Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Justyśka799

Egzamin zawodowy opiekun medyczny

Polecane posty

Gość gość
Gość 18 ;12, czyli u was na 8 było zadanie 2 na 12 zadanie 1 na 16 zadanie 2? Czyli teraz egzaminy lecą odwrotnie zaczynają od 8 od zadania 2? Ciekawe czy to zależy od województwa? Ja mam 23 na 8 rano to też się odezwę. Mam nadzieję że w poniedziałek też ktoś napisze na którą jakie zadanie? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jutro ponoc kuj-pom zaczyna.... Licze na odzew bo ja z Torunia zaczynamy od 22.06....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napiszcie proszę czy jak myjecie pacjenta do połowy to przed podmyciem ubieracie koszulę, czy dopiero po podmyciu,umyciu pleców, pośladków i zmianie pampersa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po umyciu pleców przed zmianą pampersa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
koszule ubieramy przed poidmyciem po umyciu plecow i posladkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zach-pom? Jak u Was kolejność? Ciekawe jak będzie szło od poniedziałku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem po. Miałam nr 1 zestaw. Pani Danusia i przesadzanie na wózek. Nie będę pisała co i jak tylko ludzie nie martwcie się. Te manekiny spadają z krzeseł z wózków. To normalne że nie będzie siedział na baczność jeżeli ktoś coś pomyli to uwierzcie mi wszystkiego się nie do patrzą. Jak ktoś coś na odwrót zrobi czy nie taka kolejność. Starajcie się zrobić dobrze ale wiadomo stres robi swoje. Ważne by wykonać wszystko jak w zadaniu. Mi manekin spadł z krzesła i nic się nie stało. Taki jego urok. Woli podłogę. Skupcie się na problemach i adaptacji. Piszcie wszystko z treści. Tam jest wszystko zawarte. I piszcie dużo. Nikt nie każe za błędy a lepiej napisać więcej niż mniej. Oni mają swój klucz oceniania i musicie zawrzeć to co oni maja w wytycznych. Piszcie piszcie co wam przyjdzie logicznego na myśl. Pozdrawiam i życzę powodzenia. A po egzaminie wiadomo PIWKO! !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mowilam ze komisja to tez ludzie. Najwazniejsze to wykonac zadanie.... Jakies tam drobne bledy kazdy popełnia liczy sie efekt koncowy... Zgadzam sie z przedmowca PO koniecznie isc sie odstresowac na piwko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lepiej zrobic wiecej niz mniej. Jak nie jestescie czegoś pewni to to zrobcie.... Jak cos nadprogramowo zrobicie to sie nic nie stanie gorzej jak o czyms zapomnicie... I na luzie musi byc dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie mam pytanie odnosnie zadania przescielenie łozka nas uczyli ze należy zmienic cala bielizne poscielowa na nowa ale wyczytalam ze to nie prawda tylko wymiatamy okruchy i poprawiamy od nowa cala posciel,ktora byla.Moze to glupie pytanie ale co tak naprawde nalezy zrobic z tym zadanie na egzaminie.Dzieki za odpowiedz i trzymam kciuki za zdajacych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to jest PRZEŚCIELENIE łóżka a nie zmiana bielizny pościelowej. przy prześcieleniu nawet nie przewracasz materaca na drugą stronę. Twoim zadaniem jest sprzątnięcie okruszków i poprawienie pościeli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludu slanie lozka pustego to obracanie materaca z pacjentem w lozku wymiatasz okruchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy to znaczy ze nie trzeba odstawiac poscieli na krzeslo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak pacjentka siedzi na wozku po masz czynnosc nastepna slanie lozka pustego podciel odkladasz po kolei na krzeslo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mnie zastanawia jak umyje gorne czesci itd i zdejmuje pampers zeby odwrocic na bok a ona bez koszuli ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Umyjesz gorne czesci ciala plecy posladki obracasz na plecy ubierasz koszule sadzasz na basen podmywasz pampers na pupe i koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny przesłanie łóżka...odwracamy materac...lecz na podkladach mogą być okruszki...zmiatamy je myjka na miskę nerkowata...z każdej str przed złożeniem kolejnych warstw. .na końcu zmiatamy z materaca odkładamy miskę nerkowata z myjka i odwracamy materac i scielimy po kolei... Tu macie filmik co pokazuje idealnie slanie łóżka pustego... https://m.youtube.com/watch?v=7mzmyjvu0Zg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20:35 kazdy co innego pisze.. to kiedy ten pampers sciagam? Jedn pisze ze umyje przod sciagam pampers i wtedy plecy posladki, Ty znowu ze odazu calosc bez koszuli bez pampersa nie widzi mi sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale to nie ma byc słanie tylko PRZESCIELENIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A u was nie karzą po np myciu zakonzyc mycie rak itd a potem od nowa jakby druga część podmywanie i znowu mycie dezynf rąk i dopero robie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W zadaniu z przesadzaniem na wózek i prześcieleniem łóżka TRZEBA ZDJĄĆ CAŁĄ POSCIELI I POŚCIELIC ZGODNIE Z ALGORYTMEM. Nie wystarczy wymieść okruszkow. Skarpety w łóżku. Szlafrok na siedząco w łóżku. Kapcie na wózku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam czy ktoś zdawał egzamin opiekuna na starych zasadach jak tak to jakie były pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym te posladki umyla dopuero przy zmiane pampersa przed podmywaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie, czy nikt z Was nie zmieniał pampersów na praktykach,do jakich szkół uczęszczaliście .160 godz. do odpracowania- to praktyki zawodowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam wszystkich. Jestem z woj.pomorskiego. Jutro zaczynam jako 1sza na 8:00. Nie wiem na który zestaw trafię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam wszystkich. Jestem z woj.pomorskiego. Jutro zaczynam jako 1sza na 8:00. Nie wiem na który zestaw trafię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktoś ma znajomego lub w waszej szkole był już egzamin praktyczny opiekun osoby starszej, wdzięczna bym była za jakąś podpowiedz co było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucha113
Witajcie. Ja odnośnie tego podmywania mam problem. Czy te dwa zadania są połączone w jedno, czy na dwa? Jeśli na dwa, to na jakiej czynności kończę pierwsze zadanie? Umycie pleców ok-to ja rozumie i ubranie koszuli , ale jak umyć pośladki jeśli jest ubrany pampers?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sama nic nie umiesz co sie udzielasz jak nie na temat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No tez mam ten problem pytam ale tylko są przytyki zamast pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×