Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Justyśka799

Egzamin zawodowy opiekun medyczny

Polecane posty

Gość gość
Dlaczego, ciągle chcecie, żeby wam cały czas pisać to samo, wystarczy poczytać kilkanaście postów do tyłu i już macie. Przecież było już wszystko opisywane. Co ma I gr, co ma II gr i kiedy jaka zdaję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nikt nie opisał przypadku numer 2. Pisali o złamaniu kręgosłupa, o nie złamaniu i jeszcze dużo sprzecznych informacji. Opiszcie sam przypadek. Jaki pacjent i co mu dolega. Jakie jest zadanie już jest wiadomo. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
TRZY KONKRETNE PYTANIA: --- Czy do czynności przesadzania na wózek przynosimy do łóżka kosze ? (są niepotrzebne). --- Gdy posadzę pacjentkę na wózek i przykryję kocem, to jest koniec 1 zadania. Drugie - prześcielenie łóżka. Na koniec prześcielania, zabieram ten koc w wózka i umieszczam przepisowo na łóżku, czy nie ruszam już go ? --- Mam algorytm ze szkoły pt. Werandowanie. Tam po posadzeniu pacjenta na wózek, łóżko PUSTE prześciela się bez obracania materaca, po połowie (tak jak z pacjentem - najpierw rolowanie wszystkiego do środka i usuwanie okruchów z jednej strony + rogi prześcieradła, potem to samo z drugiej strony. Czy ktoś ma pomysły które działania są właściwe ? (Podczas egzaminu już nie będzie czasu na zastanawianie...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Potrzebny byłby konkret. A tak są sprzeczne informacje. Raz jest bez zmiany koszuli raz jest ze koszule trzeba zmienić. Później że mycie tylko górnych partii ciała plus podmycie a później jest ze trzeba umyć jeszcze plecy i pośladki. Dlatego tak jak mówię potrzebny jest po prostu konkret

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zad 2 jest mycie PRAWIE calego cialo OPROCZ brzucha i nog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Plecy i posadki...to kiedy sciagam pampers????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pampka zdejmujesz przed obroceniem na bok do mycia plecow i posladkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izba 86
Czy można poprosić zadania w pełnym brzmieniu i może razem je przeanalizujemy? ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziekuje gosc 13:16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiadomo co było o 12 dzisiaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A kosule kiey zakladam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zdaję za 2 godziny-napiszcie co jest w opisowych zadaniach-Pozdrawiam club1000@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przy myciu pacjenta zanim umyje plecy zdejmuje pampersa potem pacjent na bok myje plecy i posladki wycieram i wtedy ubieram koszule? a potem po zalozeniu koszuli wykonuje podmycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No wlasnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość livkaaa
Kochani po raz ostatni pisze jakie sa zadania w zad 1 i 2 pisalam kilka stron wczesniej to nawet nie chce wam sie czytac.... zad.1 pacjentka z parkinsonem, drżenie miesni lewej ręki, smutek z rzadkiego kontaktu z synem, zaparcia, problemy z pamięcią krotkotrwala, problemy ze snem, tęskni za synem zaburzenia mowy, wymaga pomocy w sadzaniu na wózek W poleceniu wypisać problemy (z tekstu) i jak jej pomóc w przystosowaniu się w placowce np. zapoznac z mieszkancami, pokazac gdzie jest stolowka o ktorej sa posilki, zapoznac z topografia osrodka itp. . Do wykonania przesadzanie na wózek inwalidzki i przescielenie łóżka zad. 2 kobieta ma sparaliżowane nogi, jest 2 lata po wypadku ma uszkodzony rdzen kregowy, zaburzenia pamieci, korzysta z pampersow, duzo spi w ciagu dnia. Do wykonania częściowa toaleta czyli mycie zębów, uszu, szyi, klatki piersiowej- bez brzucha, konczyny gorne, plecy posladki ,zmiana koszuli i pampersa z podmyciem. W opisie było : problemy pacjentki (wypisać z tekstu) i profilaktyka przeciwodlezynowa i wykaz sprzętu i srodkow do tej profilaktyki np. oklepywanie plecow – potrzebny spirytus, stosowanie srodkow przeciwodleżynowych to w srodkach mozna napisac sudokrem czy oliwke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość livkaaa
gość dziś dokladnie tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niektórzy to tu pisza dla jaj chyba. Zadajecie takie pytania ze nie wiadomo czy sie smiac czy plakac... Przyklad 1...jak umyc posladki jak pampers jest... Najlepiej nie myc bo naprawdę ciezko pomyślęc co zrobic.. Przyklad2... Brak konkretow raz zalozyc koszuke raz ze nie zakladac. Jaki tu jest problen???? Przeczytasz zadanie jak bedzie zeby zalozyc to zalozysz jak nie bedzie to nie zalozysz! Myslcie ludzie. Njalepiej zeby wam to ktos rozpisal od A do Z a najlepiej jeszcze film nakrecil pokazowy. Cieszcie sie ze znacie z grubsza zadania a wam i tak malo. Ciagle i te same pytania zadajecie. A co bedzie jak wejdziecie i bedzie zupełnie inne zadanie?! Bo przeciez to trzeba tez brac pod uwage!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzieki livkaaa Ja juz dawno przesledzilam co niby ma byc i wystarczy.. Sama analizuje w domu i mysle jak to ogarnac zaczac i skonczyc.. Jestem ci wdzieczna za info. Mysle ze inni zamiast ciagle zadawac te same pytania powinni usiasc i pomyslec co i jak by zrobili.... Ja im dluzej mysle nad tymi zadaniami tym czesciej mysle ze nie sa najgorsze... Oby sie to sprawdzilo iu mnie w Toruniu tez takie były

