Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Justyśka799

Egzamin zawodowy opiekun medyczny

Polecane posty

Gość gość anka
Drogie koleżanki,może opanujemy emocje, bo za chwilę popadniemy w nerwicę.Liczmy na życzliwość osób, które już chyba 16 mają praktyczny, aby podzieliły się informacjami i wtedy zagłębimy się w algorytmy.Jutro przed nami pierwsza przeszkoda i ćwiczmy testy licząc,że wiele pytań się powtórzy :>)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@gość41, już odpowiedziałam w skrócie na blogu na Twój komentarz. Odpowiem również tutaj tylko bardziej obszernie. zerknij na punkt nr 23 jest to uchwalone przez Naczelną Radę pielęgniarek i położnych i zapisane dokumentem prawnym Uchwała Nr 136/VI/2013 KATALOG CZYNNOŚCI WYKONYWANYCH PRZEZ OPIEKUNA MEDYCZNEGO U OSOBY CHOREJ I NIESAMODZIELNEJ NA ZLECENIE I POD NADZOREM PIELĘGNIARKI 1.słanie łóżka z chorym 2. toaleta jamy ustnej 3. mycie głowy w łóżku 4. toaleta całego ciała w łóżku 5. toaleta całego ciała pod natryskiem 6. toaleta całego ciała w wannie 7. higiena intymna 8. ułożenie pacjenta i zmiana pozycji ułożeniowej 9. zmiana bielizny osobistej i pościelowej w łóżku 10. toaleta przeciwodleżynowa 11 zastosowanie udogodnień w łóżku 12 zastosowanie materaca p/odleżynowego 13 pomiar ciśnienia tętniczego krwi 14 pomiar tętna 15 pomiar temperatury 16 pomiar oddechów 17 pomiar masy ciała 18 pomiar wzrostu 19 przygotowanie i założenie okładu zimnego suchego 20 przygotowanie i założenie okładu zimnego wilgotnego 21 przygotowanie i założenie okładu ciepłego suchy 22 przygotowanie i założenie okładu ciepłego wilgotny 23 karmienie przez zgłębnik i gastrostomię 24 wymiana worka stomijnego 25 założenie i zmiana cewnika zewnętrznego (nakładki na prącie wykonanej z miękkiego silikonu, przez którą mocz spływa do worka na mocz) 26 wymiana worka na mocz 27 wymiana worka zewnętrznego na stolec 28 stawianie baniek próżniowych 29 prowadzenie dobowej zbiórki moczu 30 kontrola oddawania moczu i stolca 31 wykonanie ćwiczeń biernych w łóżku 32 pomoc w korzystaniu ze sprzętu rehabilitacyjnego 33 pomoc w przygotowaniu pacjenta do badań diagnostycznych wykonywanych przez pielęgniarkę 34 asystowanie pielęgniarce podczas wykonywania zabiegów pielęgniarskich 35 asystowanie pielęgniarce w zastosowaniu przymusu bezpośredniego To mówisz, że trafiłaś na Moje Mniam :) fajnie, bardzo się cieszę i zapraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klan29
ale z wykonywania czynnosci i kolejnosci wykonywania czynnosci na testach są pytania były prośby to dla wszystkich wrzuciłam jeden argorytm ale masz racje nalezy sie skupić na jutrzejszym dniu POWODZENIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa 1985
Czy ktoś miał już pisemny egzamin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jutro jest egzamin pisemny dla całej Polski OM, nikt nie ma w innym terminie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy opiekun medyczny i opiekunka środowiskowa mają taki sam egzamin zawodowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klan29
nie jest to samo po pierwsze srodowiskowe nie zdaja przed OKE i nie jest zawodem medycznym jak opiekun medyczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiuleczka84
Powodzenia na jutrzejszej teorii!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćbogna
Trzymajmy się kobitki, może nie będzie tak źle! Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiatam. chciałabym się coś dowiedzieć ale o egzaminie zawodowym z opiekunki środowiskowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julisia tutaj wałkowany jest temat opiekuna medycznego zalecam utworzyć 'nowy temat' odnośnie opiekunki środowiskowej nie wyobrażam sobie teraz szukać postów dotyczących OM jeśli wtrącony będzie wątek o OŚ, tym bardziej że jest już jak sama widzisz 57 stron wybacz ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 2016
Witam u nas wytyczne do egzaminu praktycznego są takie .kaplet pościeli. 2 myjki jednorazowe.2 ręczniki. Miska.2 miski nerkowe.koszula.Spirytus 75%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maarakujaa
czesc dziewczyny :) Powodzenia jutro na egzaminie. Ja tez zdaje i mam wrazenie ze juz nic nie umiem ale to pewnie dlatego ze im blizej tym wieksza dziura w głowie :D. Egzamin praktyczny mam 23- go stycznia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościła
Dajcie znać jak będziecie po praktycznym.. Ciekawe co będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćdosia
do wszystkich:) POWODZENIA!z 40 pyt napewno damy radę zdać!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KLAN29
wystarczy odpowiedziec 20/40 aby zdać powodzenia i należy przezwycięzyć strach będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość41
Powodzenia wszystkim życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moni1111
Stres wielki ale damy rade:) Powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćbogna
Drogie koleźanki, damy rade to tylko 20 / 40, Powodzenia wszystkim życzę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćiówa
Powodzenia na dzisiejszej teorii! Kiedy macie praktyczny egzamin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do Gość mazowieckie czy miałaś egzamin próbny czy z oke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo proszę osoby które mają egzamin zawodowy 16 01 wrzucily na stronę co było z góry dziękuję życzę powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćbogna
Dołączam się do prośby, z góry dziękuję, wszystkim powodzenia na dzisiaj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jak wrażenia po egzaminie pisemnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćbogna to
No chyba nie było tak źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No chyba Ok. Ale kilku pytań nie jestem pewna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Gienia
Pisemny nie był chyba aż taki trudny, ale też nie jestem pewna kilku pytań. Mam jednaj nadzieję,że sie udało zdać. Kiedy będą gdzieś w necie wyniki tego testu i gdzie? macie jakiś cynk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćA
a których pytań nie jestes pewna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćA
zawsze w ten sam dzień co egzamin państwowy wieczorem jest już klucz odpowiedzi na stronie OKE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×