Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Justyśka799

Egzamin zawodowy opiekun medyczny

Polecane posty

Gość gość
Komisja ma swoje punkty - wytyczne, narzucone z gory na kartce, i tylko robi znaczek w odp. rubryce - zrobil dobrze/nie zrobił dobrze. Obleje za "kazda glupote" jesli zle cos wykonasz to oni to zaznacza ! Nie mozna robic za duzo glupot. Musisz min. 75 % zrobic tak jak trzeba. Sympatia nie ma nic do rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktoś zna dokładnie zadanie z 12 ? Chodzi mi o treść zadania czy jest opisowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ales ty naiwny... Ma kartke i oznacza ale kto sprawdzi czy dal ci pkt za to co zrobilas lub za to czego nie zrobilas... Ja zdawalam troche juz egzaminow i duzo zalezy od komisji. Kiedys mialam przyjemnosc zdawac przed taka co ci jeszcze podpowiadala i pytala czy jestem pewna ze juz wszystko(to mozna bylo sie domyslic ze o czyms zapomnialam) a na koniec kiwnela zebym sie nie stresowala bo nie ma czym. Zdawalam tez przed taka co nic nie mowila miny miala jak chmury gradowe i nawet na ciebie nie patrzyla i nie wiedziales czy robisz zle czy dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćSara
Jesten już po egzaminie MOJE ZADANIE BYLO ABY podopieczne umyć twarz szyję, żeby, pośladki i krocze oraz zmiana koszuli jak i zmiana pampersa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To prawda duzo zalezy od komisji ale to tez ludzie i tez byli napewno w takiej sytuacji jak my. Zestresowani przez waznyn egzaminem. Takze uwazam ze specjalnie nikogo nie skrzywdza... U mnie w szkole rok w rok jest 100% zdawalnosc.... W tym roku w styczniu nie zdala tylko jedna osoba bo nie chodzila na zajecia prawie wcale i przyszla z nastawieniem a nuz jakos moze sie uda... Ci co chodzili regularnie zdali wszyscy. A to ludzie pracujacy w innych zawodach albo ktorzy przyszli bo im sie w domu nudzilo.. Opiekuniw z zawodu bylo malo. Ja tam jestem spokojna. Rozpisalam ale tylko po to zeby dodac sobie i wam otuchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Goscsara oooooo takie zadanie by mi pasowalo tez.... Czyli jednka nie cale cialo a twarz zeby szyja i okolice intymne plus zmiana koszuli i pampersa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiedzcie proszę , bo człowiek powoli głupieje, czy przy wymianie pieluchomajtek zmieniam rękawiczki . Mam na myśli moment kiedy wytrę pupę np. z resztek kału i umyję , czy wtedy zmieniam rękawiczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie proszę pomóżcie mi .... przy zmianie koszuli myciu twarzy szyi podmyciu jakie były jednostki chorobowe i co trzeba było wypisać ..mój e-mail kasienka.kasia70@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam poprosze o wieecej danych - egzamin mam we wtorek - dzisiaj walczylem z anatomia i sie udalo :) Z gory dziekuje za wszelkie informacje o egzaminie praktycznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W pierwszym zadaniu jest pacjentka z Parkinsonem, a czy może ktoś napisać jaki pacjent jest w 2 zadaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cześć czy ktoś pamięta opis osoby z zadania drugiego, w którym trzeba dokonać mycia ciała i zmiany pampersa? Słyszałam ze jest to osoba po wypadku z urazem nóg i demencją? Czy jest w zadaniu informacja na temat etapu demencji: pierwszy, drugi, trzeci? Może ktoś pamięta coś więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Toaleta całego ciała oprócz brzucha i kkd,zmiana koszuli i pampersa i podmycie.problemy wypisać i opisać oraz opisać profilaktyke przeciwodleżynową.pacjentka ze złamanym kręgosłupem-paraliż nóg nerwowa i niewspółpracuje z rehabilitantem,nie trzyma moczu,agresywna i nie śpi w nocy tylko w dzień.lezy tylko na plecach w łóżku i nie chce zmieniac pozycji chociaz moze i jest przesadzana na wózek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 16.30 co to jest kkd i mycie całego ciała do opisania ? a co było praktycznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
