Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość vindictive

moze w tym cyklu sie uda zaraszam starające się

Polecane posty

Gość Paolaaa
Dzisiaj o 12.40 dostalam okres :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolaaa
Czesc eda123 ;) Wczoraj przed 13 dostałam okres. Bylam swiecie przekonana, ze jak juz dostane to najszybciej dzisiaj. Jestem niemal pewna, ze owu była 24.07 bo dzien wczesniej wyszedl pierwszy pozytywny test owu, tego dnia bolal mnie brzuch i temp nieco skoczyla (pozniej maly spadek i znowu skok), poza tym dwa dni wczesniej mialam najlepszy jakosciowo sluz bo nylo go duzo i byl najbardziej lepki, dzien wczesniej sluzu juz mniej ale mocne uczucie wilgotnosci w srodku i sluz w srodku byl sliski czyli byl to dzien szczytu po ktorym nadtepuje owu. Wszystkie objawy dwa dni pozniej niz w poprzednim cyklu a jednak okres nie przyszedl tez o tyle sni pozniej. Mam wiec nieco ruchomą faze lutealna. Do d**y z tym liczeniem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eda123
U mnie wczoraj 28 dc, przy takich wahaniach jakie miałam ciężko stwierdzić kiedy okres jest spóźniony (najkrótszy cykl 26, najdłuższy 34), ale bardzo mnie korciło, żeby zrobić test (ten z allegro). Robiąc go wciąż miałam w głowie "boże jaka ja jestem głupia, za wcześnie na testy, wyjdzie negatywny i będę się dołować"... zrobiłam, jedna kreska, jednak zerknęłam po minucie, patrzę jest druga! Blada, ale widoczna! Myślę - nie nakręcam się, te z allegro mogą być trefne. Dziś zrobiłam taki kupiony w aptece i dwie kreski :) chyba się udało :) nie wiem kiedy pójść na krew, bo testy przecież mogły się mylić, a krew już będzie jednoznaczna. Generalnie czuję się fatalnie, boli mnie brzuch, ciągle ziewam, jestem śpiąca, boli mnie głowa. Do tego mam powiększone piersi tak pod pachami i nienaturalnie duże sutki... Z apetytem też dziwnie, ciągle się czuję, jakbym się mega objadła (również rano na głodniaka) Paolaaa - szkoda, że dostałaś @, ale może jak wyjedziesz na wakacje to się zrelaksujesz, nie będziesz o tym myślała, będziecie się kochać na "spontanie" i może wtedy się uda? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolaaa
Eda123 GRATULUJE !!! Objawy masz ciazowe (zwlaszcza te piersi) wiec mysle ze powinnas pojsc w przyszlym tyg na bete ( chyba najlepiej isc kilka dni po spodziewanej miesiaczce a myslalas o 11 sierpnia) i pozniej zapisac sie gin :) Przypomnij mi tylko za ktorym razem sie udalo? Ja powinnam miec plodne dni przed samym wyjazdem. Mam nadzieje ze ten czas zleci szybko. Jezeli sie mie uda chce zrobic sobie badania hormonalne w nadtepnym cyklu i pojde moze na monitoring cyklu. Zobaczymy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eda123
Jeśli brać pod uwagę krótszy cykl, to powinnam dostać 06.08, a najdłuższy (ekstremalnie najdłuższy :) ) to 11.08 To był 3 cykl starań, ale pierwszy był taki, że jeszcze nie bardzo wiedziałam co i kiedy no i śluzu praktycznie brak, w drugim to mąż trochę chorował i do końca nie wiem czy wstrzeliliśmy się w dobry czas, też było raczej sucho, a teraz w 3 cyklu mierzyłam temperaturę od początku + wiesiołek i kwas foliowy no i chyba się udało :) na wizytę miałam iść w poniedziałek, ale przełożyłam na drugi tydzień września, bo teraz i tak by mi wiele nie powiedział, jeszcze by nic nie widział, a u lekarza byłam w 1 cyklu starań, więc jestem zdrowa. Może jak się poszczęści to na usg już zobaczę małą plamkę, byłby to jakiś 6-7 tydzień. Może pod koniec tygodnia wybiorę się na krew :) Paolaaa, trzymam kciuki, no i nogi do góry tuż po :) my tak robiliśmy za każdym razem i każdy mi tak radził, więc może faktycznie to pomaga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolaaa
eda123- gratuluję Ci jeszcze raz z całego serducha :) Mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku. Daj znać po becie i wizycie u gin co i jak :) Ja jestem 4 cykle po odstawieniu tabletek, teraz zaczął się 5. Też na początku nie wiedziałam co i jak :) Pierwsze dwa cykle na pewno były stracone bo nie "wstrzeliliśmy" się w dni płodne- dopiero po dalszej obserwacji jestem w stanie to stwierdzić w 100%. W 3 cyklu brałam globulki dopochwowe akurat w czasie dni płodnych, był to antybiotyk więc też mógł "przeszkodzić", poza tym stosunek był dobre 3 dni przed owu więc szanse marne. Dopiero ostatni cykl był pełen nadziei. Stosunek w czasie najlepszego jakościowo śluzu aczkolwiek najprawdopodobniej dwa dni przed owu. Nawet specjalnie nie chciałam próbować więcej razy bo bardzo chciałabym mieć dziewczynkę, a jak wiadomo lepiej w tedy kochać się przed owu. Stwierdziłam, że jak się nie uda to trudno- ze względu na wakacje :) Ostatnie dwa cykle dość intensywnie się obserwowałam. Mam nadzieję, że pomoże mi to w następnych staraniach. Ogólnie byłabym dobrej nadziei bo przecież to normalne, że udaje się dopiero po kilku staraniach. Jednym wychodzi za pierwszym razem, innym po kilku staraniach. Na pewno pocieszające jest to, że po tak długim braniu tabletek moje cykle są dość regularne, a obserwacja temperatury wskazuje na to, że owu też występuje. Gin robiła mi usg macicy i jajników i też powiedziała, ze jest dobrze. Martwi mnie jedna rzecz- mam teraz bardzo krótkie okresy. Przez tabletkami i w czasie ich brania trwały 5-6 dni. Pierwsze 2 dni lało się ze mnie, w 3 dniu krwawienie zaczynało maleć, a w 4-6 dniu było już plamienie. Teraz mam tak, że w dniu, w którym dostaje okres krwawienie jest mocne, drugiego dnia już jest słabsze (rano jeszcze krwawienie, ale od południa co raz skąpsze), a w 3 dniu plamienie i pod koniec dnia nic. 4 dnia występuje jeszcze minimalne plamienie. Trochę się naczytałam, że to charakterystyczne dla zespołu policystycznych jajników. Tylko w tedy nie występuje owu i podczas badania usg jajników gin powinien widzieć malutkie torbiele, a u mnie podobno wzystko ok. Dlatego jeżeli nie uda się w tym cyklu we wrześniu chcę zrobić wszystkie badania hormonalne- zarówno te podstawowe jak i LH i FSH, które rozwiążą moje obawy co do tego zespołu polic. jajników. Chcę także wybrać się do innego gin i zrobić monitoring cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fioleczek 2424
Czesc dziewczyny! jestem tu nowa, i w tym cyklu zaczelismy starania o maluszka :) otoz moje ckle trwaja 30 dni,ostatni okres mialam25 lipca, przytulanko bylo 10, 14,15 i wczoraj 16 dnia cyklu, z moich obliczen 14 15 i 16 dc to dni plodne. 11 dnia mialam brazowe plamienia ale takie lekkie, a wczoraj czyli 16 dc cyklu okropny bol prawego jajnika i wogole calego podbrzusza, mysle ze to byl dzien owulacji wlasnie. tak bym chciala zeby sie nam udalo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edda123
