Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aniarafal100

asystentka stomatologiczna nowy egzamin praktyczny 2014 z

Polecane posty

Gość gość
"Hey mam pytanie. Czy szczotkę, którą czyścimy narzędzia to jakoś dezynfekujemy, sterylizyjemy?" opłukać i zostawić na blacie :) "można zużyć więcej tych rękawiczek czy tylko 5 z czego jedne dla lekarza?" haha, co ja wlasnie przeczytałam ;D "hej a co musi być w niebieskim worku może któraś napisać? i czy mają tam być też jakieś rękawiczki?" Chryste, jak czytam takie pytania to zastanów się czy powinnas podejsć do egzaminu, skoro o takie oczywiste rzeczy pytasz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam 5 par rękawiczek, tyle przewidziane jest w specyfikacji z OKE którą otrzymują szkoły do przygotowania do egzaminu. Do niebieskiego worka ja wrzucałam tylko puste pakiety po narzędziach. Odpady traktować jako skażone tak pisze w zadaniu. Szczoteczkę należy przelać wrzątkiem tak samo jak wanienkę albo opłukać po ostatnim pacjencie. Wiertła są wymienione, które trzeba użyć mianowicie: różyczkę na kątnicę na mikrosilnik i walec na kątnicę turbinową. Tak jak napisała koleżanka wcześniej skupcie się na czytaniu uważnym zadania i spokojnie punkt po punkcie róbcie wszystko jasno jest i zrozumiale napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hey mam pytanie. Czy szczotkę, którą czyścimy narzędzia to jakoś dezynfekujemy, sterylizyjemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie. Mam pytanie, czy szykowalyscie okulary ochronne dla pacjenta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie. Mam pytanie, czy szykowalyscie okulary ochronne dla pacjenta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak mam pytanie odnośnie pakietów. było ich na tyle dużo żeby każdy zabrał ich ile chciał? Czy trzeba wcześniej ustalić ile nam dokładnie potrzeba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ponawiam pytanie odnośnie pakietów- ile ich było, ile zużyłyście i co w nie zapakowałyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa asystentka
Czy w rekawiczkach mozna dotykac arkusz egzaminacyjny w celu czytania kolejnych etapow itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale po co Ci zaglądać do arkusza? przecież wiesz, co masz po kolei robić. zresztą- arkusz jest "skażony" widziałaś, żeby asystentka w gabinecie wypisywała np. kartę pacjenta w czystych rękawiczkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo proszę o treść pytania. Bo "z endodoncji" to bardzo szeroki termin. Jaki to był etap leczenia endodontycznego? Bo od tego bardzo dużo zależy. A do "gościa", który ciągle komentuje, ale nic nie wnosi do tematu: widać, że nie wiesz, jak wygląda taki egzamin. Nie ma żadnego odniesienia do rzeczywistości. Wiec pytania np. o ilość par rękawiczek są jak najbardziej zasadne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej. Odnośnie tematu zadania to było zapalenie miazgi. diagram był wypełniony, tylko w karcie trzeba było przepisać (to co było na ostatniej wizycie) w rozpoznaniu: Kontynuacja leczenia zapalenia miazgi II stopnia, a w następnej rubryce: założono ćwieki z wodorotlenkiem wapnia, oraz założono tymczasowe wypełnienie fleczer. zalecenia to : nie jeść i nie pić przez ok 0.5 godz, a w razie gdy wypełnienie wypadnie należy zgłosić się do gabinetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jeżeli chodzi o rękawiczki to my miałyśmy trzy pudełka i mogłyśmy myć ręce do woli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natt13
Dziewczyny a koferdamu nie było? Ani ssaka, ślinociagu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natt13
Pytanie odnośnie tej turbiny i kątnicy? Dezynfekujemy chusteczka czy bedzie jakis preparat i na gazik bezpośrednio i przetrzeć i wtedy w rękaw i zgrzać pakiet? Czy do wanienki to wrzucalyscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A od kiedy mikrosilnik i turbinę wrzuca się do wanienki?? Boże co za pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie komentuj głupio tylko odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zamiast głupio komentować mozna odpowiadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To Ci odpowiadam, że tego się nie wrzuca do wanienki tylko przeciera!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej Dziewczyny czy na pewno bedzie to co napisałyście Zgorzel miazgi komory korzeniowej w zębie 26? I ,ze pacjentka przychodzi na 2 wizytę? A na 1 wizycie miała dewitalizacje miazgi komory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
'Asystentka Zuza' tez poproszę na maila : nataliaaa71@o2.pl z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Będzie do zrobienia fleczer, założenie wierteł na turbinę i mikrosilnik, dezynfekcja, mycie oraz pakietowanie narzędzi i ich opisanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam prożbe czy ktoś może napisać mi kody na odpady medyczne i nieskażone.... a jeżeli były wiertła to oprócz tej wanienki był też grzybek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
180103 skażone 180104 nieskażone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy to jest tylko jeden arkusz z tematem egzaminu praktycznego dla wszystkich ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pytanie dotyczace rekawiczek: czy przed zalozeniem wiertel zakladalyscie nowe rekawiczki? w rekawiczkach nosilyscie wszystkie rzeczy na biurko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez poproszę o informacje z góry dziękuję :) paulinka385@o2.pl. pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez poproszę o informacje z góry dziękuję :) paulinka385@o2.pl. pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stres robi swoje więc stąd takie czasem na pozór absurdalne pytania.... wiadomo kazdej zalezy na pozytywnym wyniku egzaminu ! :) Kobietki asystentki moje pytanie jest takie : Wiertlo typu różyczka ma być turbinę czy mikrosilnik? Wiertło typu walec ma być na turbinę czy mikrosilnik? Za odpowiedz bardzo dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie :) Mam małe pytanie. Czy w arkuszu egzaminacyjnym pacjent był kolejnym w tym dniu ale nie ostatnim? Proszę o odpowiedzi :) Z góry dziękuję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×