Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aniarafal100

asystentka stomatologiczna nowy egzamin praktyczny 2014 z

Polecane posty

Gość gość2541
Już się stresuje a co dopiero będzie jutro. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2541
Już się stresuje a co dopiero będzie jutro. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja poprosze :) aneczka934@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxeMiSiaxx
Hej Ola534, podeślę Ci jutro materiały, które znalazłam jeśli chodzi o korony protetyczne. Natomiast samo wykonanie protez całkowitych, szkieletowych czy akrylowych mogę ci podesłać w piątek. W tych materiałach jest dokładnie opisane co i jak (z wyciskami). Ale ogólnie robi się najpierw na 1 wizycie wycisk anatomiczny na łyżkach metalowych, spłukuję się pod wodą i dezynfekuje odpowiednim spray'em. Wykładasz wycisk z łyżki met. i oblepiasz go wilgotną ligniną i do pudełka (do laboratorium). I oni przysyłają pod 7 dniach łyżkę indywidualną na której robiony jest wycisk czynnościowy (masą silikonową). Potem jest ustalanie zwarcia centralnego za pomocą wzorników zwarciowych, dobranie koloru. A kolejne wizyty już opierają się na przymiarkach próbnych/gotowych protez. Tak w skrócie napisałam jako coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościóweczka
Hejka. Jeśli macie jakieś arkusze do poćwiczenia przed jutrzejszą teorią prócz czerwca 2015, to proszę o przesłanie beatka.l0@onet.eu. Z góry dziękuję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxeMiSiaxx
I jak poszedł Wam egzamin teoretyczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakie były pytania?proszę o kilka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nataliaz
Teoria była moim zdaniem łatwiejsza niż we wrześniu czy w czerwcu. Pytań nie mam bo arkusz zostawiłam w szkole, ale na pewno była ergonomia, endodoncja, oznakowanie zębów jedno czy dwa pytania z materiałów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palcia456
PYTANIA EGZAMINACYJNE 2016 1.zdolnosc autoklawu do usuwania powietrza w celu osiągniecia prózni w komorze sterylizacyjnej jest konr\trolowana za pomocą testu : tas helixn browne tst bowie dick 2.bezpieczna odległosc miedzy materiałem sterylizowanym a zgrzewem wynosi 0.5 cm, 1,5cm,2,0cm,3,0cm 3.skutecznosc penetracji pary wodnej we wnetrzu wgłebionych s\wsad ow o buf kapilarnej i porowatych przepr jest za pomoca testu tas helixn browne tst bowie dick 4. ktorej masy wyciskowej uzywa sie wykonując wyciski czynnosciowe : agarowej,gipsowej,silikonowej.alginatowej 5.do materia lów wyciskowych hydrokoloidalnych nalezy masa : alginatowa,stentsowa,silikonowa,elastomerowa 6.w celu skutecznego przylegania wyp kompozytowego do szkliwa nalezy zastosowac: wytrawiacz,lakier podkładowy,lakier profilaktyczny,cement GI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palcia456
Jeśli któraś z Was przeszła już przez egzamin praktyczny prosze o temat :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokumentacja procesu sterylizacji powinna być przechowywana-prawidłowa odpowiedz 10 lat,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pyt. Wykazanie skutecznośc***ary wodnej we wnętrzu wgłebionych wsadów(o budowie kapilarnej i porowatych)przeprowadzana jest przy użyciu testu: a: TAS b:Helix c:Brownie TST d: Bowie Dicka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewczyny, miala juz ktoras z was egzamin praktyczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nieeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość higiena
A może higienistkę tu jakąś spotkam ??? Co na praktycznym ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tutaj raczej są asystentki stomatologiczne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej jak egzamin praktyczny ? trudny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxeMiSiaxx
Jutro zaczynają się egzaminy praktyczne od rana..damy znać co było, jak się ogarniemy tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ktos wie co ma być na poprawce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy poprawka to będzie to samo co styczniowy egzamin czy coś innego układają? Więc ktoś coś?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
styczniowy egzamin jest dla wszystkich (nawet tych którzy nie zdali za pierwszym razem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ktos juz wie co konkretnie ma byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2541
Któras dziewczyna pisała tutaj że praktyczny ma 18 stycznia. Bardzo prosimy odezwij się napisz co miałaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2541
Któras dziewczyna pisała na forum że ma egzamin praktyczny 18 stycznia. jak Ci poszło? powiesz nam co było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witajcie! ktos z was pisal ze ma opis o tych koronach protetycznych, prosze o przeslanie na maila roksi33@tlen.pl czy ktos mial praktyczny juz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez poproszę o tych koronach ewelka805@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxeMiSiaxx
Dziewczyny! przekazuję informację dot. egzaminu praktycznego. Jestem już po egzaminie. Tematyka egzaminu dotyczy endodoncji. Trzeba będzie wyrobić wypełnienie tymczasowe-fleczer (Oxydentin), przygotować narzędzia, wiertła. Roztwór dezynfekcyjny będzie już gotowy. Trzeba będzie przeprowadzić wszystkie etapy (dezynfekcja, mycie, suszenie itd.) do sterylizacji. Z dokumentacji będzie uzupełnienie karty pacjenta, umówienie na kolejną wizytę, metryczki na odpady itd. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2541
Boże jak się cieszę że napisałaś. Bałam się że będzie protetyka. Myślę że raczej wszystkie mamy to samo W całej Polsce? A powiedz mi a co z tym sporalem A miałaś coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×