Paolaaa szczerze mówiąc to nie wiem nic o zespole policystycznych jajników, ale myślę, że gin by coś zauważyła na usg, że coś jest nie tak. Czasem jednak warto zasięgnąć porady innego specjalisty. Ja tymczasem zrobiłam 3 testy, bo normalnie nie mogę uwierzyć :) a tak w ogóle, to ciążę liczy się od 1 dnia ostatniej miesiączki czyli wychodziłoby, że to mój 5 tydzień ciąży, do lekarza umówiłam się jak będę w 9 tygodniu, mam nadzieję, że to nie za późno fioleczek 2424 ja to Ci powiem, że po każdym cyklu miałam różne objawy i zawsze mi się wydawało, że to może już :) jak na razie ze swojego doświadczenia radziłabym mierzyć temperaturę od początku cyklu i obserwować śluz, można wiele z tego wyczytać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolaaa
fioleczek2424- witaj :) Brązowe plamienia i ból jajników często towarzyszą owulacji więc mam nadzieję, że się uda :) Za dwa tygodnie wszystko się wyjaśni. Brałaś tabletki anty wcześniej? eda123- nie martw się, ja bym pewnie testowała też codziennie dopóki nie miałabym potwierdzenia z krwi albo od gin hehe. Nie wiem jednak czy nie ryzykujesz z tym 9 tygodniem. O ile wiem to już w 6 tygodniu widać tą kropeczkę. Moje koleżanki dostawały zaraz jakieś tabsy różne na początku ciąży. To chyba było coś na podtrzymanie- tak na wszelki wypadek (może o progesteron chodzi), a podobno wszystko było u nich ok. Jak się w ogóle czujesz? Ja uzupełniłam wczoraj swoją tabelkę na ovufriend. Wychodzi, że owu miałam 22 lub 23 dc. Przytulanko było 21 i śluzu w tedy dużo więc chcę zrobić jeszcze testy ph pochwy żeby zobaczyć czy te plemniczki aby nie giną szybko we mnie. Trzeba w tym mcu wziąć się do roboty bo oszaleje :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mam pytanie .. dzis moj 17 dc. W 13 owu. Seks był w 8,9, 10, 11, 13, 14 i 15 dc. Dziś od rana (po siusianiu) zauważam na papierze jasnobrązowy śluz. Od wczoraj biorę luteinę dopochwowo ale przestraszyłam się tego "brązu" i zamiast zalecanego przez lekarkę 50 rano i 50 wieczór biorę na raz 2 tabletki czyli 100. Na implantację za szybko, niedomoga też byłaby dziwna skoro biorę luteinę. Co to moze byc?:( dodatkowo boli mnie podbrzusze jak na @ ... na pms tez za szybko :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny ;) Nie było mnie ponad tydzień, bo byliśmy na urlopie, zaraz zacznę nadrabiać zaległości ;) Niestety @ przyszła, spóźniła się 3 dni...ale jednak przyszła ;/ Wczoraj się skończyła...więc zobaczymy jak to będzie w tym cyklu. Buziaki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edda123
Paolaaa, ovufriend po miesiącu jest płatne, ale ja zakładałam konto po prostu na innym mailu, a jak później mi nie pozwolił, to robiłam to na innej przeglądarce ;) chociaż w tym miesiącu mówiłam mężowi, że chyba wykupię ten abonament bo kalkulator wszystko fajnie mi sam liczy, ale okazało się, że chyba nie będzie potrzebny :) chyba jutro pójdę na betę, myślę, że już coś mi wykaże. Jutro też spróbuję się umówić na wizytę jakoś w przyszłym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edda123
dziś robiłam betę i wyszła pozytywnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolaaa
No to super, gratuluje :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edaa a jakie miałaś endo? bo u mnie wczoraj w 18 dc endo wyszło 6 mm :(( to za mało zeby sie ewentualny zarodek mógł zagnieździć ;( jak zaczne teraz jeść migdały to moze urosnąc czy dopiero w nastepnym cyklu?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Paola gdzies ty wyczytala ze przy policustycznych jajnikach masz brak owulacji i torbiele?? Jedni maja owulacje drudzy nie. I nie sa to zadne torbiele tylko pecherzyki Torbiele badz cysta moge sie pozniej zrobic Akurat mam pco i okazalo sie wczoraj ze mam owulacje ;-) Lekarz mi kazal wspolzyc nastepne 4dni i dostalam zastrzyk pregnyl Iza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pcos
