Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

LUTÓWKI 2015

Polecane posty

Witam was dziewczynki z rana !! Jestem przerażona , Boże płakać mi sie chce i nie wiem co jeszcze .... ;( Byłam wczoraj ze znajomymi nad rzeczką niedaleko mojej miejscowości. Nie było upały więc tak nawet w ubraniach sobie przyjemnie siedzieliśmy. Już w nocy zaczęła swędzieć mnie noga ...patrzę a tu takie coś jak od komara tylko o nieregularnym kształcie ...wydedukowałam, że to mogła być meszka ....ale to jest nic wstaje rano i nie mogę otworzyć oka ...ja patrzę a mam napuchniętą powiekę jak kwazimodo ... Jestem przerażona , nie wiem co zrobić :( o 8:00 dzwonię do mojego ginekologa, Bogu dzięki wrócił już z urlopu...Boję się, że mogłam się uczulić albo coś ;( Trzymajcie kciuki, żeby to nie zaszkodziło mojemu dzidziusiowi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :* Wer biegiem do lekarza ginekloga i do rodzinnego niech to obejrzy ! Tak silna reakcja alergiczna mogła wystapic właśnie z powodu ciaży. Trzymam kciuki zeby wszystko było dobrze :) Zaraz jak coś bedziesz wiedziec to pisz ! Pytałaś o rocznice ślubu, w sierpiniu mamy 2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monitor mój gin nie odbiera , okulista też nie... ;( nie mogę iść do przychodni ,bo muszę iść do pracy. Koleżanka jest na urlopie i szefostwo jest już obstawione na stanowiskach i nie mogę nie iść do pracy , bo musiałabym zamknąć salon na cały dzień ;( co robić ,c o robić ;( Jakbyście mnie zobaczyły to koszmar !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idź do pracy, pokaż sie szefostwu, muszą Cie zwolnic albo puścic do lekarza. W ciąży nie ma żartów, jeżeli masz gdzieś szpital biegiem na Izbe Przyjec. Ale w pracy sie pokaż żeby nie było,ze ściemniasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I postaraj sie uspokoic, jeżeli to meszka Cie tak urządziała byc może jest to faktycznie tak silna reakcja alergiczna. I jeśli nie okulista to internista musi Cie obejrzec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monison, więc dodzwoniłam się do mojego lekarza, powiedział, że jeśli nic poza tym mi się nie dzieje to, żebym to jeszcze poobserwowała dziś i jeśli nie zobaczę poprawy to wtedy udać się do okulisty, ale nie jest to raczej nic groźnego. Ogólnie to ten dzień zaczął się do dupy bo jeszcze okazało się, że umówił mnie na wizytę dopiero 23.07 o 21:20 ( tyle ma pacjentek...) Wtedy będę już w 11 tygodniu i 6 dniu i będzie to dopiero moja 2 wizyta... Eh nie byłam nigdy w ciąży i nie wiem czy to dobrze czy co... Czy szukać innego lekarza? Wtedy odstęp od mojej ostatniej wizyty będzie 5 tygodni. Ostatni raz byłam w 6 tygodniu ciąży... Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yhymm..to najważniejsze,że powiedział,że to nic złego. Późno ta wizyta....za tydzień dopiero. Sama nie wiem...ale skoro on już Cie prowadzi to może poczekaj.... Chyba,że dla własnego spokoju zapisz sie gdzieś na USG żeby tylko sprawdzic czy z dzidzią wszystko ok. Choc ja bym chyba poczekała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wer kurcze z tym uczuleniem nie dobrze ale mam nadzieje ze wszystko będzie dobrze. Moglas zapytać czy wapno możesz pić. Ja mam wizytę jutro, to będzie 11 tydzień 2 dzień a wg USG 13 tydzień 3 dzień i to też jest moja druga wizyta. Ważne jest żeby między 12 a 14 tygodniem zrobić USG. Może i dobrze że wtedy masz wizytę bo nie będziesz co chwile kolejnego USG robić. Ja po jutrzejszej wizycie na kolejna tez 5 tygodni będę czekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny :* uspokoiłyście mnie trochę. Na oku jest lekka poprawa, przykładam rumianek co jakiś czas. Może mi to jakoś przejdzie. W takim razie takie terminy są normalne, no nic to pozostaje mi czekać. Choć już nie mogę się doczekać aż zobaczę na usg moje dzieciątko. Ani 84 a dlaczego usg między 12 a 14 tygodniem ma takie znaczenie? Ja ogólnie myślałam wtedy o tym usg 3D i 4D, zobaczymy jak będzie z terminami u mojego lekarza, bo on też robi to usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wer -ja powiem tak,że miałam do 11 tc chyba juz 2 wizyty a ok 11/12 tc miałam już trzecią . Ale koleżanka pierwszą wizyte miala w 9tc :) Strasznie późno maszgodzine -ale mamy tego samego dnia :) Tyle,że ja koło południa. A co do oka-tez by nie panikowała,dziecku nie powinno przez to nic byc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość assus
