogromną nadzieję, że mój lekarz mimo późnej godziny wizyty będzie bardzo cierpliwy i odpowie mi na wszystkie moje pytania wyczerpująco ;D... Liczę na jego bardzo dobry dzień dziś. Ja jestem z woj. Małopolskiego ale mam bardzo blisko również do woj. Śląskiego. Można powiedzieć, że między Krakowem a Katowicami ;) A wy dziewczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, z tymi badaniami to jest tak: 11 -13,6 - USG, które wykrywa wady genetyczne płodu, takie jak zespół Downa, Edwardsa, Patau, badana jest m.in. przezierność karkowa (NT), przepływy przez zastawkę trójdzielną, obecność nosa. Prawidłowo przeprowadzone USG genetyczne (+prawidłowy wynik) daje ok. 80% pewności, że dziecko będzie zdrowe. Dodatkowo lekarz może zlecić badania z krwi (aby mieć większą pewność co do zdrowia dziecka) - np. PAPP-A - inaczej test podwójny (dość słaby test, dużo wyników fałszywie pozytywnych), a ostatnio także nowoczesne testy Harmony i Nifty (bardzo kosztowne, ale bez wyników fałszywie pozytywnych) - testy z krwi nie są testami inwazyjnymi. Jeżeli lekarz ma poważne wątpliwości co do zdrowia dziecka, kieruje na badania inwazyjne (biopsja kosmówki, amniopunkcja). To następne badanie USG (tzw. połówkowe, bo w połowie ciąży - 18-23 tc) wykrywa wady rozwojowe ( rozszczep kręgosłupa, rozszczep podniebienia, wady serca); Mam nadzieję, że Wam coś rozjaśniłam :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem już po wizycie ...Bardzo szczęśliwa :)) Mój dzidziuś prawidłowo się rozwija , na usg było widać jak się rusza. Machał do mnie raczkami i nóżkami . To jest coś niesamowitego. Ogarnia mnie ogromne szczęście. Badanie ginekologiczne w normie. Reszta badań też. Założono mi kartę ciąży i dostałam skierowanie na resztę badań grupy krwi, przezierność, HIV itp. Pytałam o badania prenatalne i mój lekarz mi je bardzo poleca. Dostałam parę namiarów na Kraków lub Katowice i jutro będę dzwonić i się umawiać. Bardzo jestem ciekawa ceny bo widziałam w internecie ogromne rozbierzności cenowe...Następna wizyta za miesiąc a wcześniej te badania do 14 tc. Dziewczyny jestem taka szczęśliwa, że widziałam mojego malucha , to jak się rusza. Teraz na pewno będę sie stresować tymi badaniami prenatalnymi, bo jakby nie było jest to poważne badanie. Dobranoc Kochane :****

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maałaamii
Wer super wiesci :* napewno jestes szczesliwa ze jest wszystko dobrze, obysmy doczekaly chwili az kazda bedzie wracala w takim humorze z wizyt :) ja juz dzien drugi z moim na wojennej sciezce, juz sama nie wiem jak to bedzie :( strasznie sie denerwuje, placze, wpadam w jakies szaly a pozniej brzuch boli jeszcze bardziej, wiem ze szkodze tylko dziecku ale czasami juz nie potrafie zapanowac nad emocjami :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała Mi zobaczysz, że każda z nas bedzie miała takie wieści. Niedługo kończymy pierwszy trymestr więc już na pewno bedzie wszystko dobrze :) :*** Co do kłótni z mężem to mnie to fakt omija w zasadzie, bo go po prostu nie ma ... Był w tamten weekend w piątek i sobotę a następnym razem bedzie dopiero w przyszły weekend ( ostatni lipca ) Ogólnie trochę mi przykro, niby mam spokój , ale czasami wolałabym go mieć przy sobie i nawet sie podenerwować na siebie. Dziś rano będę załatwiać sobie termin tych badań prenatalnych na których go też nie będzie niestety ... Tak to już jest z tymi naszymi " chłopami " Jak nie ma ich to źle a jak są to jeszcze gorzej ... A fakt jest taki, że to ich podejście jest bez sensu , chyba nie rozumieją czym jest ciąża. A jeszcze Ty Kochana martwisz się dodatkowo tą torbielą i zamiast Cię wspierać to jeszcze denerwuje .... Ehh... Chyba nie ma innej rady jak starać się go olewać i nie denerwuj się tak, proszę Cię :** Monison a jak Twój M ...? Coś już lepiej ? Miłego dnia dziewczyny :*** Przez te parę miesięcy pewnie każda z nas czekają lepsze i gorsze dni ,ale w końcu koło lutego każdej z nas zostanie to wynagrodzony :**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjadasia
Ja tez juz po badaniach. Wszystkie wyszly dobre oprocz tarczycy, wyniknela niedoczynnpsc tarczycy, gin przepisal leki i musze brac codziennie. Podobno dosc niebezpieczna jest niedoczynnosc tarczycy w ciazy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wer super że wszystko ok, ja nad prenatalnymi bym sie zastanawiała jeśli to USG by wyszło źle. Ja USG jednak już dziś a nie w piątek będę miała też wczoraj widziałam te machające rączki i nóżki, fantastyczny widok :) Maałaamii mój ze mną w domu już kolejny tydzień jest i też ciągle przebywamy razem i powodów do sprzeczek mnóstwo ale jak tylko zaczynam się złościć i denerwować to coś wymyśla żeby mnie rozbroić na szczęście bo sama wiem że nastrój mam kłótliwy, a szczególnie przed wizyta kiedy martwie sie czy jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anii mi moja lekarka