Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aniarafal100

asystentka stomatologiczna nowy egzamin praktyczny 2014 z

Polecane posty

Gość gość
bez znaczenia, ja na końcu ale koleżanki widziałam ze od razu, jak kto woli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli nie będzie do wypisania w karcie pacjenta zaleceń po zabiegowych? I co wpisywałyście w karcie pacjenta jako zabieg itp...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ponowne zalozenie preparatu endoperox w zebie ....umowienie pacjenta za 7 dni w celu zalozenia wypelnienia oststecznego w zebie.... udzielono wskazowek po zabiegowych.Tyle w karte pacjenta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem czy to takie oczywiste ze za 7 dni ? ska wiesz ze żab np się wybieli ???? więc radziłabym napisać tylko kontrola za 4 dni a co będzie później to już nas nie dotyczy ... no i oczywiście zalecenia po wybielaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w zadaniu jest podane za ile dni, wiec bez dyskusji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Która kolezanka może mi wytłumaczyć o co chodzi z tym rysunkiem ze str 81 w jańczuku na egzaminie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W arkuszu będzie podana ulotka endoparoxu? Więc jeśli chodzi o zalecenia pozabiegowe to te zalecenia z ulotki mamy przepisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rysunek jest tylko do poogladania ;) zalecenia w tym przypadku sa prawie zadne, bo ani dieta, ani nic, zawsze mozna napisac, ze ma sie zglosic w razie bolu i ze nastepan wizyta wtedy i wtedy. Juz nie pamieyam co tam wymozdzylam, ale nie bylo tego wiele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
damy radę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do dziewczyn ktore już zdawaly? z tego co tu wnioskuje, bo śledzę od początku to forum że chyba z 7x muszę myć ręce? proszę o uświadomienie mnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odnosnie dni ,ja mialam za 7 dni i wszystkie dziewczyny u mojej w szkole tak mialy ,trzeba zobaczyc za ile lekarz kazal umowic pacjenta i tyle wpisac .z myciem rak to po kazdym zdjeciu rekawiczek i przed ich zalozeniem trzeba myc rece .Rysunek jest po to zeby ulozyc wszystko zgodnie z praca na 4 rece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1) Umyć ręce metodą Ayliffe, wysuszyć, zdezynfekować 2) Wziąć rzeczy ze stołu, położyć na blacie 3) Wyłożyć worki 4) Umyć ręce 5) Założyć jednorazowe rękawiczki, maseczkę 6) Zdezynfekować powierzchnie: asystor, blat, uchwyty, krzesełko (bo to będzie metoda na 4 ręce, podczas której się siedzi), regulator wysokości fotelika 7) Zdjąć rękawiczki, umyć ręce 8) Założyć fartuch, maseczkę, przyłbice lub okulary, gumowe rękawice 9) Wyjąć sitko z kuwety, sporządzić roztwór do dezynfekcji, włożyć sitko, na koniec zamknąć kuwetę i zamieszać całość, sporządzić metryczkę 10) Zdjąć wszystko, umyć ręce 11) Rozłożyć rzeczy na asystorze i blacie tak, jak będzie opisane w zadaniu 12) Umyć ręce Ayliffe, wysuszyć, zdezynfekować 13) Założyć rękawiczki jednorazowe, fartuch, maseczkę, przyłbicę lub okulary 14) Wstrząsnąć preparatem! Rozmieszać preparat do wybielania na matowej stronie szklanej płytki, metalową szpatułką, podać egzaminatorowi 15) Oczyścić potem od razu płytkę, żeby to nie zaschło 16) Odnieść narzędzia do kuwety 17) Posegregować rzeczy do worków 18) Zdjąć rękawiczki 19) Umyć ręce 20) Założyć kolejne rękawiczki jednorazowe, maseczkę 21) Zdezynfekować powierzchnię 22) Zdjąć rękawiczki jednorazowe 23) Umyć ręce 24) Założyć fartuch, maseczkę, przyłbicę lub okulary, gumowe rękawice 25) Zanieść kuwetę do zlewu, rozłożyć ręczniki papierowe, umyć narzędzia, ostatnie płukanie wodą destylowaną 26) Osuszyć narzędzia 27) Posegregować do pakietów, podpisać paski, włożyć do pakietów, wypuścić powietrze, zakleić, opisać pakiety 28) Zdjąć wszystkie środki ochrony indywidualnej, maseczkę wyrzucić 29) Umyć ręce 30) Uzupełnić dokumentację pacjenta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze nie zdawalam, ale tak nas uczono mniej wiecej jak wyzej napisalam...oczywiscie trzeba przeczytac zadanie, nie uczyc sie slepo na