Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość vindictive

moze w tym cyklu sie uda zaraszam starające się

Polecane posty

Gość Nemezis626
I sprostowanie. W Norwegii ciążę prowadzi położna... Ginekolog przychodzi tylko gdy coś złego się dzieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam nieregularne i długie cykle przed ciążą...więc kiedy @ nie przyszła w terminie spodziewanej najpóźniej @ ( brałam zawsze pod uwagę ile wynosił u mnie najdłuższy cykl ;P ) wtedy dopiero odczekałam jeszcze dzień, czy dwa i zatestowalam ;) Więc jak do wtorku nie dostaniesz, poczekaj jeszcze dzień i wtedy zrób ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolaaa
Nemezis626- kilka sporostowań (chociaż dziwię się, że jak na tak długi czas starań nie wiesz tego wszystkiego). Testy owu nie pokazują kiedy dokładnie ona jest. Może być od kilku nawet do 48 h po pozytywnym teście. Jeżeli różnica w cyklach waha się do 7 dni to nie są to cykle nieregularne, a już tym bardziej bardzo nieregularne. Jeżeli kobieta ma regularne cykle to może na podstawie wielu czynników określić m.in. kiedy ma owu. Powtarzam- między innymi !!! Tylko i wyłącznie monitoring cyklu może potwierdzić dokładną bądź dokładniejszą datę więc brałabym lekką poprawkę na termin spodziewanej miesiączki. Pamiętaj także, że czas od owulacji do okresu nie jest stałą 14 dni. Kontrolowałaś się wcześniej testami? Mierzyłaś temp? Obserwowałaś śluz? Ja też testowałabym dopiero po terminie spodziewanej miesiaczki. Nawet jeżeli uważasz, że owu była z 15-16 lipca to weź zapas 16 dni. Testuj w 17 :) Test powinien być wiarygodny jeżeli już teraz wyszedł pozytywny. Jeżeli beta Ci rośnie, a później spada to chyba warto zbadać to u ginekologa. Chyba w Norwegii chodzi się na normalne badania do takiego lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nemezis626
Mam endometriozę, leczyłam się kilka cykli, miałam udrażnianie jajowodów i laparo. teraz lekarz kazał się starać... Testy owulacyjne robiłam od około 14 lipca. 14 lipca wieczorem pozytyw, 15 lipca pozytyw, 16 lipca negatyw... stąd mi się wydaje, że owulacja była pomiędzy 15 a 16 lipca, czyli między pozytywnym a negatywnym testem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolaaa
No nic, poczekaj na spokojnie jeszcze dwa dni. Zrób jeszcze raz test. Zobaczysz czy kreska testowa będzie ciemniejsza. Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam cykle 30-36 dniowe uprawialam sex w 16 17 19 20 dc czy mogla bym zajsc w ciazy? dzis czyli 23 dc mialam sluz w postaci białka i obok troszke krwi czy miała któraś z was cos takiego? dodam ze bardzo bym chciala miec te 2 kreseczki na tescie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolaaa
Patkakawa- a niby skąd my mamy wiedzieć czy możesz być w ciąży? No proszę Cię .... rozwalają mnie takie pytania :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolaaa
Hope91- zmęczenie to jeden z objawów ciąż :) Kto wie ... :) Trzymam kciuki. Daj znać jak się coś wydeklaruje :) U mnie rano temp. nieco wzrosła. W pochwie 37 stopni, a w ustach 36,7 :) Ciekawe skąd ten spadek przedwczoraj i wczoraj. Najważniejsze, że temp urosła więc wciąż jest szansa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam to i ja zapytam może któraś podpowie ostatni @ był 13.07 sex 13dc i 15dc cykle 26-28 jest szansa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam takie pytania bo pierwszy raz staram sie o dziecko i nie wiem czy jak sie kocha w dni plodne to zawsze sie zachodzi , od sexu minął tydzien i wczoraj i dzis tak mnie kluje jajnik jak probuje wciagnac brzuch to wlasnie troszke mocniej boli nie jest to ból bardzo mocny ale odczuwalny a tak jak pisalam test planuje na poniedzialej chyba ze nie wytrzymam i test zrobie wczesniej w poniedzialek zamówilam testy za 1zł z allegro zobaczymy czy wogóle bedą wiarygodne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie zawsze się zachodzi jest tylko 25%szans,gdyby każdy w płodne zachodził to nie było by tyle miesięcy starań ale oczywiście szanse są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eda123