GośćSara proszę Cię o podpowiedź Jaki był opis zadania co trzeba było wypisać w kartach,? Błagam, ewa.ewelina68@wp.pl ja zdaję 23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co to kkd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość 16,30 w jaki sposób pacjentka ze złamanym kręgosłupem może być przesadzana na wózek?albo zmieniać tym bardziej pozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koleżance chyba chodziło KPP klatka piersiowa. Osoba z kręgosłupem.po złamaniu i uszkodzeniu rdzenia nie ma możliwości siąść na wozek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Złamany kręgosłup i na wózek? no halo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
GośćSara proszę o podpowiedź na maila ewa.ewelina68@wp.pl Jaka była treść zadania? Błagam ja zdaję 23 Napiszę co było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wózek jest z parkinsonem...mycie i pampers z kręgosłupem ..ludzie jak wy czytacie. . Do osoby meczacej Sare.. Masz napisane co było.. . Ogarnijcie się trochę. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kkd to konczyny dolne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, osoba ze złamanym kręgosłupem jest raczej w gipsie.Skoro myjemy klatkę piersiową pewnie usztywnienie jest na odcinku dolnym-lędźwiowym bo nogi sztywne.Myśmy to konsultowali,przemieszczanie tylko na boki na matach/rękawach tzw. łatwoślizgi.Aby zabezpieczyć przed odleżynami po konsultacji z lekarzem przemieszczamy tylko na boki.Nie panikujcie,wszystko podane na tacy,trochę wiary w siebie.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie przestancie bo widze ze juz w panike popadacie... Niektorzy takie pytania zadaja ze szok. Pomyslcie trochę... Algorytm to nie wszystko. W zadaniu bedziesz mial jasno napisane co masz zrobić. Cieszmy sie ze wogole wiemy czego sie spodziewac bo inni nie wiedzieli wczesniej i musieli zdawac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam wszystkich opiekunów którzy przed, ja również jestem przed jutro staje przed komisją dobra rada poczytajcie o problemach i dużo pisania jest wyjątkowo dużo do opisania, z zadaniami poradzimy sobie wszyscy, ktoś pytał o zmianę pampersa otóż myjemy plecy pośladki, zakładamy koszule i zmiana pampersa bez użycia basenu!!! Myjemy krocze pacjentki myjką jednorazową pacjentka cierpi na nietrzymanie moczu. Trochę chaotycznie ale może pomogłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy moglibyśmy wspólnie rozpisać co po kolei i jak to rozpisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ktoś coś chce to kamiska1206@wp.pl Wieczorem odpowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myjemy krocze na basenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale ta pacjentka jest po złamaniu kręgosłupa -nie pamietam czy 3 miesiace czy 3 tygodnie.Przesadzana jest na wózek w tekscie-my nie przesadzamy.opisujemy jej problemy pielegnacyjne i na drugiej stronie jest opisac problematyke przeciwodlezynowa.chora nerwowa i agresywna.rodzina ja odwiedza i pomaga,ona lezy tylko na plecach nie chce zmieniac pozycj.Ma sprawne rece dlatego moze pomagac przy zmianach pozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tzn jak mejemy krocze tzn z miski nie myjemy pomiedzy nogami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co wy piszecie jakie złamanie kręgosłupa pacjent oczywiste po wypadku ale przed dwoma laty chyba i juz po rehabilitacji wiec częściowo unirtuchomiony tu przede wszystkim trzeba opisać profilaktykę przeciwodlezynowa,ręce ma sprawne sama myje zęby tylko udajemy i trzymamy ręką jej rękę potrm normalnie myjemy jak się uczyliśmy, podmycie bez basenu myjką na pampersie a dlaczego??? Bo u pacjentów zagrożonych odlezynami nie używa się basenów,tym bardziej nie używa się ich w zol, a pacjentka jest właśnie w zol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×