nie mówiła o tym, żeby do niej się stawić na to usg na które idziesz dziś.... Nie wiem dlaczego. Ja myślę, że zrobię te badania prenatalne , bo z natury jestem strachliwa więc wolę wszystko wiedzieć jak najszybciej. Mam nadzieję ogromną, że wszystko wyjdzie dobrze. Jjadasia niedoczynność faktycznie nie jest zbyt bezpieczna ale jak masz tabletki i je bierzesz to na pewno Ci się to unormuje :) Która z was wybiera się jeszcze na badania prenatalne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wer26 nie wszyscy lekarze to USG przeprowadzają, widocznie Twoja lekarka robi i nie musisz szukać kogoś innego. U mnie w luxmedzie jest tak że ginekolog pisze skierowanie na USG ciąży i muszę sie zapisać odrębnie. Na wizycie ginekolog ma słabszy sprzęt i podgląda przede wszystkim serduszko. Ja w sumie o te prenatalne nie pytałam a ona nic nie mówiła, jeśli na dzisiejszym USG coś wyjdzie źle to pewnie będą mnie kierować i wtedy się zastanowienia czy robić. Ja niestety czytałam jakie jest prawdopodobieństwo wykrycia w poszczególnych badaniach wad i na ile to jest wiarygodne i za bardzo boję się fałszywych wyników, ale ciekawa jestem jak u Ciebie to będzie wyglądało tzn. jakie badania Ci zlecą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wer26, super wieści! Oby tak było zawsze ;) Małami, kłótnie z mężem to nic dobrego, pogadaj z nim i moze odpusci:) Faceci nie rozumieją szalejących hormonów... Mój jest tylko w weekendy to jest spokój, ale pewnie gdyby był na miejscu to by były wieczne kłótnie. jjadasia, ja też mam niedoczynność od dziecka, jak będziesz miała dobrze ustawioną dawkę leków to będzie wszystko dobrze :) Ja polecam dla pewności przejść się do endokrynologa. We wtorek mam wizytę a już lekki stres, jakoś kazda wizyta to dla mnie powód do stresu, bo się boję że coś będzie nie tak. Tak już mam i chyba tak będzie do końca. Na prenatalne pójdę, jak lekarz powie że trzeba zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartaWWW
Witam! Piszecie o badaniach pre. W przyszlym tygodniu ide do lekarza. To bedzie 12 tydzien. Nic mi nie powiedzial o badaniach prenatalnych, ale czy na klasycznym usg, na ktorym zawsze mnie bada te badania sie wykonuje? Czy powinien mnie o tym poinformowac? Bardzo mi na wszystkich badanich zależy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anni, ja właśnie też mam obawy przed tymi wynikami fałszywie pozytywnymi i jesli nie będzie zaleceń od lekarza żeby to sprawdzić to nie będę robić. Mój gin robi normalnie w gabinecie to usg, w pierwszej ciąży na połówkowe mnie wysyłał do szpitala ale to z powodu podejrzenia wady serca u młodego, po usg wykluczyli ale jeszcze dla pewności robili echo serca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok., dziekuje za odpowiedz. Martwie sie wszystkim. Codziennie mi sie sni malizna :)))) ciekawe jaka bedzie płec. Nie mogę sie doczekac wizyty. Mam bóle w podbrzuszu i pachwinach. Czasem takie, ze budze sie podczas przekrecania w nocy :( Mam jeszcze jedno zmartwienie :( bardzo wymiotowalam i jedyna rzecz, ktora moglam jesc to chleb na zakwasie z serkiem topionym. Slyszalam teraz od tesciowej pielegniarki ze w serkach topionych sa antybiotyki, ktore sprawiaja, ze te serki sa takie polplynne :( nie wiem co o tym myslec... Jaka z niej franca... Po co mi mowila? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mój lekarz też ich nie wykonuje... Umówiłam się już właśnie do Krakowa do dr Anny Knafel, ma bardzo dobre opinie...Takie badanie będzie kosztować 250 zł. Termin mam na 31.07 na 17:00. Badanie ma być robione najnowszą techniką Nifty, która daje w przeciwieństwie do starszych metod 99% prawidłowego wyniku. Każda z nas ma swoje zdanie na ten temat i ja wasze rozumiem bo jak coś wyjdzie nie tak to będę załamana, ale przekonuje mnie to 99% prawidłowego wyniku i ogromna nadzieja, że będzie wszystko dobrze. Jeśli nauka daje możliwości by o wielu różnych schorzeniach dowiedzieć się zanim dziecko się urodzi to wolę skorzystać by być na wszystko przygotowana. Po Wasze stanowisko też w sumie rozumiem, ważne żebyśmy tu choć nie wiem co się wspierały na wzajem a na pewno będzie dobrze :* Anii kiedy będziesz miała wyniki po dzisiejszym usg? Marta co do serka topionego nie ma co popadać w paranoję, w takich ilościach myślę, że Ci nie zaszkodzi :) Choć powiem, że dobrze wiedzieć, bo nie miałam o tym pojęcia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczyny.. :* odrazu male sprostowanie, my nie jestesmy po slubie, jestesmy zwykla para, poprostu wpadlismy no i juz.. od dwoch dni jest naprawde zle i boje sie jak to sie skonczy.. dalismy sobie czas na taki "odpoczynek".. ja jestem u siebie w domu i mysle, ze to mi dobrze zrobi bo nie bede sie denerwowala i na spokojnie sobie cos ustalimy. Co do wizyt to ja mam 31.07 i mam miec robiona paziernosc karkowa itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×