To ja wyżej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wer26, pij wapno, na pewno coś pomoże. w miejsce ukąszenia możesz smarować jakiś fenistil czy coś takiego. Wiem jak Ci ciężko, bo ja dziś w nocy prawie wylądowałam na pogotowiu przez moją alergię :( dobrze, że moja babcia miała inhalator który ja też biorę okazjonalnie bo inaczej bez interwencji tego leku byłoby ciężko. Dziś idę do alergologa, wróciła po urlopie więc może mnie przyjmie. Ostatnio zapewniała że kobiety w ciąży przyjmuje bez zapisu i bez kolejki... Wiecie co, mam trochę dość już tej ciąży. Mógłby być koniec. Brzuch mnie boli coraz częściej, nawet w łóżku swobodnie nie mogę się przewrócić na drugi bok bo od razu mnie tak kłuje w miejscu jajników że od razu się budzę i nici ze spania. Jeszcze młody kiepsko śpi, płacze mi w nocy, obstawiam zęby ale już wymiękam. Wer, mój gin zawsze ustala wizytę co 3 tyg i z jednej strony fajnie że często ale z drugiej to finansowo wychodzi kupa kasy i czasem się zastanawiam czy to potrzebne że tak często. Na tym usg między 12 a 14 tyg lekarz ocenia wszystkie części ciała i tą przezierność karkową. Pewnie coś jeszcze ale nie pamiętam :] Usg 3D to po 20 tyg wtedy fajnie widać, chociaż ja w 1 ciąży byłam dwa razy bo młody nie współpracował i babka nie wzięła kasy za żadne z badań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sysunia 999
Hej, po weekendzie znów gwarno :) Wer - współczuję, na pewno dużo nerwów Cię to kosztuje. Pij wapno, jest dozwolone w ciąży, a na pewno szybciej Ci przejdzie. Monison - ja ostatnia wizyte miała 26.06. a następna 31.07. - też długo czekam - wiadomo chcialabym prędzej zobaczyć Niunię, ale trzeba cierpliwie czekać :) ninina - co do usg 3D do faktycznie lepiej później, kiedy dziecko będzie lepiej rozwinięte, teraz niewiele zobaczymy :). Generalnie czuję się lepiej, nie męczą mnie wciąż mdłości, apetyt wraca (zwłaszcza na słodycze ;) ). Ale za to bolą mnie strasznie piersi - do tego stopnia, że jak w nocy kładę się na bok, to budzę się z bólu ( a nie są wcale duże ;) ). Wypoczywam na wolnym i zajadam się rosołkiem, mniam :) Pozdrawiam, miłego poniedziałku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maałaamii
wer no to nam wiesci z samego rana przynioslas ale nie martw sie napewno wszystko skonczy sie dobrze :* ja mam wizyty co miesiac w sumie, teraz 30-tego bede miala 3 wizyte bedzie to 12 tc. Pytala ktoras czemu wazna wizyta jest w 12-14tc.. poniewaz wykonuje sie usg które bada przeziernosc karkową, kosc nosową oraz przepływy. NInina bardzo dobrze Cie rozumiem co do bolu brzucha, bo mam dokladnie to samo i rowniez juz bym chciala koniec a tu dopiero co 10tc sie zaczyna.. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jesteście Kochane :* Dziękuję wam za słowa otuchy :** Pije wapno i oko wygląda już dużo lepiej. Do tego mam taką naturalną masz na takie rzeczy, bo mam dwa ugryzienie na nodze i smaruje :) Jednak każdy lekarz przyjmuje inaczej... Nina Ty masz Przekichane z tą alergią, daj znać jak po wizycie co Ci powie Twoja lekarka. Mam nadzieję, że szybko Cię przyjmie ;) Z tym usg 3 D macie racje, poczekam aż będzie fajnie widać :) Mała Mi Ty musisz mieć najwięcej wytrwałości, współczuję Ci tych boli :( :* Ja ogólnie dalej czuję się dobrze. Anii84 Trzymam mocno kciuki za Twoją wizytę jutrzejszą!!! O której ją masz?? Koniecznie daj znać jak już będziesz po. Do mnie dzwonił lekarz i zwolniło mu się miejsce też na jutro jednak ale o 21:40... No cóż, czego się nie robi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wer26, przyjęła mnie bez problemu. Zapisała mi jakieś krople do nosa, bo wyglądałam jak ćpunka z czerwonym nosem :D Na duszności mi dała wziewy, mam stosować je codziennie jakby dalej się to powtarzało to mam przyjść po silniejsze leki. Zrobiła mi spirometrię i nie wyszła najlepiej, więc chyba moja astma powraca :( Jeszcze podejrzewam u młodego zapalenie krtani, jutro