Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

LUTÓWKI 2015

Polecane posty

Dzień dobry dziewczyny :*** Co do wagi Monison to mam tak samo... Na ostatniej wizycie, jak mnie lekarz ważył okazało się, że przytyłam 2 kilo. Chociaż wydaje mi się, że ogólnie tak tego nie widać, ale brzuszek już lekki mam :) Niech dzidziuś rośnie zdrowo ... Staram się jeść zdrowo , nie tłusto, ale jednak jest to indywidualna sprawa każdej kobiety. Jedna przybierze dużo ,a druga prawie wcale. Moja sąsiadka niby przytyła 19 kilo a oprócz dużego brzuszka reszta ciała prawie w ogóle jak na moje oko się nie zmieniła i wyglada piknie :) Mery daj znać jak u ciebie dziś po wizycie :* Enka cieszę się bardzo, że wszystko dobrze, to teraz już możesz wpisać się do tabelki :* Kolego dnia Kochane :**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak....zaparacia....kolejny "mały kłopocik" w ciąży...... Nawet o tym nie wspominam..... Co do tego puchniecia to już nie wiem co mam robic.....2litry wody, soki, latam do łazienki a mimo to puchne.... Pomógł mi ten napar z pietruszki, chyba zaczne go pic codziennie.....chc nie wiem czy można... Przeczytałam,że pokrzywa też działa moczopednie..... Spróbuje, zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wer- to widze,że nie jetem sama z tymi kilogramami. Choc dziś rano ochoczo stwierdziłam,że "to napewno waga sie psuje albo baterie trzeba wymienic " :D Super,że już Ci sie brzuszek zaokrągla:) U mnie pewnie bedzie późno widac bo nigdy szczupła nie byłam, raczej należe do tych ubitych, wiec na takie widoki jeszcze poczekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Enka7
No więc dopisuje się i ja :) Nick________wiek_____termin porodu____płeć dziecka - anii84______30______02.02.2015______??? - Monison____27______02.02.2015______??? - ninina______26______02.02.2015_____??? synek 2 lata - Wer26______26______04.02.2015_____??? - Maałaamii___22_____12.02.2015r_____??? - sysunia 999__30_______12.02.2015_______???? -adaaaaaaaa___25______17.02.2015________ - Mery84_____29______20.02.2015_____??? synek 3 lata - assus______25______21.02.2015______??? synek 2 lata - Luna1982___32_______21.02.2015_____??? córeczka 1,5 roku - jjadasia_____24______22.02.2015______ ??? -Enka7_______21______26.02.2015_______??? Dopiero teraz zwróciłam uwagę na to, że jestem najmłodsza :D blisko 3 miesiące byłam bezrobotna a teraz udało mi się znaleźć pracę... nie wiem jak się zachować, czy mówić pracodawcy o ciąży. Praca lekka, zgodna z moim wykształceniem, 9 godzin dziennie, praktycznie siedząca bo to tylko wystawianie fakturek, ogólnie papierki. Z tego co wiem nie mam obowiązku potencjalnego pracodawcy informować o tym, że jestem w ciąży ale z drugiej strony wypadałoby być w porządku... Tyle, że jak się przyznam to marne szanse na zatrudnienie a ja mam już dość siedzenia w domu, gdyby się udało i wszystko było dobrze to mogłabym pracować do końca ciąży nawet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enka, mysle, że powinnaś powiedziec pracodawcy o ciąży....Wiesz bycie fair to jedno ale nie daj Boże gdyby Ci sie coś stało ( nie życze !!! ), gdybyś zemdlała w pracy, ból brzucha....w ciąży wszystko sie może wydarzyc.....i co wtedy... Nagle, przez przypadek sie dowie....w razie gdybyś potrzebowała isc do lekarza, albo wyjśc wcześniej z pracy.... Mysle,że powinnaś powiedziec, zwolnic Cie nie może ( nie ma prawa ). Rozumiem,że masz prace lekką, nie meczącą ale skąd wiesz jak bedziesz sie czuła na kolejnych etapach ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja waze juz -6kg mniej :( od 1 czerwca wymiotuje bez przerwy. Mam straszne zawroty glowy, mdli mnie na sama mysl o jedzeniu :( niestety. Musze to przezyc. Co do pracy - powiedz lepiej :) serio. Wiem od tej drugiej strony, ze lepiej powiedziec. Sama zatrudniam 6 osob i mam 1 babeczke na urlopie mac. Przydzielalam jej lekkie zadania, mogla wychodzic na badania czy brac prace do domu. Rozumialam to i mysle ze ona tez byla z tego zadowolona. Szczegolnie, ze te pierwsze miesiace sa najwazniejsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aż chce się czytać jak same dobre wieści. Wczoraj weszłam na wagę i mam 3 kg mniej ;) aż się dziwię bo mimo jedzenia niewiele mam czasem zaparcia. Powiedzcie, czy urosły Wam już piersi? Ja dziś muszę iść po większy stanik, bo mi się zaczęły piersi wylewać z tego który noszę i uwielbiam... ciekawe czy mi się uda znowu kupić taki fajny. Miłego