Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość vindictive

moze w tym cyklu sie uda zaraszam starające się

Polecane posty

Gość eda123
mysza147 - na pewno ograniczyć/odstawić alkohol i papierosy (inne używki) bo bardzo "upośledzają" plemniki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolaaa
Cześć dziewczyny :) Eda123- i co, dostałaś okres czy nic się nie zapowiada? W sumie to u mnie minęły 3 cykle po odstawieniu tabletek, ale pierwszy cykl tak naprawdę nie miał szansy na zafasolkowanie. Więc u mnie też są dopiero 2 cykle starań, przy czym tak naprawdę w każdym było "coś" co mogło się przyczynić, że się nie udało. W dodatku nie było przytulania w samą owu tylko 2-3 dni przed. Dlatego nabrałam nadziei i postanowiłam się nie dołować i nie myśleć, że coś z nami musi być nie tak. Mysza147- a jak wygląda teraz Twoja dieta? Najważniejsze, żeby się po prostu zdrowo odżywiać. Czyli dużo warzyw, kasz, owców, ryb i chudego mięsa oraz wody i ruchu :) Wpisz sobie w wyszukiwarce "dieta dla starających się o dziecko", albo jakoś podobnie i będziesz miała wiele artykułów, w których wymienione są konkretne produkty zalecane przy staraniach. Jak napisała koleżanka- unikaj alkoholu, papierosów. Do tego także cukrów, gazowanych napoi, jedzenia przetworzonego, mąki, fast-foodów, głębokiego smażenia, panierki, itp. Poza tym dobrze kupić sobie zestaw witamin dla kobiet planujących ciąże. Masz tam zawsze odpowiednią ilość kwasu foliowego, magnezu, wit. b6- które są najważniejsze:) Plus wiele innych .. Swoją drogą- spróbuj zrobić testy owu dwóch różnych firm. Ja miałam taką sytuację w ostatnim cyklu, że zrobiłam właśnie dwa różne testy. Jeden był pozytywny, a na drugim co prawda pojawiła się druga kreska, ale słabsza więc gdybym zrobiła tylko ten drugi test też bym pomyślała, że nie miałam owu. Mierz sobie także tem. żeby zobaczyć czy jest skok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolaaa
Schimmery- lekarze nie próbowali Ci wyregulować najpierw cyklu? Ja nie wiem ile w końcu trwa moja faza lutealna. Z tych trzech cykli mogę ograniczyć jej długość do 14-16 dni. Niby powinna ona być stała u każdej kobiety, ale spotkałam się artykułami, gdzie pisano, że są kobiety, u ktorych występują małe wahania i jeżeli jest to kwestią dnia to nie ma w tym nic nienormalnego. Ale dłuższy czas jest już czymś mniej normalnym :) Dlatego w tym cyklu będę stosować wszystkie 3 metody obserwacji żeby rozwiązać tą zagadkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysza147
No właśnie moją dietę mogłabym dopracować jeszcze trochę, poczytam o tym. Z ruchem nie ma problemu, bo z Jillian Michaels już się zaprzyjaźniłam. Testy w takim razie też kupię drugie, bo może faktycznie te moje allegrowe cuda nie są najlepsze. Tylko z tym alkoholem ciężko będzie, ja to wytrzymam, ale czy znajomi ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eda123
Paolaaa, @ nie przyszła :) czekam do poniedziałku, jak nie przyjdzie to zrobię test. Wstyd się przyznać, ale nie wiedziałam w ogóle co to jest faza lutealna, ale pomogła mi w tym pewna stronka, nie chcę żeby to wyglądało na reklamę, bo nie mam w tym interesu, ale przypadkowo trafiłam i trochę mi się w głowie rozjaśniło, może i Tobie pozwoli to sprawdzić ile trwa ta faza u Ciebie www.ovufriend.pl i tam wpisujesz swoje wcześniejsze cykle i wylicza Ci ile trwała faza lutealna, przewiduje Ci kiedy możesz mieć owu, możesz tam wpisywać też temperaturę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewik33
hej. Mogę się przyłączyć? W styczniu poroniłam w 8 tc, dziś zaczyna się 3 cykl kiedy staramy się znów. To będzie moje drugie dziecko. Pierwsze ma 3 lata i zaciązyłam wtedy w 4 cyklu starań. W te obumarła ciaże zaszłam w pierwszym cyklu. Dni płodne wychodzą mi gdzies na 15-20 lipca. Akurat mamy początek urlopu wiec kto wie. 19tego wyjeżdżamy na Mazury - tam zostało poczęte pierwsze dziecko. W sumie to już będzie raczej po owulacji... ale może nasze dzieci musza pochodzić z Mazur? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eda123
ewik33 - witamy :) może faktycznie Mazury tak działają? :D Jak udało się zajść we wcześniejsze ciąże? Kochaliście się spontanicznie, czy sprawdzałaś kiedy masz owu testami lub mierzyłaś temperaturę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