czeka nas wizyta w przychodni :/ Jak się pieprzy to wszystko :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny :*:* Jak tam sie czujecie? Mnie mdłosci mineły właściwie z dnia na dzień....dziwinie jakoś tak no ale pewnie tak ma byc :) Wer jak sie czujesz? Jak Twje oko? Anii84 daj znac co tam słychac u maluszka po wizycie :) Udanego poranka, jak wychdzicie dziś na zakupy czy do lekarzy to dziewczyny lekkie ubranie i woda do torebki bo ja jechałam przezd 8 do pracy w tramwaju i myślałam,że sie usmaże, a co dopiero jak bedzie południe. Całuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień Dobry Dziewczyny :*** Monison oko już dużo lepiej na szczęście, pomogło wapno i rumianek :) Już nie mogę się doczekać mojej dzisiejszej wizyty, choć jest już dziś to tak jakby była za tydzień :D Oby ten dzień dziś w pracy zlecial szybko. U mnie w mieście też bardzo ciepło. Na szczęście w pracy mam delikatną klimatyzację, więc tak nie czuję tych upałów. Nie wiem jak u was ale u mnie zapowiadają w weekend po grubo ponad 30 stopni. Tak więc aż strach z domu wychodzić. Odebrałam dziś wyniki badań i wszystko mieści się w normie :) A wy macie już wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, Wer to dobrze że z okiem lepiej i czekam na relacje z Twojej wizyty, ja już po :) Wg. USG nadal wychodzi 12 tydzień, w piątek będę miała USG sprawdzające przezierność karkową itd. Ja na kolejną wizytę muszę tylko badanie moczu zrobić. Wyniki wszystkich badań miałam już na dziś. Wszystko ok tylko mam bakterie w moczu i dostałam 1 opakowanie monural i mam jeść żurawinę. Mam też z kwasu foliowego przestawić sie na zestaw witamin dla kobiet w ciąży. Dzis nie miałam USG typowego tylko pani doktor tak na szybko serduszko i wymiary podejrzała. Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anii ale Ci dobrze, już po wizycie :) To Twój dzidziuś jest duży jednym słowem i bardzo silny skoro tak wyprzedza terminy :D Super, że wszystko dobrze. A już niedługo znów zobaczysz maleństwo i serduszko :)) Baktera na pewno szybko zniknie i w zasadzie można powiedzieć, że wchodzich w 2 trymestr :)) Gratuluję :***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyniki, te z krwi i moczu odebrałam już 2 tygodnie temu. Za tydzień jade na prenatalne...już nie moge sie doczekac :) Widze same dobre wiadomsci dzisiaj z rana :) Super, bardzo sie ciesze :) Miłego dnia dziewczyny ):* A ja dalej tone w remoncie.....bleeeee......;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monison powiedz mi apropo badań prenatalnych w którym tygodniu ciąży je najlepiej zrobić? Bo też o nich myślę. Jesteś w podobnym wieku jak ja. Niby nie musimy ich robić ale chyba warto? Co myślicie o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i czy z reguły wykonuje je lekarz prowadzący czy bywa to różnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartaWWW
Czesc Dziewczyny! Dolaczam do Was :) termin nie wiem kiedy mam dokladnie, bo caly czas slysze rozbieznosci ;) 1 dzien @ mialam 4.05, a zaplodnienie 16.05. To moja pierwsza ciaza i dziecko. Przechodzilam ja srednio. Wymioty 24h (ale podczas 2 fazy cyklu tez mi sie zdazalo zawsze) i waga 6kg w dol w ciagu 41 dni. 25 lipca mam 3 usg i zastanawiam sie czy to prenatalne... Zobaczymy :) Pozdrawiam i do uslyszenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wer bede po koniec 12 tygdnia :) Ponoc te badania są obowiązkowe ale wiesz ile w tym prawdy.... Lekarka pleciła zrobic, wiec tego sie trzymam. W ciągu ciąży masz 3 razy robione te badania. Moja gin ich nie robi. Musisz swojego lekarza prowadzącego zapytac czy je wykonuje, jesli nie to napewno kogoś pleci albo nakieruje gdzie sie udac. Ja dostałam namiary na Klinike prof. Sadowskiego w Katowicach. Ponoc bardzo dobry. Lekarka go poleca ale z rodziny kuzynki były i chwalą sobie. Tylko te ceny......szok !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha i wykonujemy ja miedzy 11 a maksymalnie 13 tyg. i 6 dniem ciąży. Przynajmniej tak lekarz mi napisał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monison to chyba piszesz o tych samych badaniach co ja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×