dnia Kochane :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enka a podpisałaś już umowę o pracę? Bo w dzisiejszych czasach to różnie bywa. Lepiej od razu powiedzieć...Choć ja jeszcze nie powiedziałam, powiem jak skończę pierwszy trymestr. Moje szefostwo nie jest zbyt sympatyczne i wolę być pewna, że z dzidzią wszystko dobrze. Najlepiej to bym w ogóle w ostatniej chwili powiedziała, ale za niedługo będzie widać. Moja koleżanka z pracy zaszła w ciąże i niestety poroniła w 8 tygodniu... To jak się tylko dowiedzieli od razu ją zwolnili... Eh takie te czasy teraz. Choć zaczynając pracę w nowym miejscu lepiej być od razu fair z pracodawcą. Marta to ja chcę do Ciebie do pracy :D Co do zaparć też je mam, ale jem musli co rano i pomaga, czasami tam coś mnie chwyci ale nie jest źle. W pracy czasami piję activie i też mi to pomaga :) Choć już nie " chodzę " tak często jak przed ciążą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie urosly. Teraz kupilam sobie sportowy uniwersalny, bo mi sie nie miescily w starym staniku. Nie jest wrazliwy. Po prostu jest duzy :) wygladam jak szkielet z cycem i brzuchem ;) ale co zrobic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nina co do piersi to mam wrażenie, że mi tak bardziej nabrzmiały jak urosły... A szkoda :D Może jeszcze urosną ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wer - zapraszam :) brakuje mi rak do pracy szczegolnie, ze jestem na zwolnieniu od czerwca :( Maalami - masz termin na 12.02. Powiedz mi, prosze, kiedy mialas ostatnia miesiaczke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie piersi też bez z zmian....tylko takie troche jak by na pompowane....i bolą :) Martwie sie tą wagą....jak bede tyła w takim tempie ( jem normalnie, jak przed ciążą ) to do końca ciąży bede wyglądac i czuc sie jak morświn....:( Albo waleń jakiś .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enka jak nie pracujesz w nocy/ nie masz nadgodziny a pracodawca mało przyjazny to ja bym powiedziała na początku 2 trymestru. Ja od 8 tygodnia jestem na zwolnieniu wiec u mnie wiedzą, ale ja pracuję w korporacji i trochę inaczej to wygląda. W poprzednim roku jak byłam w ciąży i się nie udało też wiedzieli i oczywiście na szczęście nie spowodowało to wyrzucanie mnie z pracy :) Ja dziewczyny 2 kg mniej ale mysle ze to dlatego że ważę za dużo, teraz jak jestem w domu to mogę jeść w stałych godzinach, i jem przede wszystkim jedzenie na parze, myślę że rozśądniej się odżywiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monison, rozwalilas mnie :) to sprawa bardzo indywidualna. Zmienia sie ilosc kwasu w zoladku, jego ph, stezenie... Poczucie glodu zanika zupelnie (u mnie) lub jest bardzo czeste i natychmiastowe. To, ze w 1 trym przytyjesz 5 kg nie znaczy, ze w 2 przytyjesz tyle samo czy jeszcze wiecej. Wszystko sie moze unormowac :) Warto sobie przypomniec jak bylo u Was w 2 fazie cyklu (tuz przed okresem) - czy byly zachcianki, czy byly opuchniecia nog czy stop, czy bolala nas glowa, byly mdlosci? Czy przybieralo sie na delikatnie na wadze (wahania do 3kg)? To obrazuje troche ten czas do 16 tygodnia ciazy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogólnie jeśli Enka boisz się zwolnienia to lepiej nie przyznawać się do końca 3 miesiąca ciąży. Bo są różne przepisy działające na korzyść pracodawcy a zwłaszcza jeśli dotyczy to umowy np. Na czas próby :/. Musisz sobie poczytać i podjąć decyzję co zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki MartaWWW:) Troche mnie uspokoiłas....:) Co do tego rozwalania to mam specyficzne poczucie humoru :) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monison ja bardzo lubię Twoje poczucie humoru :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monison jeśli jesteś chudzinka to na początku pewnie musisz trochę kg nabrać :) Ja zamówiłam we wtorek poduszkę i mam nadzieję że dziś kurier przyniesie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sysunia 999