pamiec kolejnosci, tylko miec to w glowie, a tak bazowac na tym co bedzie napisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uczono nas jeszcze tak i w takiej kolejności wypisywać metryczki: Metryczka na worki: 1) Adres 2) Nazwa 3) Data 4) Godzina otwarcia i zamknięcia 5) Kod 6) Podpis Metryczka na roztwór: 1) Nazwa preparatu 2) Stężenie 3) Data sporządzenia 4) Godzina sporządzenia 5) Czas dezynfekcji (odczytać z instrukcji na opakowaniu lub z treści zadania) 6) Ilość preparatu 7) Ilość wody 8) Podpis Opis pakietów: 1) Data sterylizacji 2) Data ważności (3 mce od daty sterylizacji) 3) Cykl autoklawu 4) Numer autoklawu 5) Podpis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na pakiecie nie pisze sie zadnych danych autoklawu, data sterylizacji data waznosci numer pakietu i podpis ale zadne numery cyklu czy autoklawu, pierwsze słysze taka bzdure a jestem po sterylizacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pani doktor, ktora nas uczyla, zasiada takze w komisjach egzaminacyjnych i ona nas tak nauczyla. Takze wybacz, mozesz byc po czym chcesz, ale zaufam osobie, ktora mnie uczyla. Tym bardziej, ze same wiemy, jak w rzeczywistosci wyglada praca w gabinecie, a jak na egzaminie. Nie wiesz, co znajduje sie w kluczu oceniania. Lepiej napisac, niz nie napisac i jak to napisze. Jesli nie znamy dokladnego numeru i cyklu autoklawu, piszemy po prostu "numer autoklawu", "cykl autoklawu". Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asyt
zgadzam się i popieram koleżankę naszej grupy Dr faktycznie od zawsze nam to mówiła więc tak musi być ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja kobitka byla w tym roku w jednym z miast na egzaminie, na pakiecie mamy napisac date pakietowania i podpis - daty waznosci sa rozne w zaleznosci od wielu czynnikow, polecam strone medilabu i ich tabelke waznosc***akietow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas na pakiecie do sterylizacji pisze się tylko datę! tak nas też uczono w szkole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak widzicie, co szkoła to inne nauczanie:) Ja zrobię tak, jak mnie nauczono. Nawet w testach są pytania o maksymalny czas ważnośc***akietów i odpowiedzią są 3 mce. Wiemy, że w niektórych sytuacjach, stosując inne środki zabezpieczające można przedłużyć ważność pakietu nawet do pół roku, ale ogólnie przyjmuje się, że czas ważności to 3 mce dla pakietów foliowo - papierowych. Niech każdy robi tak, jak był nauczony, tak będzie najlepiej, bo można zwariować od tych informacji z różnych szkół :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a na wskaźnikach wkładanych do pakietów też opisujemy data + podpis?? czy tylko pakiety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie tego nie wiem. U mnie na praktykach pisało się na paskach datę, ale jak jest w kluczu oceniania tego nie wiem i tez chętnie się dowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lepiej napisać za dużo niż za mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jezu laski ale jestescie glupie. tacka, zestaw podstawowy, peseta, nakladacz plaski, kulkowy, walki i wata sa po stronie lekarza! po naszej tylko plytka, endoperox i lopatka do mieszania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w testach jest ptanie o MINIMALNY czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
praca na 4 RECE, wszystko podajesz lekarzowi do reki !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i na samym kocu nie wylewa sie roztworu i nie myje wanienki! bo po egzaminie komisja ocenia czy zrobilas dobra ilosc roztworu itd. jezu laski czego was tam ucza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i sama jestes glupia nazywajac zestaw diagnostyczny podstawowym - kompletny brak profesjonalizmu i fachowego slownictwa. No i oczywisty brak wiedzy na temat metod pracy, ciekawe czy umiesz odpowiednio przekazywac narzedzia??? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a część robocza ma być zwrócona do nas czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hahahahaha :D 12.25 co wanienki nie myje :D powodzenia debilko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×