eda :) Tamte ciąże to był zupełny spontan. Zwłaszcza ta stracona - w lekkim szoku byliśmy jak test wyszedł pozytywnie. A teraz zaczynamy się denerwować bo po tamtej stracie chcieliśmy szybko. Oczywiście dwa nieudane cykle to żadna tragedia.. ale same wiecie jak to jest jak komuś zależy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewik33
to ja byłam. Oczywiście zapomniałam dopisać nicku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolaaa
ewik33- witaj :) Powodzenia życzę. Może faktycznie te Mazury są jakieś magiczne i przniosą Ci szczęście :)? Co się stało, że poroniłaś? mysza147- masz takie testy z allegro no name za 1 zł?One często nie pokazują owu. Ja stosuję LH Vitam- polecam bo sama zdecydowałam się na nie bo mają dobrą opinię, no i wyszły mi pozytywne. Wspieram się tymi no name. Jeśli chodzi o alkohol- to mi też ciężko go wyeliminować. Nie pijam jakoś dużo, ale jak przychodzi week to staram się w granicach rozsądku. W tygodniu też czasem przychodzę padnięta po pracy i mam ochotę się odprężyć z winkiem albo dobrym piwkiem. Jedynie po owu staram się unikać, ale powiem Ci, że bardzooo wiele moich koleżanek gdzieś na początku ciąży miała dobrą imprezę i jakoś nic się na szczęście nie stało. eda123- strona jest fajna, wiele już na niej przeczytałam, ale jeśli chodzi o owu to podejscie jest typowo statystyczne. Ja niestety nie wiem czy moj cykl będzie znowu 35 dniowy czy jak się trafiło w między czasie 32 dni. Poza tym u jednych kobiet ta faza lutealna może trwać aż 18 dni, a są kobiety u których tylko 8 dni. Jak dla mnie jest to zbyt indywidualna kwestia żeby polegać na stronie. Poza tym nie martw się, ja dwa miesiące temu nie miałam pojecia jak przebiega cały cykl miesiączkowy :) Ani co to jest faza lutealna, ani dokładnie jak przebiega owulacja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paolaaa jeden z lekarzy wcześniej regulował mi cykl (faszerował lekami, a i tak później wszystko wraca po odstawieniu leków) obecny lekarz jest zdania, że jak wszystko przebiega naturalnie (tylko trochę dłużej), to nie ma sensu ingerować w cykl. mysza147 również nie polecam tych tanich testów owulacyjnych, wprowadzają tylko w błąd. eda123 trzymam kciuki, oby @ nie przyszła. ewik33 witaj. Oby urlop na Mazurach był owocny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hope91
Cześć ;) Przygarniecie i mnie?;) Podobnie jak ewik33 poroniłam w styczniu na przełomie 6/7tc...i postanowiliśmy z mężem, że teraz spróbujemy jeszcze raz. Właśnie czekam na @ która ma przyjść około 9.07...a po niej bierzemy się do działania ;) Mieliśmy poczekać do urlopu w sierpniu...ale akurat wtedy chyba wypadają mi dni nie płodne...wiec na wszelki wypadek już teraz rozpoczniemy starania ;) Swoja droga, po poronieniu wgl nie mam żadnych objawów że @ ma przyjść...zero bólów brzucha itd...nooo może tylko bardziej nerwowa jestem ;P Czekam na tą @ i czekam...juz bym chciała micć ją za sobą ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie no name za 60 sztuk zapłaciłam 50 zł. Dobrze, że mówicie, bo kurde się sugerowałam nimi i myślałam, że w ogóle nie miałam owu. To tylko dodatkowy stres był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolaaa
Hope91- witaj :) Ile czasu staraliście przy pierwszej ciąży? Masz regularne cykle? Potrafisz wyznaczyć sobie owu? Życzę powodzenia oczywiście. Shimmery- lekarz oczywiście wie najlepiej dlatego mam nadzieję, że Tobie też się szybciutko uda Mysza147- jak napisałam wcześniej- z czystym sumieniem mogę Ci polecić LH Vitam. Zamawiałam je także na allegro bo mimo wszystko są tańsze niż a aptece. Także w Rossmanie można kupić w miarę dobre testy. Niektórym dziewczynom wychodzą te no name za 1 zł, ale właśnie tylko niektórym. Więc owu mogła u Ciebie być :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paolaa - W pierwszej ciąży udało się nam już w pierwszym cyklu ;) Aż sami byliśmy zdziwieni, że tak szybko nam się udało ;P Mieliśmy piękny prezent na wigilię... Wcześniej miałam mega nieregularne cykle...ale właśnie po zabiegu, cykle są równo co 28 dni...w tamtym miesiącu miałam 26, bo @ przyszła 2 dni wcześniej. Wcześniej nie obserwowałam zbyt dokładnie cyklu(temp. i śluz), mam charakterystyczny ból/klucie w jajnikach w czasie kiedy 'prawdopodobnie jest owulacja', wcześniej podeszliśmy do starań 'na luzie' i udało się od razu... zobaczymy jak będzie teraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam dokładnie te same testy ;/ ale już teraz zainwestuję w te LH Vitam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolaaa
Dokładnie o te testy chodzi. Mi udalo sie ostatnio odkupic kilka opakowan LH VITAM za smieszne pieniadze i robilam je dwa razy dziennie. Najpierw po przyjezdzie z pracy kolo godz 16 albo 18 i jeszcze przed pojsciem spac (22-23). Pamietajcie zeby dobre 2 godz wczesniej nie pic i nie jesc bo to moze sfalszowac wynik. Jezeli zostaly Wam te testy no name to polecam robienie dwoch jednoczesnie- dla porownania:) U mnie owu powinna sie pojawic za ok 2 tygodnie. Niech to juz zleci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eda123 testowałaś ??? Paolaaa te rossmanowskie testy owulacyjne też używałaś ? Mogą być ? U mnie 10 dc, więc jeszcze sporo czasu do przypuszczalnej owulki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolaaa
Eda123, no wlasnie, jak test? Shimmery, osobiscie nie testowalam, ale dziewczyny pisaly dobre komentarze na ich temat. Podobnie z testami ciazowymi. Testy owu kupie tam za kilka dni :) dam znac jak sie spisaly. Kiedy spodziewasz sie owu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eda123
ja jeszcze nie testowałam, dziś odebrałam z poczty. Dziś mój 32 dc, więc nie wiem czy @ przyjdzie i kiedy, zawsze miałam 28-29 dniowe cykle, a teraz nawet mi tam nic nie bulgocze. Zawsze na dzień lub dwa przed @ mam takie uczucie bulgotania w podbrzuszu, a teraz nic. Z drugiej strony wydawało mi się jakbym dwa razy w tym miesiącu miała owu... więc nie wiem kiedy @ miałaby się pojawić. Poczekam do piątku, jak nic nie przyjdzie to zrobię test :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolaaa
Eda123- licz na spokojnie od drugiej owulacji. Potwierdzilas ja testami wiec jest pewniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej. Nie wiem czy to wam pomoże czy nie i możecie się ze mnie śmiać ale my z mężem staraliśmy się o dziecko jeden cykl i odrazu się udało i nie stosowałam testów owu. ale tylko i wyłącznie skupiliśmy się na internetowym kalkulatorze dni płodnych i być może to zbieg okoliczności ale się udało. Oto adres tej strony http://www.netmama.pl/magazyn/planowanie-rodziny/kalkulator-owulacji/ I życzę powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolaaa
Gosc- to byl czysty przypadek:) Byc moze masz ksiazkowa owulacje i regularne cykle- w tedy taki kalkulator jest pomocny. W naszym przypadku, kiedy okresy sa nieregularne albo wahaja sie kilka dni owu sie przesuwa. Sa kobiety, ktorych faza lutealna (czyli od owu do miesiaczki) trwa 8 dni, a u innej bedzie to 18 dni- jak widzisz sprawa jest bardziej skaplikowana niz Ci sie wydaje :) i w zadne kalkulatory internetowe nie uwierze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eda123
Paolaaa, właśnie tak myślę, że jakby liczyć od drugiej owu + 15 dni lutealnej to by wypadało gdzieś w niedzielę, więc do tego czasu poczekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shimmery
Trzeba naprawdę mieć cykle jak w zegarku, żeby stosować taki kalkulator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolaaa
eda123- trzymam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, staramy się z moim TŻ o dziecko. Byłam u ginekologa, miałam robione hormony, bo miałam bardzo nieregularne cykle. Dziś miałam kolejną wizytę i usg dopochwowe, wszystko teoretycznie jest ok. Lekarz zapisał mi Duphaston, kazał mi brać 2 razy dziennie przez 10 dni od 16dc, czyli od soboty. Do tego mam brać INOFOLIK po 1 saszetce dziennie i zwykły Folik 0,4 raz dziennie. I to wszystko przez 3 cykle. Czy któraś z Was miała podobne leki na zajście? Udawało się Wam?Jeśli tak to po którym cyklu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolaaa
Agatam- mozesz napisac jakie dokladnie robilas badania hormonalne? Ja poszlam ostatnio do labolatorium bo chcialam zrobic sobie we wlasnym zakresie, ale kobieta z lab powiedziala ze musze miec regularne okresy i ogolnie jakby byla niechetna... Wiec dziwne ze Tobie zrobiono przy nieregularnych. Wyznaczalas sobie owu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolaaa
A... Ile cykli sie staracie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×