Hej :) O tygodnia jestem na zwolnieniu, myślałam, że będę dzięki temu częściej tu zaglądać, a jest przeciwnie ;). Moja waga też 3 kg w dół, mimo, że wymiotowałam tylko 2 razy. Męczyły mnie za to mdłości i brak apetytu. Teraz już jest lepiej, ale na mięso i wędliny z trudem patrzę i ledwo je przełykam - wciskam właśnie w siebie kanapkę z szynką ;). Jem praktycznie same owoce i warzywa. Badania genetyczne - już na początku wątku też była dyskusja o tym, mój lekarz uświadomił mnie, że tak naprawdę jak się okaże, że to są wady genetyczne, to już i tak nic nie da się zrobić. A na świadome usunięcie ciąży na pewno się nie zdecyduję więc po co te nerwy związane z diagnozą, która może być nieprawidłowa. I wskazanie jest powyżej 35rż. i refunduje je wtedy NFZ. Pozostali płacą - w mojej okolicy to ok 250-300zł. Ale te Dzieciaczki rosną. Na poprzedniej wizycie moja kruszynka miała 0,93cm (8tc), nastepna wizyte mam w 13tc więc mam nadzieję, że sporo urośnie. Lekarz powiedział, że to już taki fajny tydzień i mi pokaże dużo fajnych rzeczy - uwielbiam do niego chodzić, jest bardzo pogodny i zawsze wychodzę od niego z rogalem na buzi. Co do zaparć - też miałam z tym problem - ale zaczęłam zjadać albo wypijać rano (do kawy z mlekiem ;) )activię i po max pół godzinie mam spokój. A później jem śniadanko. A do tego dużo piję wody niegazowanej w ciągu dnia. MartaWWW - ja też mam termin na 12.02. - OM miałam 05.05. :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anii ja też sobie zamówiłam wczoraj tego Rogala :) Już nie mogę się doczekać aż przyjdzie :) Zamówiłaś tego, którego wysłałaś link czy innego? Co do badań prenatalnych to nikt tu nie mówi o usuwaniu ciąży. Na pewno nigdy bym się na to nie zgodziła. Każda z nas jest inna, ja z natury wolę zawsze wszystko wcześniej wiedzieć inni nie mają takiej potrzeby. Kto chce to robi kto nie chce nie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anii...właśnie nie jestem chudzinką.....raczej typ taki ubity..... Figura jabłko...brak wciecia w talii, szersze biodra i szczupłe nogi.... Jak wata cukrowa : buła na patyku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wer zamowilam u tego sprzedawcy tylko zamowilam dużą razem z taka mała poduszeczka, koleżanka mi powiedziała ze poduszka z dziurka po porodzie moze sie przydać bo ona np. przez jakoś czas siedzieć nie mogła Monison to ja nie wiem, moze teraz nabierzesz kg a później my będziemy tyc a Ty nie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sysunia 999
wer26 - ja rozumiem, tylko powtarzam to co mówił lekarz - że tak naprawdę poza świadomością nt ewentualnych wad genetycznych te badania nie wnoszą wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anii wózek ładny, ma dużo elementów. Kiedy jest najlepszy moment na takie zakupy? Jak to u was było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co to za rogal, dziewczyny? Ja musze spac na brzuchu, bo na plecach pare razy sie zakrztusilam wymiotami!!!! :( i boje sie inaczej spac. Nawet na boku mi niedobrze :( Wozek sobie zazyczylam od meza na gwiazdke dla malenstwa :) zastanawiam sie nad takim z obracana gora... Wiecie co jest wazne? Duza gondola, by dziecko tam spalo nawet jak ma 6 miesiecy (kolezanka kupila taka malizne i urodzila chlopaka 4,5 kg i juz po 7 miesiacach jej sie srednio miesci) i zeby mial resory. Serio! Dzieci to uwielbiaja, bo jak zawieszenie jest twarde to czuc kazde tapniecie. Takie moje zdanie!! ;) O kurka czyli mi dobrze wyliczyli na 1 wizycie: 11-14.02 :) to w kt tygodniu jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anii84 fajny ten wóz :) Dużo elementów jak mówiła Wer. Bardzo praktyczny, szczególnie,że jest 4 w 1 :) to znacznie upraszcza i zaoszczedza zakupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już też śpię z rogalem i w końcu się wysypiam :) Wózek fajny, ja będę musiała kupić nowy bo po synku sprzedaliśmy bo ta ciąża nieplanowana jest kompletnie... w ogóle dużo rzeczy po synku posprzedawałam. Ten poprzedni wózek mieliśmy Navington w ramie caravel, miał super dużą gondolę i młody jeździł w niej 7 miesięcy i gdyby nie to że już sam siadał to by jeździł dłużej. Teraz podoba mi się Bugaboo cameleon, ale cena z kosmosu chyba że używany kupić, choć cenę też ma sporą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natomini
Dziewczyny ja tez schudłam 2 kg... ale nie wiem czy przez ciążę czy przez to, że przestałam ćwiczyć... Na zaparcia ponoc jest dobry len mielony parzony. :) U mnie wozek i lozeczko ma mi sprzedac znajoma, takze nie martwie sie o to... Co do piersi, urosly mi i to sporo, zawsze mialam nieduze a teraz sie zrobiły pokazne... Sa też bardzo wrażliwe... A opuchnieta sie czuje tylko w okolicy podbrzusza. Chyba tak ma być? Tez planuje sobie kupić rogala, takiego jaki wysłała jedna z Was ;) Mąż mówi, ze to za wcześnie, ale coraz trudniej mi znaleźć dobrą pozycję do spania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×