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz całkowitą racje wystarczy usiąść i pomyśleć a inni to by chcieli żeby im wypisać kiedy co przynieść kiedy zmienić i jak zrobić jak tego nie wiedza to trzeba usiąść i się nauczyć a nie czekać na kogoś żeby wszystko wypisał żeby pytać o takie rzeczy to juz trzeba być ciolkiem żeby nie zaskoczyć o co chodzi w takim przypadku niech nie podchodzą do egzaminu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak dla mnie i pierwsze zadanie i drugie jest proste. Uważam ze każdy coś musi umiec skoro rok chodził do szkoły i maglowało sie to samo....tylko trzeba to złożyć do kupy, ja jestem przygotowana na dwa zadania bo nie wiem które będę miała. Drugie jest o tyle prostsze że do wypisania jest tylko profilaktyka przeciwodlezynowa,gdzie przy zadaniu pierwszym trzeba posiedziec zeby to ogarnąć sensownie(chodzi mi o częśc pisemną)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam pytanie czy te sparaliżowane nogi pacjentki w zadaniu drugim można zginać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oczywiście że można zgiąć. ma sparaliżowane a nie ograniczoną *****iwość w kolanach czy coś podobnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie widze przeciwskazan do tego by nie zgiac nog takiej pacjentce... Ona sama nie zegnie to oczywiste ale my lekko ugiac za nia mozemy i tyle. Jezeli chodzi o czesc opisowa to nie ma tu zadnego problemu.... Problemy pacjenta zawsze wypisuje sie z tresci zadania a dalej trzeba myslec.... W zad1 mozna napisac co tylko sie da.... Zapoznac z innymi pacjentami.... Spacery... Rozmowy.... Rozmowa z psychologiem... Oprowadzenie po placówce zeby zapoznac z rozkladem.... Jakaś terapia zajeciowa... No wszystko po to zeby pacjentka sie obco nie czula... Trzeba pozmyslac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W zad 2...profilaktyka przeciodlezynowa... Tu tez jakiegos wielkiego problemu nie ma... To trzeba wiedziec... Zmiana pozycji ciala co 2h Odpowiednia dieta(bogata w bialko najlepiej) Natluszczanie ciala oklepywanie itp itd Srodki no to wiadomo... Sudocrem, oliwka, sprzety ulatwiajace przekladanie pacjenta, tez trzeba wymyslac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sluchajcie czy te 2 zadania napewno byly tez w innych miastach? Nie wiem kto juz pisal.... Chyba Krakow.... Ale czy inne miasta tez mialy to samo? Oby. Ja jak kiedys pisalam podobny egzamin praktyczny to wszyscy mielu w jednym dniu w calej Pl.... Az nie chce się wierzyc zeby byly takie roznice w terminach i wszyscy mieli to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odpowiedź dla gość dziś TRZY KONKRETNE PYTANIA: - koszy nie przynosisz na bieliznę, jedynie na medyczne - jeśli chcesz zmieniać rękawiczki/fartuch - na śląsku nie było znanych nam kocy - więc nie było problemów na egzaminie. Pacjentka sadzana była na gołym wózku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale skoro jest po wypadku i ma uraz kregoslupa to chyba nie powinno jej sie posadzic w pozycji polsiedzace?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy mozna pacjentke ulozyc polwysoko skoro ma uraz kegoslupa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja już po.Miałam zad 2. Nic skaplikowanego ale stres ogromny. Bardzo dużo algorytmów, może się po mieszać co po czym. Nie wolno się spieszyć. Powodzenia tym, którzy jeszcze przed :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ty tumanie bo inaczej cie juz nazwac nie mozna no sorry..... Ta ktora masz posadzic na wozku z zad 1 nie ma urazu kregoslupa tylko ta z zadania 2 gdzie jest toaleta ciala w lozku. A jak jest toaleta to nie sadzasz jej w pozycji polwysokiej. Ta ktora sadzasz z zad 1 ma parkinsona i mozesz ja sadzac. Ludzie jak wy czytacie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×