Kobietko nie nakrecaj sie Rowniez czytalam ten artykul A wczoraj bylam u gin i stwierdzil ze mam owulaacje Pozatym nie kazdy kto ma pco nie ma owulacji Ja mam owulacje ale pecherzyk sam nie peka i dlatego dostalam pregnyl Naprawde jesli podejrzewasz u siebie pco idz do dobrego gin Ja tez sie naczytalam o tyn pco pozniej 3dni ryczalam ze jestem bezplodna i wogole a wczoraj sie okazalo ze jest owulacja i lekarz kazal 4dni wspolzyc poczym czekac na @ Jesli bede miec @ to zaraz po dostaje skierowanie do szpitala w celu sprawdzenia droznosci jajnikow Glowa do gory :) trzeba byc dobrej mysli Iza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolaaa
Wiesz, nie dziw sie ze sie nakrecam skoro jak sama zauwazylas w internecie pisza glupoty :) dalam Ci przyklad, a jest tego wiecej. Martwi mnie ten skąpy ( jak na mnie ) okres. Oczywiscie zanim zaczne stawiac diagnozy zrobie sobie badania hormonalne i zbadam sie pod tym kontem u gin. A powiedz jak u Ciebie wykryto Pco? Mialas jakies przypuszczenia? Czy podczas rutynowych badan? Moze jakies objawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skolowana
Poszlam bo myslalam ze w koncu jestem w ciazy mialam wszystkie typowe objawy to byl 17dc i wogole sladu po owulacji nie bylo Okazalo sie ze wokolo jajnika sa pecherzyki moj gin kazal mi przyjsc w 13-14dc i wtedy zobaczymy czy jest owulacja czy nie Wczoraj okazalo sie ze jest no i kazal zrobic zastrzyk Pregnyl i wspolzyc przez nastepne 4dni Jesli sie nie uda po nastepnej@ dostane skierowanie na badanie w kierunku droznosci jajnikow i oczywiscie moj facet bedzie musial zrobic badanie nasienia Co do tych p*****l na necie tez sie na to nakrecalam i wogole Przy pco wazna jest dieta i tez sie naczytalam pierd"òł Dzis poszlam do dietetyka i okazalo sie ze polowa tych glupot to nie prawda Jesli masz jakis typowy objaw pco Np.hirustyzm tradzik nieregularnie miesiaczkujesz i tyjesz nie wiadomo z czego to idz jak najszybciej do gin Im wczesniej tym lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skolowana
A co do skapego okresu tez czasem tak mialam Poprostu wygladalo to jak bardzo gesty sluz zabarwiona brazowa krwia Miesiaczkujesz regularnie*??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolaaa
Po 7 latach tabletek anty moje cykle po odstawieniy to : 35, 32, 35, 36 wiec uwazam je za regularne. Przed tabletkami cykle byly ok 32 dniowe ale zawsze mialam wahania (czyli czasem 30 a czasem 34). Okres w pierwszym dniu jest normalny czyli calkiwm obfity, grugiego dnia tez jest krwawienie ale slabsze, pid koniec dnia to juz plamienie ktore trwa jeszcze 4 dni. Dopiero kolejny dzien (ostatni) to juz sluz pomieszany z krwia. W tym cyklu w 1 dniu gdy krwawienie byli mocne mialam spory skrzep krwi na tamponie. Dodam ze mialam usg jajnikow i macicy dwa cykle temu ok tydzien przed owu- wszystko wporzadku. Nie wiem tylko czy takie badanie wykazuje pcop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skolowana
Tak na usg jak najbardziej widac pco Jesli lekarz nie zobaczyl nic nie pokojacego to podejrzewam ze nie masz pco Dlugo juz starasz sie zajsc w ciaze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolaaa
Sorry za literówki we wcześniejszych odpowiedziach, ale pisałam na szybko z tel. Jak wspomniałam wcześniej- jestem 4 cykle po odstawieniu tabletek. Tak naprawdę to u mnie nie ma jeszcze czegoś takiego jak "starania". Po prostu kochamy się bez żadnego zabezpieczenia. To ja bardziej obserwuje swoje ciało i uczę się swojego rytmu. Dwa pierwsze cykle były na pewno stracone bo w dni płodne nie było stosunku - akurat w tych dniach była nieco ponad tygodniowa przerwa co jest spowodowane częstymi wyjazdami mojego faceta. W 3 cyklu stosunek dwa dni przed podejrzewaną owu i poźniej 2 dni po owu, a w poprzednim cyklu dzień wcześniej i 3 dni po owu (oczywiście też tylko domniemaną). Tak naprawdę dopiero teraz zaczynam rozumieć co kiedy się u mnie dzieje w organiźmie i kiedy działać :) Nie kocham się codziennie (a to chyba można nazwać "staraniami") bo moja gin powiedziała, żeby nic nie liczyć, kochać się swoim rytmem bo owulacja jest tak zawiłym tematem, że często występuje w innych dniach niż jesteśmy przekonane i ... jak to określiła- występują owulacje spontaniczne. W tym cyklu obydwoje jesteśmy częściej w domu, przed nami urlop więc na pewno będą częstsze przytulanka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paola czasami po odstswieniu anty one nadal dzialaja Trzeba troche odczekac glowa do gory Skolowana Ps. Zmienilam nick

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edda123
Paolaaa , kiedy teraz powinnaś mieć owu? Mierzysz temperaturę w tym cyklu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolaaa
Izulek lekarze zalecaja aby w pierwszych 3 mcach po anty zabezpieczaczać się w inny sposób bo organizm może szaleć. Miałam brać tabletki wlaśnie do końca sierpnia, ale ponieważ wiedziałam, że tych kilka mcy temu i tak beda marne szanse stwierdzilam, ze bedzie to wlasnie dobry czas na to zeby organizm wrocil do formy. Najbardziej balam sie, ze bede mieć rozregulowany okres i co najgorsze bede musiała na niego czekac po 2 mce. Oczywiscie i tak szybko zaczelam sie nakrecać i mualam cicha nadzieje ze moze sie jednak uda ale nie mialam zbyt duzej wiedzy o owu i w sumie dobrze, ze stalo sie jak stalo. Edda123- owu powinnam mieć za tydzień albo za 8 dni. Mierze temp. Porownuje swoje objawy do dwoch poprzednich cykli i wczoraj mialam dokladnie taki sam sluz jak miesiac temu w tym samym dniu cyklu wiec zobaczymy jak reszta objawow sie powieli. Jak sie czujesz? Bylas juz u lekarza? Pracujesz w ogole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edda123
No to dobrze, obserwuj, jeśli się powieli to super, będziesz wiedziała co się dzieje w każdym etapie cyklu i będzie łatwiej :) Czuję się średnio, jestem senna, bolą mnie piersi, czuję jak mnie tam rozciąga od środka :) do lekarza idę jutro, trochę się boję, boję się usłyszeć, że tam nie wszystko dzieje się dobrze... ale mam nadzieję, że jednak zobaczę już serduszko na usg :) Tak, pracuję, ale jeszcze nie mówiłam nic nikomu w pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolaaa
No to zycze powodzenia dzisiaj :) oby wszystko bylo dobrze:) daj znać co Ci lekarz powiedział !!! W pracy oczywiscie jest za wczesnie na chwalenie się, pierwsze 3 mce sa najwiekszym zagrozeniem. Ja to bym chyba nikomu na poczatku nic nie môwiła :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edda123
Dziś na usg widziałam naszą fasolkę :) niesamowite uczucie :) serduszko baaardzo cichutko było słychać, gin powiedział, że za 2 tyg będzie już głośno biło :) wszystko przebieg dobrze, mam nadzieję, że tak zostanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×