Paolaaa - przed wzrostem temperatury powinien być spadek :) więc dobrze jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolaaa
Kurcze, tylko najpierw był wzrost 3 dniowy a pozniej 2 dniowy spadek, owu prawdopodobnie 6-7 dni temu. Nie wiem dlaczego to tak... Ale skoro temp skoczyla i w pochwie jest 37 to chyba dobrze? :) najgorsze, ze juz sama nie wiem kiedy oczekiwac okresu:/ Mnie osobiście rozwalaja te pytania: "jak myślicie, jestem w ciąży?". Boże, widzisz u nie grzmisz !!! Nikt na forum nie jest wrozka ani jasnowidzem. Jeżeli starasz sie pierwszy raz to poczytaj najpierw troche. Podobno nie ma glupich pytań, sa tylko glupie odpowiedzi. Wiec przemilcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paolaa- to cieszę się, że tempka skoczyła do góry :D Kciuki za Ciebie nadal mam zaciśnięte ;) :* Spokojnie, nie denerwuj się takimi pytaniami ;) I wiem, że zmęczenie może być oznaką ciąży, bo wcześniej tak miałam, że spać mogłam na okrągło, więc po pracy jak wtedy wracałam to od razu szłam spać haha a wracałam po 15, ale zrzucałam to na normalne zmęczenie ;P Ale nie zapeszam, żeby nie było ;P Do niedzieli jeszcze mam czas hehe :D Dzisiaj mnie naszła ochota na pączki z rana haha mąż się śmiał, bo pierwsze co zrobiłam po przebudzeniu oświadczyłam, że idę do sklepu po pączki xD haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolaaa
Hope91- czyżby już zachcianki ciążowe? Czy przy pierwszej ciazy mialas jeszcze jakues objawy, ktorych nie masz przed kazdym okresem? Duzo dziewczyn pisze o biało-mlecznym sluzie w sporych ilosciach i bolo sutkow- innym bolu niz zawsze. Czy mialas cos takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paolaa- na zachcianki ciążowe to chyba za szybko by było xD Chociaż ostatnio jadłam jajecznicę z ketchupem i ogórkiem kiszonym haha xD na wieczór mnie dopadła chęć na to ;P Własnie w pierwszej to piersi mi się powiększyły, żyłki były bardziej widoczne niż zwykle...i sutki to były meeeega wrażliwe- a nie mam tego przed normalną @. Biały śluz zawsze mam przed @ więc to u mnie normalne...w tamtym cyklu miałam go meega dużo i koleżanka kazała mi zrobić test, bo @ nie przyszła z rana (a zawsze dostaję w porannych godzinach xD )...haha ale akurat jak zrobiłam test popołudniu, I krecha...i chwilę później dostałam @ xD Ale teraz nic takiego nie ma :( Więc zakładam, że @ jednak przyjdzie ;P Chociaż staraliśmy się w zeszłym tygodniu...więc może jeszcze za wcześnie na jakieś objawy xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaa i wtedy to mi się chcialo meeega pić ( a to było zimą, nie latem). Mąż się śmiał, że chyba mam codziennie kaca...bo co chwile piłam i piłam xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolass
A ile przed planowanym okresem tak mialas? Albo ile dni po owu? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie nie ma takich objawów,że od razu tydz po zapłodnieniu macie zachcianki,nakręcacie się same a potem rozczarowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paolaa- ja wtedy nie liczyłam, że od razu zajdę w ciążę ;) więc nie zwracałam uwagi na to który to dzień cyklu itd ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolaaa
Hope91- trzymam kciuki dzisiaj :) Jezeli nue dostaniesz okresu to kiedy bedziesz testowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eda123
Paolaaa, Hope - co tam u Was :) vindictive - jak tam Afrodyta się sprawuje? mosiaczek1 - jak się czujesz? :) kiedy zaczynałaś mieć objawy typu powiększone piersi, sutki itd? u mnie dziś 24 dc, ciekawe ile będzie trwał ten cykl, bo jak na razie co cykl to dłuższy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolaaa
Cześć eda123 :) Czy jesteś już po owu? Jezeli tak to kiedy spodziewasz sie okresu? U mnie ten cykl teź prawdopodobnie bedzie dłuższy o 2 dni i wydaje mi sie ze bedzie trwac 37 dni. Wszystkie objawy owu z poprzedniego cyklu mialam dokladnie 2 dni pozniej. Dzisiaj jest moj 34 dc wiec jeszcze kilka dni czekania, ale o dziwo nie podniecam sie jak miesiac temu. Mam troche obolale piersi, moze troche bardziej niz ostatnio ale tez nie mam takiego bolu, zeby mnie draznilo noszenie bielizny. W zeszlym tygodniu pierwszy raz mialam taki klujacy bol lewego jajnika- jakby mi ktos szpilka naciskal. Byla to chwila i zdarzylo sie to tylko raz. Wczoraj wieczorem gdy zbierałam sie do wieczornego wyjscia z psem na minute zabolal mnie brzuch tak jak chwile przed okresem albo w pierwszym dniu gdy go mam. Śluzu mam malutko. Gdy trafie na "swiezy" na bieliznie to jest mleczny. Ale szybko .... Hmmmm, zasycha? Nie wkrecam sie, nie wiem czy sa to dla mnie normalne objawy bo dopiero drugi cykl przygladam sie sobie bardzo dokladnie:) Jezeli nie dostane okresu 38 dc ( czyli w piatek) to nie wiem jakim cudem wytrzymam , ale chce przeczekać jeszcze weekend i ewentualnie w pon testowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eda123
ja w tym cyklu prowadziłam obserwację cyklu i mierzyłam temperaturę i wyszło, że owu miałam w 18 dc, czyli 28 lipca. Pobolewa mnie brzuch, inaczej niż ostatnio, wtedy bolało nisko po bokach podbrzusza, a teraz tak jakby na środku, mam takie ciężkie piersi, lekko bolą pod pachami i mam lekko wrażliwe sutki, ale zaznaczam, że lekko, nie jest to jakiś uporczywy ból. Ogólnie piersi jakby były odrobinę nabrzmiałe, widzę po staniku, że jakoś za mocno jest wypełniony :D Śluz mam kremowy. Przytulanko było 16, 17 i 19 dc, więc chyba dobrze się wstrzeliliśmy. Nie nastawiam się na nic, nie nakręcam, raczej kieruję myśli, że mój organizm przygotowuje się do @. Nie mam pojęcia kiedy mogłaby przyjść @, bo ostatnie cykle to tendencja wzrostowa 26 - 30 - 34 , więc teraz wychodziłoby 38 jeśli przeskakuje co 4 dni ;) za tydzień idę do lekarza, mam tylko nadzieję, że nie dostanę wtedy @, bo zależało mi, żeby mnie dokładnie zbadał. Cóż , pożyjemy zobaczymy. Zaczynam nastawiać się tak, że Bóg stwierdzi czy jesteśmy gotowi na maleństwo i da je nam w najlepszym czasie, prędzej czy później ;) Mam nadzieję, że u Ciebie @ nie przyjdzie i będziemy mogły razem testować ;) trzymam za Ciebie kciuki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolaaa
Eda123- Twoja faza lutealna musialaby trwac az 20 dni zeby ten cykl trwal 38 dni. To za duzo wiec jezeli nie wiesz jak dluga masz ta faze wez wstepnie 14 dni u licz na okres w 33 dc. Jezeli dostaniesz okres ( a mam nadzieje, ze nie) to przynajmniej bedziesz wiedziala ile trwa u Ciebie wlasnie ta ostatnia faza cyklu. Ja tez mam co raz bardziej bolacy biust. Najpierw bolał mnie w czesci ponizej sutkow, dzisiaj juz caly. Jestem straaaasznie ciekawa co z Hope :) ja nie wiem ile wytrzymam z testowaniem. Juz dzisiaj mnie korcilo!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eda123
Paolaaa, z tymi 38 dniami to żartowałam ;) faza lutealna trwa 14 lub 15 dni, więc powinnam dostać @ 11-12 sierpnia, zobaczymy :) ach, gdyby stworzyli testy parę dni po, to nie byłoby tyle niepokoju ;) a tak to musimy czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolaaa
Eda123- najgorsze sa te ostatnie dni przed spodziewana miesiaczka :) nawet nie wiesz jaka mam ochote od 2 dni siegnac po test. Jade pod koniec sierpnia na wczasy wiec stwierdzilam, ze nawet gdyby sie teraz nie udalo to nie bede sie zalamywac. Kto wie, byc mize bylyby to moje ostatnie takie beztroskie wakacje? Akurat na wyjezdzie mialabym dni plodne wiec wszystko przebiegaloby w bezstresowo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eda123
ooo dokładnie, to mógłby być dobry czas :) bez stresu, nakręcania, nic, tylko korzystać z wakacji :) a może nie wrócicie z nich sami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×